Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ely3 napisał:

Przecież to ty wpadłeś na to forum by nas pouczać ,ze opieramy się o drugorzedny twitty po czym snujesz sobie teorie ,ze WAgner jest dozbrojony przez USA choć pewnie nawet 10 latek wie ,że to niemożliwe by USA dostarczyła rosyjski sprzęt ( Wagner ma tylko rosyjskie uzbrojenie i to jeszcze w głąb rosyjakiego terytorium) a dosłownie chwilę później wysnułeś ,ze Wagner jest na pasku Putina i walnie atomówką

Powiedz mi jak jest możliwe wysnuć coś takiego .W 3 godziny doszedłeś od Wagner jest na pasku USA do Wagner jest na pasku Putina i walnie atomówką

I jeszcze się okazało ,że oba to są Twoje wymysły bez żadnych źródeł

Jak to nazwiesz hipokryzją? Powiedz mi po co wpadasz tu z tonem pouczania i połajania jak sam nie opierasz się na żadnych źródłach

A jeszcze lepiej Ty w ogóle nie masz żadnej wiedzy na temat tej wojny. Inaczej byś się nie dziwił czemu Rosja nie ma cięzkiego sprzętu na swoim terytorium A nie ma ma bo te 3 okręgi w europejskiej części wysłały wszystkie swoje dywizje na wojne

Na dodatek Wagner to nie jest pierwszy rajd na terytorium Rosji. już wcześniej dwa razy Rosyjski Legion wjechał na terytorium Biełgorodu i za każdym razem Rosjanie potrzeowali dwóch pełnych dni by w ogóle coś zorganizować. A atakowało ich 200 żołnierzy bez czołgów a tu szło 25-30 tys weteranów z cięzkim sprzętem. Rosja w tej wojnie pokazała nie raz bezwładność decyzyjną . Ostatnio zginął im wojskowy szef rejonu biełgorodzkiego . Mieli zniszczoną fabrykę sztucznego grafenu , która była dla nich wazna

Czyli nawet czytać postów nie umiesz? No cóż nie dziwi mnie to bo ja na samym początku pisałem ,że to moze być ustawka

 

A kto ich zatrzymał?  Przecież jeśli Putin dzwoni do Łukaszenki i prosi go o negocjacje i finalnie Prigozin dostaje to co chciał od początku to czyja to jest porażka? Rosyjska armia zatrzymała Prigożina?

A przy okazji możesz pokazać nam dowód na pacyfikowanie Wagnera bo pisałeś wczoraj ,ze rosysjak armia do wieczora go spacyfikuje?

 

Tak ogólnie powiedz mi po co ty wpadasz nas wszystkich pouczać jeśli masz zerową orientację w temacie. Nikogo nie dziwi ,ze Rosjanie mają w okolicach Moskwy głównie siły Rosgwardi.. Ciebie to dziwi. Popatrz sobie na siły stacjonujące wokół Moskwy przed wojną i obecnie wszystkie one są na Ukrainie.



Czy aby na pewno bylo to 25k ludzi? Zaktualizowane prognozy mowily jednak blizej 5k. Czesc zostala w Rostowie, czesc jechala na Moskwe ale kordon 25k ludzi bylby o wiele bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał:

Wiesz co oznacza “reportedly”? Z pro-ukrainskiej tuby? Google to zwraca sam zachodni smietnik.

Ale możesz mi powiedzieć co dla Ciebie oznacze reportedly? Bo skoro to potwierdzają Rosjanie. Skoro sam Prigożyn podał ,ze wypłaci 50 mln rubli rodzinom zabitaych pilotów

Skoro dziś pojawiły się rano nekrologi zabitych piltowó. Są zdjęcia z miejsca wypadku to czego ty jeszcze oczekujesz bo ja nie wiem?

