Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Gregorius napisał:

od tego się zaczęła rozmowa z toba. Pomijasz że ileś osób Ci pisało że Wagner nie musiał mieć więcej sprzetu i nie musiał być silnijeszy niz armia rosyjska. Kwestia cały czas była kto może w danym miejscu szybciej skoncentrować swoje siły. W swoich dywagacjach wyglądało jakbyś dopuszczał tylko dwie opcje : albo fake albo USA. A przynajmniej 1 i 3 zdanie było absurdem. Bo nie ważne ile sił RF ma w Murmansku i na Zaporozu ale ile ma w okolicach Moskwy. Dostępne informacje od początku wskazywały że siły wojskowe które normalnie stacjonowały blisko są na Ukrainie. W związku z tym zostały jedynie siły "milicyjne" bez ciężkiego sprzętu. Natomiast co było mało eksponowane a powinno dać wiecej do myślenia to 1GA Pancerna. Która powinna móc szybciej reagowac. Ale dziś już można przypuszczać ze rozmowy z Proigozinem toczyły się od rana i dlatego nie została ruszona.

O tym pisałem. Że Putin może nie być takim kompletnym debilem, żeby sobie pozwolić na realne zagrożenie ze strony prigozyna.

2 minuty temu, Koelner napisał:

ale jest to bardziej lub podobnie możliwe niż że USA dostarczało broń Wagnerowi a James Bond wysadził tamę 

Następny.

Napisałem, że Prigożyn ma mniejsze siły. Miałby większe, gdyby USA dostarczyło mu sprzęt. A tak nie bylo, bo ma mniejsze.

Rozumiesz, co czytasz?

Poza tym napisales, że nie chcesz gdybać w temacie, co zrobi Putin z lyslym, więc po co teraz piszesz o czyms innym?  (potem napisales, że forum jest od potu pitu, więc jesteś za a nawet przeciw w jednym poście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

O tym pisałem. Że Putin może nie być takim kompletnym debilem, żeby sobie pozwolić na realne zagrożenie ze strony prigozyna.

No i znowu. Nikt nie mówi że Putin jest kompletnym debilem. Co do rozmów małe doprecyzowanie bo wicemnister obrony już rano rozmawiał z Progozinem. 

Natomiast " realne zagrożenie ze strony prigozyna."  jakieś było. Nie sądzę żeby rano było wiadomo jak rozmowy się skończą. Bardziej mogł wygrac pragmatyzm że ruszenie 1GA jest pewna walką i wiekszymi stratami a do zatrzymania Progozina w razie potrzeby wystarczyło wysadzić mosty przed Moskwa. BTW nie widziałem zebyś akurat to pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

JA TEGO NIE NAPISAŁEM.

Czego nei napisałeś? Że dziwisz się jak to możliwe ,ze Wagnerowcy mają wiecej sprzętu niz armia rosyjska? Przecież dokładnie to napisałeś bo nie masz pojęcia ,ze 3 okrei wojskowe z Zachodniej Rosji wysłaly praktycznie wszystkie swoje dywizje Zmechanizowane na front

Masz spory problem z wiedzą. A właściwie jej brakiem Właściwie to powiedz nam po oc tu wpadłeś nas pouczać jak masz zerową wiedze na temat tej wojny. Dosłownie zerową

Powtórze napisze mi co Ciebie skłoniło by uznać że USA mogła dostarczyć broń Wagnerowcom? Jak mieli tego dokonać. Tak samo jak Twoje dywagacje na temat ataku nuklearnego na Ukrainę. Jakie miałaś podstawy by w ogóle coś takiego sobie wyobrazić. Bo ja od początku pisałem ,że to bzdura.

To zgodnie z Twoimi prośbami . Czy przeprosisz nas za swoją niewiedzą i sianie paniki bez żadnej wiedzy w temacie?

 

1 minutę temu, Gregorius napisał:

A bierzesz pod uwagę że któryś z oligarchów wystawił Progozina na próbe? i to jest powolna gra na zmianę rezimu?

Rosja tak nie działa. Po prostu Prigożyn ma spór od dawna z Szojgu. Przygotowywał się do tego . Wymyślił pretekst . Uderzył ale też prawie na pewno miał wcześniej ustawione rozmowy z armią bo widać było ,ze duża część wojska była do niego pozytywnie nastawiona. Wiadomo ,ze armia rosyjska ma dziwną strukturę. Spadochroniarze, Specnaz , Rosgwardia itp nie podlegają Szefowi Sztabu. Mają osobne dowództwo.

