Skocz do zawartości

Houston Rockets 2020/2021


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Houston Rockets

Pewnie nie jestem największym fanem Houston a i na 100% są na tym forum więksi entuzjaści talentu Hardena niemniej biorąc pod uwagę ogólne emocje to Rockets zasługują na własny temat a nie wątek Harden musi odejść

Trochę nie bardzo wiem , w którym kierunku Rockets chcą podążać...

Po nieudanych PO postanowili wyrzucić Moreya choć facet dokonywał cudów. Wyrzucić trenera choć facet stworzył unikatowy styl idealnie dopasowany pod Hardena

Potem oddali Covingtona właśnie za 2 wybory pierwszorundowe. I wszystko wskazywało ,że zaraz oddadzą swoje gwiazdy zwłaszcza ,że zarówno Harden jak i Russell nie byli zadowoleni ze zmian w drużynie

Po czym nagle Rockets zmienili optykę i pozyskali Wooda. I to w sumie za niewielkie pieniądze

Oczywiście nie wiemy czy Harden lub Westbrook nadal żądają wymiany czy nie ale raczej nie będzie możliwe skonstruowanie wymian , które by satysfakcjonowały Houston

Moim zdaniem wymiana po Wooda raczej wskazują ,że Trucker już nie będzie głównym centrem a może nawet Wood będzie lepiej pasować do Hardena ( nawet jeśli obrońcą jest mocno podejrzanym) tylko ,że Houston wymienili Capele na Wooda i czy to jest jakiś plus to ja nie wiem

Pozostałe wymiany są mniej istotne dopóki w Houston jest Harden. Na ich miejscu nadal bym budował zespół wokół Hardena co najwyżej bym zastanowił się czy Detroit oddadzą Griffina za Westbrooka albo czy Jordan odda Roziera plus wypełniacz za Russella. Houston ma trochę pecha bo Gordon gra słabo ostatnio , Podobnie się dzieje z Westbrookiem po wymianie czy wcześniej z Covingtonem

Jeśli gracze przypomną sobie jak się rzuca za 3 to Houston znowu będzie groźne ale realnie to oni potrzebują jakiegoś wstrząsu tylko nie jestem pewien czy nowy GM ma na tyle twarde jaja

A przede wszystkim czy właściciel w końcu przestanie co sezon pozbywać się graczy by pozyskać nowych tańszych niekoniecznie lepszych

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawde ciezko znalezc cos dla Westbrooka ...

 

Shams Charania on Russell Westbrook trade rumors: The Rockets engaged with several teams during draft/free agency week. (…) They talked to Cleveland, I’m told.
 

 

.@Adrian Wojnarowski says the Rockets have engaged in Russell Westbrook trade discussions, but not James Harden ones. Says Houston getting both Harden and Westbrook back in training camp is more likely than Westbrook getting moved.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston ze wszystkich mozliwych wymian za RW wybrali chyba najgorszą. Wall nawet zdrowy był gorszym graczem od Westbrooka ale John zdrowy nie jest i nawet nie wiadomo jak on będzie grał po tylu dewastujących kontuzjach

Na dodatek Houston otrzymało tylko jeden wybór chroniony TOP14 i to z 2023. 

W Oklahomie chyba wszyscy teraz piją szampana bo w przyszłym drafcie i tak wybór Houston do nich trafi. Harden za to zastanawia sie czy Nets będą w stanie stworzyc sensowną ofertę . Nie wiem co wykombinuje zarząd Houston ale ta wymiana z Wizards jest koszmarna pod każdym względem.. No chyba ,że Wall okaże się cudem medycyny to wtedy będzie tylko po prostu zła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwię się Houston, że nie poszli za przykładem OKC. Picku przyszłorocznego i tak nie obronią. Może należało spieniężyć maksymalnie Harden a zostawić Westbrooka. Zbudować pod niego zespół i odbudować jego wartość, a za rok spuścić go dalej - casus Paula w OKC.A tak zostają dalej w niezadowolonym Hardenem i niewymienialnym Wall`em, który jest jeszcze gorszy niż West, bo ten coś gra, a John kompletnie nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ely3 napisał:

Houston ze wszystkich mozliwych wymian za RW wybrali chyba najgorszą. Wall nawet zdrowy był gorszym graczem od Westbrooka ale John zdrowy nie jest i nawet nie wiadomo jak on będzie grał po tylu dewastujących kontuzjach

Na dodatek Houston otrzymało tylko jeden wybór chroniony TOP14 i to z 2023. 

