Skocz do zawartości
Borys

Polityka w Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 minut temu, fluber napisał:

Myślisz że nauka kiedyś przeprosi za to ,https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/09/22/ultra-strips-down-show-dania-dr-tv-goli-ludzie-cialopozytywnosc-kontrowersje/ czy zamierzasz zaufać psychologii i puścić ten program Antoniemu? 

Napisałem wyżej

Za treści które oglądają dzieci odpowiadają rodzice .

Nie zgadzam się bezkrytycznie ze wszystkim co WHO czy ktokolwiek sobie wymyśla. 

4 minuty temu, Sebastian napisał:

I zanegują w ten sposób tysiące lat ewolucji. 

Lewica ma jakiś dziwny sposób myślenia o ludziach. Odrzucacie naukę i badania nazywając je mitami bo są dla Was niewygodne. Chcecie żeby 99% ludzi przystosowywało się do 1% Odwracacie porządek rzeczy. A później winicie innych za swoje niepowodzenia. Jak na przykład za te samobójstwa. Przecież organizacje lewicowe uważają, że to nietolerancja i prześladowanie są przyczyną wysokiego odsetka samobójstw wśród ludzi LGBT. 

Skoro osoby LGBT, które mają próby samobójcze twierdzą, że targnęli się na swoje życie bo np ojciec pasem próbował je wyleczyć, albo że koledzy go gnębili w szkole to jak to nzwiesz jak nie przyczyną?

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, josephnba napisał:

Nie zgadzam się bezkrytycznie ze wszystkim co WHO czy ktokolwiek sobie wymyśla. 

Uwielbiam takie nieoczekiwane zwroty akcji:) 

39 minut temu, josephnba napisał:

Ludzie negujący naukę to najczęściej nieuki i ignoranci. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, josephnba napisał:

Bzdury 

Za wychowanie i treści w internecie/tv wciąż odpowiadają rodzice.

Za to że jedno dziecko w wieku 7 lat ma u siebie w pokoju tv kompa i telefon a inne mają np godzinę dziennie na granie też odpowiadają rodzice.

Nie jestem prawicowy, nie jestem też lewicowy, ale Antek nie dostaje telefonu na całe dnie albo nie ogląda na YT treści które uznam za niewłaściwe. 

Szybko przykład. Niedawno oglądał jakiegoś youtubera minecraftowego, który używał zwrotów niecenzuralnych, dostał z automatu bana na oglądanie tego kanału. 

Poza tym tekst że konserwy są winne bo "nie zdołali zapobiec" to kpina?

Pisząc to, stwierdzasz że kłopotów natury psychicznej nie ma wśród prawicy a że tylko jej wina jest to że nie powstrzymali złej lewicy przed niszczeniem świata 🤣

Ale mają szkołę i kolegów, którzy ten dostęp mają i będą im to przekazywać. Ale pewnie Ty swoje dziecko i od kolegów separujesz. Tyle, że Ty to nie cały świat. Moje dzieci też nie mają problemów bo zajmuję się tym aby wiedzieli co jest złe a co dobre.

I tak konserwatyści mieli szansę zapobiec obecnemu stanowi, ale tego nie zrobili i to jest też ich wina, że tak to wygląda.  Powinni byli mocniej wspierać tradycyjny system wartości a pozwolili na szerzenie się głupich idei. Jeśli uważasz, że obecnie nasza cywilizacja jest w dobrym momencie to cóż...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, Sebastian napisał:

Ale mają szkołę i kolegów, którzy ten dostęp mają i będą im to przekazywać. Ale pewnie Ty swoje dziecko i od kolegów separujesz. Tyle, że Ty to nie cały świat. Moje dzieci też nie mają problemów bo zajmuję się tym aby wiedzieli co jest złe a co dobre.

I tak konserwatyści mieli szansę zapobiec obecnemu stanowi, ale tego nie zrobili i to jest też ich wina, że tak to wygląda.  Powinni byli mocniej wspierać tradycyjny system wartości a pozwolili na szerzenie się głupich idei. Jeśli uważasz, że obecnie nasza cywilizacja jest w dobrym momencie to cóż...

