Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale da się. 7-8% to  wcale nie jest dramat. To taka normalna rentowność. Wyobrażenia o tym, że  w firmach zarabia się 20-30% realnie na czysto są po prostu wyobrażeniami ludzi, którzy niewiele z biznesem mają wspólnego, nie zastanawiają się oni nad tym, że gdyby firmy rosły w takim tempie to mielibyśmy dziś całe grono ludzi bardzo ale to bardzo bogatych - matematyka jest nieubłagana :) . Owszem jest kilka dziedzin w których zarabia się więcej niż te 10% ale nie aż tak wiele. 

Rentowność jest różna to fakt - nawet w samej branży budowlanej są działy zarabiające 2-3% a są takie które zarabiają po 15%. Niemniej te oficjalne 7 to moim zdaniem sporo zaniżone jest i realnie pewnie na poziomie 10-12% się to kreci - reszta to rzeczy o których pisałem wcześniej. Co nie zmienia faktu że  i 7% od powiedzmy 100 mln nie wygląda źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackmagic napisał:

Rentowność jest różna to fakt - nawet w samej branży budowlanej są działy zarabiające 2-3% a są takie które zarabiają po 15%. Niemniej te oficjalne 7 to moim zdaniem sporo zaniżone jest i realnie pewnie na poziomie 10-12% się to kreci - reszta to rzeczy o których pisałem wcześniej. Co nie zmienia faktu że  i 7% od powiedzmy 100 mln nie wygląda źle :)

Nie to nie jest zaniżone. Przypominam Ci, że jest całkiem spora liczba firm, która dodatkowe pieniądze wypłaca pracownikom pod stołem. Te firmy robią to ze swojego zysku. Tak więc ich realny zysk jest jeszcze mniejszy. 

Ty nie chcesz w to uwierzyć bo to się nie zgadza z Twoimi wyobrażeniami ale tak to realnie wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Nie to nie jest zaniżone. Przypominam Ci, że jest całkiem spora liczba firm, która dodatkowe pieniądze wypłaca pracownikom pod stołem. Te firmy robią to ze swojego zysku. Tak więc ich realny zysk jest jeszcze mniejszy. 

Ty nie chcesz w to uwierzyć bo to się nie zgadza z Twoimi wyobrażeniami ale tak to realnie wygląda. 

I sądzisz że pieniądze wypłacane pracownikom pod stołem równoważą to co firmy wyprowadzają z kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

I sądzisz że pieniądze wypłacane pracownikom pod stołem równoważą to co firmy wyprowadzają z kraju?

Około 13% Polaków zarabia oficjalnie najniższą krajową. Myślę, że spokojnie możemy przyjąć, że 90% z nich zarabia kasę pod stołem. Ponadto dochodzą rozliczne premie uznaniowe od których też należy odprowadzić ZUS i tu też często gęsto jest to kasa wypłacana do ręki z zysków. Myślę, że spokojnie równoważy to transfery za granicę.

Dobra starczy na dziś, kładę się spać. Na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw dla przypomnienia prywatni managerowie opłacani dziesiątkami milionów dolców

"Część firm z branży przyznaje, że gdy wybuchła pandemia popełnili błąd w planowaniu. Zakładali, że – tak jak w przypadku poprzednich kryzysów – spadnie popyt i ograniczyli produkcję, a tym samym zwolnili moce outsourcowane w fabach. Sygnały do zmniejszenia dostaw dostawali zresztą od klientów. Tymczasem spadek – o ile wystąpił – był chwilowy, bo konsumenci, których lockdown uwięził w domach, aby móc pracować na odległość, zaczęli kupować wydajniejsze komputery i większe monitory, a dla uczących się zdalnie dzieci – nowe laptopy. Do tego doszły zakupy nowych telewizorów, konsol do gier i całej gamy innych elektronicznych gadżetów, które miały ułatwić i uprzyjemnić życie w domowym zamknięciu."

https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/w-polprzewodnikach-nastal-rynek-producenta/

 

a teraz ten podobno idiota Sasin (tak ludzie mówią) zarabiajacy jakieś śmieszne tysiace złotych:

"Spółki z udziałem Skarbu Państwa inwestowały podczas kryzysu najwięcej w historii, osiągając blisko 45 mld zł, czyli o ponad 19 proc. więcej niż w 2019 r - czytamy w opublikowanym w czwartek podsumowaniu działań Ministerstwa Aktywów Państwowych przez ponad 1,5 roku.

