Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, starYfaN napisał:

To zależy od skali tego, co musi zrobić Putin, aby czuć się bezpiecznie, zachować władzę i mieć uzasadnienie porażki.

dlatego jego sprawowanie władzy zostało zachwiane ponieważ doszło do buntu i widzą to Chiny. w dodatku doszło do zajęcia sztabu południowego odpowiadającego za wojnę na Ukrainie oraz nie było sprzeciwy ludności przeciwko Grupie Wagnera, mało tego nawet pojedyncze jednostki chciały dołączyć się do buntu i dołączyły. to świadczy o słabości w oczach poważnych partnerów a nie tylko userów na forum. czystki przeprowadzał oraz mógł przeprowadzić bez tego i jakby to miała być ustawka to z pewnością nie łyknął tego Chiny czyli najważniejszy klocek w całej układance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Reikai napisał:

Nie wiem, czy sondy uliczne w Rosji z kamera to jakiekolwiek dobre zrodlo. 

Obecnie to jest mega trudno uzyskać miarodajne informacje ale np było dużo filmów z Rostowa . Reakcji zwykłych Rosjan na Wagnera. Pomimo wystąpienia Putina w telewizji to nadal Prigożyn był żegnany jak bohater. Policja uciekła z miasta

Putin ogólnie rozpętał mocno agresynwe społeczeństwo. Przecież Czeczeni idący niby na pomóc byli lżeni. Teraz na wszelki wypadek tworzy się bataliony mobików regionalne. Bo jak robili mieszane etnicznie to Kazachowie wystrzelali Rosjan z plutonu bo ci ich gnębili i ponizali. O ile zawodowa armia ma ambiwalentny stosunek do Osetyczyjczyków czy innych Buriatów o tyle wśród mobików czy ochotników jest to inaczej

To jest społeczeństwo w których bohaterem są Wagnerowcy i dlatego Putin nie może się z nimi rozprawić ot tak. Do tego o ile w Syrii właśnie wyrzucają Wagnera albo nakazują mu wejście do oficjalnych struktur armii o tyle jest problem z Afryką bo tam jest tylko Wagner i on  ma tam zainwestowane pieniadze nie tylko swoje ale i Putina i innych siłowników. 

Na razie jedyny efekt to nakaz oddanie broni cięzkiej z powrotem do armii rosyjskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ely3 napisał:

ALe on przecież tego Suroivikina już na jesień usunał z bycia szefem sztabu na rzecz Gierasimowa

I kozła ofiarnego to ma cały czas tj Szojgu czy Gierasimowa właśnie. Ale społeczeństwo rosysjkie nie dizała w ten sposób. 

Po 1 W Moskwie jak zrobili sonde ulicznę to sie okazało ,ze prawie nikt nie wiedizał ,zę był bunt. 

Po 2-  Dla Rosjan Wagnerowcy to patrioci.A jak Rosja przegra wojnę to nawet nie wiem czy Rosjanie się o tym dowiedzą a jeśli tak to i tak będa obwiniać Putina. 

Tylko ,że i tak nic z tym nie zrobią. bo to jest apatyczne społeczeństwo nie skore do buntu przeciw władzy

Spoleczenstwo jak spoleczenstwo, poprostu mimo “naszych” smieszkow ich aparat panstwowy, wliczajac propagande jest tak skuteczny u ruskich jak obecna mitologia nieskazitelnego wojownika ukrainskiego do utrzymania zwartych szykow, zeby spoleczenstwo nie pierdolnelo w obronie drugiego po ruskich najbardziej skorumpowanego kraju w europie.
gigantyczne oslabienie putina po tych wydarzeniach to mrzonka i daje mu teraz wolna reke do zrobienia czego bedzie potrzebowal. Moze bunt to nie byl teatr telewizji, ale nie wiem czy on byl az tak zaskoczony (sami amerykanie nie wiedza czy wiedzial czy nie?) i gowno z tego wyszlo przy minimalnych stratach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam jak nieprzywidywalne w skutkach puszczenie bandy kryminalistow uzbrojonych w ciezki sprzet na udawany przewrot i rajd po kraju na stolice, to jest w niektorych umyslach 3d chess galaxy brain move, a nie skrajny idiotyzm lmao. Wszystko, zeby dac sobie pretekst do zrobienia czegos co robilo sie juz sto razy bez pretekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Chytruz napisał:

Uwielbiam jak nieprzywidywalne w skutkach puszczenie bandy kryminalistow uzbrojonych w ciezki sprzet na udawany przewrot i rajd po kraju na stolice, to jest w niektorych umyslach 3d chess galaxy brain move, a nie skrajny idiotyzm lmao. Wszystko, zeby dac sobie pretekst do zrobienia czegos co robilo sie juz sto razy bez pretekstu.

