Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2022/2023 - Odkupienie


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

co tu duzo mowic, Pelicans to zagubiona druzyna, dostali prosto w ryj bardzo dobre podejscie do meczu Davisa ktory odrazu zaczal nakurwiac, tak gra lider a reszta sie dolacza

szkoda tylko ze nie posadzili Davisa w 2 polowie po to zeby mogl zagrac z Houston

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy zdarzyło się już w lidze ze pierwsze 4 teamy z jednej konferencji odpadają po pierwszej rundzie a w tym roku to bardzo możliwy scenariusz na zachodzie. OJ ciekawie będzie na zachodzie w 1r w PO. Na wschodzie tylko rywalizacja  NYK - Clevaland w pierwszej rundzie może być wyrównana.

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marceli73 napisał:

zastanawiam sie czy zdarzyło się już w lidze ze pierwsze 4 teamy z jednej konferencji odpadają po pierwszej rundzie a w tym roku to bardzo możliwy scenariusz na zachodzie. OJ ciekawie będzie na zachodzie w 1r w PO. Na wschodzie tylko rywalizacja  NYK - Clevaland w pierwszej rundzie może być wyrównana.

Raczej nigdy. Drużyna z 1 miejsca może odpadła 3 razy ( Mavs z GSW, Bulls z 76ers ? I pewnie jeszcze jeden przypadek był) ale wtedy inne drużyny wyżej rozstawione awansowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest coś gdzie krytyka obecnej ligi jest legit, to ten load management i obchodzenie się z zawodnikami jak z jajkiem. Oczywiście to jest konsekwencja wzrostu liczby kontuzji w lidze, ale jednak odpuszczenie b2b przez zdrowego superstara gdy Twój zespół ma 34-35 i jest na 10 miejscu z jednym W przewagi nad 12/jednym W straty do 7 miejsca to jest top krzywych akcji, których rzeczywiście nie widzielibyśmy w 90s. Wszystkiego najgorszego, aż chciałoby się, żeby zabrakło im jednego meczu do play-in lub 7/8 miejsca (co robi potem potężną różnicę), top pizdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raczej było do przewidzenia

Ham nie trafił w ogóle z s5 i potem cały czas było gonienie wyjście bez rim protectora na młodych którzy mijają 1 linie cały czas skrajnie Głupie 

D Lo już w tym meczu bez Davisa za sobą wyglądał słabo w obronie

Mavs maja ciężka końcówkę ze Spurs bez Doncica i Kyriego plus oby Clippers przegrali i jedziemy dalej 

Szkoda na prawdę że z Pels nie posadzili na drugą połowę albo 4q Davisa mógłby tutaj spokojnie zagrac zwłaszcza że nie miałby mu tutaj kto w obronie zagrozić 

18 minut temu, BMF napisał:

Jeżeli jest coś gdzie krytyka obecnej ligi jest legit, to ten load management i obchodzenie się z zawodnikami jak z jajkiem. Oczywiście to jest konsekwencja wzrostu liczby kontuzji w lidze, ale jednak odpuszczenie b2b przez zdrowego superstara gdy Twój zespół ma 34-35 i jest na 10 miejscu z jednym W przewagi nad 12/jednym W straty do 7 miejsca to jest top krzywych akcji, których rzeczywiście nie widzielibyśmy w 90s. Wszystkiego najgorszego, aż chciałoby się, żeby zabrakło im jednego meczu do play-in lub 7/8 miejsca (co robi potem potężną różnicę), top pizdy.

Yup na miejscu Davisa próbowałbym wywrzeć jakąś presję żeby zagrac jak competitior który chce wygrywać mistrzostwa

Kyrie i Luka też siedzą dzisiaj nie wiem jak poważne maja kontuzje ?

Tak czy inaczej w Dallas dobrze ze siedzą 

Luka w tym roku wkurwią a Kyrie zawsze im bardziej dostaną w pizde tym lepiej oby nie zrobili PO

A no i Minnesota przegrała

Towns ma niby niedługo wrócić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMF napisał:

Jeżeli jest coś gdzie krytyka obecnej ligi jest legit, to ten load management i obchodzenie się z zawodnikami jak z jajkiem. Oczywiście to jest konsekwencja wzrostu liczby kontuzji w lidze, ale jednak odpuszczenie b2b przez zdrowego superstara gdy Twój zespół ma 34-35 i jest na 10 miejscu z jednym W przewagi nad 12/jednym W straty do 7 miejsca to jest top krzywych akcji, których rzeczywiście nie widzielibyśmy w 90s.

to nie takie proste: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lorak napisał:

to nie takie proste: 

 

