Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Sebastian napisał:

A ile czytasz książek miesięcznie ? 

 Niewiele czytam, właściwie nadrabiam w czasie urlopu. 8-10 książek rocznie. Ale miałbym co odesłać, nie martw się, moja żona zwykle 50 rocznie przekracza.

Śmieszne, trochę, takie pytanie bo nawet jakbym nie przeczytał żadnej w życiu to przecież tego nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tecu napisał:

niesamowite - jak tak symetryczny z natury temat można potraktować aż tak stronniczo

gazeta.pl where amazing happens ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, jack napisał:

 Niewiele czytam, właściwie nadrabiam w czasie urlopu. 8-10 książek rocznie. Ale miałbym co odesłać, nie martw się, moja żona zwykle 50 rocznie przekracza.

Śmieszne, trochę, takie pytanie bo nawet jakbym nie przeczytał żadnej w życiu to przecież tego nie napisał.

Dla mnie nie jest śmieszne. Ja czytam około 20-25 rocznie bez powtórek  ale książek Tokarczuk nie czytałem. Moja żona ma jakaś i pewnie bym sięgnął ale teraz mam już awersję do autorki.

A jeśli zakładasz że musisz skłamać w duskusji to znak, że nie powinieneś brać w niej udziału. Nie idz w darkozizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Tecu napisał:

Co tam jest takiego stronniczego? 

wszystko?

przykłady:

- jako medialny demon pierwsze jest wymienione Fox News (i ta nazwa pojawia się dużo częściej niż jakakolwiek inna nazwa medium)

-  "Czy byłbyś niezadowolony, gdyby twoje dziecko poślubiło osobę z drugiej strony politycznej barykady?". Wtedy tylko 4 procent odpowiedziało twierdząco. Teraz aż 50 procent republikanów nie chciałoby mieć demokraty w rodzinie - jest masa różnych badań na ten temat, czemu akurat wybrano wyniki z voxa (maksymalny lewicowy bias) a nie np stąd: https://today.yougov.com/topics/politics/articles-reports/2020/09/17/republicans-democrats-marriage-poll  (już abstrahując od gównianego źródła to ten poll z Voxa jest z 2014.....)

- masa wrzut na Trumpa (bez bawienia się w podobne wyliczanki względem Obamy czy choćby teraz  Bidena)

- akcja na kapitolu przywołana w dwóch miejscach i ani słówka o BLM (które miało jakieś 100 raz większy impakt i spowodowało 1000 większe straty) wtf?

- kosmici od republikanów określeni jako najbardziej ekstremalni a kosmici od demokratów jako najbardziej PROGRESYWNI (no k**** pls xD)

 

dalej przestałem czytać ten instruktaż myślenia, bo serio szkoda czasu

 

 

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sebastian napisał:

Dla mnie nie jest śmieszne. Ja czytam około 20-25 rocznie bez powtórek  ale książek Tokarczuk nie czytałem. Moja żona ma jakaś i pewnie bym sięgnął ale teraz mam już awersję do autorki.

A jeśli zakładasz że musisz skłamać w duskusji to znak, że nie powinieneś brać w niej udziału. Nie idz w darkozizm.

To zależy jaki styl pisania lubisz. Powieśći czy opowiadania Tokarczuk warsztatowo to jest absolutny top nawet historycznie. Świetnie prowadzi wątki. Nawet kilka przeplatających się. Postacie są wyraziste. Sęk w tym,że jej powieści to nie są takie XIX jak powiedzmy Biesy Dostojewskiego. Bliżej im do np Zielonego Domu Vargasa Llosy. Ja np wyzej cenię sobie Bieguni niż Księgi Jakubowe. Z drugiej strony Księgi mimo 1000 stron czyta się naprawdę wartko.. Prawiek i inne czasy mają podobny do Bieguni sposób kreowania opowieści... Te rozdziały raz są lepsze raz gorsze ale zawsze jest jeden motyw przewodni

JAk jesteś przywiązany do tradycyjnej powieści to możesz się nie połapać w zawiłości tych fragmentarycznych rozdziałów. Ja akurat lubię taki styl. Iwarsztatowo to jest jednych z najbardziej zasłużonych Nobli ostatnich lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Ja czytam około 20-25 rocznie bez powtórek  ale książek Tokarczuk nie czytałem. Moja żona ma jakaś i pewnie bym sięgnął ale teraz mam już awersję do autorki.

Swoim wpisem potwierdzasz, że ludzie czytający mają w domu książki Tokarczuk więc gdyby chcieli to mieliby co odesłać. No i to, że oczywistą bzdurą jest, że nikt Tokarczuk nie czyta.

Ja np. mam w domu książki Cejrowskiego, którego nie znoszę 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej książek mają na półkach prawnicy, potem, lekarze i szeroko pojęte dziennikarstwo.