W Oklahomie chyba wszyscy teraz piją szampana bo w przyszłym drafcie i tak wybór Houston do nich trafi. Harden za to zastanawia sie czy Nets będą w stanie stworzyc sensowną ofertę . Nie wiem co wykombinuje zarząd Houston ale ta wymiana z Wizards jest koszmarna pod każdym względem.. No chyba ,że Wall okaże się cudem medycyny to wtedy będzie tylko po prostu zła

Wydaje mi się, że źle na to patrzysz.
Po pierwsze nie wiemy co było na stole.  W próżni Westbrook jest lepszym zawodnikiem niż Wall. Pełna zgoda, ale nie jesteśmy w próżni, bo w tej wymianie bardziej chodzi o to czy Harden nadal będzie chciał wymiany, jeśli nie będzie to jest win.
Co do picia szampana w OKC no nie wiem, ja osobiście nie mam fetyszu na punkcie picków. Picki, które wysłał Morey są chronione od 1-4, a patrząc na innego zbieracza picków Ainge czy Hinkiego w Philly to ogrom wcale nie gwarantuje sukcesu.
 

 

4 minuty temu, Ignem-feram napisał:

Trochę dziwię się Houston, że nie poszli za przykładem OKC. Picku przyszłorocznego i tak nie obronią. Może należało spieniężyć maksymalnie Harden a zostawić Westbrooka. Zbudować pod niego zespół i odbudować jego wartość, a za rok spuścić go dalej - casus Paula w OKC.A tak zostają dalej w niezadowolonym Hardenem i niewymienialnym Wall`em, który jest jeszcze gorszy niż West, bo ten coś gra, a John kompletnie nic.

https://www.landofbasketball.com/statistics/playoffs_active_streaks.htm
 

Po co mają bronić pick jak mają (jeszcze) zawodnika w prime, który od lat jest w topie MVP?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirwir napisał:

 

https://www.landofbasketball.com/statistics/playoffs_active_streaks.htm
 

Po co mają bronić pick jak mają (jeszcze) zawodnika w prime, który od lat jest w topie MVP?

 

Ale ten zawodnik dopiero co odrzucił ich propozycję nowej umowy i dość wyraźnie dał do zrozumienia, że nie widzi się tam dłużej. Picku nie obronią, ale mogą zyskać więcej, niż sprzedając Westbrooka po zaniżonej wartości teraz. Jeśli Harden nadal podtrzyma żądania, to ten trade jest porażką. Bo za Walla nie dostaną nic, a za odbudowanego Westa mogliby sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mirwir napisał:

Wydaje mi się, że źle na to patrzysz.
Po pierwsze nie wiemy co było na stole.  W próżni Westbrook jest lepszym zawodnikiem niż Wall. Pełna zgoda, ale nie jesteśmy w próżni, bo w tej wymianie bardziej chodzi o to czy Harden nadal będzie chciał wymiany, jeśli nie będzie to jest win.

Bardziej mi chodzi o to ,że Houston po tej wymianie są słabsi i na dodatek Wall ze swoim egoizmem słabo pasuje do Hardena

JA ogólnie zakładam ,że Houston nie odda Hardena dopóki nie będze przyparte do muru albo nie dostanie ofery ala Lakers tj mnóstwo młodzieży i wyborów . Nie oddaje się TOP 3 gracza ligi tak za średniaków

20 minut temu, Mirwir napisał:

Co do picia szampana w OKC no nie wiem, ja osobiście nie mam fetyszu na punkcie picków. Picki, które wysłał Morey są chronione od 1-4, a patrząc na innego zbieracza picków Ainge czy Hinkiego w Philly to ogrom wcale nie gwarantuje sukcesu.

