Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

Z szacunku dla niej i strasznej tragedii wstrzymałbym się chwile z pisaniem czy się zakochała, czy chciała przeżyć przygodę, czy została zastraszona. Wiemy tylko że została uduszona i zgwałcona.   Być może zbiorowo i głównym podejrzanym (a właściwie już jest pewne że to zrobił) jest obywatel Bangladeszu. 

Przeraża mnie że nawet w środku miasta (kurortu) jedna zła decyzja kobiety może skończyć się tak tragicznie. O ile jeszcze łatwiej uwierzyć że takie rzeczy dzieją sięw Indiach czy Brazylii to jednak w europie za każdym razem nie mieści mi się to w głowie. W chwili obecnej jedna z 3 czy 4 najbardziej wstrząsających historii o jakich czytałem w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lorak napisał:

wrzucanie takich nagrań do neta to propaganda, która niczemu dobremu nie służy.

A ten? Zobacz jacy oni mają szybki pierwszy krok idealny do przełamania pierwszej linii obrony przeciwnika. Widzę potencjał. W końcu może będziemy jako Europa czy Polska w stanie rywalizować z USA w koszykówce. 

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lorak napisał:

wrzucanie takich nagrań do neta to propaganda, która niczemu dobremu nie służy.

Nie do końca mogę zgodzić się z Twoją opinią. Ten z przybyszem dobijającym się do drzwi pozwala pojąć niezmierzoną mądrość i słuszną filozofię unijnych urzędników, którzy wycenili gości z Czarnego  Lądu na 20000 €, a uchodźców z Ukrainy na 100€. 200x mniej. Już wiadomo dlaczego. 1 Mykoła sprawia 200x mniej problemów społecznych niż 1 Kali czy Abdullach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, DRK napisał:

Nie do końca mogę zgodzić się z Twoją opinią. Ten z przybyszem dobijającym się do drzwi pozwala pojąć niezmierzoną mądrość i słuszną filozofię unijnych urzędników, którzy wycenili gości z Czarnego  Lądu na 20000 €, a uchodźców z Ukrainy na 100€. 200x mniej. Już wiadomo dlaczego. 1 Mykoła sprawia 200x mniej problemów społecznych niż 1 Kali czy Abdullach.

A no tak, bo filmiki....

https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-coraz-wiecej-obcokrajowcow-z-zarzutami-za-przestepstwa,nId,6651937

W kamienicy, w której mam mieszkania Ukrainiec zdemolował klatkę schodową, a w rodzinnym mieście były przypadki ciezkiego pobicia Polaków przez obywateli Ukrainy.

Ale wiadomo filmiki to sól Wiadomości i tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał:

A no tak, bo filmiki....

https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/polska/newsamp-coraz-wiecej-obcokrajowcow-z-zarzutami-za-przestepstwa,nId,6651937

W kamienicy, w której mam mieszkania Ukrainiec zdemolował klatkę schodową, a w rodzinnym mieście były przypadki ciezkiego pobicia Polaków przez obywateli Ukrainy.

Ale wiadomo filmiki to sól Wiadomości i tego forum.

Ja nigdzie nie napisałem że z Ukraińcami nie ma żadnych problemów. 

Napisałem, że są mniejsze niż z tymi, których taxówki podwożą przez Środziemne. Czy Ty uważasz inaczej ,tzn  że przybysze Ukraińcy generują w UE więcej problemów niż przybysze z Południa??? W takim razie Polska powinna dostać więcej kasy na ich utrzymanie. 

Dlaczego UE robi inaczej i na tych z Afryki jest większa kasa? Jakie inne względy decydują? Czy to nie rasizm?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DRK napisał:

Ja nigdzie nie napisałem że z Ukraińcami nie ma żadnych problemów. 

Napisałem, że są mniejsze niż z tymi, których taxówki podwożą przez Środziemne. Czy Ty uważasz inaczej ,tzn  że przybysze Ukraińcy generują w UE więcej problemów niż przybysze z Południa??? W takim razie Polska powinna dostać więcej kasy na ich utrzymanie. 

Dlaczego UE robi inaczej i na tych z Afryki jest większa kasa? Jakie inne względy decydują? Czy to nie rasizm?

 

 

Jak jestem w Pl, to zauważam niepokojące trendy w ich zachowaniu. Szczerze to wolę spotkać takiego Abdullaha czy Kalego, niż Mykołę. Takie mam doświadczenie z kontaktów z tymi ludźmi. Może mam po prostu pecha/szczescie, że takich akurat ludzi spotkałem.

