Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, ptak napisał:

, to coś jak kult "żołnierzy wyklętych" IPN stwierdził, że popełniali zbrodnie ludobójstwa, ale obecna władza stawia im pomniki. 

Interesujacące. Mógłbyś rozwinąć którym to uznanym przez IPN za winnych zbrodni ludobójstwa stawia się pomniki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła i 760 okupantow ulokowanych tam zamienionych odpowiednio w gruz i w gruz 200.

P.S. Dajcie już spokój w licytowanie się czy nazizmu wymyślili Niemcy, Francuzi, czy Zulusi. Jednoznacznie kojarzony jest z Niemcami, podobnie jak swastyka. To tak o swastyce mówią, "ale jak to, przecież to symbol slonca", czy o hajlowaniu, że tak przecież gladiatorzy pozdrawiali cesarza...

Ktokolwiek pierwszy użył słowa nazizm, czy określił jakiś zarys tego sysyemu, jest ona kojarzona z Niemcami, jako niedawni gorliwi krzewiciele tejże ideologii.

A tak, to jakby nie patrzeć spamujecie.

@ely3 zwłaszcza Ty, jako mod (tak gdzies mi chyba to wpadło w oczy) powinienes się tego trzymać. Wole jak opisujesz dokładnie co i jak na UA się dzieje, niż przepychasz się o coś, co i tak nie zmieni postrzegania większości nt.  nazizmu.

P.S 3. Wszystkiego dobrego w 2023 roku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szabla napisał:

Szkoła i 760 okupantow ulokowanych tam zamienionych odpowiednio w gruz i w gruz 200.

Jesteś pewien ,że aż tylu? Bo wydaje mi się ,że nie ma możliwości by tyle osób było skoszarowane w szkole podstawowej. Szkoła się rozsypała całkowicie to prawda ale nie sądzę by tam było więcej niż 150-200 osób 

Ważniejsze jest tak naprawdę co innego 

Kilku analityków w tym też Polacy policzyli ile rakiet ( Iskandery, Klaibry X-101 itp) mieli Rosjanie na początku wojny. Policzono też ile mniej produkuja miesięcznie. Wyszło im ,że ROsja ma na obecną chwilę rakiet na ok 400 rakiet , które może użyć do ataku i ok 400 żelażnego zapasu , który musza mieć do obrony. Rosjanie już strzelają rakietami z bieżacej produkcji  i pociskami przeznaczonymi tylko do ataków nuklearnych. Co to oznacza? Że Rosja obecnie produkuje ok 80 rakiet miesięcznie wszelkich typów.  W tej chwili niemieckie IRISy chronią Kijów i Dnipro i mają 100% skutecznoscią zestrzelenia rakiet. Rosjanie w tej chwili musza robić myki - najpierw drony irańskie. I po godzinie rakiety by obrona plot nie miała czasu na ponowne załadowanie pocisków. Tylko w ten sposób moga coś trafić ale i tak skuteczność ataków z ostatnich 2 tygodni spada do zera. Już nie trafiają ciepłowni czy trafostacji w duzych miastach 

Rosjanom kończy się możliwość robienia masowych ataków. Flota czarnomorska np już nie ma Kalibrów i te są wystrzliwana z Flotylli Kaspijskiej. . Ukraina ostatnio trafiła precyzyjnie sztab 36 armii w rejonie Chersoni i zginął dowódcy 39 zmotoryzowanego Pułku oraz 3/4 ofcierów sztabowych z 37 pułku. Do tego pojedyncze osoby z 75 batalionu dowodzenia Ogólnie 12 wyższych oficerów. Zginął 1 pułkuownik, 1 podpułkownik 5 majorów i 1 podporucznik. Reszta to już niższy szczebel.  

Ogólnie Rosjanie zaczęli tworzyć mniejsze magazyny z amunicją ale z braku miejsca to w Makiwce w szkole zrobili i magazyn amunicji i koszary i jak rakiety trafiły to w połaczeniu z wybucem amunicji to z budynku zostało gruzowisko . Ale ja bym aż 700 trupów nie widział tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff.Od razu lepiej. Może dyskusja o n******e już kaputt. Oby, bo coraz bardziej przypominało to epicki spór co pierwsze - kura czy jajko? 

Pytanie na temat:

Czy jeśli Ukrainie uda się przeciać drogę na północ od Kreminny ( tu w okolicach Czerwonopopiwki są w odległości 1 km) i na południe ( tu są w odległości zdaje się 5 km od tej drogi) to Rosjanie będą musieli się ewakuować? Czy to nie takie istotne bo i tak droga jest w zasięgu artylerii już dłuższy czas a i tak Rosjanie jakoś Kreminną zaopatrują?

Edytowane przez DRK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ely3 napisał:

Jesteś pewien ,że aż tylu? Bo wydaje mi się ,że nie ma możliwości by tyle osób było skoszarowane w szkole podstawowej. Szkoła się rozsypała całkowicie to prawda ale nie sądzę by tam było więcej niż 150-200 osób

Masz rację. 760, to straty ostatniej doby.  I ta loczba mi stanela przed oczami. Choć akurat czytałem o stratach w szkole w wysokości 400 zabitych i 300 rannych,  wiec pomylka niewielka, ale źródło poziomu burbonik, pomponik, Onet Interia.

