Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, julekstep napisał:

pisales o osobach ktore 'nie sa w stanie zaakceptowac odmiennej wizji Polski u osob z innymi pogladami'

tak mi sie skojarzylo z tymi dwoma urwisami 🤷‍♂️

jak zwykle gdzieś Ci dzwoni ale nie wiesz w którym kościele 

 

2 minuty temu, josephnba napisał:

  

A ty przesłałeś już z julkiem na sektę rydzyka? 

u flubera często dyskusje kończą się chamstwem 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, julekstep napisał:

Czyli tylko dzielenie spoleczenstwa w jeden okreslony sposob jest be a reszta juz nie?

 

zależy co rozumiesz pod słowem „be” , może być lekkie „be” , mocniejsze „be” a dzielenie na Polaków i Nie-Polaków jest bardzo ultra mega hiper mocnym „be”

4 minuty temu, Deltuś napisał:

Nie szukałem dokładnie, ale naprawdę Sowieci nie wybudowali Kościuszkowcom żadnego pomnika? Nawet w Sielcach, Lenino? Żadnej tablicy pamiątkowej? Żadnej wdzięczności obywateli radzieckich? Za to Polacy zmuszeni byli budować pomniki wdzięczności ACz. Nie uważasz tego za skandal?

przynajmniej nas zapraszali na defilady zwycięstwa w przeciwieństwie do naszych wiecznie ukochanych sojuszników z zachodu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

zależy co rozumiesz pod słowem „be” , może być lekkie „be” , mocniejsze „be” a dzielenie na Polaków i Nie-Polaków jest bardzo ultra mega hiper mocnym „be”

czyli jednak nie jesteś tak po środku jak się lansowałeś, skoro bardziej oburzają Cię wrzutki staruszki na temat prlu niż 'artlanowe szambo' 🤷‍♂️

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Deltuś napisał:

Nie szukałem dokładnie, ale naprawdę Sowieci nie wybudowali Kościuszkowcom żadnego pomnika? Nawet w Sielcach, Lenino? Żadnej tablicy pamiątkowej? Żadnej wdzięczności obywateli radzieckich? Za to Polacy zmuszeni byli budować pomniki wdzięczności ACz. Nie uważasz tego za skandal?

Ciągle chcesz zmieniać tematy, no ale ok.

Zupełnie nie znam się na takich zwykłych pomnikach (zwracają moją uwagę tylko takie duze jak "statua wolnosci" lub "matka ojczyzna wzywa") więc wpisałem w google "pomnik lenino"  i okazuje się ze jest tych pomników cała masa. W samym lenino tez jest i pomnik i mauzoleum.

https://www.google.com/search?q=pomnik+lenino&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk025Mc8X2o4iX5D8vBkuWmZArQrBYQ:1619949183811&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjqrp793KrwAhVyoosKHa8cA1cQ_AUoAnoECAEQBA&biw=1920&bih=910

Tak więc ta teza "o skandalu" leży.

Nawet gdyby nie leżała myślę że nikt nikogo nie zmuszał do budowy pomników, myślę ze nasi komunisci czasem starali się podlizywać ruskim budując jakies pomniki, ale po co ruskie się podlizywały nam? No chyba ze jednak sie nie podlizywali i naprawde doceniali.

http://foto.czarnota.org/sladywojen/2020/08/15/lenino-polski-cmentarz-wojenny/

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Deltuś napisał:

Nie szukałem dokładnie, ale naprawdę Sowieci nie wybudowali Kościuszkowcom żadnego pomnika? Nawet w Sielcach, Lenino? Żadnej tablicy pamiątkowej? Żadnej wdzięczności obywateli radzieckich? Za to Polacy zmuszeni byli budować pomniki wdzięczności ACz. Nie uważasz tego za skandal?

