Skocz do zawartości

Draft 2010


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Może odnoszę błędne wrażenie, ale Favors mi śmierdzi drugim Tyrusem Thomasem i mam co do niego wątpliwości.

Johnson'owi się nie przyglądałem bliżej, więc nie wiem czy byłoby to dobre posunięcie dla Nets.

Za to ciekawa wydaje się opcja z Cousinsem, bo takie dwie wieże jak on i Lopez pod koszem to jest spora siła, co widać np. po dzisiejszych Lakers.

Najlepszy byłby Turner, ale chyba nie ma co liczyć na to że zostanie.

Ciężka decyzja przed NJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka decyzja przed NJ.

Żadna tam cięzka, jak leją na Jamesa to nic im lepszego od Wesa się nie przytrafi, to jest koleś klaibru przyszłej gwiazdy na której barkach mozan budować zespół który będzie walczył o wszystko co jest do zdobycia w tej lidze.

Może odnoszę błędne wrażenie, ale Favors mi śmierdzi drugim Tyrusem Thomasem i mam co do niego wątpliwości.

Raczej drugim TT Favors nie będzie chociaż jak dla mnie to jednak zagadka co to będzie z chłopaka, może byc zdrowy KMart ze swojego prime, ale żeby to było takie pewne to nie powiem, serio dziwna sprawa może mi ktoś przetłumaczy dlaczego chłopak jest typowany aż tak wysoko, top 10 to rozumiem ale jako top 3 już nie za bardzo, widziałem raz jego meczyk faktycznie solidny i w ataku i w obronie, ale po jednym roku w średnim co by nie było uniwerku i już dawać go tak wysoko, przynajmniej jak dla mnie trochę dziwne.

Na draftexpress już nawet zaktualizowali mock i Wes idzie wg nich do Nets, a Givony ma przecieki i troche pojęcia o tym. Ja jakoś wolałem Johnsona w T'Wolves zobaczyć. Może doszli do wniosku że, łatwiej im będzie upolować na runku FA jakiegos PF'a niż LeBrona, a pick w drafcie poświęcą własnie na SF.

Stac ich to luzem chociaż Boozera dodadza do składu, albo takiego Lee, i w sumie już skład na ten sezon spokojnie top 7 na wschodzie myśle, przy zdrowym harrisie oczywiście.

 

Mam nadzieje że ten dzisiejszy mock dx jednak przekłamuje sprawe w sprawie Utah, Babbitt dobry gracz ale jak się przyjżec to Jazz powinni tylko Centra brać, lać nawet na zmiennika dla Sapa, już teraz jest i AK i Memo i w sumie to obaj są pf, nawet branie Udocha mi się nie uśmiecha bo to jednak totalna 4, moze na siłe center ale tylko okazyjnie, zaś z drugiej strony chlopak wyrośnie na dobrego pf i trzymanie go na ławei mija się z celem, poza pierwszy sezon. Niech biorą tego Whitesida i mnie nie denerwują, ten Sanders też bardzo mi się spodobał szkoda ze raczej nie będzie go można opakować dość aby był 5, bo wzrost/zasięg ma idealny, przyfarci ktos kto chłopaka weźmie jestem tego pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dla netsów wesley johnson to no brainer.

jamesa raczej nie podpiszą, chociaż to najlepsze miejsca dla niego.

 

teraz jeszcze zwolnili miejsce na sf oddając douglasa-robertsa do bux za jakiś tam pick 2030.

wall i turner idą z 1,2.

netsom zostaje favors, cousins,wesley i monroe.

cousins się nie nadaj do gry obok lopeza, bo żaden z nich to nie jest PF tylko wielkie słabo ruszające się bydle. ja wiem że gasol bynum fajnie wyglądają, ale ani lopez ani cousins nie będzie miał nigdy foot work na poziomie gasola, więc nie mogą grać obok siebie.

 

co do favors to nie wiem, w sumie potrzebują PF`a ale nie wiadomo co ten favors będzie im w stanie dac i kiedy. niby taki duet - ofensywny lopez i defensywny favors wyglądaj fajnie, ale kwestia tego jak favors się odnajdzie w nba.

 

na miejscu netsów brałbym wesleya.

koleś jest mega atletyczny, wielki upside (szczególnie ballhandling i passing do poprawy), świetny ofensywnie i defensywnie. jak dla mnie materiał na lepszego t-maca. takie porównanie do melo mi sie nasuwa, ale wes jest zdecydowanie bardziej atletyczny od melo.

 

monroe też wcale nie jest złą opcją dla netsów, tylko pytanie czy będą chcieli na niego przeznaczyć 3 pick. duet monroe-lopez wyglądaj bardzo fajnie i mega ofensywnie.

 

jeszcze jeden problem jest taki, że tam jest avery johnson, który może spi*****ić każdego młodego zawodnika i zrobić np z wesleya zamiast t-maca to andre iguodale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns ze swoimi oszałamiającymi pickami w dalekiej drugiej rundzie szukają czegokolwiek, workoutując na przykład gości o imieniu Osiris. Świetnie.

