Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Nie przesadzaj. Budowa pomnika to nie jest wielki koszt. Nie musiał być wielki.

No to poszukaj polskich pomników na zachodzie a ja później poszukam na wschodzie

1 godzinę temu, Deltuś napisał:

Dziekujemy-Wam-Polacy.jpg

 

 

Powyżej zdjęcie nie z 1968 roku, tylko z 1944 roku. Nie ze Związku Radzieckiego tylko z Belgii.

Aha, ruscy mauzolea, pomniki, popiersia, a w zmian na zachodzie karteczki robiona pewnie przez jednego człowieka przez kilka minut. To jak poklepanie Tuska po plecach, a właściwie mniej bo Tuska klepał jakiś ważny oficjel a nie bezimienny belg. Ok, zamiast uczestnictwa w defiladzie zwyciestwa, karteczki z podziekowaniem. jesteś tak mocno wycholony w jedną stronę ze nie przykładasz miary do wydarzeń. Sam bym nie wkleił takiej ewentualnej karteczki z zsrr w obawie ze byś to wyśmiał (bo i pewnie tak moze byś zrobił), no ale jak idzie w drugą stronę to więcej niż pomniki dla Ciebie znaczy.

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Darki Ty znów swoje.  Kolejny raz fakty nie przeszkadzają Ci w ogóle. Patrzysz na gesty a nie realne czyny.

jakie fakty? Rozmawiałem tylko o Polakach i niepolakach, Deltus uznał ze mu te moje argumenty nie przeszkadzaja wiec przeskoczył sobie na pomniki. Grzecznie zaczałem wklejac pomniki a Ty mi piszesz o jakichś faktach co mi nie przeszkadzają.

I jeszcze Deltuś wkejla karteczki w odpowiedzi na pomniki ale to ja patrzę na gesty a nie realne czyny?

Narzucono mi rozmowę o pomnikach wiec rozmawiałem o pomnikach, a Ty chcesz teraz zacząc rozmawiac o innych sprawach ale zanim to sie zacznie to masz pretensje ze zaczepiony o pomniki własnie o nich pisałem.

No wysiadam, bo nawet jak sie zgadzam na wszelkei warunki i wymagania które mi się stawia to sie okazuje ze i tak jest źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Wykorzystywali nas gospodarczo, traktowali jako instrument swojej polityki.

Czyli coś jak USA i Niemcy :)

 

2 godziny temu, Deltuś napisał:

W Bredzie w Belgii, mieszkańcy postawili pomnik na cześć polskich żołnierzy już w 1954 roku. Można ? Da się?

 

Da się

https://www.dws.org.pl/download/file.php?id=37484&mode=view

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, quevas napisał:

Przysłowiowe 70 mln [zmarnowanych na kopertowe wybory] straciło aktualność.

Wg raportu NIK, PIS przeputał 133 mln.

Demokracja kosztuje, jak beztrosko oznajmił jeden z głównych bohaterów tej tragikomedii.

Za Rudego Germańca też tak było ! a nawet i gorzej !

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

Za Rudego Germańca też tak było ! a nawet i gorzej !

A pamiętacie jak Bronek przejebał 70 mln na referendum o JOWach w 2015 roku? Gdzie wtedy byliście, ruskie pomioty? Co tam pierdolicie? Bronek zrobił to legalnie, a Sasin nie? A jaka to różnica hehe?

3 minuty temu, fluber napisał:

Oj nie było, referendum Komorowskiego to tylko przetuptane 72 miliony 

xD

Przed chwilą sparodiowałem narrację typowego pisowca, po czym patrzę a ty dosłownie minutę wcześniej wrzuciłeś niemal identyczny wpis tyle tylko, że pisany całkiem na serio. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Oj nie było, referendum Komorowskiego to tylko przetuptane 72 miliony 

I w dodatku się odbyło ! To dopiero marnotrastwo.

 

4 minuty temu, Artlan napisał:

A pamiętacie jak Bronek przejebał 70 mln na referendum o JOWach w 2015 roku? Gdzie wtedy byliście, ruskie pomioty? Co tam pierdolicie? Bronek zrobił to legalnie, a Sasin nie? A jaka to różnica hehe?

ale Sasin jest patriotą i ma za cel dobro Polski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Artlan napisał:

 

xD

Przed chwilą sparodiowałem narrację typowego pisowca, po czym patrzę a ty dosłownie minutę wcześniej wrzuciłeś niemal identyczny wpis tyle tylko, że pisany całkiem na serio. :)

Przecież to Koelner wrzucił typowa narrację typowego pisowca:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, quevas napisał:

Ciekawe czy Czeszki będą mogły u nas wykonywać aborcję zgodnie z ta logika:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/ue-timmermans-czekaja-nas-wojny-o-zywnosc-i-wode-6635295676168800a.html

Niespecjalnie potrafi zachęcać i tendencyjnie p.....a się do Polski, ale ma rację.

Mógłby też zwrócić uwagę na wzrost ludności w Indiach.

I na to że Niemcy też korzystają z węgla a on żyje w kraju, którego problem przez długi czas nie dotyczył bo prąd brali od Niemiec w ramach reparacji wojennych. 

 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Ciekawe czy Czeszki będą mogły u nas wykonywać aborcję zgodnie z ta logika:) 

Sorry ale ja logiki w twoim poście żadnej nie znajduję.

Prawo unijne zezwala kobietom dokonywać aborcji poza granicami swojego kraju. 

Pytanie tylko po co Czeszki mają przyjeżdżać do Polski robić coś, co u nich w kraju nie jest karane?

A to pisemko ambasady to jest szczyt żenady.

Jakieś zaściankowe dziady uchwaliły sobie prawo i będą naciskać na inne kraje żeby je respektować 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Sorry ale ja logiki w twoim poście żadnej nie znajduję.

Prawo unijne zezwala kobietom dokonywać aborcji poza granicami swojego kraju. 

Pytanie tylko po co Czeszki mają przyjeżdżać do Polski robić coś, co u nich w kraju nie jest karane?

Specjalnie dla Ciebie zatem wyjaśnię najprościej jak umiem:) 

Quevas wrzucił post dotyczący tego że Polski rząd naciska na rząd czeski żeby uniemożliwił aborcję Polkom w Czechach. 

Jest to jak słusznie zauważyłeś niezgodne z prawem unijnym gdyż prawo dotyczy terenu a nie obywatela. 

Gdyby jednak stosować logikę PiS to powinni oni umożliwiać aborcję w Polsce obywatelom krajów gdzie jest ona legalna. 

Stąd wzięło się właśnie moje pytanie;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Specjalnie dla Ciebie zatem wyjaśnię najprościej jak umiem:) 

Quevas wrzucił post dotyczący tego że Polski rząd naciska na rząd czeski żeby uniemożliwił aborcję Polkom w Czechach. 

Jest to jak słusznie zauważyłeś niezgodne z prawem unijnym gdyż prawo dotyczy terenu a nie obywatela. 

Gdyby jednak stosować logikę PiS to powinni oni umożliwiać aborcję w Polsce obywatelom krajów gdzie jest ona legalna. 

Stąd wzięło się właśnie moje pytanie;) 

Ok przepraszam, weszło mi w krew, że wszystko ci piszesz jest w opozycji do postów vaska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Artlan napisał:

Czechy mają prawo do posiadania bodajże 10 gram marihuany na własny użytek, a u nas dalej jak w lesie. :)  

 

15 minut temu, Koelner napisał:

No i tapsy na legalu 

Jeśli chcecie legalizacji marihuany, to wybierzcie innego premiera:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.