Akurat tu mi chodzi  o podobno świetny draft 2021 . Bo co do ogólnej tezy to jak poczytasz moje opinie np w Offseason to mamy dokładnie tako same zdanie. Thunder ma za dużo wyborów a nikt nie będzie grał taką ilością debiutantów. Ale przyszły rok to inna bajka bo tu akurat im pasuje ,że Houston bedzie niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ignem-feram napisał:

Ale ten zawodnik dopiero co odrzucił ich propozycję nowej umowy i dość wyraźnie dał do zrozumienia, że nie widzi się tam dłużej.

Harden nadal ma umowę ważną przez 2 lata a roku trzecim ma PO.

W Houston pojawił się problem bo Harden i Westbrook stwierdzili, że nie chcą grać razem. Houston próbowało a) dać przedłużenie Hardenowi, ale ten odmówił,

b) wypchnęli Westbrooka

W teorii powinno to rozwiązać problem.

 

16 minut temu, Ignem-feram napisał:

Picku nie obronią, ale mogą zyskać więcej, niż sprzedając Westbrooka po zaniżonej wartości teraz. Jeśli Harden nadal podtrzyma żądania, to ten trade jest porażką. Bo za Walla nie dostaną nic, a za odbudowanego Westa mogliby sporo więcej.

Widzisz dla Ciebie nadrzędno wartością są picki, rozumiem, ale patrząc na historie draftu jasno widać jak łatwo można się pomylić.
Odbudowa CP3 w OKC to świetna historia, ale nie ma praktycznie gwarancji, że mogła by się powtórzyć.
Gdyby Westbrook został to pewnie wróci do ustawień fabrycznych czytaj triple double, hero ball i jaka piękna katastrofa.

Wole mieć Hardena pewnego niż stawiać na gdybologie opartą na odbudownie Westbrooka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie klei mi się ta wymiana bo brak masy pickow w zamian sugeruje ze Wall jest zdrowy. Różnica w jakości graczy na dziś czyli jeden zdrowy a drugi po ciężkiej kontuzji jest potężnie zawyżona wiec gdy widzę taki Trade to:

Wall musiał wykazać się ze zdrowy i Houston to sprawdziło. 
Harden musiał przyznać ze taki ruch go uspokoi 

Hardena i tak oddadzą a Wall posłuży jeżeli niesprawny do obrony pickow i służył do wyrównania sałary a wróci za rok 

Nie było innych ofert

Ktoś się pomylił i to z Houston 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ely3 napisał:

Bardziej mi chodzi o to ,że Houston po tej wymianie są słabsi i na dodatek Wall ze swoim egoizmem słabo pasuje do Hardena

JA ogólnie zakładam ,że Houston nie odda Hardena dopóki nie będze przyparte do muru albo nie dostanie ofery ala Lakers tj mnóstwo młodzieży i wyborów . Nie oddaje się TOP 3 gracza ligi tak za średniaków

Słabsi nie słabsi. Gdy dwóch najlepszych zawodników chce wymiany to nic dobrego z tego nie wynika. Jeśli zatrzymujesz lepszego zawodnika, który był w stanie pociągnąć zespół bez drugiej gwiazdy (sezon gdy Howard był połamany, czy gdy CP3 się połamał) to jest dobrze.

Jasne eksperyment z Westbrookiem nie wyszedł. Wymienili go więc bisness as usual.
Co do drugiego akapitu pełna zgoda.

 

15 minut temu, ely3 napisał:

Akurat tu mi chodzi  o podobno świetny draft 2021 .

Świetny draft to mam wrażenie, że coroczna mantra albo co drugi rok.
Co do picku to

Rockets (Thunder have option to swap Heat, Thunder picks for Rockets; Rockets pick protected top 4)

THUNDER MAY OR MAY NOT EXERCISE SWAP OPTION DEPENDING ON HEAT, ROCKETS, THUNDER DRAF

Thunder idą w tank więc oni mają wysoki pick.

Jeśli Houston będzie miało słabszy bilans niż Heat to (Rockets) pick idzie do OKC, a ten Heat do Rockets czyli generalnie mówimy od drugiej 15 pierwszej rundy.
Aż tak świetny jest ten draft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirwir napisał:

Harden nadal ma umowę ważną przez 2 lata a roku trzecim ma PO.