Ale Putin rzucił słowa o zdradzie o wbicu noża w plecy. Teraz nie może udawać ,że nic się nie stało. Tylko ,że nie bardzo może to zrobić oficjalnie i teraz. Wagnerowcy są lojalni wobec kogoś innego i dysponują sporym arsenałem i są traktowani w Rosji jak bohaterzy. Nikt nie łyknie gładko rozprawy z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

Czego nei napisałeś? Że dziwisz się jak to możliwe ,ze Wagnerowcy mają wiecej sprzętu niz armia rosyjska? Przecież dokładnie to napisałeś bo nie masz pojęcia ,ze 3 okrei wojskowe z Zachodniej Rosji wysłaly praktycznie wszystkie swoje dywizje Zmechanizowane na front

Masz spory problem z wiedzą. A właściwie jej brakiem Właściwie to powiedz nam po oc tu wpadłeś nas pouczać jak masz zerową wiedze na temat tej wojny. Dosłownie zerową

Powtórze napisze mi co Ciebie skłoniło by uznać że USA mogła dostarczyć broń Wagnerowcom? Jak mieli tego dokonać. Tak samo jak Twoje dywagacje na temat ataku nuklearnego na Ukrainę. Jakie miałaś podstawy by w ogóle coś takiego sobie wyobrazić. Bo ja od początku pisałem ,że to bzdura.

To zgodnie z Twoimi prośbami . Czy przeprosisz nas za swoją niewiedzą i sianie paniki bez żadnej wiedzy w temacie?

 

Rosja tak nie działa. Po prostu Prigożyn ma spór od dawna z Szojgu. Przygotowywał się do tego . Wymyślił pretekst . Uderzył ale też prawie na pewno miał wcześniej ustawione rozmowy z armią bo widać było ,ze duża część wojska była do niego pozytywnie nastawiona. Wiadomo ,ze armia rosyjska ma dziwną strukturę. Spadochroniarze, Specnaz , Rosgwardia itp nie podlegają Szefowi Sztabu. Mają osobne dowództwo.

Ale Putin rzucił słowa o zdradzie o wbicu noża w plecy. Teraz nie może udawać ,że nic się nie stało. Tylko ,że nie bardzo może to zrobić oficjalnie i teraz. Wagnerowcy są lojalni wobec kogoś innego i dysponują sporym arsenałem i są traktowani w Rosji jak bohaterzy. Nikt nie łyknie gładko rozprawy z nimi

Litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pablo81 napisał:

Do późnych godzin wieczornych, najpóźniej nocnych siły FR będą w stanie spacyfikować wagnerowcow

To koljeny Twój krzaczek... Możesz nam pokazać jakieś dowoy na pacyfikowanie wagnerowców? Albo ,ze kogoś aresztowali. Albo choc samego Prigożyna

Czy to kolejny Twój wymysł z braku wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał:

Następny.

jeśli jest „następny” to może u Ciebie jest problem z przelewaniem swoich głębokich przemyśleń w postach na forum? czy może jesteś kolejnym deltusiem który jest na tyle mądry, inteligentny i dodatkowo posiada taka wiedza która reszta forum nie jest w stanie pojąć? 

9 minut temu, Pablo81 napisał:


 

Rozumiesz, co czytasz?

Poza tym napisales, że nie chcesz gdybać w temacie, co zrobi Putin z lyslym, więc po co teraz piszesz o czyms innym?  (potem napisales, że forum jest od potu pitu, więc jesteś za a nawet przeciw w jednym poście).

nie chcę bo od roku mamy wojnę i jestem już trochę zmęczony Bartosiakami Wolskimi i reszta ekspertów. w sumie ciekawsze pitu pitu byłoby na temat romansu Putina z Łukaszenka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

To koljeny Twój krzaczek... Możesz nam pokazać jakieś dowoy na pacyfikowanie wagnerowców? Albo ,ze kogoś aresztowali. Albo choc samego Prigożyna

Czy to kolejny Twój wymysł z braku wiedzy?

Matko. Będą w stanie, a nie, że spacyfikuja. Btw info od generała z TVN24. Ale co tam wie, ty widziałeś różne samochody na filmiku z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

jeśli jest „następny” to może u Ciebie jest problem z przelewaniem swoich głębokich przemyśleń w postach na forum? czy może jesteś kolejnym deltusiem który jest na tyle mądry, inteligentny i dodatkowo posiada taka wiedza która reszta forum nie jest w stanie pojąć? 

Nigdzie nie napisalem, że USA przekazało sprzęt. A ty piszesz o tym. Ciężko mi dyskutować z twoimi imaginacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Matko. Będą w stanie, a nie, że spacyfikuja. Btw info od generała z TVN24. Ale co tam wie, ty widziałeś różne samochody na filmiku z telefonu.

A byli w stanie? Skoro nie spacyfikowali to chyba nie byli w stanie.

Cały Twój dzień to babol za babolem  i żaden się nie potwierdził

Pokaż w sumie choc jedno zdanie Twoje z wczoraj które się potwierdziło?

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Ale co tam wie, ty widziałeś różne samochody na filmiku z telefonu.

A co konkretnie masz tu na myśli .Bo to wygląda jak Twój zarzut ,ze pisałem o zdobyciu i utrzymaniu Moskwy , którego jakoś nie nogłeś udowodnic

Więc konkretnie o co ci chodzi z tym filmikiem i niby jakie różne samochody rozpoznałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

bądźmy poważni skoro się dogadali to nie pacyfikowali. raczej bym się zapytał czy ma jakiekolwiek dowody na siły które mogły Wagnerowców spacyfikować. 

