Skocz do zawartości

Pijany kącik


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, LAF napisał(a):

Myślę , że warto ten temat poruszyć tutaj. 
 

Czy jesteście za tym aby było dozwolone picie w miejscu publicznym ? Ja uważam, że tak no bo co komu przeszkadza jak ktoś się napiję piwka na Bulwarze albo w parku ? 

W 100% jestem za...

a jeśli ktoś nie potrafi się zachować czy śmieci to karać karać i jeszcze raz karać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LAF napisał(a):

Głos rozsądku 

Bo brak tak na prawdę rozwiązania? Przecież to dopiero nieostre sformułowanie. 

Każdy by chciał grzecznie pic tam gdzie chce a jak ktoś przegina to go najlepiej usunąć ale to teoria. W praktyce dając możliwość picia wszędzie przede wszystkim zderzysz się z tymi niewłaściwymi osobnikami. A jak im dasz więcej swobody niż teraz to oczywiste ze będzie gorzej. Nieprzytomny gość napluje w twarz ze mu wolno. 

Nie zwiększysz zgoda ilość kulturalnych pijących tylko tych niekulturalnych. 

Idylliczny obraz na bulwarze zimnego piwka z domu za 3 złote a nie 15 na ogródku piwnym to jedno a realia to drugie. No chyba ze wprowadzisz stałe kontrole alkomatem ale wtedy coś czuje ze i Tobie zmniejszy się strefa komfortu jak masz akurat ochotę na 4 piwka. 

Wiec już nie idealizujcie tej sytuacji napicia się na luzie bez konsekwencji ( np od innych uczestników wolności )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał(a):

Bo brak tak na prawdę rozwiązania? Przecież to dopiero nieostre sformułowanie. 

No a nie widzisz po jakich oparach absurdu się obecnie poruszamy ? 
 

Mandat za piwko pod chmurką gdy jest pogoda , really ? 
 

Przecież jak ktoś tłucze butelki na Bulwarze to nie ma znaczenia czy po soku jabłkowym czy po piwie. To i to jest niefajne i trzeba tępić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zgoda na picie wszędzie alkoholu ma pomoc w walce z tluczacymi butelki po soku jabłkowym? 

Nie widzę oparów absurdu. Nikt nie może pic publicznie na przystankach ulicy ławce w parku ( bardzo mało respektowane). I dobrze. Masz wyznaczone miejsca. 

Co to za argument pod chmurką bo pogoda? 

Słońce zwalcza konsekwencje choroby alkoholowej czy co? Mniej boli jak dostaniesz butelka?

Dopóki państwo nie wnika co robię prywatnie w strefie własnej własności / strefy komfortu niech tak zostanie. 

Publiczny zakaz ma wiele funkcji. Prewencja powielania zachowań wśród młodych niepijących, poprawa estetyki, utrzymanie porządku w strefie publicznej. 

I tak mimo zakazu jest marnie z tym. Bez zakazu będzie tylko gorzej. 

Pewnie ze chciałbym czysty bulwar i mandat dla każdego świecącego. Ale to nierealne. Realne za to jest zakazać ogólnie. 

Trzeba korzystać ze środków możliwych do realizacji. I pisze to jako miłośnik zimnego piwka gdy gorąco. Gdy zimno. I gdy umiarkowanie. 

Nie chce być sztywny aby jechać ze mną do dołu ale niestety rozciągnięcie wolnościowe jezeli chodzi o alkohol na wszystko może mieć tylko złe skutki n

Dookoła ludzie i tak piją na potęgę. Nie pomyślałeś o tych co nie piją i ich widok pijącego rozlazłego chłopa może mierzić lub ktoś stara się walczyć z nałogiem a wokół same pokusy? Dzieci co uważnie obserwują i naśladują otoczenie? Takie wzorce wszędzie to serio nie są potrzebne. I tak mamy wysyp ogródków przy pubach. I koloryt pod zabkami których jest tysiące. 

Zobacz ile małpek lezy w krzakach przy sklepie. Sorry. Mamy stan wojny z alkoholizmem którego nawet nikt nie chce podjąć. Te zaniechania powinny być karane. 

Na ale akcyza finansuje urzędników i polityków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a Ja uważam , że problem jest głębszy. 
 

Na przykład mamy utworzone miejsca pod chmurką gdzie można pick alkohol ( park na bydgoskim czy Bulwar ) i tutaj wtedy kontrol ma sens bo będą karani za zaśmiecanie czy za jakieś akty wandalizmu a Ci co chcą się spokojnie napić będą mogli to uczynić. I sens patroli będzie większy bo teraz co ? Będą wlepiać mandaty osoba , którzy nie chcą płacić za siki Weroniki 20 zł ? No przecież o tym toczy się ta dyskusja. 
 

Może taki całkowity zakaz na dobra sprawę by więcej zaszkodził czy pomógł i pewnie masz w tym trochę racji , ale to wszystko zależy od interpretacji.

 

Może na początek zrobić to co pisze czyli część miejsc publicznych otworzyć na picie ( tak jak pisałem Bulwar czy parki ) i zobaczyć jaki będzie tego skutek. A później może te strefy rozszerzać krok po kroku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

ktoś stara się walczyć z nałogiem a wokół same pokusy?

No jak ktoś pójdzie do sklepu to też same pokusy w dziale alkoholi 

 

Godzinę temu, ignazz napisał(a):

Dzieci co uważnie obserwują i naśladują otoczenie?

W sensie po takim spacerze dziecko sięgnie po butelkę ? 
 

