Skocz do zawartości

Houston Rockets 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ely3 napisał:

No i oni mają tylko TOP4 chroniony wybór

chronione to są picki 2024 i 2026 a ten z tego co się orientuje ma tylko nałozony swap, ale nie znam CBA, więc nie wiem jakie tam swapy są dozwolone, bo OKC ma jeszcze pick Miami bez protekcji, więc OKC tankując i mając obok tank Rockets może mieć 2 picki w top 8 co byłoby pewnego rodzaju absurdem, ale myślę, że w OKC state nikt by się na tę okoliczność nie burzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BMF napisał:

ale nie wiem co Rockets mogliby zrobić, bo Harden gra, tylko ma lekko wyjebane

Postawić strip club koło hali :)

Jak wyjdziecie poza forum, to w kwestii Hardena dopadną Was dwie opinie: jedna jest od ludzi, którzy krzyczą na chmury bo on tylko rzuca za 3 i nie gra w obronie, a kiedyś jakby tak grał w czasach Karla Mielona, to by dostał łokcia, czopsa i kopa i by go już w lidze nie było bo kiedyś to były czasy, a teraz nie ma czasów i tylko za 3 rzuca pipa bez obrony bla bla bla. A druga od ludzi młodszych "hehehe no poszedł na k**** i z czego aferę robić?".  

:)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ely3 napisał:

Ale Harden przecież pojechał sobie do klubu ze striptizem do Atlanty , pojawił się tydzień później w klubie.

No i chyba dostał za to jakąś karę/dostałby gdyby nie fakt, że Rockets byli w kwarantannie i mieli przełożony jakiś mecz, a jego request/lifestyle był głównym wątkiem offseason. 

Jego request z grubsza niczym nie różni się od requestów George'a x2/Davisa/Irvinga/Butlera/Kawhiego/Paula/Walla/Westbrooka/Carmelo/innych gwiazd - Rockets przestali realnie contenderować, Harden powiedział, że chce odejść, przerabiane od dawna. Różnica jest taka, że wtedy teamy w miarę szybko handlowały swoją gwiazdą, a Rockets mieli bardzo duże wymagania co do jego wymiany, a potem podobno uznali, że w sumie spróbują zagrać normalnie sezon. Jeżeli Harden faktycznie wymusił wymianę Paula na Westbrooka, to pewnie zasługuje na więcej krytyki niż np. Anthony Davis, ale w skali ligi to i tak jest nic specjalnego.

Rzeczy mogą stać się brzydkie, bo Rockets może naczytali się e-nba/internetu i myśleli, że teamy mają cokolwiek do gadania. Jak zawodnik gra, ale mu się nie chce, to nie mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, january napisał:

umowa nowej kary rodzaju 10% rocznego salary za mecz w przypadkach takich jak Kawhi, Irving, Harden.

Kawhi ma chroniczne problemy ze zdrowiem, dlaczego znajduje się w grupie takich dyletantów?

6 minut temu, ignazz napisał:

Na niekorzyść Hardena przemawia sekwencja zdarzeń gdzie brał się za robotę GM. Trochę decydował o skladzie drużyny i te kwestie z CP potem z RW czy dogadanie Walla ostatnio w odniesieniu do obecnej chęci odejścia się mi nie spina. 

były małe przecieki, ale CP3 pomimo drastycznej zmiany opinii o nim ma jednak jakiś tam toxic alert nad sobą i nie wiemy co tam było w srodku, zwłaszcza jak przeciwnym obozem był kolejny primadonn Harden a ówczesna wartość Paula była mniej niż żadna niestety, gorzej, że Rockets 2 razy zrobili wymiany pod musem (Paul a potem RW0) a teraz jeszcze prawdopodobnie czeka Harden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to z nim jest niezła historia. 

Postaram się to ułożyć chronologicznie, bo nie chce mi się dziś pracować :) Jak coś to proszę o poprawki :) 

Z Paulem mieli już mitycznych GSW na widelcu, ale "męskie cyce" i fochy CP3 o brak zaangażowania Hardena w meczach play-off's doprowadziły do wymiany po Westbrooka. 

