Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, julekstep napisał:

 

ale fajny wpis w kontekście tego jak szukałeś mojej atencji nie raz nie dwa xDDD

Masz jako cel określonych userow, których chcesz sprowokować i po prostu to robisz. Sama dyskusja nie ma dla ciebie znaczenia. Siedząc całymi dniami w wirtualu po prostu sprawia tobie to przyjemność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

informacja, która nie wynika wprost z czyjejś wypowiedzi lub jakiegoś tekstu, ale jest w nich zawarta np. w formie aluzji»

Ok jeśli tak to zroumiałeś to widocznie musze być bardziej precyzyjny bo to były dwa odrebnę zdanie. 

Turcja i PAkistan były podane ogólnie jako przykład muzułmanów sprowadzanych a to właśnie muzułmanie jako tacy byli problemem jako obcy kulturowo dla Pis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

Turcja i PAkistan były podane ogólnie jako przykład muzułmanów sprowadzanych a to właśnie muzułmanie jako tacy byli problemem jako obcy kulturowo dla Pis

problemem byli narzucani siłą nielegalni imigranci (którzy tu nie chcieli być, nie mieli żadnego planu na siebie) a nie Abdul który tu przyjechał otworzyć kebaba albo studiować medycynę

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Masz jako cel określonych userow, których chcesz sprowokować i po prostu to robisz. Sama dyskusja nie ma dla ciebie znaczenia. Siedząc całymi dniami w wirtualu po prostu sprawia tobie to przyjemność. 

 

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Znów prowokacja bez kompletnego sensu. Nie wkleiles żadnego źródła odnośnie tematu. Tylko te nudne prowokacje.

Może siedze, może nie. c*** ci do tego :)

 

Będę siedzial, gdzie chce i robil, co chce. Zrozumiano? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DRK napisał:

Tylko to wciąż nie tłumaczy dlaczego to nie zainwestują tego w legalną wycieczkę + ewntualne koszty przetłumaczenia potrzebnych dokumentów

To tylko niby jak mają legalizować wyjazd ludzie , którzy uceikają ze swojego kraju? To tak jakbyś oczekiwał , że Polacy uciekający w latach 80 tych mieli szanse uzyskać odpowiednie wizy w ambasadach? Zazwyczaj nie mogli . Nawet nie mogli otrzymać paszportu. Nie zakładaj ,że ludzie uciekający z krajów ogarniętych wojną mają paszporty przy sobie albo ,że moga np w libii jako obywatel Konga pójść do ambasady i załatwić legalne dokumenty. Większość tych ludzi korzysta z nielegalnych kanałów bo nie ma opcji na legalne- dlatego tak popularne były przerzuty przez Białoruś bo wydawało im się to jako legalna opcja załatwiana przez państwo Białoruś itp a finalnie się okazało podobne do przemytników choć pewnie i tak mimo wszystko bardziej bezpieczne i jednak jak KGB ma zapłącone to stara sie wypełnić a przemytnikom możesz zapłacić a finalnie i tak cie porzucą

2 minuty temu, julekstep napisał:

problemem byli narzucani siłą nielegalni imigranci (którzy tu nie chcieli być, nie mieli żadnego planu na siebie) a nie Abdul który tu przyjechał otworzyć kebaba albo studiować medycynę

Ale wiesz jakie mikro to sa ilości? Plus my sami legalizujemy pobyt jeśli ktoś przekroczył granicę  i to są zbliżone kwoty z tego co widziałem . To co teraz robi PIS to bicie piany pod wybory a nie realny problem tak naprawdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, julekstep napisał:

problemem byli narzucani siłą nielegalni imigranci (którzy tu nie chcieli być, nie mieli żadnego planu na siebie) a nie Abdul który tu przyjechał otworzyć kebaba albo studiować medycynę

 

Będę siedzial, gdzie chce i robil, co chce. Zrozumiano? 

O, po latach oceniania jak kieruję swoim życiem w końcu zrozumiałeś ❤️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Ale wiesz jakie mikro to sa ilości? Plus my sami legalizujemy pobyt jeśli ktoś przekroczył granicę  i to są zbliżone kwoty z tego co widziałem . To co teraz robi PIS to bicie piany pod wybory a nie realny problem tak naprawdę

ale to że politycy każdej opcji starają się wykorzystać każdą sytuację do swoich politycznych celów to chyba nie jest jakaś wiedza tajemna

Teraz, Pablo81 napisał:

O, po latach oceniania jak kieruję swoim życiem w końcu zrozumiałeś ❤️

 

ja będę siedział i robił co chcę

Ty nie możesz

Gdzie Rzym gdzie Krym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

ale to że politycy każdej opcji starają się wykorzystać każdą sytuację do swoich politycznych celów to chyba nie jest jakaś wiedza tajemna

Ale ja tylko pokazuje ,że PIS oficjalnie mówi jedno a Państwo Polskie niezależnie od tego przyjmuje pi razy drzwi podobne iloście nielegalnych imigrantów plus sami sprowadzają duże ilości muzulmanów do pracy na budowie Orlenu . I jak się to ma do ochrony polskiego rynku pracy? 

