Skocz do zawartości

wydarzenia na świecie (poza polską oraz ukrainą)


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Krzemo napisał:

Hahaha

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-masowe-bijatyki-w-essen-niemieckie-media-pisza-o-wojnie-klan,nId,6847330

Myślisz, że jak bezczelnie nałżesz to uwierzymy. 

W twoim Reichu przecież jak w raju. A Polska w ruinie. Przez imigrantów ze wschodu. 

Nie pisalem, że jak w raju, ani nie napisalem, że Polska w ruinie. Ciężko mi negocjować z twoimi urojeniami. Każdy argument spotyka się z takim bełkotem. 

Spróbuję użyć Twojego toku "myślowego": Niemcy w ruinie w Polsce jest raj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał:

Nie pisalem, że jak w raju, ani nie napisalem, że Polska w ruinie. 

 

Próbujesz tutaj sprzedać dobrych imigrantów Abdullaha i Kalego oraz złego Mykołę. Całe szczęście prawie nikt w Pl już takich bajek nie kupuje. 

Siedź sobie w tym reichu szczęśliwie z Abdullahem.

A my tu sobie będziemy bełkotali. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jack napisał:

PiS -> nie chcemy 'imigrantów obcych nam kulturowo'

nielegalnych, narzuconych z zewnątrz (którzy w większości nawet nie chcieli tu trafić)

6 minut temu, jack napisał:

PiS -> przyjmujemy setki tysięcy emigrantów spoza Europy 

legalnie, w sposób cywilizowany (często ludzi którzy już mają zaklepaną tu pracę - przykład ely'ego)

7 minut temu, jack napisał:

PIS-> każde przestępstwo popełnione przez przybysza spoza Europy wiążemy z UE i Tuskiem

aha

 

Poseł Franek Sterczewski i jego słynny bieg z worem do imigrantów. (Fot. twitter/screen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

@DRK

No tylko ogólnie to ja mam wrażenie ,że Pis bije pianę oparta na neiwiedzy ludzkiej. Bo w 1 kwartale wydali tyle pozwoleń na pobyt na imigrantów z 3 świata ,że to jest więcej niż relokalcja. A sam Orlen sprowadzi ogrom pracowników z Pakistanu czy Turcji do pracy na swojej budowie..

Więc Pis z jednej strony walczy z imigrantam ia z drugiej strony sprowadza muzułmanów na potęgę bo są tańsi niż Polacy.

Zastanawiam się czy jest jakiś temat, w którym mają koherentny przekaz

To oczywista oczywistość, że PiS bije na tym pianę i chce zbierać na tym punkty procentowe. I jasne ,że ostatnimi laty przybyło imigrantów. Ale są też subtelne różnice miedzy tymi, którzy wjechali legalnie, a tymi z ewentualnej relokacji.

Przede wszystkim ci (nazwijmy ich) legalni przyjeżdżają tu do Polski z własnej woli. 

Ci z relokacji niekoniecznie chcą u nas być. A trzymanie ich w obozach za drutami to koszty i trochę dyshonor. Nie nasza tradycja. 

Dalej. Sam piszesz, że ci pisowscy imigranci to nawet chcą pracować. Prawdopodobne, że jakaś ich część gdy skończy im się umowa wróci do siebie.

Dlaczego ci co mają być z relokacji jeszcze nie pracują w Niemczech czy Szwecji?

Dlaczego ci ze Śródziemnego mają mieć kasę na opłacenie mafii przemytniczej, a nie mają kasy na zalatwienie legalnych papierów na wjazd do UE? Chociaż na wycieczkę i nawet wtedy mogliby poprosić o azyl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo81 napisał:

W kamienicy, w której mam mieszkania Ukrainiec zdemolował klatkę schodową, a w rodzinnym mieście były przypadki ciezkiego pobicia Polaków przez obywateli Ukrainy.

Ale wiadomo filmiki to sól Wiadomości i tego forum.

No i c***. Przynajmniej przyjeżdżają Ukrainki i Białorusinki, które wzbogacają naszą pulę genetyczne czego nie można powiedzieć o kolegach z Afryki czy Azji którzy przyjeżdżają solo na ruchanie a jak już przywiozą kobitę to trzymają ją w chacie na klucz i tylko zapładniają. 

Teraz, DRK napisał:

Dlaczego ci co mają być z relokacji jeszcze nie pracują w Niemczech czy Szwecji?

Jakby imigranci byli fajni to dlaczego ich przerzucamy ? jak można coś fajnego siłą przerzucać na inne kraje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, DRK napisał:

Zakładam, że nie chodzi Ci o tych, których mija się na ulicy. Tak poza nimi to paru misjonarzy, dziecko ,które chodzi do klasy z moim, jego rodziców i jeszcze paru w robocie. Ogólnie nie za wielu. I dodam nic zlego mnie od nich nie spotkało. A dziecko jest bardzo uzdolnione muzycznie. 

Spotkałem w realu też kilka/ kilkanaście razy więcej Ukraińców. Też źle ich nie wspominam. Może mam szczęście tak jak Ty.