 

Chciałem zwrócić uwagę na ciekawą sytuację Wolves.

 

Gdyby Nets wzięli Johnsona, niby stawiają Wolves w takim sobie położeniu, bo nie będzie żadnego sensownego niskiego do wzięcia z 4 pickiem. Biorąc np. Favorsa mają już Love i Jeffersona czyli trzech podobnych PFów, z których żaden nie nadaje się na C. Tutaj pojawia się jednak promyk, czy też jarzeniówka nadziei, otóż być może Wolves wcale nie braliby Wesa, a na przykład Cousinsa, obstawiając sobie świetnie strefę podkoszową na lata duetem Cousins-Love, aby następnie zhandlować Jeffersona za jakiś fajny pakiecik, zawierający dobrego niskiego. From the top of my head: Al za Monta+coś, Caron Butler+coś, a może nawet Arenas. Tak więc Wolves mają tego lata szansę żeby uczynić krok od "rebuildujemy się, robimy 20-62 w sezonie", do "mamy już zawodników, czekamy na efekty", tak jak to zrobili ostatnio w Oklahomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns ze swoimi oszałamiającymi pickami w dalekiej drugiej rundzie szukają czegokolwiek, workoutując na przykład gości o imieniu Osiris. Świetnie.

Ten Osiris Eldridge potrafi rzucać za 3, jest mega atletyczny i był high flyerem w NCAA. Troche undersized ale co tam. Przeciez zawsze lepiej przetestować gościa i zobaczyc czy się nadaje, niż przegapić niezłego sleepera. Nic im nie szkodzi.

Tutaj pojawia się jednak promyk, czy też jarzeniówka nadziei, otóż być może Wolves wcale nie braliby Wesa, a na przykład Cousinsa, obstawiając sobie świetnie strefę podkoszową na lata duetem Cousins-Love, aby następnie zhandlować Jeffersona za jakiś fajny pakiecik, zawierający dobrego niskiego.

Miałes chyba na myśli Derricka :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli Wesa bo odniosłem w terenach forumowo-blogowo-podobnych, wrażenie że większość go przymierza do Wolves, zakładając iż wysokich już mają. Tymczasem trzeba wziąć pod uwagę, że duet Jefferson-Love nie jest (nie powinien) być tym, z czym Wolves chcieliby zostać na najbliższe lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej drugim TT Favors nie będzie chociaż jak dla mnie to jednak zagadka co to będzie z chłopaka, może byc zdrowy KMart ze swojego prime, ale żeby to było takie pewne to nie powiem, serio dziwna sprawa może mi ktoś przetłumaczy dlaczego chłopak jest typowany aż tak wysoko, top 10 to rozumiem ale jako top 3 już nie za bardzo, widziałem raz jego meczyk faktycznie solidny i w ataku i w obronie, ale po jednym roku w średnim co by nie było uniwerku i już dawać go tak wysoko, przynajmniej jak dla mnie trochę dziwne.

Chłopaczyna wyrobił sobie markę w HS plus świetna etyka pracy. Ogólnie pisałem o tym kiedyś na blogu, a tu masz takie małe porównanie do Bosha - http://www.lostlettermen.com/2010/06/no ... perfectly/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu ze względu na Walla, obejrzałem mecz Kentucky ich przeciwnikiem było Mississippi ,moja uwagę przykuł Terrico White .Pierwsze skojarzenie jak mi przyszło to Wade, taki sam comboguard z niesamowitym atletyzmem choć patrząc po statystykach rzutów wolnych nie robi niego tak dobrego użytku jak DW. Jak ktoś widział go więcej razy to poproszę o opinię zwłaszcza jakie ma szanse na pierwszą rundę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go chyba 3 razy w tym sezonie i 1,2 w poprzednim...chłopak ma ogromny potencjał strzelecki,niezły pull up jumper, dobry on-ball defender z tego co widziałem, jak dla mnie najlepszy sleeper w tym drafcie...

Jeśli chodzi o szanse na 1st Round to są całkiem spore jak dla mnie, szczególnie jeśli chodzi o T'Wolves którzy będą mieli byc może 25 i 28 pick po wymianie z Grizzlies, jeśli nie dojdzie do wymiany to Memphis też jest nim zainteresowane, z którymś z tych picków. W najgorszym wypadku spadnie na 32 miejsce i pojdzie do OKC.

Tutaj jego workout: http://www.youtube.com/watch?v=vYfZYt9a ... r_embedded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaczyna wyrobił sobie markę w HS plus świetna etyka pracy. Ogólnie pisałem o tym kiedyś na blogu, a tu masz takie małe porównanie do Bosha - http://www.lostlettermen.com/2010/06/no ... perfectly/

No i to jest sensowne uzasadnienie.