Na którą miał nalegać nowy właściciel i Harden, a Morey był temu przeciwny. 

No to wylądował Russell - stary kumpel z czasów OKC -, Morey pomyślał, sprzedał Capele i uknuł szczfany plan mikro/ultra/hiper/niepotrzebne skreślić small ballu. Niby fajnie, ale Lakers z Davisem zmieli ich z planszy i zakończyli sen o graniu niskim składem. Na koniec rzekomo Westbrook też miał kilka "ale" do zaangażowania Hardena w meczach play-off's.

Nowy sezon i tak: Morey out. D'Antoni out. Druga gwiazda śpi na hali treningowej i nalega żebyś robił to samo, ale przecież w Atlancie są panienki no to jak trenować? Do tego: nowy właściciel, nowy GM oraz rookie coach, który coś tam sapie o zmianie filozofii gry, żeby więcej dzielić się piłką i tak dalej. 

Harden wymyślił sobie trade request, tylko nie wziął pod uwagę, że nie ma dźwigni w postaci schodzącego kontraktu. Myślał, że jak pójdzie w tango, to rura włodarzom Rockets zmięknie. A tu dupa, bo Tilman Fertitta chce za niego dostać pełną cenę jego wartości. Inne kluby o tym wiedzą i albo czekają na poważny kryzys, albo robią jakieś shitowe propozycje wymian, które Houston na dzień dobry odrzuca. 

Propozycja wymiany Westrbooka za Walla dostaje zielone światło od Hardena. Wymiana jest dokonana, Wall się cieszy, bo w końcu zagra w jednej drużynie z Cousinsem i ogólnie sielanka, tylko dalej Hardena nie ma na przedsezonowym zgrupowaniu.

Harden widzi, że się nic nie dzieje, więc publicznie daje listę klubów, do których chciałby zostać wymieniony. Wspomniane przez niego zespoły mówią "dzięki, ale raczej nie", więc lista się powiększa, ale dalej nie ma ruchu. 

W końcu zjawia się w zespole i mogą zaczynać sezon. 

W meczu otwarcia robi rekord NBA, bo przed nim żodnyn grajek nie zrobił +40 punktów i +15 asyst w pierwszym meczu sezonu. Jednak telefon dalej milczy. Wszedł na "The Athletic" -stronę dla burżujów - i odświeżył posty Jona Krawczyńskiego z czasów kiedy Jimmy Butler chciał wymiany. Naczytał się tego i owego i z łagodnego, małomównego Jamesa nagle wyszedł gbur, który rzuca w rookiech piłkami na treningach, a dla reszty jest nieprzyjemny. 

Listonosz dalej nie przyszedł z ofertą, więc gra na odwal się i liczy na lepsze czasy.

Coś pominąłem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Przemek_Orliński napisał:

Ogólnie to z nim jest niezła historia. 

Postaram się to ułożyć chronologicznie, bo nie chce mi się dziś pracować :) Jak coś to proszę o poprawki :) 

Z Paulem mieli już mitycznych GSW na widelcu, ale "męskie cyce" i fochy CP3 o brak zaangażowania Hardena w meczach play-off's doprowadziły do wymiany po Westbrooka. 

Na którą miał nalegać nowy właściciel i Harden, a Morey był temu przeciwny. 

No to wylądował Russell - stary kumpel z czasów OKC -, Morey pomyślał, sprzedał Capele i uknuł szczfany plan mikro/ultra/hiper/niepotrzebne skreślić small ballu. Niby fajnie, ale Lakers z Davisem zmieli ich z planszy i zakończyli sen o graniu niskim składem. Na koniec rzekomo Westbrook też miał kilka "ale" do zaangażowania Hardena w meczach play-off's.