Skoro już zaspokoiłem Twoją ciekawość, pomóż mi znaleźć odpowiedź co do mego wcześniejszego pytania.

Co stoi za tymi dysproporcjami w pieniądzach na uchodźców z Południa i z Ukrainy. Względy bezpieczeństwa? Jakiś dziwny rasizm w wykonaniu UE? A może kobieta i dziecko z Ukrainy ma mniejszy apetyt i  mniej je niż 20-30 latkowie z łodzi? I komu szybciej i latwiej powinno być zarobić na swoje utrzymanie Ukraince z dziećmi czy afrykańskiej młodzieży???

 

 

Dysproporcje są tak samo bezsensowne jak stwierdzenie, że:

2 godziny temu, DRK napisał:

Nie do końca mogę zgodzić się z Twoją opinią. Ten z przybyszem dobijającym się do drzwi pozwala pojąć niezmierzoną mądrość i słuszną filozofię unijnych urzędników, którzy wycenili gości z Czarnego  Lądu na 20000 €, a uchodźców z Ukrainy na 100€. 200x mniej. Już wiadomo dlaczego. 1 Mykoła sprawia 200x mniej problemów społecznych niż 1 Kali czy Abdullach.

Oczywiscie takie różnice finansowe są bez sensu.

A wiesz, że w Niemczech przebywa ok 1mln uchodźców z Ukrainy? A retoryka jest taka, że oni biorą tylko z poza Europy, a Polacy z Ukrainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzemo napisał:

Próbujesz tutaj sprzedać dobrych imigrantów Abdullaha i Kalego oraz złego Mykołę. Całe szczęście prawie nikt w Pl już takich bajek nie kupuje. 

Siedź sobie w tym reichu szczęśliwie z Abdullahem.

A my tu sobie będziemy bełkotali. 

Będę siedzial, gdzie chce i robil, co chce. Zrozumiano? 

Ja piszę o jakichś faktach, a Ty wycieczki osobiste.

Osiągnąłeś poziom Julka, którego jedyny argument, to "Helmut to, Helmut tamto".

Tak się sklada, ze podatków place w Polsce pewnie więcej od Ciebie, więc trochę mogę się wypowiadać.

6 minut temu, julekstep napisał:

wg @Pablo81 są fajni to tak jest

on JEST ZA GRANICO, ŚWIAT ZNA, nie to co Ty barbarzyńco z Polski!

Czy ja napisałem "barbarzyńco z Polski" kiedykolwiek?

Niestety obecność na tym forum o każdej porze wiąże się z natychmiastowym kontaktem , z twoja "mądrością", więc ciężko cokolwiek pisać. O każdej porze dowolnego dnia i nocy jesteś tu w ciągu góra 10 minut.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Będę siedzial, gdzie chce i robil, co chce. Zrozumiano? 

chyba że Cię relokują ❤️ 

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Ja piszę o jakichś faktach, a Ty wycieczki osobiste.

fakt -> wg mnie imigranci z UKR robią większy syf niż ci z Azji/Afryki BO TAK, to piękny fakt milordzie!

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Osiągnąłeś poziom Julka, którego jedyny argument, to "Helmut to, Helmut tamto".

nie zazdrość

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Tak się sklada, ze podatków place w Polsce pewnie więcej od Ciebie, więc trochę mogę się wypowiadać.

hahahahhhahahaha

 

fajny meltdown

takie 4/10 w skali Rodmana

4 minuty temu, Pablo81 napisał:

Niestety obecność na tym forum o każdej porze wiąże się z natychmiastowym kontaktem , twoja "mądrością", więc ciężko cokolwiek pisać. O każdej porze dowolnego dnia i nocy jesteś tu w ciągu góra 10 minut.

nie zazdrość

ale fajny wpis w kontekście tego jak szukałeś mojej atencji nie raz nie dwa xDDD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Dysproporcje są tak samo bezsensowne jak stwierdzenie, że:

2 godziny temu, DRK napisał:

Nie do końca mogę zgodzić się z Twoją opinią. Ten z przybyszem dobijającym się do drzwi pozwala pojąć niezmierzoną mądrość i słuszną filozofię unijnych urzędników, którzy wycenili gości z Czarnego  Lądu na 20000 €, a uchodźców z Ukrainy na 100€. 200x mniej. Już wiadomo dlaczego. 1 Mykoła sprawia 200x mniej problemów społecznych niż 1 Kali czy Abdullach.

Oczywiscie takie różnice finansowe są bez sensu.

