Skocz do zawartości

ECF Cleveland Cavaliers (1) vs. Orlando Magic (3)


Lucc

Kto wygra tę serię?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra tę serię?

    • Cavaliers w 5
    • Cavaliers w 4
    • Cavaliers w 6
    • Cavaliers w 7
    • Magic w 4
      0
    • Magic w 5
      0
    • Magic w 6
    • Magic w 7


Rekomendowane odpowiedzi

lorak to przeanalizuj przy okazji Game 2 :lol:. 45 - 19 = 26. To faktycznie prawie tyle co 35. Idąc tym tokiem rozumowania mogę napisać, że 35 to prawie tyle samo co 45, więc jak sam widzisz jest praktycznie po równo :mrgreen: .

 

A co powiesz na tą akcję, bo taki "Block of the night" to mi nie daje spokoju biorąc pod uwagę jakie bloki założył Marcin :).

http://www.blitzcorner.com/NBA/LeBron-J ... urtney-Lee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja jebie zaraz zejde normalnie, KarSp to mial byc tylko przyklad jako zaprzeczenie tego co napisal Kily. Mnie nie obchodzi ze jedna ekipa dostala 30ft, a inna 50ft, mnie obchodzi ile z tych gwizdkow zostalo wyssane z palca (vide dzieki superstar bonusowi).

To ze jedna ekipa rzucila wiecej ft nie oznacza ze sedziowanie im sprzyjalo, no juz chyba prosciej nie moge tego wytlumaczyc.

Ja nie wiem czy i gdzie, na jakim streamie wy to ogladacie, ale bez kitu chyba ogladanie na 17 czy 19 calowych monitorach wam nie sluzy, sorry za "glupia" docinke ale juz sam nie wiem jak to wytlumaczyc.

Jak lorak taka kumata osoba moze isc w zaparte ze sedziowie nie faworyzuja Jamesa jest poza moimi mozliwosciami zrozumienia, chyba nie doroslem do tego forum bez kitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje kończyć temat gwizdków. Wzsyscy mają opinie, że były beznadziejne- niezależnie w którą stronę. Ważne jest to żę raczej nie zaważyły na wyniku spotkania, pozostaje czekać na następny mecz(na szczęscie niedługo), cieszyć się wyrównaną serią i liczyć ze dzisiaj nie będzie tylu kontrowersji.

+1

 

Przestańmy, bo jak widać jedni nie przekonają drugich, co by się nie działo. Proponuję nabożne wyciszenie przed nocnym meczem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak to przeanalizuj przy okazji Game 2 :lol:. 45 - 19 = 26. To faktycznie prawie tyle co 35. Idąc tym tokiem rozumowania mogę napisać, że 35 to prawie tyle samo co 45, więc jak sam widzisz jest praktycznie po równo :mrgreen: .

 

?

 

w G3 cavs (w tym LJ) oddali 35 FTs. magic bez Howarda 32.

32 to prawie tyle co 35.

 

jeśli chcesz odliczać ostatnie 6FTs magic oraz wszystkie Howarda to od wolnych cavs odejmiemy FTs LeBrona - czyli będzie 11 do 26.

 

danp,

nie przeczę temu, że LJ ma star bonus. chodzi mi o to, że to mimo wszystko nie wykracza poza pewne granice. już bardziej bym się czepiał finałów 2006 i Wade'a (a kibicowałem heat wtedy z całego serca na ebaskecie było nas takich kilku i nawet sobie porobiliśmy jednakowe sygnaturki - czegoś takiego nie robiłem nigdy wobec LeBrona i nie robię teraz 8) ), niż obecnej przychylności sędziów dla Jamesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz odliczać ostatnie 6FTs magic oraz wszystkie Howarda to od wolnych cavs odejmiemy FTs LeBrona - czyli będzie 11 do 26.

Masz jakieś wątpliwości co do słuszności fauli na Howardzie? Czemu mamy odejmować FTs Jamesa co do części których mamy wątpliwości? Nie rozumiem twojej logiki. Ostatnie 6 wolnych to faule intencjonalne więc dlaczego mamy je doliczać skoro faulujący popełnili je z premedytacją i stanowiły dla nich korzyść (zatrzymanie zegara)? Jeśli chcę odliczać 6 wolnych to mam odliczyć 24 LeBrona :lol: ? Dobre, naprawdę dobre. Zostawmy już ten temat, bo jest bez sensu.