Nowy sezon i tak: Morey out. D'Antoni out. Druga gwiazda śpi na hali treningowej i nalega żebyś robił to samo, ale przecież w Atlancie są panienki no to jak trenować? Do tego: nowy właściciel, nowy GM oraz rookie coach, który coś tam sapie o zmianie filozofii gry, żeby więcej dzielić się piłką i tak dalej. 

Harden wymyślił sobie trade request, tylko nie wziął pod uwagę, że nie ma dźwigni w postaci schodzącego kontraktu. Myślał, że jak pójdzie w tango, to rura włodarzom Rockets zmięknie. A tu dupa, bo Tilman Fertitta chce za niego dostać pełną cenę jego wartości. Inne kluby o tym wiedzą i albo czekają na poważny kryzys, albo robią jakieś shitowe propozycje wymian, które Houston na dzień dobry odrzuca. 

Propozycja wymiany Westrbooka za Walla dostaje zielone światło od Hardena. Wymiana jest dokonana, Wall się cieszy, bo w końcu zagra w jednej drużynie z Cousinsem i ogólnie sielanka, tylko dalej Hardena nie ma na przedsezonowym zgrupowaniu.

Harden widzi, że się nic nie dzieje, więc publicznie daje listę klubów, do których chciałby zostać wymieniony. Wspomniane przez niego zespoły mówią "dzięki, ale raczej nie", więc lista się powiększa, ale dalej nie ma ruchu. 

W końcu zjawia się w zespole i mogą zaczynać sezon. 

W meczu otwarcia robi rekord NBA, bo przed nim żodnyn grajek nie zrobił +40 punktów i +15 asyst w pierwszym meczu sezonu. Jednak telefon dalej milczy. Wszedł na "The Athletic" -stronę dla burżujów - i odświeżył posty Jona Krawczyńskiego z czasów kiedy Jimmy Butler chciał wymiany. Naczytał się tego i owego i z łagodnego, małomównego Jamesa nagle wyszedł gbur, który rzuca w rookiech piłkami na treningach, a dla reszty jest nieprzyjemny. 

Listonosz dalej nie przyszedł z ofertą, więc gra na odwal się i liczy na lepsze czasy.

Coś pominąłem? 

Początek historii, czyli jak doszło do tradeu po CP3, gdzie paczka poszła niemała, albo i jeszcze wcześniej od momentum z D. Howardem. To na pewno pominąłeś.

No i nie wiem czy te pretensje CP3 zarzucać na karb niepowodzenia wtedy vs. GSW, czy to, że żadna z 27 trójek im wtedy nie wpadła, a CP3 wcześniej się połamał.

Tym razem lajka nie będzie, no chyba, że rozwiniesz historię to wtedy będą dwa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, BMF napisał:

Jego request z grubsza niczym nie różni się od requestów George'a x2

George tylko raz żądał wymiany ale ja nie mam pretensji o samo żadanie wymiany bo to się zdarza ale o styl w jakim Harden próbuje wymusić

Bo wspomniani przez Ciebie gracze a jeszcze był Howard i wielu wielu innych jednak nadal w swoim klubie wykonywali swoją pracę.Grali na pełnych obrotach , dawali z siebie wszystko. Harden postanowił pójść po bandzie. On jawnie sabotuje klub co ładnie opisał przedmówca @Przemek_Orliński. I masz rację klub ma tu niewiele do gadania co nie zmienia faktu ,że nie oddadzą Hardena za byle co w kontekście tego ,że oni oddali sporo wyborów za Westbrooka. Im się opłaca góra dwa-trzy lata tankować . Ba oni w tym roku mają spore ryzyko utraty wyboru więc taka nijaka oferta sprawi ,że ani do PO nei wejdą ani nie uchronią wybór. 