Generał w tvn24 mówił, że jeżeli przegrupowania nastąpiłby na początku marszu najpóźniej do godzin wieczornych/wczesnych nocnych nastąpiłaby pacyfikacja.

2 minuty temu, ely3 napisał:

A byli w stanie? Skoro nie spacyfikowali to chyba nie byli w stanie.

 

4 minuty temu, Gregorius napisał:

bądźmy poważni skoro się dogadali to nie pacyfikowali. raczej bym się zapytał czy ma jakiekolwiek dowody na siły które mogły Wagnerowców spacyfikować. 

😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Generał w tvn24 mówił, że jeżeli przegrupowania nastąpiłby na początku marszu najpóźniej do godzin wieczornych/wczesnych nocnych nastąpiłaby pacyfikacja.

A nastąpiło? Ty jednak masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego i mówionego choć to zaarzucasz wszystkim

Czyli generał podawał w trybie przypuszczającym ,ze gdyby się przegrupowali to by już spacyfikowali . Ale pisałeś to wieczorem kiedy już było wiadomo ,ze nikt się nie przegupowywał poza Kadyrowcami ,którzy robili wszystko by nie dojechać do Rostowa na czas

Więc po co pisałeś wieczorem ,ze mogli spacyfikować skoro już pierwsze słowa tego generała nie zaistniały?

Dziękujemy za potwierzenie ,że nie rozumiesz słowa mówionego i pisanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Matko. Będą w stanie, a nie, że spacyfikuja. Btw info od generała z TVN24. Ale co tam wie, ty widziałeś różne samochody na filmiku z telefonu.

Problem jaki jest u większości osób (mnie też to dotyczy) jest to że nie mając (lub mając ograniczone) wiadomości z pierwszej ręki bazujemy na lepszych lub gorszych źródłach. Ja osobiście staram się trzymać cały czas tych samych póki nie wpadną na oczywistych manipulacjach/głupocie ocenianej z perspektywy czasu. To w moim przekonaniu powoduje ze o ile jak każdy mogę sie mylić i opierać o czymś nieprawdziwym to jednak moje zdanie jest na podstawie "czegoś" stałego , weryfikowanego itd. nie dobieram zródeł pod moje tezy.  Natomiast mam wrażenie ze ludzie powołujący się na dziennikarzy/generałów nie weryfikują na ile ich wypowiedzi były rzetelne wcześniej a co gorsza przyjmują jako prawdy objawione tylko te części które pasują im do właśnie bronionej tezy. Moim zdaniem to bezsens. Albo ufamy temu dziennikarzowi w każdej kwestii albo go nie cytujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ely3 napisał:

A nastąpiło? Ty jednak masz problem ze zrozumieniem słowa pisanego i mówionego choć to zaarzucasz wszystkim

Czyli generał podawał w trybie przypuszczającym ,ze gdyby się przegrupowali to by już spacyfikowali . Ale pisałeś to wieczorem kiedy już było wiadomo ,ze nikt się nie przegupowywał poza Kadyrowcami ,którzy robili wszystko by nie dojechać do Rostowa na czas

Więc po co pisałeś wieczorem ,ze mogli spacyfikować skoro już pierwsze słowa tego generała nie zaistniały?

 

k**** nie nastapilo, bo się dogadali!

Nawet kolega ci to pisze:

8 minut temu, Gregorius napisał:

bądźmy poważni skoro się dogadali to nie pacyfikowali. raczej bym się zapytał czy ma jakiekolwiek dowody na siły które mogły Wagnerowców spacyfikować. 

 

2 minuty temu, Gregorius napisał:

Problem jaki jest u większości osób (mnie też to dotyczy) jest to że nie mając (lub mając ograniczone) wiadomości z pierwszej ręki bazujemy na lepszych lub gorszych źródłach. Ja osobiście staram się trzymać cały czas tych samych póki nie wpadną na oczywistych manipulacjach/głupocie ocenianej z perspektywy czasu. To w moim przekonaniu powoduje ze o ile jak każdy mogę sie mylić i opierać o czymś nieprawdziwym to jednak moje zdanie jest na podstawie "czegoś" stałego , weryfikowanego itd. nie dobieram zródeł pod moje tezy.  Natomiast mam wrażenie ze ludzie powołujący się na dziennikarzy/generałów nie weryfikują na ile ich wypowiedzi były rzetelne wcześniej a co gorsza przyjmują jako prawdy objawione tylko te części które pasują im do właśnie bronionej tezy. Moim zdaniem to bezsens. Albo ufamy temu dziennikarzowi w każdej kwestii albo go nie cytujemy.

Pewnie masz rację. Tylko chodzi o to, że pisałem opierając się o słowa generała, a nie o własne widzimisię, co mi zarzucano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gregorius napisał:

Co nie zmienia faktu że dalej uważam ze nie mieli by czym do wieczora. z powodów które ely i ja pisaliśmy wcześniej. Jeśli uważasz inaczej wskaż kto miały ich pacyfikować.

Może i nie było. Moze ten człowiek mimo stopnia znał się gorzej od ciebie. Po prostu na ślepo podparłem się jego opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.