Pandemia izoluje moje dziecko nie ja :)

a poważnie to oczywiście że zdaję sobie sprawę z tego co wyprawia się w szkole, sam do niej chodziłem i pamiętam. 

natomiast staram się z synem na wiele tematów rozmawiać i dążę do tego żeby nie patrzył na płeć, kolor skóry czy przekonania religijne. Jego jako ośmiolatka nie interesuje fakt, że koleżanka nie chodzi na religię, tylko że jest nieznośna, bo się mądrzy. 

Antek też krytycznie nie patrzy na chłopca z Ukrainy który chodzi z nim do klasy, kłócą się jedynie o to który pokemon jest lepszy. 

mam nadzieję że za kilka lat te rozmowy, tworzenie bezpiecznego domu zaowocują tym, z Antek usłyszawszy jakieś rzeczy w szkole przyjdzie do nas je zweryfikować i tyle.

Może mieć tylko nadzieję.

Drugi akapit to wciąż brak przyznania z twojej strony że problemy takie jak przemoc alkoholizm czy narkomania dotyczą każdej grupy nie tylko lewicy.

wciąż twierdzisz tylko że jedyną winą prawicy jest nieskuteczna walka z lewicą, co z automatu sprawia ze odechciewa mi się odpowiadać na kolejne posty.

Edytowane przez josephnba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, josephnba napisał:

I to jest argument za kościołem? 

Często te myśli wynikają z braku akceptacji przez rodzinę. Rowniesnikow czy też właśnie przez stygmatyzację inności przez kościół. Wkraczasz na grząski grunt. 

Czyli rozumiem, że w równy sposób potępiasz każdego kto stygmatyzuje osoby wierzące używając takich pojęć jak katotalib albo ciemna masa?

Lubię czytać Twoje posty, niewiarygodnie rzadkie zjawisko spotkać kogoś tak bardzo zakłamanego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, RappaR napisał:

Czyli rozumiem, że w równy sposób potępiasz każdego kto stygmatyzuje osoby wierzące używając takich pojęć jak katotalib albo ciemna masa?

Lubię czytać Twoje posty, niewiarygodnie rzadkie zjawisko spotkać kogoś tak bardzo zakłamanego :)

Piszę też jebane lewaki. Czy ta część moich postów ci się podoba? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, josephnba napisał:

Piszę też jebane lewaki. Czy ta część moich postów ci się podoba? 

Wszystkie części Twoich postów mi się podobają :)

Razem tworzą pewną harmonijną całość ☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, RappaR napisał:

Wszystkie części Twoich postów mi się podobają :)

Razem tworzą pewną harmonijną całość ☺️

Zawsze wiedziałem, że się zaprzyjaźnimy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, julekstep napisał:

zakładam że taki KK też wymyślał masę jakichś głupot w dawnych czasach żeby zwiększyć zapotrzebowanie na swoje usługi - ale imho nawet wtedy bożek 'Bóg' nie był tak silny jak dziś bożek 'Nauka'.

Zarówno jedni, jak i drudzy, mają ten sam schemat działania.

Po pierwsze, istnieje konieczność wmówienia klientowi/ofierze ,że są im do czegokolwiek potrzebni.

I nie tylko kk, bo każda wiara i władza postępuje podobnie.

53 minuty temu, josephnba napisał:

Ludzie negujący naukę to najczęściej nieuki i ignoranci. 

Są też ludzie przerastający "naukę epoki". Później nazywamy to postepem.

1 godzinę temu, fluber napisał:

Btw. Trudno o lepsze zapobieganie samobójstwom niż wmawianie osobom które chcą się zabić że jak się zabija to będą cierpieć wieczne męki. 

Czy oprócz cierpienia wiecznych męczarni, jest tam trochę czasu na spuszczenie zdrowego wp.....u dla tych, których tutaj schroni prawo świeckie i kościelne, a którzy sobie strasznie zasłużyli?