Ilu Abdullahow i Kalich spotkałeś w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Jak jestem w Pl, to zauważam niepokojące trendy w ich zachowaniu. Szczerze to wolę spotkać takiego Abdullaha czy Kalego, niż Mykołę. Takie mam doświadczenie z kontaktów z tymi ludźmi. Może mam po prostu pecha/szczescie, że takich akurat ludzi spotkałem.

Ilu Abdullahow i Kalich spotkałeś w realu?

Mhm

W Reichu nawet cukier słodszy. 

Jedz do Essen na wojny klanów.

Ale... pewnie w Pl imigranci codzinnie organizują coś bardziej spektakularnego. No i u nas staramy się wyłapywać przestępców, a w Reichu to różnice kulturowe, które trzeba wziąć na klatę, z szacunkiem do multikulti. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał:

Oho, prostackie wycieczki bez odrobiny merytoryki. Tak to ze swoimi kolegami, ok?

Hahaha

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-masowe-bijatyki-w-essen-niemieckie-media-pisza-o-wojnie-klan,nId,6847330

Myślisz, że jak bezczelnie nałżesz to uwierzymy. 

W twoim Reichu przecież jak w raju. A Polska w ruinie. Przez imigrantów ze wschodu. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DRK

No tylko ogólnie to ja mam wrażenie ,że Pis bije pianę oparta na neiwiedzy ludzkiej. Bo w 1 kwartale wydali tyle pozwoleń na pobyt na imigrantów z 3 świata ,że to jest więcej niż relokalcja. A sam Orlen sprowadzi ogrom pracowników z Pakistanu czy Turcji do pracy na swojej budowie..

Więc Pis z jednej strony walczy z imigrantam ia z drugiej strony sprowadza muzułmanów na potęgę bo są tańsi niż Polacy.

Zastanawiam się czy jest jakiś temat, w którym mają koherentny przekaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pablo81 napisał:

Jak jestem w Pl, to zauważam niepokojące trendy w ich zachowaniu. Szczerze to wolę spotkać takiego Abdullaha czy Kalego, niż Mykołę. Takie mam doświadczenie z kontaktów z tymi ludźmi. Może mam po prostu pecha/szczescie, że takich akurat ludzi spotkałem.

Ilu Abdullahow i Kalich spotkałeś w realu?

Zakładam, że nie chodzi Ci o tych, których mija się na ulicy. Tak poza nimi to paru misjonarzy, dziecko ,które chodzi do klasy z moim, jego rodziców i jeszcze paru w robocie. Ogólnie nie za wielu. I dodam nic zlego mnie od nich nie spotkało. A dziecko jest bardzo uzdolnione muzycznie. 

Spotkałem w realu też kilka/ kilkanaście razy więcej Ukraińców. Też źle ich nie wspominam. Może mam szczęście tak jak Ty.

Skoro już zaspokoiłem Twoją ciekawość, pomóż mi znaleźć odpowiedź co do mego wcześniejszego pytania.

Co stoi za tymi dysproporcjami w pieniądzach na uchodźców z Południa i z Ukrainy. Względy bezpieczeństwa? Jakiś dziwny rasizm w wykonaniu UE? A może kobieta i dziecko z Ukrainy ma mniejszy apetyt i  mniej je niż 20-30 latkowie z łodzi? I komu szybciej i latwiej powinno być zarobić na swoje utrzymanie Ukraince z dziećmi czy afrykańskiej młodzieży???

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

@DRK

No tylko ogólnie to ja mam wrażenie ,że Pis bije pianę oparta na neiwiedzy ludzkiej. Bo w 1 kwartale wydali tyle pozwoleń na pobyt na imigrantów z 3 świata ,że to jest więcej niż relokalcja. A sam Orlen sprowadzi ogrom pracowników z Pakistanu czy Turcji do pracy na swojej budowie..

Więc Pis z jednej strony walczy z imigrantam ia z drugiej strony sprowadza muzułmanów na potęgę bo są tańsi niż Polacy.

Zastanawiam się czy jest jakiś temat, w którym mają koherentny przekaz

o i znowu xD

PiS -> nie chcemy 'nielegalnych imigrantów'

ely -> oezu PiS wydaje pozwolenia na legalny pobyt, nie są KOHERENTNI (lol) !!!

sugerowanie że Turcja to kraj 3 świata to też spory lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.