Mówią jedno robią drugie  Już nie mówię o tym ,że wpuszczamy ukraińskie kobiety z dziećmi bo uciekają przed wojną ale juz nie wpuścimy syryjskich kobiet i dzieci bo ..... tam nie ma wojny? 

Można dyskutować na jakiej zasadzie relokacja. Z tego co widziałem to u nas były proponowane małe ilosci bo mamy już sporo Ukraińców więc można było spokojnie to lepiej rozegrać taktycznie ale PIS woli wywołać kolejne średnio sensowne pole do walki z UE 

A tak w ogóle to mobliby ich relokować od razu na plac budowy Orlenu ( to akurat sarkazm lekki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pablo81 napisał:

Poza tym napisalem o swoich doświadczeniach, żeby uniknąć całościowego stygmatyzowania ze względu na narodowość. 

niestety się nie da. wiadomo, że przestępstwa to przeważnie czynnik ekonomiczny ale w Europie ewidentnie mamy czynnik kulturowy. po prostu drugie-trzecie pokolenie imigrantów jest dość bystre i już inteligentne więc lepiej, łatwiej jest dorobić lub przeskoczyć klasę społeczną dorabiając się na przestępstwach niż zakurwiać w magazynie, na budowie czy korpo. dlatego dość łatwo rekrutują świeżą krew z nowych przybyszów.  Europa trochę wymyśliła sobie zbyt idealny schemat czyli MY biali Europejczycy popracowaliśmy, dorobiliśmy się nieruchomości, majątków, będziemy rentierami, szybka wysoka emeryturka, socjal, opieka zdrowotna a niech murzyn i arab zapierdala fizycznie na budowach. nie żebym kibicował czarnym braciom ale sami tego chcieli zachodni Europejczycy to niech teraz spijają piwo jeśli je nawarzyli, tak jak mąż Szwed mojej dalekiej ciotki jest oburzony że musiał się wyprowadzić z dzielnicy Sztokholmu gdzie jego rodzina mieszkała od pokoleń ponieważ zrobiło się niebezpiecznie i codziennie są strzelaniny gangów ;] teraz siedzi na obrzeżach stolicy Szwecji lub w domku w Hiszpanii. mnie tylko ciekawi jak my za tak 50-80 lat skończymy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

ale to że politycy każdej opcji starają się wykorzystać każdą sytuację do swoich politycznych celów to chyba nie jest jakaś wiedza tajemna

ja będę siedział i robił co chcę

Ty nie możesz

Gdzie Rzym gdzie Krym

Ja wiem, co bedziesz robił. Każdy wie. Siedział w necie, albo grał w gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Mówią jedno robią drugie  Już nie mówię o tym ,że wpuszczamy ukraińskie kobiety z dziećmi bo uciekają przed wojną ale juz nie wpuścimy syryjskich kobiet i dzieci bo ..... tam nie ma wojny?

bo uchodźca ucieka przed wojną a nie dal hajsu a nie znając nawet podstaw geografii każdy wie że Syria nie jest naszym sąsiadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

Ale ja tylko pokazuje ,że PIS oficjalnie mówi jedno a Państwo Polskie niezależnie od tego przyjmuje pi razy drzwi podobne iloście nielegalnych imigrantów plus sami sprowadzają duże ilości muzulmanów do pracy na budowie Orlenu . I jak się to ma do ochrony polskiego rynku pracy? 

przecież ci sprowadzeni do pracy będą legalni...no i będą mieli pracę (czyli z defaultu nie będą generować tylu problemów)

czy ochrona polskiego rynku pracy była w narracji PiSu? (nie wiem może przeoczyłem, ale chyba od kilku lat już mamy niedobory ludzi do tych bardziej fizycznych prac)

2 minuty temu, ely3 napisał:

Mówią jedno robią drugie  Już nie mówię o tym ,że wpuszczamy ukraińskie kobiety z dziećmi bo uciekają przed wojną ale juz nie wpuścimy syryjskich kobiet i dzieci bo ..... tam nie ma wojny? 

Tu już Koelner zauważył, że jeśli chodzi o tych z bliskiego wschodu/Afryki to tam kobiety są w znacznej mniejszości, nie bądź jak słynny dziennikarz TVNu który mówił o kobietach z dziećmi kiedy na video widać było samych typów.