Z tego co znalazłem na polskiej wikipedii(nie szukałem dokładnie :) )

zmienili nazwę wsi pod Lenino na Kościuszkowo

wybudowali muzeum pod Lenino

wybudowali mauzoleum pomnik pod Lenino

10 minut temu, Deltuś napisał:

A kilka lat później wielu z tej parady - oficerów skazywali na karę śmierci. :D

Ilu to wielu i kiedy? :)

27 minut temu, Koelner napisał:

zależy co rozumiesz pod słowem „be” , może być lekkie „be” , mocniejsze „be” a dzielenie na Polaków i Nie-Polaków jest bardzo ultra mega hiper mocnym „be”

 

A jak określasz dzielenie ludzi na zjebów i normalnych? super ultra mega hiper mocnym be?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RappaR napisał:

Z tego co znalazłem na polskiej wikipedii(nie szukałem dokładnie :) )

zmienili nazwę wsi pod Lenino na Kościuszkowo

wybudowali muzeum pod Lenino

wybudowali mauzoleum pomnik pod Lenino

Pozostaje zapytać jak doceniał zachód polski wysiłek wojenny, wiem ze ruskie nas zabrały do Berlina a angole nie zaprosili na paradę, ale moze choć pomników sporo postawili? Moze zmienili nazwy jakichś wsi?

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, starYfaN napisał:

Myślę, że ta dyskusja nie ma sensu, ale ma jednak miejsce. 

Nom, jednak rozmawiamy;) 

50 minut temu, josephnba napisał:

  

A ty przesłałeś już z julkiem na sektę rydzyka? 

Nie, nie przeslalem:) ba, nawet nie zamierzam w przestrzeni publicznej pisać że Rydzyk jest idealista;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Deltuś napisał:

Zajebiście darkonza. :D naprawdę mistrzem jesteś. Wklejasz zdjęcia pomników kościuszkowców i 1 Armii WP, które znajdują się w Warszawie. Podajesz przykład polskiefo cmentarza wojennego, który został zbudowany w........... 1997 roku.

????

Dałem link do wszystkich pomników, a później link do tego o który pytałeś czyli na białorusi. Chyba nie mozesz uwierzyć w to co widzisz po prostu? To jeszcze link do mauzoleum:

https://foto.czarnota.org/sladywojen/2020/08/15/lenino-muzeum-bitwy-pod-lenino/

Ruskie to nawet pojedynczym Polakom i Polkom stawiali:

http://www.emazury.com/sybiracy/pliki/znani/43krzywon.htm

" Popiersie Anieli Krzywoń, odsłonięte w maju 2003 roku na terenie alei Sław miasta Kańska w Krasnojarskim Kraju, " w tym roku w Polsce już ostro szła nagonka na ruskich ale oni wciaz jeszcze Polakom budowali pomniki

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Deltuś napisał:

DWADZIEŚCIA TRZY lata po wojnie.

No ale co z tego ze 23 lata później? Widac wcześniej były waznniejsze sprawy do budowania. 23 lata po wojnie to mogliby już zapomnieć ze nie warto bo i mało kto pamieta. Wasalom sie przecież podliywac nie trzeba,  ale jednak pamietali i postawili.

To ze stawiaja popiersia Polaków w 2003 nawet ponad pół wieku po wojnie to raczej pozytywny a nie negatywny fakt. Wciaż o tych ludziach pamietaja mimo naszej "rusofobii".

Ech, chyba znów uderzyłeś w temat którego nie sprawdziłeś a po prostu z góry założyłes ze ruskie to ch...e. No i znów okaze sie że mniejsze niż zachód ale zostaniesz przy swoich przekonaniach niewzruszony

 

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fluber napisał:

Nom, jednak rozmawiamy;) 

Nie, nie przeslalem:) ba, nawet nie zamierzam w przestrzeni publicznej pisać że Rydzyk jest idealista;) 

A ciebie gówno powinno obchodzic czy i komu przelewam swoje pieniądze.

Ale rozumiem, masz nawyki jak żont który wybrałeś 

PS: Pisząc idealistka nie wiedziałem kim jest ta laska, nie wiedziałem że ma patronite, nie wiedziałem nawet co to, nie wiedziałem też że to jakaś lewicowa celebrytka.