W podsumowaniu minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreślił, że z tak poważnymi kryzysami, z jakimi mieliśmy do czynienia podczas pandemii, poradzić może sobie tylko silne, niezależne państwo, oparte na dużych narodowych firmach, które w razie potrzeby nie tylko są w stanie włączyć się z pomocą, ale przestawić swoją produkcję, jeśli jest taka potrzeba.

"Rola państwa w gospodarce powinna być zawsze na tyle silna, na ile gwarantuje to bezpieczeństwo i niezależność kraju i bezpieczeństwo obywateli" – poinformował. Wskazał, że nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych spółki zdały egzamin w tym ekstremalnie trudnym czasie. "Widać już, że na tle największych gospodarek świata Polska wyszła ze zderzenia z pandemią obronną ręką. Oznacza to, że polska gospodarka jest zdrowa i oparta na mocnych podstawach, a potężne działania pomocowe rządu przyniosły skutek" - zaznaczył."

https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8197513,w-czasie-koronakryzysu-panstwowe-spolki-inwestowaly-najwiecej-w-historii.html

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Lepiej niech zostanie u tego fryzjera. Już jest na plusie bo ma lepszą fryzurę. 

Facet sam sobie spieprzył życie tymi lewymi fakturami. To było tak głupie. Nie powinno go dziwić, że nie wzbudza zaufania pracodawców i ciężko mu na rynku pracy.  W końcu  - nawet w takich ciężkich czasach - mało kto chce zatrudniać złodzieja. 

Ale mam dla niego radę. Niech idzie na pomocnika murarza albo pomocnika dekarza. Tam o nic nie pytają, dokumentów nie chcą a zarobić idzie dużo. Co prawda nie ma zusu i ubezpieczenia ale też nie ma podatków :) Jednym zdaniem  - dla Mateusza w sam raz :) 

Nawet może nosić koszulkę Konstuytucja bo na takich  małych budowach ludzie różne szmaty noszą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, polskignom napisał:

Wychodzi słabość polityki zagranicznej za PiS. Ale maja teraz duże pole do popisu przy okazji zwrotu hajsu dla Izraela. Zobaczymy jak z tego wybrną :) 

Sama ustawa jest bardzo dobra. Dochodzenie roszczeń na drodze cywilnej będzie bardzo trudne bo będzie trzeba pokazać mnóstwo papierków. Dlatego Izrael i USA tak naciskają, bo papierów nie ma a sumy są rzucane przez Żydów według ich "wyliczeń" nie wiadomo czym popartych. 

Nie mogą polskie dzieci odpowiadać za zbrodnie faszystowskich Niemiec i ustalenia Jałty. 

50 minut temu, Koelner napisał:

Gorzej niż komunista. Komuniści to przynajmniej chcieli żeby każdy miał pracę i dostawał za nią godne wynagrodzenie. A Ci są jeszcze gorsi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebastian napisał:

Sama ustawa jest bardzo dobra. Dochodzenie roszczeń na drodze cywilnej będzie bardzo trudne bo będzie trzeba pokazać mnóstwo papierków. Dlatego Izrael i USA tak naciskają, bo papierów nie ma a sumy są rzucane przez Żydów według ich "wyliczeń" nie wiadomo czym popartych. 

Nie mogą polskie dzieci odpowiadać za zbrodnie faszystowskich Niemiec i ustalenia Jałty. 

Ale ja się z tym zgadzam, ze jest bardzo dobra. Tylko, ze trochę na własne zyczenie przez niepotrzebne machanie szabelka jesteśmy w potrzasku. Ale wystarczy przerzucić się na więcej gazu i podpisać umowę z Wolodia, zacząć budowę atomu z Francuzami i odwinąć się trochę w kierunku Chin i potencjalnego jedwabnego szlaku i mamy spokój. Niemcy nie będą się puszyć, bo ich gospodarka coraz bardziej uzależniona jest od naszej. Odpuścić jakieś nieistotne lgbt z perspektywy kraju i jesteśmy w domu. Pytanie czy PiS na to stać, wątpię.