Muszę Ci się przyznać, że napisałem to ironicznie właśnie z powodu tego niezrozumialego i niesprawiedliwego rozwarstwienia finansowego. Liczyłem, że kogoś sprowokuję i ktoś wyjaśni logikę unijnego ,,kompromisu" ws relokacji. Może znajdzie się jakiś mędrzec , który rozjaśni meandry tego postępowania. Widzę że ani Ty, ani ja tego nie rozumiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DRK napisał:

Dlaczego ci ze Śródziemnego mają mieć kasę na opłacenie mafii przemytniczej, a nie mają kasy na zalatwienie legalnych papierów na wjazd do UE

Ten akurat fragment jest bardziej skomplikowany bo tu akurat często to są zrzutki całej rodziny na taki przerzut i potem już jest cięzko. Poza tym to jest częste żerowanie na niewiedzy . Na barierach językowych. To jest dość skomplikowane . A już nie wspomnę ,ze liudziom z Syrii czy Afganistanu jest raczej dość ciężko załątwiać legalne papiery. Czy innego kraju ogarniętego wojną domową jak Mali czy tyranią albo pod  okupacją Wagnera jak RŚA

37 minut temu, julekstep napisał:

sugerowanie że Turcja to kraj 3 świata to też spory lol

A możes zacytować gdzie napisałem ,że Turcja to 3 świat ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pablo81 napisał:

Ja piszę o jakichś faktach, a Ty wycieczki osobiste.

 

Nie piszesz o żadnych faktach, fakty ignorujesz, bo są dla ciebie niewygodne (ach te filmiki, filmiki). Sprzedajesz nam za to kłamliwą narracje o dobrym Abdullahu i Kalim (bo takich spotkałeś u siebie w reichu), a złym Mykole (z polskiej kamienicy).  

Abdullah i Kali uśmiechają się życzliwie, a Mykoła urwał klamkę. 

10 minut temu, Pablo81 napisał:

Tak się sklada, ze podatków place w Polsce pewnie więcej od Ciebie, więc trochę mogę się wypowiadać.

Hahahaha, to jesteś gość!

 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DRK napisał:

Muszę Ci się przyznać, że napisałem to ironicznie właśnie z powodu tego niezrozumialego i niesprawiedliwego rozwarstwienia finansowego. Liczyłem, że kogoś sprowokuję i ktoś wyjaśni logikę unijnego ,,kompromisu" ws relokacji. Może znajdzie się jakiś mędrzec , który rozjaśni meandry tego postępowania. Widzę że ani Ty, ani ja tego nie rozumiemy.

Dysproporcja jest dla mnie niesprawiedliwa. Jednak wyjaśnienie jej jedynie jako interesu Niemiec jest też błędne. W tym roku ilość uchodźców z Ukrainy na terenie Niemiec ma tendencję zwyżkową i to nie jest tak, że oni preferują imigrantów z poza Europy.

https://mediendienst-integration.de/migration/flucht-asyl/ukrainische-fluechtlinge.html

Poza tym napisalem o swoich doświadczeniach, żeby uniknąć całościowego stygmatyzowania ze względu na narodowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

A możes zacytować gdzie napisałem ,że Turcja to 3 świat ? 

 

45 minut temu, ely3 napisał:

Bo w 1 kwartale wydali tyle pozwoleń na pobyt na imigrantów z 3 świata ,że to jest więcej niż relokalcja. A sam Orlen sprowadzi ogrom pracowników z Pakistanu czy Turcji do pracy na swojej budowie..

https://sjp.pwn.pl/sjp/sugestia;2576527.html

«informacja, która nie wynika wprost z czyjejś wypowiedzi lub jakiegoś tekstu, ale jest w nich zawarta np. w formie aluzji»

 

W Poznaniu jest cała masa przestępców seksualnych. Dodatkowo ely3 często grasuje na Łazarskim Rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

en akurat fragment jest bardziej skomplikowany bo tu akurat często to są zrzutki całej rodziny na taki przerzut i potem już jest cięzko.

Zgadza się. Często na to jest zrzutka rodzinna. Przemytnicy ponoć biorą od kilku do nawet 10 tysięcy $. Tylko to wciąż nie tłumaczy dlaczego to nie zainwestują tego w legalną wycieczkę + ewntualne koszty przetłumaczenia potrzebnych dokumentów. Koszt pewnie podobny, a podróż do Europy byłaby legalna i na dodatek bezpieczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzemo napisał:

Nie piszesz o żadnych faktach, fakty ignorujesz, bo są dla ciebie niewygodne (ach te filmiki, filmiki). Sprzedajesz nam za to kłamliwą narracje o dobrym Abdullahu i Kalim (bo takich spotkałeś u siebie w reichu), a złym Mykole (z polskiej kamienicy).  

Abdullah i Kali uśmiechają się życzliwie, a Mykoła urwał klamkę. 

 

Zaczoles swoją wypowiedz "bo w reichu to jest'. Nie czepiam się idei, których bronisz. Czepiam się sposobu w jaki to robisz. Wklej linka, jakieś źródło. Z chęcią zmienię zdaniem. Ale taki sposób dyskusji, jaki uprawiasz do mnie nie trafia. Może z Julkiem spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Zaczoles swoją wypowiedz "bo w reichu to jest'. Nie czepiam się idei, których bronisz. Czepiam się sposobu w jaki to robisz. Wklej linka, jakieś źródło. Z chęcią zmienię zdaniem. Ale taki sposób dyskusji, jaki uprawiasz do mnie nie trafia. Może z Julkiem spróbuj.

na e-nba.de lepiej dyskutujo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.