W ogóle te zdjęcia zestrzelonego Ka-52 wrzucił rosysjki dziennikarz

Tu sa nekrologi. Okazuje się więc ,ze rosysjcy dziennikarze są tubami pro ukraińskimi.

Albo sami fałszują zestrzelenie i nekrologi

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, memento1984 napisał:

Wiesz co oznacza “reportedly”? Z pro-ukrainskiej tuby? Google to zwraca sam zachodni smietnik.

oprócz zachodniego śmietnika albo ruskiego to jaki używasz albo proponujesz?

1 minutę temu, Reikai napisał:

Oni tylko wylaczaja TV i wlaczaja myslenie
 

 

wyglądają elitarnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Gregorius napisał:

W sumie to przed chwila o tym myslałem. Bo teraz niby beka z OSINTU. Ci co najgłosneij krytykuja to np. @_LOAC_lawyer który na swoim koncie potrafi wyciąć połowe oficialnego komunikatu żeby mu pasowało pod teze. Widziałem to przynajmniej przy okazji wysadzenia tamy w Kachowce jak również przy okazji ENPP w Zaporożu. A to czego mi brakuje to wskaznia gdzie się pomylili? jedyne z czym mogę się zgodzić to że nie pełnili roli OSINT a relacjonowali na żywo przeklejając wiadomości z innych kont. Ale nawet dziś bardziej obserwuje wymyslenie tezy której oponent nie mowił ->wyśmianie go --> nie pokazanie alternatywnego scenariusza na podstawie dostępnych faktów.

Nie niby beka, tylko w pełni zasłużona beka, która powinna trwać jeszcze przez długie tygodnie, bo to co odstawiają w ostatnim czasie niektórzy goście z dopiskiem "OSINT" w profilu, to pierwszorzędna błazenada i pogoń za zasięgami. Towarzystwo wzajemnej adoracji, szukające sensacji na telegramie i ścigające się w bezrefleksyjnym przepisywaniu informacji znalezionych na rosyjskich czy ukraińskich Telegramach. Wymyślili sobie poważnie brzmiący termin "osintowców" i wydaje im się, że coś znaczą. Śmieszne to i smutne zarazem.

Uczciwiej byłoby napisać w profilu "przepisuję informacje z Telegrama i jako-tako staram się je weryfikować" i ja nie miałbym z tym problemu, bo oni robią dokładnie to, czego mi się nie chce. Jestem leniwy, nie korzystam z Telegrama, więc jak ktoś wrzuci mi streszczenie na TT po polsku lub po angielsku, to łatwiej jest mi ociosać sobie te dane i jakoś się do nich odnieść. Fair play - tacy ludzie też są potrzebni, ale na Boga, niech nie silą się na bycie ekspertami i wielkimi analitykami, bo przeczytanie 2 książek o Rosji i ciągłe odświeżanie Telegrama nie oznacza, że ich opinie w kontekście naprawdę poważnych tematów mają jakiekolwiek znaczenie. No przecież to co odstawił wczoraj Micek powinno być wyśmiewane i wypominane na każdym kroku, a tymczasem chłop zyskał od wczoraj bodajże 50 000 followersów. 

W tym miejscu szacunek dla Wolskiego, który pomimo mojego osobistego stosunku do jego twórczości z ostatnich miesięcy, nadal potrafi po prostu przysiąść nad mapą lub dostępnymi materiałami i stworzyć wartościową analizę. Nie każdy to umie, a on ma w niektórych obszarach ekspercką wiedzę i z tego korzysta. Dopóki nie sili się na prognozy lub nie próbuje uchodzić za lidera opinii, to słucha się go dobrze. Gorzej, kiedy próbuje zabłysnąć, bo wtedy niczym się od reszty swoich "kolegów z branży" nie różni.