O lol, polski ambasador wezwany w Izraelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, polskignom napisał:

Ale ja się z tym zgadzam, ze jest bardzo dobra. Tylko, ze trochę na własne zyczenie przez niepotrzebne machanie szabelka jesteśmy w potrzasku. Ale wystarczy przerzucić się na więcej gazu i podpisać umowę z Wolodia, zacząć budowę atomu z Francuzami i odwinąć się trochę w kierunku Chin i potencjalnego jedwabnego szlaku i mamy spokój. Niemcy nie będą się puszyć, bo ich gospodarka coraz bardziej uzależniona jest od naszej. Odpuścić jakieś nieistotne lgbt z perspektywy kraju i jesteśmy w domu. Pytanie czy PiS na to stać, wątpię.

Ale tu się nie da nic zrobić. Bo Izrael  - przy poparciu USA - ma całkiem odmienne w tym względzie interesy niż Polska. Przecież ta amerykańska ustawa i naciski Pence'a abyśmy wprowadzili "kompleksowe ustawodawstwo w sprawie roszczeń" nie wzięły się znikąd. To tylko w Polsce możemy sobie myśleć, że co nas tam obchodzi jakaś ustawa za oceanem. No jak widać nie był to przypadek, bo ustawy nie powstają przez przypadek. 

A tak to się dobrze złożyło, USA nas zdradziło przy NS2 więc my zrobiliśmy ustawę :)

Co do atomu to nie sądzę aby była nadzieja. Z tego co wiem już miliard złotych na to wydaliśmy a nie mamy jeszcze lokalizacji :) Sądzę, że przy takiej możliwości łapania kasy za nic to tej elektrowni nigdy nie będzie. Co do Chin to nie jest łatwo bo Chiny całemu świata pokazały środkowy palec i grają na destabilizację światowej gospodarki nie pozwalając na eksport wielu towarów.  Lgbt to oczko w głowie ministra Czarnka, a on jest od ziobrystów, Kaczego nie stać na to, żeby go teraz spuścić, bo nie może sobie pozwolić na dalszą destabilizację, pozyskał co prawda Kukiza ale stracił trójkę innych. Ogólnie jednak lgbt to zwykły temat zastępczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 23:58, blackmagic napisał:

I sądzisz że pieniądze wypłacane pracownikom pod stołem równoważą to co firmy wyprowadzają z kraju?

Pieniądze wypłacane pod stołem, najczęściej pochodzą z lewych faktur wyprowadzających kapitał z kraju :) 

Podobnie zbudowany jest fundusz łapownika.

1 godzinę temu, polskignom napisał:

Wychodzi słabość polityki zagranicznej za PiS. Ale maja teraz duże pole do popisu przy okazji zwrotu hajsu dla Izraela. Zobaczymy jak z tego wybrną :) 

Eeee, raczej przestali "robić dobrze" wszystkim którzy chcieli i którzy nie chcieli.

Izrael ma mniejsze pretensje o 2 wojnę światową do Niemców, niż do Polaków. No cóż jak ich Egipt wziął w niewolę, to zniknęli z całym złotem.

Jak Polska, jako jedna z nielicznych, pozwoliła się osiedlać, to ma płacić za to, że Niemcy zniszczyli żydowskie mienie.

https://www.silverscreenandroll.com/2021/6/26/22551665/report-kentavious-caldwell-pope-robbed-gunpoint-los-angeles-tmz-story-lakers

Black Lives Matter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Sebastian napisał:

Ale tu się nie da nic zrobić. Bo Izrael  - przy poparciu USA - ma całkiem odmienne w tym względzie interesy niż Polska. Przecież ta amerykańska ustawa i naciski Pence'a abyśmy wprowadzili "kompleksowe ustawodawstwo w sprawie roszczeń" nie wzięły się znikąd. To tylko w Polsce możemy sobie myśleć, że co nas tam obchodzi jakaś ustawa za oceanem. No jak widać nie był to przypadek, bo ustawy nie powstają przez przypadek. 