Godzinę temu, KyleLowryass napisał:

chronione to są picki 2024 i 2026 a ten z tego co się orientuje ma tylko nałozony swap, ale nie znam CBA, więc nie wiem jakie tam swapy są dozwolone, bo OKC ma jeszcze pick Miami bez protekcji, więc OKC tankując i mając obok tank Rockets może mieć 2 picki w top 8 co byłoby pewnego rodzaju absurdem, ale myślę, że w OKC state nikt by się na tę okoliczność nie burzył

Nie masz racji bo z oficjalnej strony nba.com wyglada to tak

Sources: Pick protections in Thunder/Rockets, Russell Westbrook/Chris Paul trade:

2024 FIRST ROUND PICK, PROTECTED 1-4

2026 first round pick, protected 1-4

2025 swap, 1-20 protected

2021 swap, protected 1-4 — OKC can swap Clippers pick or Heat pick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Eld napisał:

Początek historii, czyli jak doszło do tradeu po CP3, gdzie paczka poszła niemała, albo i jeszcze wcześniej od momentum z D. Howardem. To na pewno pominąłeś.

No i nie wiem czy te pretensje CP3 zarzucać na karb niepowodzenia wtedy vs. GSW, czy to, że żadna z 27 trójek im wtedy nie wpadła, a CP3 wcześniej się połamał.

Tym razem lajka nie będzie, no chyba, że rozwiniesz historię to wtedy będą dwa :).

Przypomniałeś mi, że Howard i harden razem grali :) Dalej mi się nie chciało grzebać.

A co do picków i cen za sprowadzenie niektórych graczy, to wolałem przemilczeć, gdyż nie jest to przyjemny temat dla kibiców Rockets :) Nie chodzisz do tematu Nets i nie piszesz o Kingu i Dannym Ainge'u :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy.

Teraz, ely3 napisał:

Bo wspomniani przez Ciebie gracze a jeszcze był Howard i wielu wielu innych jednak nadal w swoim klubie wykonywali swoją pracę.Grali na pełnych obrotach , dawali z siebie wszystko.

Oni z reguły zostali w miarę szybko wymienieni, Harden został postawiony w sytuacji, że miałby rozegrać cały sezon w Rockets po złożeniu request, zupełnie inne sytuacje. Howard z tego grona nie dostał wymiany i grał na poważnie, ale Sota próbowała przetrzymać Butlera i skończyło się jakimiś epickimi historiami z treningów. 

Jakby Harden grał na swoim normalnym poziomie, to Rockets nie mieliby powodu rozmawiać o jego wymianie, dlatego założenie Rockets, że może Harden będzie grać na swoim normalnym poziomie, było bardzo naiwne. Jedyną szansą dla Houston było, że team zacząłby grać szybko dosyć zajebiście i może Harden uwierzyłby jeszcze jeden rok w projekt, ale Lakers ostentacyjnie robiący sobie jaja z Rockets to raczej gwóźdź do trumny. :]

Bronić Hardena nie zamierzam, ale jak wyżej: sam request to nic, czego nie robią inne gwiazdy w obecnej lidze, za to Rockets przecenili swoją pozycję w tym wszystkim. Główną rzeczą, za jaką go można krytykować, to (jeżeli to prawda) fakt, że wymusił wymianę Paula na Westbrooka, to było mocno cancerowate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ely3 napisał:

2025 swap, 1-20 protected

2021 swap, protected 1-4 — OKC can swap Clippers pick or Heat pick.

czyli jednak starzenie się umysłu przebiega szybciej niż zakładałem skoro to zostało w pamięci nie zostało 

chociaż tyle dobrego ten Morey zrobił, bo pewnie nie zakładał, że ten projekt tak szybko się na głupi ryj wywali, że ten pierwszy pick tak słabo chronił

Paul George z tego co się orientuję to w Indianie powiedział, że zrobi opt out z kontraktu czym sprytnie zaniżył swoją wartość, ale wiele więcej się nie rozwodził nad tym, więcej media tam śmieciły dopowiedzeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Oni z reguły zostali w miarę szybko wymienieni,

No właśnie nie

Davis przecież nie został wymieniony przez cały sezon. Nawet pelicans odrzucili wymiane z Lakers w lutym tylko po by w czerwcu dostać jeszcze lepszą

George grał praktycznie cały sezon i  dopiero w czerwcu czy lipcu Thunder złożyło ofertę

Kawhi w sumie to ok pół sezonu trwała drama. Nie pamiętem by ktos był wymieniony w pierwszy miesiąc sezonu .Butler robił cyrki na treningach ale na meczach i treningach dawał z siebie wszystko 

@Mirwir

Haha za którym razem ci weszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ely3 napisał:

@Mirwir

Haha za którym razem ci weszło?

Chyba za 6.

Harden chyba nie wygenerował publicznej prośby o wymianę, bo dostał by karę jak Davis.

Media nie lubią Hardena i przed sezonem zrobili z niego event jego kosztem. Bo nic innego ciekawego się nie działo.

CP3 wcześniej finał konferencji oglądał tylko w telewizji, a po wymianie do OKC w 14 sezonie postanowił w końcu przepracować off-season i wejść w formie i o dziwo się nie połamał. I teraz jest super. Howard musiał przewędrować przez kilka klubów by zmądrzeć (mógł grać p&r z Hardenem jak to robił Capela, ale on wolał te swoje smutne post-upy) teraz uchodzi za wzór gracza.

Jechanie po Hardenie za brak zaangażowania przypomina mi żart o Brutusie, który skończył się okrzykiem.  "Brutus pedał, Brutus pedał!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ely3 napisał:

Davis przecież nie został wymieniony przez cały sezon. Nawet pelicans odrzucili wymiane z Lakers w lutym tylko po by w czerwcu dostać jeszcze lepszą. George grał praktycznie cały sezon i  dopiero w czerwcu czy lipcu Thunder złożyło ofertę

Davis złożył request w styczniu, gdy Pelicans nie mieli realnych szans na playoffy, a George złożył trade request po sweepie w playoffach przed ostatnim rokiem kontraktu. Obaj zostali wytransferowani na początku offseason, Pels w ogóle tankowali z Davisem grając nim pierwsze połowy/benc***ąc go. Sota zaczęła sezon od 4-9 i miała przez Butlera kompletny burdel w szatni, raczej słaby przykład. Już lepszym byłby Melo, ale Nuggets do momentu jego wymiany balansowali na granicy playoffów, dopiero po tym jak go oddali zaczęli grać dużo lepiej. No i ten Howard, który się akurat posypał w tamtym sezonie zdrowotnie.

Z reguły gwiazdy w miarę szybko stawiają na swoim, a czym szybciej to się stanie, tym lepiej dla ich macierzystej organizacji. No i tak samo będzie tutaj. Rockets myśleli inaczej.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BMF napisał:

a George złożył trade request po sweepie w playoffach przed ostatnim rokiem kontraktu.

A nie było narracji od początku tego sezonu ,że George odejdzie do Lakers jak tylko się skończy umowa tj za 2 lata. Możliwe ,że mnie pamięć zawodzi. Jak teraz sprawdzałem to wychodzi ,że George był zły ,że Pacers nie poszli po Davisa a podobno był taki plan bo nie chcieli oddać tylu wyborów pierwszorundowych i młodzieży.. Ale jeśli tak było to mój błąd naprawdę kojarzyła mi się ,że cały sezon 16/17 była dyskusja ,ze PG idzie do Lakers bo on tam chce trafić

Ja krytykuje tylko sposób sabotowania własnej druzyny przez Hardena. Rockets wbrew pozorom może nawet lepiej jest mieć taki rozkład drużyny bo większa szansa ,że utrzymają TOP4 draftu. Na pewno lepiej niż dostać byle co za Hardena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Widziałem twitty że DMC z Wallem chcieli sobie dziś od serca porozmawiać z Hardenem i klub uznał że lepiej jak James zostanie w domu

Ja chyba wiem jak by ta rozmowa z DMC mogła wyglądać. Harden po niej mógł by już nie być sobą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.