Osobny akapit dla @ely3, bo tak naprawdę to jego pracę można byłoby określić mianem tego nieszczęsnego "białego wywiadu". Pełne rozpoznanie jednostek, analiza miejsc, w których prowadzony jest ogień, weryfikowanie informacji w kilku źródłach - tak, to jest solidnie wykonana robota, a nie przepisywanie informacji byle tylko móc ją jak najszybciej opublikować. Bez wazeliny - po prostu taka praca jest jednym z powodów, dla których ciężko jest poważnie traktować wiele kont na polskim i zagranicznym twitterze. 

Do puczu odniosę się może później, bo ładna pogoda za oknem i żal z niej nie skorzystać. Ten cyrk zasługuje na osobny wpis i mały quiz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ely3 napisał:

PRzecież to wymaga 3 sekund

Mało tego sami Rosjanie potwierdzili utratę 7 maszyn wczoraj

Jakim cudem Ty nie widziałeś tych potwierdzeń. Jedyne co mnie zdziwiło w raportach rosyjskich to info o zesteleniu aż 3 MI-8 do walki elektroniczenj

Dokumentacja z jakis randomowych (pro UKR?) kont na spolecznosciowkach? 

Nie mozecie byc powazni chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Nikogo nie dziwi ,ze Rosjanie mają w okolicach Moskwy głównie siły Rosgwardi.. Ciebie to dziwi. Popatrz sobie na siły stacjonujące wokół Moskwy przed wojną i obecnie wszystkie one są na Ukrainie.

I to jest w sumie główne podsumowanie. Wiadomo że ruscy są silniejsi i jakby przyszło do walki do Prigozin i Wagner zginęli by w 24h . Ale dopiero po ściągnięciu sił z ciężkim sprzętem którego tam nie było. Do tego absolutnie nikt nie mówił o zdobyciu Moskwy a jedynie o dotarciu do niej i ewentualnych walkach.  Natomiast walka na powąznie Wagner vs siły zbrojne FR całkowicie posypały by obrone terytoriów na Ukrainie. Dla mnie w sumie ciekawą opcja jest to że Progozin liczył po prostu na przyłaczenie się armii (może miał to obiacane) i znalazł sie w sytuacji gdzie gwarancja bezpieczeństwa dla niego i Wagnera to najwiecej co mogł uzyskac. Gdyby nie to to 1 Lipca grupa Wagnera przestała by istnieć a on nic by już nie znaczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Skoro dziś pojawiły się rano nekrologi zabitych piltowó. Są zdjęcia z miejsca wypadku to czego ty jeszcze oczekujesz bo ja nie wiem?

Jak to czego, w FOXie muszą potwierdzić, a tam mówili, że 0 ofiar. 

Edytowane przez Krzemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

Przecież to ty wpadłeś na to forum by nas pouczać ,ze opieramy się o drugorzedny twitty po czym snujesz sobie teorie ,ze WAgner jest dozbrojony przez USA choć pewnie nawet 10 latek wie ,że to niemożliwe by USA dostarczyła rosyjski sprzęt ( Wagner ma tylko rosyjskie uzbrojenie i to jeszcze w głąb rosyjakiego terytorium) a dosłownie chwilę później wysnułeś ,ze Wagner jest na pasku Putina i walnie atomówką

Powiedz mi jak jest możliwe wysnuć coś takiego .W 3 godziny doszedłeś od Wagner jest na pasku USA do Wagner jest na pasku Putina i walnie atomówką

I jeszcze się okazało ,że oba to są Twoje wymysły bez żadnych źródeł

Jak to nazwiesz hipokryzją? Powiedz mi po co wpadasz tu z tonem pouczania i połajania jak sam nie opierasz się na żadnych źródłach

A jeszcze lepiej Ty w ogóle nie masz żadnej wiedzy na temat tej wojny. Inaczej byś się nie dziwił czemu Rosja nie ma cięzkiego sprzętu na swoim terytorium A nie ma ma bo te 3 okręgi w europejskiej części wysłały wszystkie swoje dywizje na wojne