 

Nie odpisałeś na temat tego bloku, a ja naprawdę jestem ciekawy twojej opinii. Na nba.com znajdziesz tą akcję jeszcze w jednym ujęciu jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak to przeanalizuj przy okazji Game 2 :lol:. 45 - 19 = 26. To faktycznie prawie tyle co 35. Idąc tym tokiem rozumowania mogę napisać, że 35 to prawie tyle samo co 45, więc jak sam widzisz jest praktycznie po równo :mrgreen: .

 

danp,

nie przeczę temu, że LJ ma star bonus.

niż obecnej przychylności sędziów dla Jamesa.

patrząc najbardziej postronnie KB jest bardziej obijany bez gwizdka podczas gdy LBJ ma parę gwizdków bezwzglednie "z sufitu" poprzez fakt ze obrońca jego oddycha w jego poblizu! dodajac Varehehe przewracajacy się w danym idealnym momencie aby byl gwizdek z jednej strony mozna to podziwiać z innej ganić

ale na dzis Cavs sa najbardziej "prowadzacą" ekipa przez pasiaków, byli Celts byli inni dziś cavs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisałeś na temat tego bloku, a ja naprawdę jestem ciekawy twojej opinii. Na nba.com znajdziesz tą akcję jeszcze w jednym ujęciu jakby co.

to zależy czy jakakolwiek część dłoni Lee dotykała piłki w momencie zbicia jej przez LeBrona. nie jestem w stanie ocenić tego po tym ujęciu. jeśli Lee dotykał, to blok był, jeśli nie, to powinno być goaltending. to jest tak samo jak z próbami wsadu, które są blokowane nad obręczą. to nigdy nie jest goaltending, ponieważ zawodnik atakujący dotyka piłki.

 

EDIT

w top5 jest dobre ujęcie i wygląda na to, że Lee już nie dotykał. pytanie tylko czy piłka była w cylindrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłka nie jest większym obwodem nad obręczą (ale że jest nad obręczą nie ulega wątpliwości), ale pytanie czy musi? Przepisy mówią że zabronione jest:

 

"Touch the ball when it is above the basket ring and within the imaginary cylinder."

 

Może ktoś mądrzejszy powie jakie jest w tym kontekście znaczenie przyimka "within".

 

 

EDIT:

NBA cofnęła flagranta Johnsonowi. A sędziowie byli bliscy podjęcia decyzji o wykluczeniu :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórych być może zdziwi piłkę można zbijać z obręczy (oczywiście jeśli spełnione są pewne warunki): http://www.nba.com/video/channels/nba_t ... l_nunn.nba

więc czemu nie można by jej dotknąć jeśli nie jest co najmniej w połowie nad obręczą? (poza tym zdaje się, że sporo alley’ów jest legalnie łapanych, gdy piłka właśnie w części jest już nad koszem – ale przy tym nie będę się upierał, bo nie mam jak tego sprawdzić)

 

poza tym na 32 stronie zasad NBA mamy:

g. A player shall not touch the ball or the basket ring when the ball is using the basket

ring as its lower base nor touch the ball while it is in the imaginary cylinder above the ring

after touching the basket ring or backboard.

 

do tego tu : http://www.nba.com/nba101/misunderstood_0708.html

mamy jeszcze coś takiego:

When a player shoots the ball, a defender may not touch the ball after it reaches its highest point. If so, the shot shall be ruled successful. A defender also can not touch a shot after it has hit the backboard and is going towards the rim, whether it is going up or down. Once the ball is on or directly above the rim, no player can not touch the ball.

 

samej definicji tego, kiedy piłka jest w cylindrze nie mogę nigdzie znaleźć, ale jestem pewien, że podczas jakiegoś meczu słyszałem, że właśnie liczy się czy piłka jest przynajmniej w połowie nad (co zresztą ma sens). oczywiście nie jest to żaden rozstrzygający argument. jak ktoś wie coś więcej, to niech się śmiało podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z większym obwodem wydaje mi się najmniej prawdopodobna. Tym bardziej, że nie ma o tym mowy (powyżej obręczy). Czyli albo piłka nie może stykać się z cylindrem, albo nie może zawierać się w cylindrze. Jak ktoś się dowie jaka jest faktyczna interpretacja, to niech da znać. A tymczasem przed nami ciekawsze sprawy (np Game 4 :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja z większym obwodem wydaje mi się najmniej prawdopodobna. Tym bardziej, że nie ma o tym mowy (powyżej obręczy). Czyli albo piłka nie może stykać się z cylindrem, albo nie może zawierać się w cylindrze.