Nie no @ignazz Ja rozumiem , że jakby teraz w autobusie ktoś wyciągnął piwko i było by to na legalu to mogło by wywołać konsekwencje negatywne , ale picie na Bulwarze , w parku czy nawet na Starówce w godzinach wieczornych na legalu to nie spowoduje żadnych negatywnych zachowań a będzie dobrze odebrana przez resztę mieszkańców 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z mojego doświadczenia policja obecnie jest przepracowana i unika właśnie dawania mandatów etc, bo mają braki kadrowe, braki płacowe na nadgodziny, a ilość interwencji rośnie. 

Tyle co wiem od policjantów co przyjeżdżają na SOR, więc chyba ganianie za kimś bo pije browara w parku ich średnio interesuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignazz napisał(a):

Publiczny zakaz ma wiele funkcji. Prewencja powielania zachowań wśród młodych niepijących, poprawa estetyki, utrzymanie porządku w strefie publicznej. 

gdyby chodziło o prewencję, to przede wszystkim trzeba by zlikwidować wszelkie reklamy alko, ale tego nikt nie zrobi, bo kasa... co do estetyki i porządku, to sam dalej wspominasz o małpkach, więc zakaz wcale tu nie pomaga. czy bez niego byłoby gorzej? nie wiem, może, ale nie sadzę, aby to robiło różnicę - mieszkałem w krajach bez takiego zakazu i problemu nie było.

generalnie jeśli chce się zmienić nastawienie ludzi, to nie zakazami, lecz edukacja jaki to alko jest szkodliwy. zalegalizowany dostęp do lepszych narkotyków też by trochę pomógł ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się. Ale jak już mamy gdzieś zakaz to po co go likwidować. O ile wprowadzanie nowych zakazów dziś może tylko sprawić że ludzie eksplodują to te stare powinno się utrzymać a nie znosić. I @LAF ty chcesz bardzo szeroki zakres prawa zmienić bo akurat jeden jedyny element jest pożądany czyli picie w ładnym parku lub na nowym bulwarze toruńskim gdzie miło nad Wisłą w stronę Południowa można się ogrzać w słoneczku. Zbyt indywidualnie do swojej zachcianki podchodzisz. W całym kraju wszędzie a toruński bulwar przy starym mieście to serio różne rzeczy. I tam będziesz miał leżaczki i fotele zrobione zeuropalet. Kupisz ciut droższe piwko i nawet na statku skończysz.  Jedno piwo przecież. Czyli wydatek żaden. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LAF napisał(a):

Myślę , że warto ten temat poruszyć tutaj. 
 

Czy jesteście za tym aby było dozwolone picie w miejscu publicznym ? Ja uważam, że tak no bo co komu przeszkadza jak ktoś się napiję piwka na Bulwarze albo w parku ? 

z punktu widzenia społecznego kierunek raczej zgoła odwrotny,

tzn. zakazać sprzedaży alkoholu po 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, ignazz napisał(a):

Zgodzę się. Ale jak już mamy gdzieś zakaz to po co go likwidować. O ile wprowadzanie nowych zakazów dziś może tylko sprawić że ludzie eksplodują to te stare powinno się utrzymać a nie znosić. I @LAF ty chcesz bardzo szeroki zakres prawa zmienić bo akurat jeden jedyny element jest pożądany czyli picie w ładnym parku lub na nowym bulwarze toruńskim gdzie miło nad Wisłą w stronę Południowa można się ogrzać w słoneczku. Zbyt indywidualnie do swojej zachcianki podchodzisz. W całym kraju wszędzie a toruński bulwar przy starym mieście to serio różne rzeczy. I tam będziesz miał leżaczki i fotele zrobione zeuropalet. Kupisz ciut droższe piwko i nawet na statku skończysz.  Jedno piwo przecież. Czyli wydatek żaden. 

No bez przesady z tą drastyczną zmiana prawa. Chodzi mi o to, że ostatnio musiałem kitrac się w jakimś mało widocznych miejscu ( w Bdg ) aby sobie skonsumować dwie setki ( kolega stał na czatach ) a tak to mógłbym na legalu otworzyć w samym centrum Starówki i na spokojnie je skonsumować. 
 

Na przykład zacząć łagodnie i pozwolić po 22 pić alkohol na Starówkach , w parkach czy na Bulwarach i zobaczyć co się zacznie dziać i później krok po kroku dodawać miejsca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LAF napisał(a):

No bez przesady z tą drastyczną zmiana prawa. Chodzi mi o to, że ostatnio musiałem kitrac się w jakimś mało widocznych miejscu ( w Bdg ) aby sobie skonsumować dwie setki ( kolega stał na czatach ) a tak to mógłbym na legalu otworzyć w samym centrum Starówki i na spokojnie je skonsumować. 
 

Na przykład zacząć łagodnie i pozwolić po 22 pić alkohol na Starówkach , w parkach czy na Bulwarach i zobaczyć co się zacznie dziać i później krok po kroku dodawać miejsca. 

O ile rozumiem sobie chęć spożycia piwa w parku albo w lesie w ładny słoneczny sen, nie bardzo rozumiem "musiałem kitrać się, by spożyć dwie setki".

Szczególnie, że o ile wedle mojej wiedzy pogoda w Bydgoszczy ostatnia była taka, że bardziej skłonność do spożycia trunków powinna być w cieplarnianych warunkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Koelner napisał(a):

@LAF Ty stary pijaku

No teraz post , w post nie pijam 

 

13 minut temu, RappaR napisał(a):

nie bardzo rozumiem "musiałem kitrać się, by spożyć dwie setki".

 

No a co miałem na środku Starówki stanąć i otworzyć setkę i ją wypić ? 
 

Przecież to nie jest możliwe

Edytowane przez LAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.