Na dodatek Wagner to nie jest pierwszy rajd na terytorium Rosji. już wcześniej dwa razy Rosyjski Legion wjechał na terytorium Biełgorodu i za każdym razem Rosjanie potrzeowali dwóch pełnych dni by w ogóle coś zorganizować. A atakowało ich 200 żołnierzy bez czołgów a tu szło 25-30 tys weteranów z cięzkim sprzętem. Rosja w tej wojnie pokazała nie raz bezwładność decyzyjną . Ostatnio zginął im wojskowy szef rejonu biełgorodzkiego . Mieli zniszczoną fabrykę sztucznego grafenu , która była dla nich wazna

Czyli nawet czytać postów nie umiesz? No cóż nie dziwi mnie to bo ja na samym początku pisałem ,że to moze być ustawka

 

A kto ich zatrzymał?  Przecież jeśli Putin dzwoni do Łukaszenki i prosi go o negocjacje i finalnie Prigozin dostaje to co chciał od początku to czyja to jest porażka? Rosyjska armia zatrzymała Prigożina?

A przy okazji możesz pokazać nam dowód na pacyfikowanie Wagnera bo pisałeś wczoraj ,ze rosysjak armia do wieczora go spacyfikuje?

 

Tak ogólnie powiedz mi po co ty wpadasz nas wszystkich pouczać jeśli masz zerową orientację w temacie. Nikogo nie dziwi ,ze Rosjanie mają w okolicach Moskwy głównie siły Rosgwardi.. Ciebie to dziwi. Popatrz sobie na siły stacjonujące wokół Moskwy przed wojną i obecnie wszystkie one są na Ukrainie.

Nic cię nie nauczył wczorajszy dzień?

W różnych źródła ludzie 50x bardziej kompetentni od ciebie snują różne hipotezy - min., że Putin o tym wiedział dużo wcześniej. Ale ty znasz juz wszystkie odpowiedzi. Wiesz, co dzieje się za kulisami. Jesteś jak zawsze nieomylny. Z postępem wojny stałeś się swoją karykaturą w tym temacie. Twoje wypowiedzi stały się arbitralne, nie podejmujesz jakiekolwiek dyskusji i reagujesz agresja, kiedy ktoś ma inny punkt widzenia. Ty wiesz wszystko.

Jest niedziela i szkoda mi czasu na kłótnie z tobą. A w temacie będę pisał, kiedy będę miał na to ochotę. Jeżeli aż nadto cię to zdenerwuje to obdaruj mnie banem.

Ogólnie nie będę komentował twojej twórczości i więcej pokory. Ogólnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, memento1984 napisał:

Nie mozecie byc powazni chyba

Chyba Ty. Przecież to są informacje od rosyjskich dziennikarzy. Wg Ciebie oni fałszują informacje  isą pro ukraińscy. Czemu dziś pojawiły się nekrologi zabitych pilotów? Sami Rosjanie aż tak mocno sa proukraińcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Ogólnie nie będę komentował twojej twórczości i więcej pokory. Ogólnie. 

To o pokorze to do siebie napisałeś ? Bo przecież wpadasz tu z tonem pouczanki i jak na razie ani razu nic sensownego nie napisałeś . Tylko jakieś teorie wymyslanki bez ani jednego źródła

Przecież Ty nawet nie wiesz dlaczego nie ma armii rosyjskiej w Rosji

To ci wyjaśniam jest na Ukrainie. Ale mastępnym razem jak coś tworzysz bez żadnej wiedzy merytorycznej to po prostu to napisz. Nic nie wiem ale spróbuje coś napisać. To będzie uczciwe. A nie zarzucanie innym opieranie sie na słabych źródłach a potem samemu tworzenie histroii bez żadnych źródłe i bez żadnej wiedzy

Bo ja nawet nie wiem jak mozna wpaśc na pomysł ,ze USA mogła dostarczyć bron Wagnerowcm a chwilę później bezrefleksyjnie podać ,że to Putin wysłał Wagnera by zdobył broń nukleraną..