 

Ale się dzieje, już trochę wymian, a spekulacji co nie miara, jako sledzący temat Jazz powiem tylko tyle że co prawda to mało sprawdzone pogłoski że Jazz chcą pozyskać pick Kings, i podobno nawet chcieli by go o wiele bardziej przeznaczyć na Cussinsa niżeli na Monroea, Kings by 9 dostali i cholera wie co jeszcze na pewno Utah handluje też swoimi naborami z następnego sezonu, tymi 1 rundowymi swoim i Grizz. Nie wiem jak to jest ale sensu trochę ma że jesli Favors pójdzie do T'Wolves, to Sacro może chcieć opchnąć prawa do Cusinsa, mówi się tez że sa w stanie zaryzykować wymieniony pick na Whitesida. Zobaczymy jak to będzie ale tak czy inaczej szykuje się bardzo ciekawy dzień w NBA, sam już nie moge się doczekać.

 

ps. Utah chce pozyskać bardzo 2 pierwszorundowy pick, mówi się o Jonesie co ma sens, ale też rózne są spekulacje co do Whitesida, którym Jazzmani są także zainteresowani, i to musi być fakt bo chcieli zorganizować 2 trening dla chłopaka, do czego nie doszło z powodu braku czasu, ale tak sytuacja wygląda, tylko są sprzeczne wieści, jedne że Jazz z marszu zaryzykują i wezmą Hassana jak nr 9, a drugi że dostana ten w okolicach 20 i wtedy bankowo jego wezmą jeśli się ostanie. Ciekawe natomiast jesli się nie ostanie a oni będą mieli ten pick, jesli by 9 na Babbitta wykorzystali to już brania Jonesa nie widze sensu, tak samo Jamesa, co wtedy ? Sanders ma podobno dogadane że go Bucks wezmą, więc on conajmniej inajprawdopodobnie idzie z 15, dla Utah wtedy kto się ostaje z wysokich, chyba tylko Alabi jak tak patrze, bo chyba Pittmana nie zaryzykują. Ja bym jednak podebrał odrazu Whitesida, jako steal łatwiej wybrać sg niż wysokiego z pickiem w okolicach 20.

 

Co do Whitesida, to pomimo tych wątpliwości co do chłopaka to jak się popatrzy jaki on ma zasięg to szczena opad, i jak mu łatwo dzięki temu, poniekąd oczywiście, rzut wychodzi, on już teraz ma niezłą 20 opanowaną, Cholera wie czy da sobie radę i czy będzie dosyć mocno trenował, ale możliwości ma niesamowite, plus spoko 260 może w krótkim czasie dobić, a niektóre pogłoski mówią że jego wzrost który już teraz jest ponad 7'0 może się ostać na okolicach 7'2, z zasięgiem ponad 9'6 :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okc już nie maja 32 picku

oddali go za #18 i cooka do Miami

i już podobno przymierzają się do #10

okc ma zajebistego gm'a

A co sobie myślą Heat? Co oni zyskali tym tradem??Cook przyda się w Thunder.

Na twitterze Givoniego z dx czytam ze chcą ten 10 pick OKC zeby wziąć...Aldricha...to juz bym wolal zachować 18, 21, 26 i wziąć 3 ludzi niż oddać pewnie 2 wybory zeby wyciągnąć tego flora. Ale do trejdu prawdopodobnie nie dojdzie więc się ciesze.

jesli by 9 na Babbitta wykorzystali to już brania Jonesa nie widze sensu,

A to dlaczego??Jones może grać jako backup Williamsa w 2 kwarcie, reszte na SG, a Babbitt to tylko SF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Realgm coś piszą jakoby OKC chcieli zdobyć wyższy pick, żeby wziąć Haywarda, a nie Aldricha jak to gdzieś się przebąkiwało. Durant, Harden i Hayward to jak dla mnie zdecydowanie za duży tłok na 2/3 w Thunder.

 

Poza tym wielka wyprzedaż All You Can Eat w Golden State co może zaowocować jakimś trejdem z ich udziałem w draft night, zwłaszcza że ich pick #6 też ponoć do wzięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Realgm coś piszą jakoby OKC chcieli zdobyć wyższy pick, żeby wziąć Haywarda, a nie Aldricha jak to gdzieś się przebąkiwało. Durant, Harden i Hayward to jak dla mnie zdecydowanie za duży tłok na 2/3 w Thunder.

Jedni twierdzą, że Haywarda inni ze Aldricha...ja wole ufac Givony'iemu, który twierdzi, że chodzi o Centra Kansas, a to że chodzi o Haywarda napisał Wojnarowski na yahoo, a realgm powolał się na jego słowa. Zresztą to byłoby nielogiczne brać Haywarda tak jak napisałeś. Jeszcze jest przeciez Sefolosha, który ze swoja defensywą musi dostawać troche minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nets powinni brac Favorsa. na sf moga miec jamesa lub gdy on nie przyjdzie to maja przeciez swietnego williamsa.

jesli z jamesem sie nie uda to powinni probowac bosh + johnson. ladny sklad by mieli z williamsem na 3

harris-jj-williams-bosh-lopez i z lawki lee i favors. fajnie to wyglada a moze jeszcze cos udaloby im sie do tego skladu dorzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.