Może Ty że źródeł bliższych UA wojska lub ekspertów coś więcej będziesz wiedział o tym ataku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Szabla napisał:

Masz rację. 760, to straty ostatniej doby.  I ta loczba mi stanela przed oczami. Choć akurat czytałem o stratach w szkole w wysokości 400 zabitych i 300 rannych,  wiec pomylka niewielka, ale źródło poziomu burbonik, pomponik, Onet Interia.

Może Ty że źródeł bliższych UA wojska lub ekspertów coś więcej będziesz wiedział o tym ataku?

Na samym początku czytałem 50 zabitych i 100 rannych ale to było jeszcze zanim odgruzowali więc raczej wstępne szacunki. Raczej bym stawiał na jakies 50-80 zabitych i te 100 rannych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ely3 napisał:

Na samym początku czytałem 50 zabitych i 100 rannych ale to było jeszcze zanim odgruzowali więc raczej wstępne szacunki. Raczej bym stawiał na jakies 50-80 zabitych i te 100 rannych.

Źródła w miarę wiarygodne miały tym razem rozrzut miedzy 50 a 600. Im dalej od ataku tym coraz częściej wiarygodne źródła mówią o setkach. W związku z tym zakładam realnie że liczba ofiar to 200+ osób.  Nie wiem czy tak nie było większego debilizmu ruskich bo czytam że rakiety z życzeniami spóźniły sie tylko o minutę. Oczywiscie poza ruskimi nikt naprawde nie wie ile było naprawdę ale plącz jest za duży jak na 50-80  ofiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 20:13, RappaR napisał:

Muszę Ci pogratulować. Człowiek nie jest w stanie sobie wyobrazić jak bardzo potrafisz być zje***y, przesuwasz granice 

Jeśli chcesz się dowiedzieć co kierowało motłochem w carskiej Rosji urządzającym pogromy to przeczytaj kilka razy m.in cytowany przeze mnie wpis oraz te wszystkie "tropiące" ruskich agentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 20:06, ptak napisał:

to coś jak kult "żołnierzy wyklętych" IPN stwierdził, że popełniali zbrodnie ludobójstwa, ale obecna władza stawia im pomniki. 

Sorry, ale jeszcze raz muszę Twój wpis zacytować bo mam wrażenie że zapomniałeś co napisałeś tzn sugerowałeś że stawia się pomniki uznanym przez IPN za winnych zbrodni ludobójstwa. A w odpowiedzi dałeś link owszem do pomnika, ale... ofiar ,,Burego". A to jednak spora różnica wobec Twojej tezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,26383569,podlaskie-pomnik-zolnierzy-wykletych-w-tym-burego-w-gminie.html

4 minuty temu, DRK napisał:

Sorry, ale jeszcze raz muszę Twój wpis zacytować bo mam wrażenie że zapomniałeś co napisałeś tzn sugerowałeś że stawia się pomniki uznanym przez IPN za winnych zbrodni ludobójstwa. A w odpowiedzi dałeś link owszem do pomnika, ale... ofiar ,,Burego". A to jednak spora różnica wobec Twojej tezy.

Dałem link gdzie jest napisane , że Rajd Bury to bandyta a nie bohater. 

O pomniku masz teraz

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ptak napisał:

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,26383569,podlaskie-pomnik-zolnierzy-wykletych-w-tym-burego-w-gminie.html

Dałem link gdzie jest napisane , że Rajd Bury to bandyta a nie bohater. 

O pomniku masz teraz

Historię ,,Burego" i jego ocenę przez IPN dobrze znam. Dlatego nie spodziewałem się że będzie miał jakieś upamiętnienie. Co prawda to bardziej tablica, a nie pomnik ale tak czy siak skoro IPN uznał że jego działanie miało znamiona ludobójstwa to tej tablicy też być nie powinno. Nowe. Nie znałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, DRK napisał:

. Co prawda to bardziej tablica, a nie pomnik ale tak czy siak skoro IPN uznał że jego działanie miało znamiona ludobójstwa to tej tablicy też być nie powinno. 

Tablica nie dla Burego tylko aupamiętniająca uczestników zwycięskiej bitwy dwóch oddziałów z grupą operacyjną UB, KBW, MO. 

Działalność Burego w proporcjach to 90% walka z Niemcami i komunistami, 10% zbrodnie i przekroczenie uprawnień. Szuchewycz to 90% masakrowania kobiet i dzieci a 10% walka z Sowietami. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DLT_Braddock napisał:

ablica nie dla Burego tylko aupamiętniająca uczestników zwycięskiej bitwy dwóch oddziałów z grupą operacyjną UB, KBW, MO. 