Nie jestem lekarzem lorak ale nie wierz we wszystko co czytasz nie ma takiej możliwości żeby dzieciaki zrywały ACLe albo Achillesy w wieku do 10 lat może @RappaR to potwierdzi no chyba że się mylę takze ten caly post to smierdzi grubym bullshitem

Takie ścięgna jak achillesy czy ACL mogą przyjmować niesamowite obciążenia jakby pisali ze lekotki nie wytrzymują albo coś to jeszcze bym uwierzył 

Miałem 3 operacje kolana, zerwany ACl, zniszczona lekotke także temat zgłębiałem wzdłuż i wszerz, właśnie jednym z wątków który mnie interesował było to czemu nigdy nie słyszałem żeby dzieciaki takie rzeczy rozpierdaly, jedyne co to z lekotkami maja problemy dziewczyny w wieku dorastania z powodu predyspozycji genetycznych 

Coś tego nie łykam, przeczyłoby to wszystkiemu co czytałem, może w wieku 16+ bym uwierzył ale na pewno nie do 10 roku życia, może Rappar wyjaśni 

A to że trenują tylko jeden sport bo rodzice szukają interesu albo chcą żeby dzieciak zrobił karierę to swoją drogą wiadomo prawda i też duży błąd bo inne sporty rozwijają umiejętności w innym sporcie, sam po sobie wiem jak choćby przegląd pola z grania w piłkę nożną fajnie się przekłada na granie w basket

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no tak zem czul ze tu bedzie L, balem sie tego meczu bardziej niz tego z Pels, bo ostatnie kilka meczow Rockets widzialem. Glupia, idiotyczna decyzja z posadzeniem Davisa, zwlaszcza ze ten palil sie do gry i podobno ze stopa nie ma problemu. W przypadku wygranej traciliby 1W do 6 miejsca, a tak znowu jest babranina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubbas napisał:

Mavs to wyszaprali ale za to Golden wyglądają na faworyta do przegrywania meczy, ciekawe ile maja wyjazdów, Draymond jest zawieszony na następny mecz bo dostał dzisiaj kolejnego dacha

12 meczow do konca. 7 wyjazdow do Hawks, Grizzlies, Rockets, Mavs, Nuggets, Kings, Blazers, ale i u siebie nie maja spacerku bo Pels, Sixers, Thunder czy Wolves.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzenie Davisa to jest hit, zwłaszcza patrząc na okoliczności tego b2b i tego, jak wyglądał mecz z Pelicans. To o czym pisze @Kubbas. Do przerwy z Pels było +35 a Davis zagrał w 1st half 17 minut. Nie można było go posadzić do końca meczu, i w Houston zagrać nim na limicie minut? Tym bardziej, że sam Davis mówił, że chce grać, czuje się dobrze

Druga kwestia, to że Pelinka chyba dalej świętuje trade deadline. Lakers mają jedno wolne miejsce w rosterze, od dawna wiadomo, że AD nie gra b2b, Bamba też połamał się już jakiś czas temu. To nie można było podpisać jakiegoś wysokiego, żeby później nie wychodzić Vanderbiltem/Hachimurą na centrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile doskonale rozumiem sytuacje, gdy grajek nie ma pelnego resursu po zabiegu, o tyle sytuacja, gdy grajki maja w dzien meczowy 'wolne' (choc tego absolutnie nie potepiam! jeno mnie to smieszy) jest dla mnie zdumiewajaca. dzis grajkom ptasiego mleczka nie brakuje. rozwoj medycyny, lepszy - wynikajacy z wiekszych zasobow ludzkich (sztaby trenerskie) a takze z postepu cywilizacyjnego - trening; wielu grajkow ma trenerow osobistych (w tym, dbajacych o 'ogolnorozwojowke'; cade uprawia joge), dietetykow, 'pomoce naukowe' (aplikacje zbierajace metadane; tolliver pare lat temu, gdy wyraznie poprawil '3' korzystal z pomocy firmy, ktora rejestrowala jego treningi rzutowe, po czym algorytmy obliczaly optymalny dla niego sposob 'skladania sie do rzutow'); szersze kadry (+ kontrakty terminowe). itd. itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, airmax napisał:

Posadzenie Davisa to jest hit, zwłaszcza patrząc na okoliczności tego b2b i tego, jak wyglądał mecz z Pelicans. To o czym pisze @Kubbas. Do przerwy z Pels było +35 a Davis zagrał w 1st half 17 minut. Nie można było go posadzić do końca meczu, i w Houston zagrać nim na limicie minut? Tym bardziej, że sam Davis mówił, że chce grać, czuje się dobrze

Druga kwestia, to że Pelinka chyba dalej świętuje trade deadline. Lakers mają jedno wolne miejsce w rosterze, od dawna wiadomo, że AD nie gra b2b, Bamba też połamał się już jakiś czas temu. To nie można było podpisać jakiegoś wysokiego, żeby później nie wychodzić Vanderbiltem/Hachimurą na centrze

True, skandal ze nie podpisano zadnego wysokiego.

