Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, ignazz napisał:

Serio Texas padł? 

https://www.scribd.com/document/474962250/DMN-UTTyler-2020-Poll-Codebook-2

Nie padł ale w tej chwili są badania na syk. Tu masz z dziś gdzie Biden wygrywa.. Z tego co widziałem we wrześniu wszystkie pokazują remis gdzie raz Trump ma +1 a raz Biden ma +1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, nie przez samo blm, ale konsekwencje tego ruchu. Rozwalone miasta, jeszcze wieksza dziura w policji przez zabieranie finansowania itd itd. Skrót myślowy, trochę niefortunny. All in all elektorat Trumpa będzie turbo zmotywowany, a niektórzy niekoniecznie. Agitacja chłopaków z nba tez raczej nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poparcie dla BLM spadło w ostatnim czasie w USA i jest niższe niż tuż po akcji z Floydem.

https://www.washingtonpost.com/politics/2020/08/29/slip-support-black-lives-matter/

do tego opcje niepromowane w mainstreamie są zwykle niedoszacowane w tego typu polls (Duda u nas, czy Trump w poprzednich wyborach), więc faktyczne poparcie jest pewnie jeszcze niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lorak napisał:

poparcie dla BLM spadło w ostatnim czasie w USA i jest niższe niż tuż po akcji z Floydem.

https://www.washingtonpost.com/politics/2020/08/29/slip-support-black-lives-matter/

do tego opcje niepromowane w mainstreamie są zwykle niedoszacowane w tego typu polls (Duda u nas, czy Trump w poprzednich wyborach), więc faktyczne poparcie jest pewnie jeszcze niższe.

Ci co nie popieraja BLM a moga glosowac tak jak to jest czyli oczywiscie tajnie tak jak lorak napisal, moga sobie spokojnie zaglosowac na trumpa i przeciw blm jak lorak napisal takze sondaz nigdy tego nie odda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, polskignom napisał:

All in all elektorat Trumpa będzie turbo zmotywowany, a niektórzy niekoniecznie. Agitacja chłopaków z nba tez raczej nie pomoże

PRzeceniasz chyba znaczenie ogólne BLM . Dla Amerykanów większym problemem obecnie jest bezrobocie ( ogromne) i Covid 19 

W momencie bojkotu NBA był on popierany przez 58% społeczeństwa a przeciwnego zdania było 26% . Nie czuje sie wprawdzie ekspertem od spraw amerykańskich ale w sondażach też nie widać by BLM znacząco obniżyło a przykład Teksasu pokazuje ,że w niektórych stanach wręcz ostatnia sytuacja przechyla się na korzyść Bidena

Tak ogólnie swoją wypowiedź opierasz na danych czy raczej na przeczuciu

Z innej beczki widać jak UK traci na swoim Brexicie. Może co niektórych otrzeźwi jak wygląda życie poza UE. Ja wiem ,ze corona itp ale oni za drugi kwartał mają -21 % i teraz Boris Johnson próbuje robić jakieś desperackie szantaże. Widziałem dane gdzie Europa powoli odbudowuje może nie wzrost ale balans blisko zera a UK jest nadal w dołku.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje sie ekspertem, ale wie co jest problemem Amerykanów, opierasz to na danych czy przeczuciu? Na pewno po 3 miesiach zwierzęcych zachowań na ulicach i po tym jak większość demokratów sprawujących urzędy majorów w miastach wypieła dupy na nich, te 58% dalej popiera BLM

 

Co do bezrobocia to jest już poprawa

 

 

A co do texasu to już 4 lata temu, sondaże pokazywały tam takie rzeczy https://www.kut.org/post/poll-hillary-clinton-leads-donald-trump-texas

a skończyło się normalną wygraną kandydata republikanów

 

Edytowane przez the_secret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyborów zostało 57 dni. Moim zdaniem całkiem mało. W chwili obecnej prognozy mówią, że Biden ma ponad 270 głosów elektorskich potrzebnych do wygranej, w stanach gdzie wyraźnie prowadzi w sondażach. I w tych przewidywaniach Teksas jest dla Trumpa. Więc Trump musiałby wziąć wszystkie stany "wahające" się takie jak Arizona, Ohio i Floryda i jeszcze odebrać Bidenowi Pensylwanię Illinois lubi Nowy York. Raczej tego nie widzę (bo California to poza zasięgiem Trumpa).  

Edytowane przez Qbajag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ely3 napisał:

PRzeceniasz chyba znaczenie ogólne BLM . Dla Amerykanów większym problemem obecnie jest bezrobocie ( ogromne) i Covid 19 

W momencie bojkotu NBA był on popierany przez 58% społeczeństwa a przeciwnego zdania było 26% . Nie czuje sie wprawdzie ekspertem od spraw amerykańskich ale w sondażach też nie widać by BLM znacząco obniżyło a przykład Teksasu pokazuje ,że w niektórych stanach wręcz ostatnia sytuacja przechyla się na korzyść Bidena

Tak ogólnie swoją wypowiedź opierasz na danych czy raczej na przeczuciu

Z innej beczki widać jak UK traci na swoim Brexicie. Może co niektórych otrzeźwi jak wygląda życie poza UE. Ja wiem ,ze corona itp ale oni za drugi kwartał mają -21 % i teraz Boris Johnson próbuje robić jakieś desperackie szantaże. Widziałem dane gdzie Europa powoli odbudowuje może nie wzrost ale balans blisko zera a UK jest nadal w dołku.. 

Głównie na tym jak śmigają kursy w zakładach (wiem, smieszny argument), ale biorąc pod uwagę to plus stosunkowo inne kwestie (podane przeze mnie powyżej) i wcale nie jakieś porażające sondaże (to co napisał Pepis). Jest dość sporo miejsc w Stanach gdzie republikanie są traktowani jak PiS. Generalnie będzie mocno 50/50, ale wg mnie do czasu wyborów jeszcze dużo rzeczy się wydarzy. Bezrobocie na chwile ucichło, ale widmo bankructwa może zajrzeć w oczy jak będą skakać do Chińczyków. 
 

Co do Brexitu, to poczekaj kilka lat, wiadomo było, ze szok będzie spory, covid tylko to wzmocnił. Ale tylko czekać jak giganci zaczną się przenosić do Londka i tam tworzyć swoje siedziby (UE okaże się za mało flexible w tych szachach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2020 o 19:50, polskignom napisał:

Głównie na tym jak śmigają kursy w zakładach (wiem, smieszny argument), ale biorąc pod uwagę to plus stosunkowo inne kwestie (podane przeze mnie powyżej) i wcale nie jakieś porażające sondaże (to co napisał Pepis). Jest dość sporo miejsc w Stanach gdzie republikanie są traktowani jak PiS. Generalnie będzie mocno 50/50, ale wg mnie do czasu wyborów jeszcze dużo rzeczy się wydarzy. Bezrobocie na chwile ucichło, ale widmo bankructwa może zajrzeć w oczy jak będą skakać do Chińczyków. 
 

Co do Brexitu, to poczekaj kilka lat, wiadomo było, ze szok będzie spory, covid tylko to wzmocnił. Ale tylko czekać jak giganci zaczną się przenosić do Londka i tam tworzyć swoje siedziby (UE okaże się za mało flexible w tych szachach).

No cóż Oscary będą znaczyć (może poza samym USA) jeszcze mniej niż w ostatnich latach. Zresztą podobnie jak pokojowe i literackie nagrody Nobla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.