A tak to się dobrze złożyło, USA nas zdradziło przy NS2 więc my zrobiliśmy ustawę :)

Co do atomu to nie sądzę aby była nadzieja. Z tego co wiem już miliard złotych na to wydaliśmy a nie mamy jeszcze lokalizacji :) Sądzę, że przy takiej możliwości łapania kasy za nic to tej elektrowni nigdy nie będzie. Co do Chin to nie jest łatwo bo Chiny całemu świata pokazały środkowy palec i grają na destabilizację światowej gospodarki nie pozwalając na eksport wielu towarów.  Lgbt to oczko w głowie ministra Czarnka, a on jest od ziobrystów, Kaczego nie stać na to, żeby go teraz spuścić, bo nie może sobie pozwolić na dalszą destabilizację, pozyskał co prawda Kukiza ale stracił trójkę innych. Ogólnie jednak lgbt to zwykły temat zastępczy. 

No, ale smród się będzie ciągnął, a zrobić ustawę, która jest nie w smak us, do tego mamy kiepskie relacje ze wszystkimi wokół. Po co mamy sobie robić kuku i się obrażać, skoro możemy coś z tego zyskać. A te całe lgbt to rzucić na zachętę, żeby Europa się odobrazila, bo wbrew pozorom jest sporo krajów, którym nie za bardzo na rękę dominacja niemiecka.

A chinczyki destabilizują, bo mogą. Groza palcem, ale nie są głupi, Polska im się może przydać, a Chiny nam. Wiadomo, ze oni bardziej nam niż my im. Ale dajemy się ruchac od dobrych 30 lat, wiec może warto coś zmienić.

A atom będzie prędzej czy później. Musimy zamienić węgiel na gaz i atom czy chcemy czy nie.

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, polskignom napisał:

No, ale smród się będzie ciągnął, a zrobić ustawę, która jest nie w smak us, do tego mamy kiepskie relacje ze wszystkimi wokół. Po co mamy sobie robić kuku i się obrażać, skoro możemy coś z tego zyskać. A te całe lgbt to rzucić na zachętę, żeby Europa się odobrazila, bo wbrew pozorom jest sporo krajów, którym nie za bardzo na rękę dominacja niemiecka.

A chinczyki destabilizują, bo mogą. Groza palcem, ale nie są głupi, Polska im się może przydać, a Chiny nam. Wiadomo, ze oni bardziej nam niż my im. Ale dajemy się ruchac od dobrych 30 lat, wiec może warto coś zmienić.

A atom będzie prędzej czy później. Musimy zamienić węgiel na gaz i atom czy chcemy czy nie.

Na tą ustawę nie ma "dobrego momentu" wiadomo, które dwa państwa będą przeciw. PiS łasił się do USA przez kilka lat i robił zakupy nawet przepłacając (Patrioty) i w zamian przy pierwszej wizycie ich sekretarz kazał nam przygotować ustawy regulujące kwestie mienia żydowskiego a za "fort Trump kazali nam płacić" To czy w tej sytuacji mamy zwolenników w innych krajach nie ma znaczenia, bo i tak by się nie odezwali.

Z atomem to nie wiadomo jak będzie. Serio nie mam pewności czy UE w swojej wspaniałości nie wpadnie na kolejny dobry pomysł i nie zakaże elektrowni atomowych. Mogą to zrobić bo są pierdolnięci. Tak jak de facto zaraz zakażą nam samochodów spalinowych wprowadzając normy, których nie spełniają najnowocześniejsze hybrydy. I nie było by to dziwne gdyby nie fakt, że nie mamy żadnej rozsądnej alternatywy - bo samochody elektryczne nią nie są. Przypominam, że jest takie coś jak transport ciężarowy. Na razie mamy ciężarówki elektryczne robiące 200 km na jednym ładowaniu. I są to ciężarówki do tych lżejszych zadań. A gdzie tu 24 tony ?  Pomijając tą sieć do ładowania tych samochodów. Proponuję sprawdzić czy infrastruktura energetyczna w Europie jest w stanie wytrzymać masowe podłączenia ładowarek do aut. Ja wiem, że nie. Ale Unia Europejska zdaje się nie wiedzieć.

Ja serio nie wiem gdzie my zmierzamy w tej UE ale mam wrażenie, że ściana jest blisko. Dlatego uważam, że pierdolnięci mogą zakazać atomu. Głównie dlatego, że są pierdolnięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.