Ani jedno ani drugie nie miało prawa zaistnieć.

Plus na koniec jeszcze rzuciłeś hasło o tym ,ze armia rosysjka spacyfikuje Wagnerowców do wieczora

Czy możesz nam podrzucić zdjęcia z tej pacyfikacji no chyba ,ze to był Twój kolejny wymysł bez podstaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał:

oprócz zachodniego śmietnika albo ruskiego to jaki używasz albo proponujesz?

 

Najrozsadniej to poczekac chwile a nie byc botem przepisujacym jakies zdjecia z jakas narracja - na wczoraj wystarczylo? 
zrodla wojskowe najlepiej po obu stronach a nie “lokalne” gadzinowki ktorym rzuca sie czasem jakis pol falszywy/pol prawdziwy ochlap.

to dziala w dwie strony.

dzisiaj mozna juz powrocic do postepow kontrofensywy? Wczoraj na “mapie” 76 punktow ataku na calej dlugosci frontu a dzisiaj cisza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

A co miałoby być w ogóle motywacja takiej ustawki wg tych, którzy mówią że to ustawka ? 

Rosjanie twierdzą, że jest to gra wstępna do wprowadzenie aparatu represji w Rosji. 

Głównie chodzi o armię (nad którą Putin nie ma pełnej kontroli), czystki itd.

Przegrywa wojnę na ukrainie (wizerunkowo i faktycznie). Dostał pretekst aby zaostrzyć kurs wewnętrzny. W cyrku udział wzięli najbardziej zaufani ludzie Putina i to po obydwu stronach.

Ilu było wagnerowców? Jeżeli ktoś dotrze do źródła (liczby) uświadomi sobie jak marny kabaret odstawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hoolifan napisał:

No przecież to co odstawił wczoraj Micek powinno być wyśmiewane i wypominane na każdym kroku, a tymczasem chłop zyskał od wczoraj bodajże 50 000 followersów. 

Zawsze można sie nie zgadzać ale co złego zrobił? Tzn to nie był OSINT żadne pogłębienie wiadomości. I w tym aspekcie to tak. I być może pomieszał role konta jeżeli uznamy go za OSINT'owca w 100%. Natomiast on też siedzi nad mapa i analizuje.

Natomiast do do wczoraj to dla mnie opcje były dwie : nie informować i czekać co się wydarzy lub robić to co duża cześć robiła. Filtrować i przeklejać informacje. Dlatego Micek dla mnie  nie jest w 100% OSINT'owcem ale jego informacje są dla mnie wartościowe ,a analizy sensowne.

 

6 minut temu, Hoolifan napisał:

W tym miejscu szacunek dla Wolskiego, który pomimo mojego osobistego stosunku do jego twórczości z ostatnich miesięcy, nadal potrafi po prostu przysiąść nad mapą lub dostępnymi materiałami i stworzyć wartościową analizę. Nie każdy to umie, a on ma w niektórych obszarach ekspercką wiedzę i z tego korzysta. Dopóki nie sili się na prognozy lub nie próbuje uchodzić za lidera opinii, to słucha się go dobrze. Gorzej, kiedy próbuje zabłysnąć, bo wtedy niczym się od reszty swoich "kolegów z branży" nie różni

Wolski wczoraj widział upadek frontu i masowe dezercje. Ja lubiłem Wolskiego kiedy informacji w necie było dużo. Ma wiedzę o historii wojskowości. Wybitna w zakresie sprzętu ale moim zdaniem on nie ma żadnych sensownych źródeł. Dlatego jego analizy z tego co jest dobrze udokumentowane są bardzo ok. Natomiast od pewnego czasu analizy w czasie rzeczywistym i przewidywanie całkowicie mu się rozjeżdżają. A brakuje mu pokory i chyba przeszedł w tryb spieniężania.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.