 

Tyle.

 

Poza tym to co ona zarabia Rydzyk wydaje na paliwo do auta od bezdomnego

 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Deltuś napisał:

Braterstwo broni :D - trochę słaba ta pamięć. 23 lata im zajęło. Istnieje jakiś sowiecki odpowiednik Cory Balthussen ? A co z uczestnikami parady w Moskwie, z których wielu, kilka lat pózniej polscy komuniści za zgodą Sowietów wtrącili do więzień >

Pomnik dla bohaterów ze stalingradu skończyli budować 22 lata po wojnie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Ojczyzna_Wzywa!#/media/Plik:Volgograd_and_the_Motherland_statue.JPG

Mogę zrozumieć ze nasze sprawy pod lenino musiały poczekac rok dłużej

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

A ciebie gówno powinno obchodzic czy i komu przelewam swoje pieniądze.

Ale rozumiem, masz nawyki jak żont który wybrałeś 

 

I nie obchodzi mnie przecież. to staryfan zasugerował że poprzez wspomnienie tutaj o tej dziewczynie zbierającej na Patronite , daje jej dodatkowe paliwo do działalności a byłeś jedna z osób najcieplej o niej piszących, także to nie do mnie powinieneś mieć pretensje:) 

Pamiętaj że Cię kocham:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, starYfaN napisał:

następna półcelebrytka która chce zarabiać na kontrowersjach i nicnierobieniu. To co mnie dziwi, to to, że ktoś o tym pisze.

Po prostu u przeróżnych kodziarzy i reszty wywrotowców zaczyna się pomału walka o miejsca na listach do sejmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Deltuś napisał:

W Bredzie w Belgii, mieszkańcy postawili pomnik na cześć polskich żołnierzy już w 1954 roku. Można ? Da się?

Pomnik za stalingrad 22 lata czekał, my rok dłuzej, mozemy czuć się wyróznieni tak małą róznicą czasu.

Zachód nie musiał się podnosić z całkowicie spalonej ziemi, widac szybciej mogli sie zabrać za pomniki. Dla mnie cenniejsze jest to ze ruskie nawet w XXI wieku nam pomniki/popiersia stawiają gdy my na nich plujemy. Kochaja nas jak babcia z filmu tą "lewaczkę"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, darkonza napisał:

No ale co z tego ze 23 lata później? Widac wcześniej były waznniejsze sprawy do budowania. 23 lata po wojnie to mogliby już zapomnieć ze nie warto bo i mało kto pamieta. Wasalom sie przecież podliywac nie trzeba,  ale jednak pamietali i postawili.

To ze stawiaja popiersia Polaków w 2003 nawet ponad pół wieku po wojnie to raczej pozytywny a nie negatywny fakt. Wciaż o tych ludziach pamietaja mimo naszej "rusofobii".

Ech, chyba znów uderzyłeś w temat którego nie sprawdziłeś a po prostu z góry założyłes ze ruskie to ch...e. No i znów okaze sie że mniejsze niż zachód ale zostaniesz przy swoich przekonaniach niewzruszony

 

Darki Ty znów swoje.  Kolejny raz fakty nie przeszkadzają Ci w ogóle. Patrzysz na gesty a nie realne czyny. ZSRR to było dla nas zło. Wykorzystywali nas gospodarczo, traktowali jako instrument swojej polityki. Żadne pomniki tego nie zmienią. 

I Polacy nie mają żadnej rusofobii Darki, fobia bowiem to lęk nieuzasadniony a widać, że Rosja jest niebezpieczna, rządzona przez psychopatę mordującego opozycjonistów. Przypominam Ci, że Rosja reaguje alergicznie na jakiekolwiek próby dozbrajania się Polski a w okręgu kaliningradzkim ma zgromadzony arsenał wystarczający do obrony całych Niemiec. 

I tak wiem, że cokolwiek bym nie pisał dalej będziesz miał nad łóżkiem portrety Lenica, Stalina a może i Putina. Miej sobie, ale przynajmniej głupot nam tu nie opowiadaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.