poniekąd jest o tym mowa:

Once the ball is on or directly above the rim, no player can not touch the ball.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym meczu było raczej sporo wątpliwości. Jam ma głównie do akcji z lose ball foulem bądź jego brakiem na 7 sekund przed końcem 4 kwarty po niecelnej trójce Pietrusa przy prowadzeniu Cavs 98:97. Muszę tę akcję zobaczyć raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie mamy 1-3 i brakuje już tylko troche szczęścia do finału. Czułem to że Clevland to pipki i jak trafią na lepszą drużynę to dostaną baty. Mam nadzieje że dokończą dzieła i że moje przeczucia sprawdzą się jeżeli chodzi o LAL. Myliłem się co do Turka jednak jeszcze jest w stanie zagrać mecz na poziomie.

 

Lewis mnie zaskakuje, w tej serii 2 trójki które zdecydowały o wyniku. Trochę szkoda że Orlando tak roztwoniło 6 pkt przewagi i potrzebna była dogrywka. Straszne głupie akcje grali na tym etapie. Pietrus mocny w całym PO co cieszy. Cegła Alston dziś pokazał że też może mieć dzień :D

 

Jak mnie przestał Kobe denerwować z zadzieraniem nosa (w końcu Kobe dojrzał i chyba jak nigdy jest gotowy do Misia) to zaczoł mnie wkurzać Lebron. Straszny buc się z niego zrobił. Dobrze że Orlando utrze mu nosa i gostek pojedzie na dłuższe wakacje :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik dla Dwighta to po prostu śmiech... Nie widziałem w tej sytuacji nic co byłoby adresowane do Varejao. Nawet nie wiem czy się patrzył akurat na niego. Jeszcze jeden i wykluczenie. Po prostu super. Mam nadzieję, że NBA go anuluje.

 

A poza tym dzięki Otis za Alstona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie przestał Kobe denerwować z zadzieraniem nosa (w końcu Kobe dojrzał i chyba jak nigdy jest gotowy do Misia) to zaczoł mnie wkurzać Lebron. Straszny buc się z niego zrobił. Dobrze że Orlando utrze mu nosa i gostek pojedzie na dłuższe wakacje :lol::lol:

Niestety tez to zauwazylem. Zwlaszcza po tej trojce z G2 zrobil sie mega burakiem. Strasznie pozytywne wrazenie na mnie zrobil ten rzut ale po tym jak uslyszalem Jamesa i zobaczylem jak sie potem zachowuje, cale wrazenie opszlo w pizdu.

 

Chlopak po dwoch rundach PO i tym jednym rzucie chyba juz sobie zalozyl ze moze sobie roscic prawo to przejecia legendy Michaela, zajac jego miejsce czy cos? :lol: (no bo skad niby te teksty o #23) ma facet wyobraznie. jesli odpadnie w ECF to naprawde bedzie niezla brechta z niego. Moglby ktos mu przypomniec ze MJ robil znacznie wiecej niz pokonanie Atlanty Hawks 4-0 ;-)

 

Swoja droga malo jebaniec dzisiaj nie trafil tego 11-metrowca. To by bylo cos :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopak po dwoch rundach PO i tym jednym rzucie chyba juz sobie zalozyl ze moze sobie roscic prawo to przejecia legendy Michaela, zajac jego miejsce czy cos? :lol: (no bo skad niby te teksty o #23) ma facet wyobraznie. jesli odpadnie w ECF to naprawde bedzie niezla brechta z niego. Moglby ktos mu przypomniec ze MJ robil znacznie wiecej niz pokonanie Atlanty Hawks 4-0 ;-)

 

Swoja droga malo jebaniec dzisiaj nie trafil tego 11-metrowca. To by bylo cos :roll:

No tylko trzeba też pamiętać że MJ na początku kariery kiedy zdobywał (nie wiem czy dobrze pamiętam) ponad 37 pkt na mecz w RS też nie zdobył misia. Do misia trzeba teamu a tego Cleveland nie ma.

Bronek jest niesamowity i może dorównać MJ a nawet go przegonić ale mógłby zachować trochę człowieczeństwa i skromnosci.

 

No drętwiałem jak Bronek rzucał tego 11 metrowca. To byłoby niemożliwe. Wtedy naprawde byłby królem i stwierdziłbym że koszykówka to już nie gra zespołowa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.