Aha no i clue -> dla Ukrainców my faktycznie jesteśmy pierwszym krajem w stanie pokoju, więc obowiązują nas tu przepisy prawa międzynarodowego...co do przybyszów z dalszych regionów to takie coś nie obowiązuje (o dziwo ich bracia w wierze często ich nie chcą nie robiąc sobie nic z tych samych przepisów :) )

5 minut temu, ely3 napisał:

Można dyskutować na jakiej zasadzie relokacja. Z tego co widziałem to u nas były proponowane małe ilosci bo mamy już sporo Ukraińców więc można było spokojnie to lepiej rozegrać taktycznie ale PIS woli wywołać kolejne średnio sensowne pole do walki z UE 

Idą wybory a to jest dobry punkt zaczepienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ely3 napisał:

Nie zakładaj ,że ludzie uciekający z krajów ogarniętych wojną mają paszporty przy sobie albo ,że moga np w libii jako obywatel Konga pójść do ambasady i załatwić legalne dokumenty. Większość tych ludzi korzysta z nielegalnych kanałów bo nie ma opcji na legalne- dlatego tak popularne były przerzuty przez Białoruś b

Skoro uciekają przed wojną to trafiając na Białoruś powinni już tam spokojnie zostać. Mimo całej sytuacji na linii UKR-RUS na Białorusi nie ma działań zbrojnych. Przed czym uciekają z Białorusi? Przed jednym reżimem Łukaszenki do drugiego reżimu Kaczyńskiego? I czy oni chcą zostać w Polsce czy jednak jechać dalej za Odrę?Wiem, że dla niektórych pisowcy to masowi czy tam seryjni mordercy kobiet i tu jest wojna, ale mam przeczucie że Afrykanie mogą o tym nie wiedzieć. A jednak jadą dalej do Niemiec. A może większość z nich wcale nie ucieka przed wojną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ely3 napisał:

Mówią jedno robią drugie  Już nie mówię o tym ,że wpuszczamy ukraińskie kobiety z dziećmi bo uciekają przed wojną ale juz nie wpuścimy syryjskich kobiet i dzieci bo ..... tam nie ma wojny? 

Nie narzekaj. Przyjęliśmy już bandę (mln) własnych śmierdzących leni, nieudaczników z czterema lewymi nogami i nierobów do sfery budżetowej, bo u nas ciągle jest wojna polityczna :) 

Finansujemy już swoich uchodźców wojennych i ukraińskich.

Nie możemy dbać jeszcze o wojny plemienne i religijne na całym Świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Tu już Koelner zauważył, że jeśli chodzi o tych z bliskiego wschodu/Afryki to tam kobiety są w znacznej mniejszości, nie bądź jak słynny dziennikarz TVNu który mówił o kobietach z dziećmi kiedy na video widać było samych typów

Przecież ja tylko pisałem ,że mogli spokojnie dyskutować kto ma być do nas relokowany. To było spokjojnie do ugrania. A nie kto fizczynie się dostaje bo tu nie mam tak naprawdę pełnej wiedzy

Mogli ustawić ,że ok ale bierzemy tylko samotne kobiety z dziećmi np z Syrii itp Ja nie pisałem ,że tam są same kobiety z dziećmi ale o tym ,ze skoro pomagamy kobietom ukraińśkim uciekającym  przed wojną to można i spokojnie pomagać tym z Sryii czy Afganistanu a nie ,że tylko takie uciekają albo są pośród imigrantów. 

10 minut temu, starYfaN napisał:

Finansujemy już swoich uchodźców wojennych i ukraińskich.

Tylko wiesz ,że to jest mowa o małyc ilościach z tego co widziałem chyba ,że na stole były inne liczby .. I negocjacje polegają na tym że coś próbujesz ugrac a nie naparzać się o swoją prawdę choć koszty przekraczają.

Nie bądźmy jak Węgrzy , którzy stali się outsiderami w Europie. Mają rozwaloną gospodarkę. Inflację. I tak naprwdę prawie wszyscy sąsiedzi są na nim wk.....i.. 

Jakby nam tu wrzucali milion uchodźców to bym rozumiał ten opór ale my tu mówimy i naprawdę małej skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał:

Jakby nam tu wrzucali milion uchodźców to bym rozumiał ten opór ale my tu mówimy i naprawdę małej skali.

skala nie jest istotna. w Polsce z powodu historii źle nam się kojarzą obozy koncentracyjne i w dodatku jeśli ktoś nam rozkazuje w takich błahych sprawach to coraz bardziej staje się negatywnie do niej nastawiony a widać że UE jakby coraz bardziej mniej zależało na przychylności społeczeństw. nie uważam UE i Niemców za głupków ale ewidentnie próbują nam obrzydzić ten projekt i coraz bardziej przychylam się do tezy że to UE obrzydziła bardziej Brytyjczykom UE niż oni sami chcieli z niej wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koelner napisał:

skala nie jest istotna. w Polsce z powodu historii źle nam się kojarzą obozy koncentracyjne

PRzecież myśmy sprowadzli ok 10 tys Afgańczykom kiedy się wycofywaliśmy z tego kraju. Ci ludzie są umieszczeni w hotelach i część z nich już wyjechała do Niemiec. Skąd pomyśl ze to będzie relokacja w obozie? Co innego Grecy czy Włosi jak oni mają tam miliony i to raczej cięzko ustawić a co innego Polska która dotychcas lokowała uchodzćów w budynkach należacych do państwa

Dla wyjaśnienia oni są w hotelach ale należacych do wojska albo poaństwowego holdingu i nie były uzywane komercyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.