Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Pewnie masz rację. Tylko chodzi o to, że pisałem opierając się o słowa generała, a nie o własne widzimisię, co mi zarzucano.

Myślę że problem który to zaczął były Twoje słowa które dziś cytowałem a które pokazywały dużą nieznajomość tematu. A potem się potoczyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Myślę że problem który to zaczął były Twoje słowa które dziś cytowałem a które pokazywały dużą nieznajomość tematu. A potem się potoczyło. 

Wskaż mi twoje wczorajsze zrodlo, które szacuje siły prigozyna. Które wczoraj przytoczyles.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Moze ten człowiek mimo stopnia znał się gorzej od ciebie

pomimo tego co ostatnio pare osob próbuje złośliwie wypominać. Ten generał ma na pewno więcej doświadczenia niż my razem wzieci. Jest praktykiem i ma olbrzymią wiedze strategiczna. nie mam przekonania że znam się lepiej od kogokolwiek w ogolności. Natomiast zastanawiałeś się na ile mimo olbrzymiej wiedzy ten generał sledzi co się teraz dzieje, na ile ma aktualne informacje? itd. Ja przypuszczam że dużó tych wypowiedzi wynika nie z jakieś wiedzy o aktualnej sytuacji tylko o ogólnym odczuciom co do całej sytuacji.  Paru generałów już się skompromotował swoimi tezami.

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Wskaż mi twoje wczorajsze zrodlo, które szacuje siły prigozyna. Które wczoraj przytoczyles.

Możesz zaczytowac gdzie szacowałem siły Proigozina? Bo coś wiem że pisałem ale nie wiem do końca o co Ci chodzi. Liczbe zołnierzy? to że ma cieżki sprzęt ? Pancyry czy co? Z Pancyrem mogę poszukać film jak konwojuje siły Wagnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

 

Możesz zaczytowac gdzie szacowałem siły Proigozina? Bo coś wiem że pisałem ale nie wiem do końca o co Ci chodzi. Liczbe zołnierzy? to że ma cieżki sprzęt ? Pancyry czy co? Z Pancyrem mogę poszukać film jak konwojuje siły Wagnera.

To jak mogłeś stwierdzic, że Putin nie może zatrzymac marszu nie szacując sił prigozyna?

Piszesz o znajomości tematu. Pokaz, że ja wczoraj miałeś.

Przecież to farsa. 

Filmy z komórek? Na tym się opierales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Bo go na żadnym etapie nie zatrzymał? Bo wiadomo jakimi siłami dysponuje Wagner w tamtej okolicy  a dodatkowo wiadomo jakimi nie dysponowały siły RF

Podpierales się źródłami, które wskazuja, co tam realnie było?

Bo z tego co mi wiadomo cała wasza wiedza wynikała z filimku, który pokazywał kolumnę cywilnych i wojskowych maszyn. Nie znaliscie ich liczby, ani nawet długości konwoju. Taka to eksperckosc 😕

Troche odplyneliscie z czasem, wyciągając, nie pierwszy raz, zbyt daleko idące wnioski, które przekraczają ilość danych podanych w zrodle, jak i wasze kompetencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregorius napisał:

Bo go na żadnym etapie nie zatrzymał? Bo wiadomo jakimi siłami dysponuje Wagner w tamtej okolicy  a dodatkowo wiadomo jakimi nie dysponowały siły RF

 

Spekulacja i pytanie do Was. Czy grupa Wagnera mogłaby być niezależnym ugrupowaniem wojskowym i zaatakować Ukrainę z terenu Białorusi nie obciążając przy tym Białorusi i Łukaszenki za bezpośredni atak? Tym samym Putin mógłby otworzyć nowy front zmuszając Ukrainę do rozciągnięcia swoich wojsk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał:

Spekulacja i pytanie do Was. Czy grupa Wagnera mogłaby być niezależnym ugrupowaniem wojskowym i zaatakować Ukrainę z terenu Białorusi nie obciążając przy tym Białorusi i Łukaszenki za bezpośredni atak? Tym samym Putin mógłby otworzyć nowy front zmuszając Ukrainę do rozciągnięcia swoich wojsk? 

