Skocz do zawartości

wojna na ukrainie


lorak

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Dobry filmik z analizą,

używanie zwrotów typu "w desperackiej próbie", a odnośnie drugiej strony "świetnie wyszkoleni" raczej niewiele ma wspólnego z dobrą analizą i jest po prostu przedstawieniem perspektywy z jednej bańki.

od siebie mogę polecić jak zawsze niezawodnego Harariego:

 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na takie sci-fi, że może nasze samoloty już są w Ukrainie? 😏 Że cała ta szopka ma zmylić Rusków i pokazać nieudolność NATO. Że niby ciągle dywagacje, zmiany zdania, przerzucanie piłeczki, a tymczasem cichcem samoloty już przemalowane poleciały na swoje nowe miejsce? Ale by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szak napisał:

A co powiecie na takie sci-fi, że może nasze samoloty już są w Ukrainie? 😏 Że cała ta szopka ma zmylić Rusków i pokazać nieudolność NATO. Że niby ciągle dywagacje, zmiany zdania, przerzucanie piłeczki, a tymczasem cichcem samoloty już przemalowane poleciały na swoje nowe miejsce? Ale by było...

Ja mam jeszcze lepszy scenariusz i wcale nie uważam go za scifi.

Od początku Zachód wysyła na Ukrainę dużo więcej broni, niż podają media i stąd wynika silny opór Ukraińców, a nie z nieudolności Rosji.

Przecież podawanie w mediach, kto ile czego wysyła to strategiczny nonsens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lorak napisał:

używanie zwrotów typu "w desperackiej próbie", a odnośnie drugiej strony "świetnie wyszkoleni" raczej niewiele ma wspólnego z dobrą analizą i jest po prostu przedstawieniem perspektywy z jednej bańki.

od siebie mogę polecić jak zawsze niezawodnego Harariego:

 

Zle słowo użyłem ale mój filmik wskazywał znamiona rzetelnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szak napisał:

A co powiecie na takie sci-fi, że może nasze samoloty już są w Ukrainie? 😏 Że cała ta szopka ma zmylić Rusków i pokazać nieudolność NATO. Że niby ciągle dywagacje, zmiany zdania, przerzucanie piłeczki, a tymczasem cichcem samoloty już przemalowane poleciały na swoje nowe miejsce? Ale by było...

To by było coś, jak na nasz Cebuland. 

Gdzieś słyszałem o teorii spiskowej, że ruscy dowódcy celowo tak słabo prowadzą "operację" w ramach nie wiem, nazwijmy to "strajku włoskiego". Naciągane i to mocno, ale w dobie tego co się dzieje nie niemożliwe. Chociaż mało prawdopodobne.

 

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/arabia-saudyjska-i-zea-odmowily-rozmow-z-usa-w-sprawie-cen-ropy/v33plxy

Saudowie się nie pierdolą. 

 

Rijad zasygnalizował, że jego relacje z Waszyngtonem pogorszyły się za administracji Bidena i teraz oczekuje więcej wsparcia dla interwencji w wojnę domową w Jemenie, pomocy przy opracowywaniu programu nuklearnego i nietykalności dla księcia Muhammada w Stanach Zjednoczonych. Jak wskazuje "WSJ", księcia czeka w USA wiele procesów sądowych, w tym jeden w sprawie zabójstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Cardi napisał:

Gdzieś słyszałem o teorii spiskowej, że ruscy dowódcy celowo tak słabo prowadzą "operację" w ramach nie wiem, nazwijmy to "strajku włoskiego". Naciągane i to mocno, ale w dobie tego co się dzieje nie niemożliwe. Chociaż mało prawdopodobne

ja slyszalem , ze 60% oficerów w ruskiej armii to rodowici Ukraińcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten książę z Arabii to ten, który kazał zabić i wywieźć w kawałkach z ambasady tego dziennikarza amerykańskiej gazety? Jak tak, to słabo. Czemu świat jest tak bardzo zależny od różnej maści sk****synów?

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuta ciekawe czyli jednak ruski nie kłamali o tych laboratoriach i były fundowane przez stany

5 godzin temu, Krzemo napisał:

ja slyszalem , ze 60% oficerów w ruskiej armii to rodowici Ukraińcy

Wstawiałem tutaj rozmowę z gościem z Gromu który mówił że zdarzają się sytuacje że Ruski zabijają Ukraińskich żołnierzy z którymi chodzili cdo szkoly

5 godzin temu, Krzemo napisał:

 

Linki do rządowych stron na temat tych laboratoriów dziwnym trafem nagle zdechły 

Jedno z nich jest dziwnym trafem w Odessie która Ruski ostro nacierają

Może jednak nie tak do końca bez powodu tam wjechali?

 

Skoro sama sekretarz stanu się wysypała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

@Sebastian

Widzisz? Możemy być spokojni

 

To jeszcze nic. W tym samym wystąpieniu, tłumaczył, że oni pojechali się tam bronić :) 

Biorąc pod uwagę, że wcześniej dali możliwość ucieczki przed Rosją, do Rosji, wygląda mi to na dość mocny zjazd poziomu ruskiej propagandy.

 

Im już nie chodzi o mydlenie oczu, a o oderwany przekaz za żelazną kurtyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.facebook.com/photo/?fbid=511824823646796&set=a.323751662454114

 

Wygląda na to, że narodowi czempioni wiedząc o napasci rosji na Ukraine zajmowali się sojuszami z proputinowskimi partiami, wszystko się skleja w calosc łącznie z billboardami anty UE, pewnie liczyli na szybkie przejęcie Ukrainy, brak reakcji zachodu i powolny upadek UE oraz stworzenie koalicji proobywatelskiej, pro prawa człowieka i wolne media  z putinem, Orbanem, Salvinim oraz Le Penn. Do tego zrobili ogromne nic w kwestii przygotowania kraju na fale uchodźców, wszystko wisi na włosku i to tylko dzięki temu ze obywatele sami się wzięli do roboty, a teraz przypisują sobie zasługi, jednocześnie próbując przepchnąć ustawę o bezkarności w czasie covidu PODCZAS k**** WOJNY.

 

Nie ma wystarczająco obelzliwych słów na takie postępowanie. Do tego zaczynają się przybąkiwania o wyborach 22 maja, póki jeszcze paliwo nie jest po 12 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Reikai napisał:

Odrzucone wczoraj w Sejmie 226 vs 229 bodajże, próbowali to drugi raz pchnac.  Za 3 razem pewnie się uda.

comment_1646673623OZVMOJ6KFr6OCtJLk1nDfL,w400.jpg

Ale przeczytałeś te prt sc które wstawiłeś? czy wstawiłeś tak samo bezkrytycznie, jak reszta szafuje umową ramową na dostawę respiratorów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.