Książki służą w dużej mierze do robienia tła (zdjęcia, wideokonferencje ect), rzadziej do czytania.

Dziwne, ale poniekąd można to zrozumieć.

Znałem też pracowników, eeeee........szeroko pojętego wysokiego szczebla, którzy również robili za tło.

 

Na ich tle, góra wyglądała na wyjątkowo ogarniętą. Swoją drogą, robienie za tło to niezła fucha i nie mając szczególnych ambicji, dość lekka.

Gamoń z "mądrą miną" przydaje się częściej niż ludzie myślą. 

 

Ps. Książce robiącej za tło przynajmniej płacić nie trzeba i to jest ogromny atut. Tak więc odsyłanie tła, na złość,  raczej nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zwolennikiem trzymania książek nie jestem.

Trzymam literaturę fachową, książki historyczne ale powieści i całą resztę czytam i wymieniam/sprzedaję. Bo i po co mi te książki? Nieczytane książki nie żyją

Jedyne co mam do trylogię trawna i banea bo to star warsowe klasyki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, julekstep napisał:

wszystko?

przykłady:

- jako medialny demon pierwsze jest wymienione Fox News (i ta nazwa pojawia się dużo częściej niż jakakolwiek inna nazwa medium)

-  "Czy byłbyś niezadowolony, gdyby twoje dziecko poślubiło osobę z drugiej strony politycznej barykady?". Wtedy tylko 4 procent odpowiedziało twierdząco. Teraz aż 50 procent republikanów nie chciałoby mieć demokraty w rodzinie - jest masa różnych badań na ten temat, czemu akurat wybrano wyniki z voxa (maksymalny lewicowy bias) a nie np stąd: https://today.yougov.com/topics/politics/articles-reports/2020/09/17/republicans-democrats-marriage-poll  (już abstrahując od gównianego źródła to ten poll z Voxa jest z 2014.....)

- masa wrzut na Trumpa (bez bawienia się w podobne wyliczanki względem Obamy czy choćby teraz  Bidena)

- akcja na kapitolu przywołana w dwóch miejscach i ani słówka o BLM (które miało jakieś 100 raz większy impakt i spowodowało 1000 większe straty) wtf?

- kosmici od republikanów określeni jako najbardziej ekstremalni a kosmici od demokratów jako najbardziej PROGRESYWNI (no k**** pls xD)

 

dalej przestałem czytać ten instruktaż myślenia, bo serio szkoda czasu

 

 

 

Podbijam plus przedstawianie tych typów co chcieli porwać gubernator Michigan jako prawicowców podczas gdy to byli anarchiści którzy jechali po Trumpie( a przynajmniej jeden z nich). Do tego jeszcze próba wmówienia, że zniszczenie TTIP czy Nafty to złe rzeczy xD. Albo zarzucanie prezydentowi który obniżał podatki i ciął regulacje, że nic nie mówi o wolnym rynku haha.Wprowadzanie cła na produkty z Chin- no straszne, Reagan też wprowadzał cła na produkty które były konkurencją dla Harleya Davidsona. Z tą polaryzacją w latach 70 to pewnie też aluzje do tego, że Nixon zwolnił ludzi z UN i departamentu obrony którzy byli komunistami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby PiS rzucił wojsko przeciwko ludziom to bym się nawet nie zdziwił.

Każdy komunistyczny rząd tak robi.

Widać Jarka ciągnie, żeby wcisnąć czerwony przycisk.

 

Nie wiem jak w innych miastach, ale Warszawa by go chyba zajebala za wojsko na ulicy. Biorąc pod uwagę fakt, że i bez wojska, PiS ma w stolicy wiecznie pod górkę, taki ruch mógłby być samobójstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi dziś powiedział, że czytał artykuł o wycieku maili Dworczyka, podobno pisał on maile do premiera z poczty WP. Ktoś się zagłębiał w tym temacie?

 

Ja pi****le, co za kretyni rządzą tym krajem od lat, pis po name it, po prostu idioci którym psa nie należy dawać wyprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Reikai napisał:

Kumpel mi dziś powiedział, że czytał artykuł o wycieku maili Dworczyka, podobno pisał on maile do premiera z poczty WP. Ktoś się zagłębiał w tym temacie?

 

Ja pi****le, co za kretyni rządzą tym krajem od lat, pis po name it, po prostu idioci którym psa nie należy dawać wyprowadzić.

Mnie akurat dziwi, że w momencie ataku rosyjskich hakerów, całe media skupiły się .........na ataku na polski rząd?

Tu nie chodzi o pis, po itd interesuje mnie struktura mediów, która z automatu strzela do władzy, mając w d....e ruski cyberatak.

 

W tej sytuacji nie dziwi płatny trolling antyszczepionkowy na każdym portalu. Ruska dezinformacja pełną gębą, a winny i atakowany rząd i służby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.