Szczerze? jest to jeszcze mniej realne niż atak Białorusi. Przecież Wagner sukcesy osiągał przy dużych stratach własnych równając wszystko artyleria. Żeby było to możliwe to najpierw trzeba przerzucić na Białoruś ciężki sprzęt , amunicje  i artyleria zakładając nawet ze Białoruś zapewnii logistyke. A Kijów jest nie do zdobycia nawet gdyby tam były cztery grupy Wagnera. 

6 minut temu, Pablo81 napisał:

Podpierales się źródłami, które wskazuja, co tam realnie było?

traktowałem Cie dziś poważnie i starałem zrozumieć. Próbujesz iść w przepychanki na które szkoda mi czasu. Chcesz dyskusji wskaż najpierw na podstawie czego pisałeś swoje zdanie. Po mojej stronie jest to że tak jak przewidziałem nikt prigozina nie zatrzymał i musieli się z nim dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

Szczerze? jest to jeszcze mniej realne niż atak Białorusi. Przecież Wagner sukcesy osiągał przy dużych stratach własnych równając wszystko artyleria. Żeby było to możliwe to najpierw trzeba przerzucić na Białoruś ciężki sprzęt , amunicje  i artyleria zakładając nawet ze Białoruś zapewnii logistyke. A Kijów jest nie do zdobycia nawet gdyby tam były cztery grupy Wagnera. 

traktowałem Cie dziś poważnie i starałem zrozumieć. Próbujesz iść w przepychanki na które szkoda mi czasu. Chcesz dyskusji wskaż najpierw na podstawie czego pisałeś swoje zdanie. Po mojej stronie jest to że tak jak przewidziałem nikt prigozina nie zatrzymał i musieli się z nim dogadać.

Ok. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było

Nagranie rosyjskiego samolotu bombardującego Woroneż - publikuje ukraiński serwis Censor.net. Do eksplozji miało dojść w sobotę 24 czerwca. "Rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły nalot bombowy z czterema bombami lotniczymi na autostradę w obwodzie woroneskim, w wyniku którego cywile zostali ranni lub zabici" - dodaje serwis.

 

"Rosyjskie lotnictwo przeprowadziło więcej ataków na region Woroneża niż ukraińskie siły zbrojne podczas całej wojny" - komentuje kanał InformNapalm na Telegramie.

 

https://wiadomosci.wp.pl/bunt-prigozyna-znane-sa-straty-wsrod-rosjan-6912724969708192a

Nie jest to może Fox news, ale chyba wyraźnie widać skutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo81 napisz, że to były po prostu luźne przypuszczenia, nie poparte żadnymi analizami. Panowie, czy tylko ja tak odebrałem, to co Pablo napisał?

Macie większą wiedzę, analizujecie wszystko, co w sieci jest. Plus dla Was. Szacunek. Bardzo mi się podoba co i jak piszecie, ale ludzie... Na Pabla rzuciliscie się jakby powiedział, że operacja specjalna idzie dobrze i nazisci z Ukrainy są eliminowani z czego cieszy się całą Ukraina  tylko zgniły Zachód nie może jakoś się z tym pogodzić, że wielka Rosja wprowadza ład i porządek na świecie. Na początek od Krymu i Dombasu.

Wrzućcie na luz. Na prawdę nie można lużnych przemyśleń wrzucić? To jest forum. Wystarczy odpisać, "nie masz racji, bo..." i podać konkretne argumenty. A jedziecie po gościu jakby napisał, że ruskie w 39 wyzwalali uciskana ludność na kresach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, P_M napisał:

Spekulacja i pytanie do Was. Czy grupa Wagnera mogłaby być niezależnym ugrupowaniem wojskowym i zaatakować Ukrainę z terenu Białorusi

Wiesz granica Ukrainska z Białorusią jest dość trudna do przekroczenia. Właściwie tylko rejon Kijowa się do tego nadaje ale tu Wagner jest za słaby

Jeśli popatrzesz na topografię to masz dużo lasów, bagien. Czasem 10-15 km od granicy to droga w lesie. W ogóle jest mało punktów gdzie dochodzi asfalt do granicy po obu stronach i każdy z nich jest zaminowany i mocno broniony...

Już pomijam ,że Łukaszenko ostatnie co by chciał to armia Wagnera u siebie bo ci niekoniecznie by wtedy wyszli z Białorusi.. Ale sam atak jest moim zdaniem nierealny. Zresztą to jest powód dla którego Łukaszenko nie atakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gregorius napisał:

Szczerze? jest to jeszcze mniej realne niż atak Białorusi. Przecież Wagner sukcesy osiągał przy dużych stratach własnych równając wszystko artyleria. Żeby było to możliwe to najpierw trzeba przerzucić na Białoruś ciężki sprzęt , amunicje  i artyleria zakładając nawet ze Białoruś zapewnii logistyke. A Kijów jest nie do zdobycia nawet gdyby tam były cztery grupy Wagnera

 

Moskwa - sowiety, kraj 4x jak Ukraina, nie ma wojska w stolicy, tylko piaskarki, milicja i smiecio-gwardia - Prigozyn na luzaczku wjezdza 1000km z polowa grupy, wszyscy wniebowzieci - Kijow -> twierdza nie do zdobycia, 150km od granicy nawet dla 4x grup wagnera!

Edytowane przez memento1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, memento1984 napisał:

Moskwa - sowiety, kraj 4x jak Ukraina, nie ma wojska w stolicy, tylko piaskarki, milicja i smiecio-gwardia - Prigozyn na luzaczku wjezdza 1000km z polowa grupy, wszyscy wniebowzieci - Kijow -> twierdza nie do zdobycia, 150km od granicy nawet dla 4x grup wagnera!

Ale powiedz mi czemu Cię to dziwi?

To nie jest pierwszy rajd na Rosję. W poprzednich dwóch było dokładnie to samo. Rosjanie potrzebowali dwa dni ,żeby zorganizowac cokolwiek. Podciągnąć  artylerię. odziały wojskowe  bo na początku to tylko straż graniczna i jakieś oddziały policji walczyły. Tylko ,ze tam atakowało 250 żołnierzy z lekkimi pojazdami a tu jednak regularna armia.

Rosja cały czas pokazuje bezwład decyzyjny a tu nagle wielkie zdziwko

Poza tym Kijów cały czas się spodziewa ataku ze strony Białorusi więc utrzymują oddziały wokół stolicy. Rosja się co najwyżej spodziewa ataku ze strony Chin więc ma armie na Dalekim Wschodzie ale w europejskiej cześci nie ma nic.. Gdyby np armia fińska postanowiła zaatakować Rosję to by w 24 h mogli dojechać głeboko bo Rosjanie zabrali wszystkie oddziały z tamtego rejonu poza Murmańskiem. Bazy wojskowe sa puste.

Jedyna siła wojskowa która została w z okregu Zachodniego to 6 armia ale nawet ona wysłała 200 Arktyczny Zmechanizowany pułk do Bachmutu. 138 obecnie broni kierunku Swatowe i obecnie została im 25 Sewastopolska która nadal broni Biełgorodu i jakieś oddziały artylerii czy saperów,,, Ogólnie to siła słabsza od armii Wagnera i na dodatek musi być gotowy do wymarszu a z tego co wiem to ona nie jest gotowa obecnie do walk . Nie ma zapasów paliwa, amunicji.

Można się zastanawiać czy dałoby sie wycofać z frontu pod Kupianskiem i Swatowe 1 armię Pancerną ale nie dość ,ze oni nie odtworzyli swoich sił po stratach pod Iziumem to jeszcze te jednostki są w trybie wojennym więc nie mają ciągników do transportu a czołg jest  wolniejszy od cieżarówek. Oni by i tak ich nie dogonili

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.