W Houston pojawił się problem bo Harden i Westbrook stwierdzili, że nie chcą grać razem. Houston próbowało a) dać przedłużenie Hardenowi, ale ten odmówił,

b) wypchnęli Westbrooka

W teorii powinno to rozwiązać problem.

 

Widzisz dla Ciebie nadrzędno wartością są picki, rozumiem, ale patrząc na historie draftu jasno widać jak łatwo można się pomylić.
Odbudowa CP3 w OKC to świetna historia, ale nie ma praktycznie gwarancji, że mogła by się powtórzyć.
Gdyby Westbrook został to pewnie wróci do ustawień fabrycznych czytaj triple double, hero ball i jaka piękna katastrofa.

Wole mieć Hardena pewnego niż stawiać na gdybologie opartą na odbudownie Westbrooka.

Nie, nie zrozumiałeś. Nie wiemy wcale, czy wypchnięcie Westbrooka cokolwiek zmieni w stanowisku Hardena. Równie dobrze za miesiąc mogą Hardena i tak opchnąć.

Bardzo fajnie się czyta forum, gdzie jeden zarzuca ci niedocenianie picków, a drugi przecenianie. Picki, zwłaszcza Houston, powiewają mi. Ale zamiana Westa na Walla nic im nie daje. Chcąc nie chcąc wchodzą w przebudowę, bo ciężko uznać Walla za wzmocnienie, czy chociaż wyrównanie poziomu Westbrooka, a samotny Harden guzik zdziała na zachodzie. Teraz rozbija się o kwestię jaką drogą iść w przebudowę. Póki co wybrali bardzo wyboistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rw30 napisał:

ten Wall jest zdrowy w ogóle i będzie grał czy jak?

Wall jest zdrowy od stycznia-lutego na 100% do gry. Ale, że Wizards i tak nie byli graczem na PO, to Ted Leonsis nalegał, by Wall nie zagrał w poprzednim sezonie, ani minuty, bo wtedy ubezpieczyciel pokrywa 40mln jego kontraktu. Ponoć było o to spięcie i może też uziemienie Walla było jednym z powodów Trade Request.

Ciekawe jak będzie funkcjonował fit Wall - Harden, jeśli oczywiście James zostanie, bo może to początek wyprzedaży w Rockets.

Są jednak przesłanki, że Wall będzie bardziej wartościowym graczem niż Westbrook w Rockets. Więcej optymizmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to się potwierdzi i Wall wróci na 95% możliwości to moim zdaniem jest lepszym choć dalekim od idealnego uzupełnieniem Hardena. Lepszy przegląd pola lepszy z dystansu i lepszy w D gdy zdrowy. Widocznie Rakiety miały wgląd w dokumenty zdrowotne. 

Lepszym uzupełnieniem niż RW a nie lepszym graczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Mirwir napisał:

eśli Houston będzie miało słabszy bilans niż Heat to (Rockets) pick idzie do OKC, a ten Heat do Rockets czyli generalnie mówimy od drugiej 15 pierwszej rundy.
Aż tak świetny jest ten draft?

Z tego co widziałem na razie to czołówka draftu wygląda naprawdę dobrze na parkietach NCAA co jest dobrym prognostykiem .

 

47 minut temu, Ignem-feram napisał:

Nie, nie zrozumiałeś. Nie wiemy wcale, czy wypchnięcie Westbrooka cokolwiek zmieni w stanowisku Hardena. Równie dobrze za miesiąc mogą Hardena i tak opchnąć

Masz racje nie wiemy tego. Niemniej nigdy nie zaczynasz wymiany od oddania swojego najlepszego gracza a potem tego słabszego bo jeśli jednak nie dokonasz wymiany ( a Harden jeszcze co najmniej dwa sezony musi grać w Houston) to zostajesz z sensownym zespołem  Dlatego Wizards oddali Walla a nie Beala a Houston oddało Westbrooka a nie fundament zespołu tj Hardena

I choć nadal zadziwia mnie ta wymiana to jednak z punktu widzenia Houston niesie ona za soba mniejsze ryzyko niż oddanie Hardena za worek pyr ( bo realnie to taki Brooklyn nie miał żadnego sensownego pakietu dla nich)

Harden nadal będzie dobrze grał. Nie będzie symulował kontuzji. Ryzyka z pozostawieniem jego na razie nie ma. A jeśli Hardena będe musieli wymienić to maja na to opcje za rok gdzie będzie o wiele więcej opcji do wymian.