Przeciez w mafii to tez non-stop sobie jakies “stronnictwa” wymierzaja klapsy i musza miec ogarniety jakis pretekst - im lepszy (i wiarygodniejszy) pretekst, tym mniej marszczenia brwi jak ktos komus wydlubie oczy czy psa usmazy w piekarniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, memento1984 napisał:

Przeciez w mafii to tez non-stop sobie jakies “stronnictwa” wymierzaja klapsy i musza miec ogarniety jakis pretekst - im lepszy (i wiarygodniejszy) pretekst, tym mniej marszczenia brwi jak ktos komus wydlubie oczy czy psa usmazy w piekarniku. 

Mysle ze zadna strona "pretekstujaca" nie bedzie chciala wymyslac pretekstu, ktory ja przy okazji skompromituje i pokaze jako slaba i niemajaca kontroli nad rzeczami, nad ktorymi powinna miec calkowita kontrole.

To samo moznaby bylo osiagnac "rozbijajac" spisek z wyprzedzeniem i aresztujac/usuwajac domniemanych spiskowcow, przy okazji pokazaloby sie tez jak sprawnie dziala aparat panstwowy i jak jestesmy on top of things. Zamiast tego pokazalismy jak jestesmy slabi, ze banda borderline meneli mozna nam rzucic rekawice w glebi kraju, a sytuacje musi ratowac Lukaszenko lmao.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chytruz napisał:

Mysle ze zadna strona "pretekstujaca" nie bedzie chciala wymyslac pretekstu, ktory ja przy okazji skompromituje i pokaze jako slaba i niemajaca kontroli nad rzeczami, nad ktorymi powinna miec calkowita kontrole.

To samo moznaby bylo osiagnac "rozbijajac" spisek z wyprzedzeniem i aresztujac/usuwajac domniemanych spiskowcow, przy okazji pokazaloby sie tez jak sprawnie dziala aparat panstwowy i jak jestesmy on top of things. Zamiast tego pokazalismy jak jestesmy slabi, ze banda borderline meneli mozna nam rzucic rekawice w glebi kraju, a sytuacje musi ratowac Lukaszenko lmao.

Calkiem skutecznie ta banda meneli wspierana buriatami, z konczacymi sie zapasami rakiet i czolgow trzyma za pysk 17% terytorium Ukrainy wspieranej 30/40letnim natowskim sprzetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, memento1984 napisał:

Calkiem skutecznie ta banda meneli wspierana buriatami, z konczacymi sie zapasami rakiet i czolgow trzyma za pysk 17% terytorium Ukrainy wspieranej 30/40letnim natowskim sprzetem

Musialbys rozwinac, bo nie mam pojecia co to ma do rzeczy, o ktorej rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Chytruz napisał:

Musialbys rozwinac, bo nie mam pojecia co to ma do rzeczy, o ktorej rozmawiamy.

Chyba rozmawialismy o sile semi-prywatnej ruskiej armii ktora robi brudna robote dla putina czy to w afryce czy teraz na ukrainie + czy wzieli udzial w kremlixowskiej odslonie serialu “ja, car” i jakie byly naklady na produkcje (samoloty, piloci czy tektura i OSINT) lub mielismy para dokument bez scenariusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

@ely3

co się dzieję w okolicach Bahmutu? wiesz coś. Ostatnie 3 dni to dużo plotek i 0 rzetelnych sprawdzonych informacji.

Nie wiem tzn jakieś dwa dni temu Ukraina zdobyła przyczółki na kanale na wysokości Kudriumiwki . Geolokacje pokazywały ,ze wokół Klisziwki zajęli większość lasów i mają pod kotrolą ogniową wszystkie drogi do wioski. Ale ogólnie chyba nic nie jest potwierdzone poza informacjami ,ze np wokół pomnika MIGA Rosjanie się wycofali i jest dużo ulic na obrzeżach, które sa ziemią niczyją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 20:27, Reikai napisał:

 

W dniu 29.06.2023 o 20:30, fluber napisał:

Ale nie lądowanie;)

Gdybyście stali na dole widząc jak kobieta stoi kilka minut załamana na parapecie, to krzyczelibyście "skacz ruska kur*o!!!!! hehehe"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, DLT_Braddock napisał:

Ufff. Jest nadzieja. Dzięki za odp. 

Filmik krąży po necie z tego zdarzenia. Dosyć wstrząsający. 

 

W dniu 29.06.2023 o 20:30, fluber napisał:

Ale nie lądowanie;)

Jestem dość tolerancyjny. Ale ogólnie, warto wiedzieć, że to milczenie jest złotem/platyną.

Dość zabawne, do czego ludzie są w stanie się posunąć, aby utrzymać własną dupę, na na odpowiednim poziomie "nic nie robienia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 20:27, Reikai napisał:

Wpisałem sobie aby może ten filmik znaleźć i Super Express jebnął taki tytuł o tym wydarzeniu

Seksowna prezes banku wypadła z okna! Tajemniczy zgon w .

😅

Aż mi się nawet z linkiem wkleiło, ale clickbaity weszły u nich za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.