Skocz do zawartości

beGM - Draft 2020 - komentarze


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Lucas napisał:

Gordon u nas 22 mln w ostatnim roku, w prawdziwej NBA jego umowa tez zaczynal się od 22 (no prawie, 21.5), ale konczy sie na 16.4, u nas coś takiego nie miałoby szansy przejścia.

I specjalnie daje przykład np. Gordona u @Alonzo, a nie Noela, bo taki case, ze ktos jest u nas mocno przepłacony, bo wziął kontrakt, a RL odrzucil łatwo skontrować odwrotnym przykładem DLO :P

Doprecyzowałem, Aaron Gordon. I tak wiem, ze on nie jest FA teraz, po prostu to 1 przyklad, ktory przyszedl mi do glowy, ze u nas "agenci" nie sa tak chetni do tego typu kontraktow, ktory on podpisal w rzeczywistosci xD

To teraz porównaj kontrakt Zach Lavine u Nas, a ten w RL NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

To teraz porównaj kontrakt Zach Lavine u Nas, a ten w RL NBA.

Takimi umowami mozemy sie przerzucac, ale jesli nie pomylilem, bo tego nie sprawdzalem to Gordon podpisyewal RL i u nas chyba w tym samym czasie, a LaVine to byla kwestia podpisania RL i u nas w innym terminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

Takimi umowami mozemy sie przerzucac, ale jesli nie pomylilem, bo tego nie sprawdzalem to Gordon podpisyewal RL i u nas chyba w tym samym czasie, a LaVine to byla kwestia podpisania RL i u nas w innym terminie?

Obaj byli podpisywani w tym samym czasie. Gordon dostał więcej, bo tak go wyceniliśmy na FA, wcześniej odrzucił trochę gorsze extension. Lavine został zupełnie niedoceniony u Nas na FA, a potem podpisał bardzo duży kontrakt z Bulls, który w pełni spłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Monte miał inne przejścia z Denver niż u nas. 

Rozwiniesz morrisa?

No rozmawialimsy o tym wtedy juz podczas FA, b o dosc aktywnie sie w kwestii Monte udzielałem i uwazam, ze on powinien przedluzyc z Nuggets, w których grał, choć oczywiscie krócej niż w RL Denver, ale i tak miał czas zawrzeć znajomość z Jokiciem :P  Zwłaszcza, ze ja czasem patrzę też na GM-ów (może nie powinieniem, idk) i jak widzę np. Alonzo walczącego o kogoś kogo dobrze zna z Heat, LBS z Denver czy chcialbym, zeby na mnie troche przychylniej patrzono pod kątem graczy z Europy, bo wiadomo ze im "fanbojuje" (stąd choćby wybór Maledona w drafcie, a celem #1 był Pokuseski), bo to jest moim zdaniem najbliższe określeniu "kultura organizacji"

5 minut temu, MarcusCamby napisał:

Obaj byli podpisywani w tym samym czasie. Gordon dostał więcej, bo tak go wyceniliśmy na FA, wcześniej odrzucił trochę gorsze extension. Lavine został zupełnie niedoceniony u Nas na FA, a potem podpisał bardzo duży kontrakt z Bulls, który w pełni spłaca.

Ok, nie wiem czemu  byłem pewny, ze LaVine jakos przedłużył wcześniej niż w RL i dlatego taka niedopłata. No do opinii z danym graczem nic nie zrobimy oczywiscie, stad choćby taka umowa Wigginsa, ale odnosiłem się trochę do innego przykładu niż gracze bardzo cenieni RL / bardzo niecenieni na forum i dlatego świadomie podałem Aarona Gordona :P

Do "cech" GM-ów, które opisałem mógłbym też dopisać @MarcusCamby i rozwazanie zniżek / wyboru jego zespolu dla graczy, którzy powszechnie są na forum niekochani ;) 

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucas napisał:

No rozmawialimsy o tym wtedy juz podczas FA, b o dosc aktywnie sie w kwestii Monte udzielałem i uwazam, ze on powinien przedluzyc z Nuggets, w których grał, choć oczywiscie krócej niż w RL Denver, ale i tak miał czas zawrzeć znajomość z Jokiciem :P  Zwłaszcza, ze ja czasem patrzę też na GM-ów (może nie powinieniem, idk) i jak widzę np. Alonzo walczącego o kogoś kogo dobrze zna z Heat, LBS z Denver czy chcialbym, zeby na mnie troche przychylniej patrzono pod kontem graczy z Europy, bo wiadomo ze im "fanbojuje" (stąd choćby wybór Maledona w drafcie, a celem #1 był Pokuseski), bo to jest moim zdaniem najbliższe określeniu "kultura organizacji"

Ok, nie wiem czemu  byłem pewny, ze LaVine jakos przedłużył wcześniej niż w RL i dlatego taka niedopłata. No do opinii z danym graczem nic nie zrobimy oczywiscie, stad choćby taka umowa Wigginsa, ale odnosiłem się trochę do innego przykładu niż gracze bardzo cenieni RL / bardzo niecenieni na forum i dlatego świadomie podałem Aarona Gordona :P

@LeweBiodroSmoka jeżeli podzielasz to zdanie to możemy naprawić błąd i jeżeli GM zgodzą się z obecna narracja to Monte może być w Denver. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Do "cech" GM-ów, które opisałem mógłbym też dopisać @MarcusCamby i rozwazanie zniżek / wyboru jego zespolu dla graczy, którzy powszechnie są na forum niekochani

To za rok rozumiem biorę mojego DeRozana za minimum? :D

Gordon w RL NBA dostał 76/4 u Nas 88/4. Chyba aż tak wielkiej różnicy nie ma.

Ja np. żałuję, że nie rzuciłem extension Valanciunasowi takiego jak dostał w Grizzlies, bo teraz bym go sprzedał z zyskiem, a tak odejdzie za darmo :) A np. @cvbe pewnie żałuję, że przepłacił Buddy Hielda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Może w RL dadzą zniżkę, bez tego nie ma raczej dyskusji, przecież taki Isaac to pewny max od słabych teamów z cap space za rok.

Szkoda, że rok temu inaczej o Ingramie pisałeś, który przy Isaacu jest prawdziwym okazem zdrowia. Na szczęście po tym jak wykiwałeś D'Angelo, ludzie już tutaj nauczyli się, że lubisz pisać głupoty, jeśli to jest w Twoim interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MarcusCamby napisał:

To za rok rozumiem biorę mojego DeRozana za minimum? :D

Gordon w RL NBA dostał 76/4 u Nas 88/4. Chyba aż tak wielkiej różnicy nie ma.

Ja np. żałuję, że nie rzuciłem extension Valanciunasowi takiego jak dostał w Grizzlies, bo teraz bym go sprzedał z zyskiem, a tak odejdzie za darmo :) A np. @cvbe pewnie żałuję, że przepłacił Buddy Hielda :P

No ale sam sposób budowy umowy juz robi kolosalną różnicę moim zdaniem :)

Max dla Johna Collinsa to żart (bo chyba o niego chodził), za to co do Isaaca to mimo alertów zdrowotnych byłbym w stanie się zgodzić, że jeśli RL nie klepnie extention to u nas też nie. Wszystko powyżej 20 mln dla Collinsa to jest jego przepłacenie i ten kto go ma ( @ignazz?) moze mi potem przypomniec przy extension za te ~20 mln, ze powinienem byc na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lucas napisał:

Pomijajac juz wartosc boiskową Collinsa to te 25 meczow zawieszenia, ktore mial tez raczej nie dziala na wzrost jego wartosci kontraktowej :)

To mnie martwi. Bo tylko jeden GM pytał o niego ale w takim stylu jakby był dodatkiem do wymiany. Na dziś to patrząc na rynek mocno ujemna wartosc. I nie wiem co robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, january napisał:

Ohoho widzę nerwy się pojawiają, kiedy się okazuje, że może nie będziesz mógł zrobić w ciula swoich prospectów niskim umowami :)  Ingramowi to career ending groziło (w sumie dalej grozi), a Isaaczek zwykła kontuzyjka, Porzingis po takiej lekko maxa dostał.

Po rejekcie dla Ingrama to płaćcie lub czekajcie na RFA, żadnych zniżek :) 

Oj Jasiu, na szczęście nie zniżę się do poziomu GMa Lakers, który żydzi swoim wychowankom i nie mam zamiaru nikogo ciulać. Tak jak Lucas pisze, jak Isaac przedłuży w real, to będzie wiadomo na ile siebie ceni, jak nie, to nie będzie wiadomo i będzie, ale on do FA 2021 nie rozegra ani jednego meczu, a Porzingisem niestety jednak nie jest. Poza tym KP na rookie contract rozegrał 50 meczów więcej od JI. Jak się nie dogadam z nim teraz, to przedłużę bądź wyrównam go latem i nie będę miał z tym problemu. Ciebie widać już boli, że będziesz musiał Ingramowi zapłacić tyle, ile jest wart.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, january napisał:

Rzucić max extension lub extension jakie dostanie od Hawks/ sprzedać/ czekać na jego RFA za rok :) 

Uważasz ze to max gracz?

Hawks może i przepłaca w ich sytuacji 50.000.000 cap space i tym ze nikt do nich i tak nie zawita. Trochę przeklamujesz sytuacje aby zrobić to czego mieliśmy unikać. Przepłacen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.