Jak dobrze, ze trudny kalendarz juz byl i teraz nie jest zle pod tym wzgledem, teraz znowu az 5 meczow u siebie. Mavs(bez Luki i Kyriego?), Magic, Suns, Thunder, Bulls. Kto wie, moze po tych meczach Lebron juz wroci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kontuzja Davisa w praktyce kończy sezon, więc jeśli są mocne podstawy sądzić, że granie w b2b znacząco zwiększa ryzyko urazu, to ja nie mam z taką decyzją problemu. To nie jest tak, że porażka z Rockets pogrzebała wszelkie szanse - Lakers nadal są w top 10 i nadal mają przyjazny terminarz. Kluczowe było pokonanie Pelicans i najważniejsze, że to się udało. Ja bym się czepiał bardziej tego, że nie sprowadzono żadnego centra choćby na 10-dniowy kontrakt po kontuzji Bamby, wiedząc że AD będzie opuszczał b2b.

A jeśli chodzi o kwestię "kiedyś to było...", to teraz zawodnicy są dużo bardziej atletyczni, skoczni, dynamiczni, a to oznacza znacznie większe obciążenia na stawy czy ścięgna. Rozwój metody treningowych niekoniecznie za tym nadąża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MA23 napisał:

( Mavs z GSW, Bulls z 76ers ? I pewnie jeszcze jeden przypadek był)

Sonics z Nuggets - 1994, Heat z Knicks - 1999, Spurs z Grizzlies - 2011

Mavs w 2007 roku było o tyle dodatkowo ciekawe, że Heat też wtedy odpadli w pierwszej rundzie a przecież obydwie drużyny jeszcze sezon wcześniej mierzyły się ze sobą w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jendras napisał:

Każda kontuzja Davisa w praktyce kończy sezon, więc jeśli są mocne podstawy sądzić, że granie w b2b znacząco zwiększa ryzyko urazu, to ja nie mam z taką decyzją problemu. To nie jest tak, że porażka z Rockets pogrzebała wszelkie szanse - Lakers nadal są w top 10 i nadal mają przyjazny terminarz. Kluczowe było pokonanie Pelicans i najważniejsze, że to się udało. Ja bym się czepiał bardziej tego, że nie sprowadzono żadnego centra choćby na 10-dniowy kontrakt po kontuzji Bamby, wiedząc że AD będzie opuszczał b2b.

A jeśli chodzi o kwestię "kiedyś to było...", to teraz zawodnicy są dużo bardziej atletyczni, skoczni, dynamiczni, a to oznacza znacznie większe obciążenia na stawy czy ścięgna. Rozwój metody treningowych niekoniecznie za tym nadąża.

Pelicans maja teraz 2x Rockets i 1x Hornets, za chwile moze to polozenie meczu z Rockets mocno sie odbic Lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Pelicans maja teraz 2x Rockets i 1x Hornets, za chwile moze to polozenie meczu z Rockets mocno sie odbic Lakers.

Dlatego wygranie wtorkowego meczu i zapewnienie sobie tie breakera było tak ważne ;)

Lakers mają teraz serię 5 meczów u siebie, w tym Orlando i OKC w b2b, Phoenix bez Duranta, Dallas cholera wie w jakim składzie i Bulls. Powiedziałbym, że nadal są panami własnego losu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bolało... niby powinni byli i tak wygrać, ale po co sobie tak utrudniać życie? Jasne było że AD nie gra w b2b nawet przed kontuzja Bamby powinni pomyślęć o kimś mającym więcej centymetrów i kg licząc na PO i mając w perspektywie Jokica czy nawet Aytona. W momencie jak wypadł Mo to już w ogóle grubszy lol nie sprowadzenie jakiegoś 7-footera. Rockets tak bezczelnie wykorzystywali brak oporu w pomalowanym Lakers, że momentami aż żal było patrzeć. Nie wiem skąd to przekonanie, że Gabriel przy całym moim szacunku i sympatii może grać na środku jak niejeden G/F ma lepsze warunki od niego i sercem do gry nie wszystko się nadrobi. 

Pelinka przed deadline zrobił super robotę, a zawalił dużo prostsza sprawę nie zatrudniając klocka pod kosz , która kto wie ile w ostatecznym rozrachunku będzie ich kosztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.