Skocz do zawartości

Brooklyn Nets 2020/2021


andy13

Rekomendowane odpowiedzi

Nets to jest duży faworyt do tytułu i Lakers w oddsach są na równi tylko dlatego, że w sumie Brooklyn nie jest jeszcze sprawdzoną opcją (Lakers są), Irving czy Harden są w sumie przez część osób trochę niedoceniani (Irving to luźno All-NBA gracz, a Harden to ~top3 ofensywnych graczy w NBA, a część osób by się z tymi opiniami nie zgodziło), a do tego Nets muszą znaleźć jeszcze dobrego podkoszowego w obronie (tzn. poprawić roster), a Lakers są mniej więcej ready.

Ale tak naprawdę Nets bez Duranta grają na poziomie contendera, mają chyba 10-4 z Hardenem bez KD (z czego Kyrie opuścił dwa przegrane mecze), pod względem potencjału to jest zupełnie inna liga niż reszta ligi, oni na dystansie całego sezonu kręcą wybitną ofensywę (+7.1 ORTG) pomimo faktu, że big 3 opuściło razem +40 meczów, nie chce mi się sprawdzać, ale z Hardenem to pewnie jest poziom Nasha z Suns. Taaak, obrona, to byłby duży problem, gdyby nie fakt, że Nets mają jeszcze do wykorzystania MLE i wyjątek z Dinwiddiego. Co nie jest żadną niespodzianką, bo było oczywiste, że właśnie tak to będzie wyglądać.

Blake jest tutaj trzeciorzędny, ale faktycznie jego podpisanie jest przecenianie, może być przydatny, ale nie będzie difference makerem. 

Więc jak ktoś się ogarnął, że Nets będą potworni po wymianie z Griffinem, to pzdr, trochę późno.

Ale sama opinia (Nets główny faworyt) jest prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia to opinia. To że Neta grają na poziomie contendera bez Duranta w polowie regulara po tam kilkunastu meczach od przyjscia Hardena... ja wstrzymam otwieranie szampana przy takim kontekście. W regularze i po statach to Westbrook czy Giannis jawia sie jako solidni contenderzy.

Do wykorzystania mają MLE I DPE, ale pytanie czy sam fakt tego powoduje, że obrona będzie lepsza? Bo jeszcze trzeba to na konkretnego zawodnika wydać. Takiego póki co nie widac.

Pod koszem dalej dziura. Załóżmy nawet, że Drummond by przyszedł. Ja będę stał na pozycji, że to jednak solidne wzmocnienie by było. Czy gamechanger? Nie.

Może Nets okażą się legitni, może nie. Pożyjemy zobaczymy. PO to inna bajka. Zobaczmy jak sobie tam będą radzić najpierw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, nba2midnight napisał:

Opinia to opinia. To że Neta grają na poziomie contendera bez Duranta w polowie regulara po tam kilkunastu meczach od przyjscia Hardena... ja wstrzymam otwieranie szampana przy takim kontekście. W regularze i po statach to Westbrook czy Giannis jawia sie jako solidni contenderzy.

Do wykorzystania mają MLE I DPE, ale pytanie czy sam fakt tego powoduje, że obrona będzie lepsza? Bo jeszcze trzeba to na konkretnego zawodnika wydać. Takiego póki co nie widac.

Pod koszem dalej dziura. Załóżmy nawet, że Drummond by przyszedł. Ja będę stał na pozycji, że to jednak solidne wzmocnienie by było. Czy gamechanger? Nie.

Może Nets okażą się legitni, może nie. Pożyjemy zobaczymy. PO to inna bajka. Zobaczmy jak sobie tam będą radzić najpierw.

tl; dr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak chcial gry

 

They have a need for a four-man,” Griffin wrote. “I’ve always had a lot of respect for Steve Nash and all of the guys that they have. Sean Marks has done a great job there. It was tough decision and I wanted to be on a team that was contending.”


 

Edytowane przez nba2midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, nba2midnight napisał:

Czyli jednak chcial gry

W obu wypadkach ma jeszcze potencjalny bonus w postaci zemsty, jeżeli LAL albo BKN spotkają się z Clippers w PO. W przypadku BKN jeszcze lepiej, bo to by musiał być finał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"MVP, MVP" dla Irvinga poniosło się w hali. To chyba pierwszy przypadek, gdy ludzie tak skandują dla koszykarza, który zdaniem niektórych ekspertów z e-NBA nie jest już nawet koszykarzem i powinien zakończyć przygodę z basketem :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, andy13 napisał:

"MVP, MVP" dla Irvinga poniosło się w hali. To chyba pierwszy przypadek, gdy ludzie tak skandują dla koszykarza, który zdaniem niektórych ekspertów z e-NBA nie jest już nawet koszykarzem i powinien zakończyć przygodę z basketem :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie się Hardena ogląda w ogarniętym towarzystwie. Ale nieco zatanawiający jest fakt, że po tym jak przybrał na masie w offseason, stwierdził, że w sumie mu z tym dobrze i nie będzie zrzucał (zobaczcie na ilość dunków w porównaniu do poprzednich sezonów: https://www.basketball-reference.com/players/h/hardeja01.html#shooting )

Oby się to w późniejszej fazie sezonu jakoś nad nim nie odbiło.

 

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alonzo napisał:

Jak będą mieli czołowy bilans na Wschodzie, to powinni awansować do II rundy playoffs :P 

Najpierw przeczytałem ten wycięty przez Ciebie cytat, z którego nie wynika wprost o kim mowa i pomyślałem sobie, że faktycznie ich ostatnio ładnie Harden ciągnie. Potem przeskrollowałem ekran do góry i okazuje się, że to nie o Hardenie, a o Niku Claxtonie. No ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.