Pytam czysto teoretycznie, bo być może to jedyne miejsce w którym istnieje sprawiedliwość. Co za ironia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, fluber napisał:

Nom, na pewno to czy uważasz że po śmierci czeka Cię wieczna szczęśliwość z Bogiem w niebie a samobójstwo jest grzechem śmiertelnym grożącym wiecznym cierpieniem i potępieniem czy uważasz że jesteś przypadkowym tworem matki natury który w każdej chwili może zakończyć swoje istnienie nie ma absolutnie żadnego wpływu na twoja skłonność do samobojstwa. Żadnego

Statystyki pokazują , że nie ma. W średniowieczu  choroby i głód bardziej przyczyniały się do śmiertelności chrześcijan niż możliwość „umierania w Imię Boże” . Dlatego Twoja teza nadal jest zabawna 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Koelner napisał:

Statystyki pokazują , że nie ma. W średniowieczu  choroby i głód bardziej przyczyniały się do śmiertelności chrześcijan niż możliwość „umierania w Imię Boże” . Dlatego Twoja teza nadal jest zabawna 🙂 

Podałem statystyki z Belgii, Holandii i Polski, jeśli lepiej się czujesz z ich ignorowaniem to w porządku;) 

7 minut temu, starYfaN napisał:

Czy oprócz cierpienia wiecznych męczarni, jest tam trochę czasu na spuszczenie zdrowego wp.....u dla tych, których tutaj schroni prawo świeckie i kościelne, a którzy sobie strasznie zasłużyli?

Pytam czysto teoretycznie, bo być może to jedyne miejsce w którym istnieje sprawiedliwość. Co za ironia.

Nie mam zielonego pojęcia choć osobiście mam nadzieję że piekło jest puste:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, fluber napisał:

Podałem statystyki z Belgii, Holandii i Polski, jeśli lepiej się czujesz z ich ignorowaniem to w porządku;) 

A ja z całego świata 🙂 teraz sam widzisz jak lubisz sobie dobierać i ignorować resztę , przyzwyczaiłeś nas :P przetłumacz Grekowi , że nie popełni samobójstwa bo jest mocniej wierzący niż reszta świata - może go przekonasz 🤣🤣🤣 a ta Twoja argumentacja z interpretacja katolika samobójstwa jest jeszcze weselsza . w 10 przekazaniach jest Nie zabijaj dlatego chrześcijanie w historii świata nie wymordowali tyle ludzi ile mogliby 🙂 fajny jesteś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, fluber napisał:

Ja wręcz przeciwnie :) . To byłoby strasznie nie fair.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, starYfaN napisał:

Ja wręcz przeciwnie :) . To byłoby strasznie nie fair.

jak chcesz fair to judaizm :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, fluber napisał:

To gdzie trafiają mordercy, ludobójcy, gwałciciele, pedofile czy choćby ateiści?

Bo jak nie do piekła to położyłeś właśnie całą ideę wiary katolickiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Koelner napisał:

A ja z całego świata 🙂 teraz sam widzisz jak lubisz sobie dobierać i ignorować resztę , przyzwyczaiłeś nas :P przetłumacz Grekowi , że nie popełni samobójstwa bo jest mocniej wierzący niż reszta świata - może go przekonasz 🤣🤣🤣 a ta Twoja argumentacja z interpretacja katolika samobójstwa jest jeszcze weselsza . w 10 przekazaniach jest Nie zabijaj dlatego chrześcijanie w historii świata nie wymordowali tyle ludzi ile mogliby 🙂 fajny jesteś :)

Porownuje kraje podobne kulturowo które różnią się podejściem do religii. Z Holandia czy belgia Polska ma więcej wspólnego niż z Grecja. 

Która ma wpisane prawosławie jako religię państwowa do konstytucji btw. Dzięki za kolejny argument! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, julekstep napisał:

jak chcesz fair to judaizm :P 

ale nie możesz być gojem 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, josephnba napisał:

To gdzie trafiają mordercy, ludobójcy, gwałciciele, pedofile czy choćby ateiści?

Nie mam zielonego pojęcia gdzie trafiają:) mam nadzieję że do czyśćca a potem do nieba ale jak jest naprawdę to nie wiem:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, josephnba napisał:

lol

w sensie deklarowanie maksymalnego miłosierdzia kładzie ideę wiary katolickiej?

nowość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, fluber napisał:

Porownuje kraje podobne kulturowo które różnią się podejściem do religii. Z Holandia czy belgia Polska ma więcej wspólnego niż z Grecja. 

Możesz też wziąć WBrytanie lub Niemcy 

2 minuty temu, fluber napisał:

Która ma wpisane prawosławie jako religię państwowa do konstytucji btw. Dzięki za kolejny argument! 

Zajebisty argument - jak będzie burza to pomódl się do bozi do okienka aby przestała godoć to przypiszesz sobie kolejny argument za religia 🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi