Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, RappaR napisał:

To już trochę zgrana płyta.,Za mojej młodości Polska była szóstą potęgą gospodarczą świata, przed mundialem 2018 piątą potęgą futbolową, teraz znowu potęgą militarną, ciekawe  co będzie następne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mayor napisał:

To już trochę zgrana płyta.,Za mojej młodości Polska była szóstą potęgą gospodarczą świata, przed mundialem 2018 piątą potęgą futbolową, teraz znowu potęgą militarną, ciekawe  co będzie następne ?

To co zawsze - będziesz kłamać jak najęty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RappaR napisał:

To co zawsze - będziesz kłamać jak najęty 

Myślę że niepotrzebnie się wysilasz na takie komentarze.,Mam dosyć grubą skórę i byle pijaczyna nie jest w stanie mnie obrazić.,Dla mnie każdy alkoholik jest zwykłym śmieciem, niezależnie od tego jakie by szkoły skończył i jakie stanowiska piastował .,Zresztą podobne zdanie ostatnio wyrażają Twoi koledzy z kółka różańcowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lorak napisał:

"niemcy wybrali Hitlera" to tak samo jak powiedzieć, że polacy wybrali PiS.

Na liście NSDAP, „TAK” zaznaczyło 92,11% głosujących. Stwierdzono 7,89% nieważnych głosów[2].

Partia Głosy % Miejsca
NSDAP 39 655 224 92,11 661
Nieważne głosy 3 398 249 7,89
Razem 43 053 473 100 661
Frekwencja 95,3%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2023 o 14:38, mayor napisał:

Myślę że niepotrzebnie się wysilasz na takie komentarze.,Mam dosyć grubą skórę i byle pijaczyna nie jest w stanie mnie obrazić.,Dla mnie każdy alkoholik jest zwykłym śmieciem, niezależnie od tego jakie by szkoły skończył i jakie stanowiska piastował .,Zresztą podobne zdanie ostatnio wyrażają Twoi koledzy z kółka różańcowego 

Czy wiesz, że według obecnie panujących kryteriów tak z 80% osób które spożywały alkohol to alkoholicy ? 

Ja na przykład - wedle tych kryteriów-  również nim jestem, mimo, że nie mam żadnego problemu z tym, aby nie pić całymi tygodniami jak nie ma okazji. Natomiast jak jest okazja to mogę pić piwko z kumplami przez tydzień codziennie - pokazując wtedy światu jak wielkim jestem alkoholikiem - chociaż moim zdaniem, pokazując raczej to, że obecne kryteria tworzył jakiś debil. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Na liście NSDAP, „TAK” zaznaczyło 92,11% głosujących. Stwierdzono 7,89% nieważnych głosów[2].

Partia Głosy % Miejsca
NSDAP 39 655 224 92,11 661
Nieważne głosy 3 398 249 7,89
Razem 43 053 473 100 661
Frekwencja 95,3%

przecież to tyle warte, co i te wszystkie sowieckie 90% poparcia.

w marcu były normalne wybory i wtedy otrzymali 17m głosów, czyli jakieś 38% z uprawnionych (i ~25% całej populacji niemiec).

1 minutę temu, RappaR napisał:

Z ciekawości kto wybrał PiS?

to chybione pytanie w omawianym kontekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

przecież to tyle warte, co i te wszystkie sowieckie 90% poparcia.

w marcu były normalne wybory i wtedy otrzymali 17m głosów, czyli jakieś 38% z uprawnionych (i ~25% całej populacji niemiec).

W 2015 PiS wygrał wybory uzyskując 5,7 mln głosów, czyli jakieś 18 procent uprawnionych.

Ponad dwa razy mniej niż NSDAP w normalnych wyborach.

Poparcie NSDAP było nieporównywalnie większe niż którejkolwiek partii po 89 w Polsce i nikt nie jest nawet blisko. Nie wiem gdzie w Europie znalazłaby się teraz druga partia z takim poparciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

W 2015 PiS wygrał wybory uzyskując 5,7 mln głosów, czyli jakieś 18 procent uprawnionych.

Ponad dwa razy mniej niż NSDAP w normalnych wyborach.

Poparcie NSDAP było nieporównywalnie większe niż którejkolwiek partii po 89 w Polsce i nikt nie jest nawet blisko. Nie wiem gdzie w Europie znalazłaby się teraz druga partia z takim poparciem.

tylko tu nie chodzi o skalę przy głosowaniu, lecz sam mechanizm obarczania całego narodu za wybory jakiejś części. 

6 minut temu, RappaR napisał:

Dalej mnie ciekawi, skoro poruszyłeś temat 

gdyby cię ciekawiło, to prowadziłbyś inny styl dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.