Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Kołczu33 napisał:

Prędzej czy później trzeba będzie wprowadzić dochód gwarantowany. To następstwo automatyzacji niektórych zawodów. Nie wyobrażam sobie, że za 50 lat nadal będziemy ryzykować żeby operacje wykonywał człowiek.

Oczywiście, że nie. Ludzie będą kopać rowy łopatami i zbierać bawełnę rękami. Bo trzeba będzie im dać pracę żeby się nie nudzili. Tak więc wszystkich przyszłych chirurgów skieruje się do łopat. I nie tylko ich oczywiście. 

Ktoś kto proponuje ideę dochodu gwarantowanego i nie zastanawia się co Ci wszyscy ludzie będą robić, co będą wymyślać z nudów i do czego to na koniec doprowadzi, są ludźmi bez wyobraźni, ludźmi którzy nie czytają i nie czerpią wiedzy z historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kołczu33 napisał:

Prędzej czy później trzeba będzie wprowadzić dochód gwarantowany. To następstwo automatyzacji niektórych zawodów. Nie wyobrażam sobie, że za 50 lat nadal będziemy ryzykować żeby operacje wykonywał człowiek.

To wyobraź sobie jaki był szok w świecie jak ludzie przeszli z sierpu na kosy a następnie na traktory .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam na polskiej polityce, ale ktoś mi wytłumaczy na podstawie czego PO i "opozycja" twierdzi, że jak wróci Tusek z Brukseli to naród padnie na kolana, popędzi do urn i PO dostanie 60% głosów? Przecież oni w swoich bystrych kalkulacjach wyliczyli, że opozycja ma większe poparcie niż PiS, trzeba stworzyć wspólna listę i wybory wygrane. Na dodatek ta mieszanka ma głosować tak jak PO chce. Że lewakom, zwolennikom aborcji itp osobom głosującym na lewicę niespecjalnie po drodze z konserwatywnymi liberałami to nie istotny szczegół. PiS to ma fajnie z taką konkurencją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptak napisał:

lewakom, zwolennikom aborcji itp osobom głosującym na lewicę niespecjalnie po drodze z konserwatywnymi liberałami to nie istotny szczegół. PiS to ma fajnie z taką konkurencją

Z drugiej strony wcale nie jest lepiej bo obok katotalibów jak Czarnek, masz kosmitów Macierewicza i Pawłowicz ale też Gowina i Kukiza a nawet czerwonego prokuratora. A wszystkim dowodzi starszy pan w dwóch różnych butach 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ptak napisał:

Ja się nie znam na polskiej polityce, ale ktoś mi wytłumaczy na podstawie czego PO i "opozycja" twierdzi, że jak wróci Tusek z Brukseli to naród padnie na kolana, popędzi do urn i PO dostanie 60% głosów? Przecież oni w swoich bystrych kalkulacjach wyliczyli, że opozycja ma większe poparcie niż PiS, trzeba stworzyć wspólna listę i wybory wygrane. Na dodatek ta mieszanka ma głosować tak jak PO chce. Że lewakom, zwolennikom aborcji itp osobom głosującym na lewicę niespecjalnie po drodze z konserwatywnymi liberałami to nie istotny szczegół. PiS to ma fajnie z taką konkurencją

PiS ma duże szanse to przegrać. Na razie ludzie są w szoku pocovidowym i maja trochę w dupie to jakie szambo się wylewa w naszej polityce (zupełnie serio mówiąc po oskarżeniach NIK i wycieku maili członków rządu tego rządu już dawno powinno nie być) ale to minie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, karl napisał:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego Dworczyk nie został zdymisjonowany/podał się do dymisji po akcji mailowej?

Dzisiaj konferencja i dziennikarze referujący do tego tematu są blokowani. Ojp

Ja wiem czemu - bo jest z PiSu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura polityczna w Polsce przez tych obrzydliwcow nie istnieje.Ostatnio minister zdrowia UK zostal przyłapany na całowaniu się z sekretarka w windzie, tego samego dnia zrezygnował z pracy. W Polsce byłaby to wina Tuska, Rosjan i Trzaskowskiego, a za poważne rzeczy typu maile, dziennikarze są cenzurowani. Smutne, po prostu przykre to jest.

comment_1625153915ITKFMe9aYJfRfn6zAEtzvW,w400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sebastian napisał:

PiS ma duże szanse to przegrać. Na razie ludzie są w szoku pocovidowym i maja trochę w dupie to jakie szambo się wylewa w naszej polityce (zupełnie serio mówiąc po oskarżeniach NIK i wycieku maili członków rządu tego rządu już dawno powinno nie być) ale to minie. 

PiS robi wszystko by przegrać, a opozycja robi wszystko by nie wygrać. Pamięć ludzka jest krótka, a na wyborach będzie wtedy decydować koniunktura gospodarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/adwokaci-i-lekarze-zadaja-pilnej-korekty-polskiego-ladu/ddyrnw9,79cfc278

Jest strach :) Może się okazać, że ktoś mający zapłacić 150 tys składki zdrowotnej może już nie chcieć prywatnie chodzić do lekarza :) Co więcej może zacząć wymagać. 

Ogólnie co to jest za pomysł, żeby za tą samą bułkę jeden płacił złotówkę a drugi 100 zł ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 17:35, Sebastian napisał:

Ktoś kto proponuje ideę dochodu gwarantowanego i nie zastanawia się co Ci wszyscy ludzie będą robić, co będą wymyślać z nudów i do czego to na koniec doprowadzi, są ludźmi bez wyobraźni, ludźmi którzy nie czytają i nie czerpią wiedzy z historii. 

Docelowo wszyscy mieliby robić to co robią teraz mając wakacje, albo ferie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał:

PO najwyraźniej idzie już na całość. Albo wypali albo będzie można z czystym sumieniem zaorać. 

Na moje zaproszenie i prośbę. Chcę ci Donaldzie przekazać stery Platformy. Chcę, byś poprowadził nas do zwycięstwa - powiedział dotychczasowy przewodniczący Borys Budka

I to jest demokracja;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Na moje zaproszenie i prośbę. Chcę ci Donaldzie przekazać stery Platformy. Chcę, byś poprowadził nas do zwycięstwa - powiedział dotychczasowy przewodniczący Borys Budka

I to jest demokracja;) 

Toć było głosowanie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.