True, wiadomo że nikt nie da ,,, Buremu" jakiegoś upamiętnienia za akcje pod Hajnówką. Ale nie w tym rzecz. Kolega ,,ptak" napisał że są pomniki dla uznanych  przez IPN  za winnych zbrodni ludobójstwa. Ja ,sądząc że ,,Bury" to akurat jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci podziemia antykomunistycznego i łatwy cel dla krytyki, nie przypuszczałem że będzie miał jakieś upamiętnienie. Kolega ptak pofatygował się, znalazł, wstawił link na poparcie swojej tezy więc elementarna uczciwość z mojej strony nakazała mi uznać że jego opinia nie jest bezpodstawna. 

Co prawda nie pomniki, a tablica. Nie liczba mnoga, a pojedyncza, ale już nie zaczepiam , bo jeszcze znajdzie gdzieś drugą😆😉.

I jest tak jak kolega ,,Ely 3" pisał wcześniej. Znajdzie się jakiś marginalny punkcik zaczepienia, później nieprzychylni to rozdmuchają, ludzie następnie uogolnią i jest przekaz o ludobójcach na pomnikach jako reguła, a nie wyjątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c*** z tablicą Burego.,Najgorsze jest to że reżim w ramach wyhodowania nowego lepszego sortu, zmusza dzieci w państwowych szkołach do obchodów tygodnia zbrodniarzy przeklętych, widziałem nawet konkurs plastyczny.,To jest obrzydliwe kiedy dziecko ma przymus oddawania czci bydlakom -dzieciobójcom jak Rajs Bury, mniej więcej jakby bliźnięta musiały świętować urodziny J .Mengele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mayor napisał:

c*** z tablicą Burego.,Najgorsze jest to że reżim w ramach wyhodowania nowego lepszego sortu, zmusza dzieci w państwowych szkołach do obchodów tygodnia zbrodniarzy przeklętych, widziałem nawet konkurs plastyczny.,To jest obrzydliwe kiedy dziecko ma przymus oddawania czci bydlakom -dzieciobójcom jak Rajs Bury, mniej więcej jakby bliźnięta musiały świętować urodziny J .Mengele

I widziałeś z pewnością jak dzieciaczki rysowały Burego bo tak im pani kazała?

54 minuty temu, DRK napisał:

True, wiadomo że nikt nie da ,,, Buremu" jakiegoś upamiętnienia za akcje pod Hajnówką. Ale nie w tym rzecz. Kolega ,,ptak" napisał że są pomniki dla uznanych  przez IPN  za winnych zbrodni ludobójstwa. Ja ,sądząc że ,,Bury" to akurat jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci podziemia antykomunistycznego i łatwy cel dla krytyki, nie przypuszczałem że będzie miał jakieś upamiętnienie. Kolega ptak pofatygował się, znalazł, wstawił link na poparcie swojej tezy więc elementarna uczciwość z mojej strony nakazała mi uznać że jego opinia nie jest bezpodstawna. 

 

Lokalna spoelcznosc upamietniła jedną bitwę, akurat Bury załapał się na nią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DLT_Braddock napisał:

I widziałeś z pewnością jak dzieciaczki rysowały Burego bo tak im pani kazała?

 

Samej czynności rysowania nie widziałem, ale widziałem prace plastyczne dzieci wystawione na tablicach korkowych .,Najobrzydliwsze jest to że to były rysunki dzieci z klas 1-3 czyli takich maluchów, które nawet nie mają w programie historii i nie mają żadnej świadomości czego ta szopka dotyczy., Ale dokładnie widziałem jak premier kraju ,który najmocniej ucierpiał z rąk nazistowskich oprawców w Monachium składa wieniec na obelisku poświęconym nazistowskim kolaborantom zdrajcom z Brygady Świętokrzyskiej i robi to  całkiem świadomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DRK napisał:

True, wiadomo że nikt nie da ,,, Buremu" jakiegoś upamiętnienia za akcje pod Hajnówką. Ale nie w tym rzecz. Kolega ,,ptak" napisał że są pomniki dla uznanych  przez IPN  za winnych zbrodni ludobójstwa. Ja ,sądząc że ,,Bury" to akurat jedna z bardziej kontrowersyjnych postaci podziemia antykomunistycznego i łatwy cel dla krytyki, nie przypuszczałem że będzie miał jakieś upamiętnienie. Kolega ptak pofatygował się, znalazł, wstawił link na poparcie swojej tezy więc elementarna uczciwość z mojej strony nakazała mi uznać że jego opinia nie jest bezpodstawna. 

Co prawda nie pomniki, a tablica. Nie liczba mnoga, a pojedyncza, ale już nie zaczepiam , bo jeszcze znajdzie gdzieś drugą😆😉.

I jest tak jak kolega ,,Ely 3" pisał wcześniej. Znajdzie się jakiś marginalny punkcik zaczepienia, później nieprzychylni to rozdmuchają, ludzie następnie uogolnią i jest przekaz o ludobójcach na pomnikach jako reguła, a nie wyjątek.

Dlatego powinno się uważać z kogo robi się bohatera. To tak jak z Brygadą Świętokrzyską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.