 

51 minut temu, MarcusCamby napisał:

Wall jest zdrowy od stycznia-lutego na 100% do gry. Ale, że Wizards i tak nie byli graczem na PO, to Ted Leonsis nalegał, by Wall nie zagrał w poprzednim sezonie, ani minuty, bo wtedy ubezpieczyciel pokrywa 40mln jego kontraktu. Ponoć było o to spięcie i może też uziemienie Walla było jednym z powodów Trade Request.

Podziwiam Twoją miłość do Walla ale on miał zerwanego Achillesa. I nieważne czy jest zdrowy czy nie to dla jego stylu gry taka kontuzja jest dewastująca. Powtórzę o ile nie nastąpił medyczny cud to Wall będzie o wiele słabszy niż przed kontuzją ( zresztą historia guardów po kontuzji Achillesa potwierdza tę teorie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ely3 napisał:

 

 

Masz racje nie wiemy tego. Niemniej nigdy nie zaczynasz wymiany od oddania swojego najlepszego gracza a potem tego słabszego bo jeśli jednak nie dokonasz wymiany ( a Harden jeszcze co najmniej dwa sezony musi grać w Houston) to zostajesz z sensownym zespołem  Dlatego Wizards oddali Walla a nie Beala a Houston oddało Westbrooka a nie fundament zespołu tj Hardena

I choć nadal zadziwia mnie ta wymiana to jednak z punktu widzenia Houston niesie ona za soba mniejsze ryzyko niż oddanie Hardena za worek pyr ( bo realnie to taki Brooklyn nie miał żadnego sensownego pakietu dla nich)

Harden nadal będzie dobrze grał. Nie będzie symulował kontuzji. Ryzyka z pozostawieniem jego na razie nie ma. A jeśli Hardena będe musieli wymienić to maja na to opcje za rok gdzie będzie o wiele więcej opcji do wymian.

 

To zależy jaki masz plan. Odbudowanie Westbrooka i sensowna sprzedaż to lepsze wyjście zamiast wymiany połamańca cancera na mega cancera. Nie znamy zmiennej pt. co na to sam Harden. Bo na dziś nie wiemy jaką paczkę zmontowałby Brooklyn, ani czy latem za rok znajdzie się lepsza. Netsi na teraz mają wybory w drafcie na kilka lat do przodu wolne od roszczeń. Więc mają co rzucić. Jakiś młodziaków mają, więc to też nie złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ignazz napisał:

Wall musiał wykazać się ze zdrowy i Houston to sprawdziło. 

Wall na bank jest zdrowy, trenował w LA m.in. z Durexem. Natomiast faktycznie nie widzę go z Hardenem, za dużo kogutów w kurniku. Brodacz może sobie chcieć iść na Brooklyn, ale Nets nie mają czego zaoferować Rakietom w zamian. Irving i KD są nietykalni. Można dać Allena, CLV i Dinwiddiego ale czy oni równoważą taką gwiazdę? Na moje nie. Picki? Ile tych picków by musieli dać? I to jeszcze kilka lat do przodu, bo przecież ciężko oczekiwać, żeby w najbliższych paru latach picki Brooklynu były topowe. Ja tego nie widzę. Zresztą podobno Irving nie chce grać z Hardenem, a nie po to panowie ściągali ziomków na Broooklyn, żeby teraz sobie robić konflikty.

Moim zdaniem Brodacz zostanie w Rakietach, chyba, że będzie wymiana za innego Allstara, ale tu nie widzę chętnych. Możliwe, że Wall spokornieje, koleś chyba czai bazę, że po takiej kontuzji, w zespole Hardena, nie będzie tym najważniejszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.