Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, julekstep napisał:

no i czasem pewnie myją (masz przykład powyżej ja osobiście się na księżach nie znam)

zresztą przecież sam Franciszek jako 1szy uczeń Jezusa (PRYMUS) mył nogi imigrantom za co kilka osób o rozumieniu katolicyzmu na zbliżonym poziomie jaki widzę tutaj w niektórych wpisach się na niego obraziło xD

Gdyby nie te słowa Jezusa o wyzszosci miłosci do Boga to bym opier...l każdego poznanego księdza czemu nie lata od rana do wieczora z mopem po osiedlu czy coś w tym stylu

No ale nie mogę, maja na to papiery ze są wazniejsze sprawy 😕

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, darkonza napisał:

Gdyby nie te słowa Jezusa o wyzszosci miłosci do Boga to bym opier...l każdego poznanego księdza czemu nie lata od rana do wieczora z mopem po osiedlu czy coś w tym stylu

No ale nie mogę, maja na to papiery ze są wazniejsze sprawy 😕

Jako fan komunizmu myślę że masz lepsze targety do opierdalania w podobnym tonie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, darkonza napisał:

No to piękny przykład, brawa dla księdza - przynajmniej z mojej strony, bo jeśli ksiądz odprawiał przez to jedną mszę niej to Jezus nie był zadowolony.

Zdziwilbys sie, ale nie masz kompletnie racji. 

8 minut temu, darkonza napisał:

W każdym razie ja takich księzy nie znam, a poznałem ich wielu.

I tym zakonczmy, Bo jesli jest tak jak mowisz, to ja po ludzku moge tylko wspolczuc (bez ironii). Szkoda ze na takich nie trafiles. Ja spotkalem takich sporo, jak i paru prawdziwych ... juz sie pohamuje.

Jesli jednak widzisz, ze takowych dobrych wokol Ciebie nie ma, to jest to najlepszy przyklad na to, ze nauka katolicka spoleczna jeszcze jakims dalekim echem w naszym kraju istnieje, bo potrafisz dostrzec, ze to nie bylo dobre i wpojono Ci jak dobre ma wygladac. Zapewne zrobili to rodzice przez wychowanie (nie osoby duchowne) co pokazuje jak niezwykle uniwersalna jest to nauka i jak mocna byla w naszym kraju, ze tak mocne oddzialywanie miala i tak gleboko korzenie zapuscila. Bo czy tego chcesz czy nie (sadze ze podobny wiek mamy) wychowywalismy sie w katolickim kraju, choc nie musielismy byc Katolikami badz z rodzin katolickich.

Szczerze wszystkiego dobrego zycze i juz naprawde spadam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, starYfaN napisał:

Zastanów się, albowiem z "rekonwercją" możesz mieć niejaki problem.

 

eee ja nie czuję 'potrzeby religijnej' tak żeby się konwertować na cokolwiek

ale pewnie jakbym miał wybierać religię do której mi najbliżej to judaizm byłby wyżej niż chrześcijaństwo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, julekstep napisał:

eee ja nie czuję 'potrzeby religijnej' tak żeby się konwertować na cokolwiek

ale pewnie jakbym miał wybierać religię do której mi najbliżej to judaizm byłby wyżej niż chrześcijaństwo :) 

Dlatego ostrzegałem, że raz zdjętego golfa, nie sposób założyć ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, darkonza napisał:

 

To są dwie rózne rzeczy i dlatego sam Jezus robi z tego dwa oddzielne przykazania i jeszcze stopniując które z nich wazniejsze.

Nie mamy kompetencji do zmiany nauki katolickiej, łatwiej będzie nam zmienic wyznanie :)

Polecam przeczytać pierwsza encyklikę Benedykta XVI Deus Caritas Est, może oficjalne nauczanie papieża Cię przekona jak to jest:) choć znając Ciebie, to pewnie znasz i rozumiesz nauczanie KK lepiej niż jego głowa:) 

@nba2midnight gratuluję cierpliwości:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fluber napisał:

Polecam przeczytać pierwsza encyklikę Benedykta XVI Deus Caritas Est, może oficjalne nauczanie papieża Cię przekona jak to jest:) choć znając Ciebie, to pewnie znasz i rozumiesz nauczanie KK lepiej niż jego głowa:)

Z ciekawostek, wiesz że jedna oficjalna głowa prawie urodziła na procesji? Lud najpierw ogłosił cud, by po chwili refleksji jednak cud odwołać.

Potem szybko poszło.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, starYfaN napisał:

Z ciekawostek, wiesz że jedna oficjalna głowa prawie urodziła na procesji? 

Teraz nie wiem czy wiesz ze to legenda i celowo obnizasz poziom dyskusji czy nie wiesz ze to legenda i wrzucasz bzdury bez sprawdzenia. Niezależnie od wersji, jestem rozczarowany:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Teraz nie wiem czy wiesz ze to legenda i celowo obnizasz poziom dyskusji czy nie wiesz ze to legenda i wrzucasz bzdury bez sprawdzenia. Niezależnie od wersji, jestem rozczarowany:/

Dlaczego obniżam?

Ani jedno, ani drugie. Zdarzenie jako legendę zakwalifikował Klemens któryśtam, a za papieżem cały kk.

Podobnie było z wyborem ewangelii, co ustaliliśmy wczoraj. Są za i przeciw na poziomie równoważnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Dlaczego obniżam?

Ani jedno, ani drugie. Zdarzenie jako legendę zakwalifikował Klemens któryśtam, a za papieżem cały kk.

A większość historyków uważa że to postać historyczną czy fikcyjna? 

4 minuty temu, starYfaN napisał:

 

Podobnie było z wyborem ewangelii, co ustaliliśmy wczoraj. Są za i przeciw na poziomie równoważnym. 

Wybór Ewangelii to co innego niż na poważnie twierdzić że jakis papież urodził dziecko:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Pytanie czy Tobie pasuje ta rola współczesnego konfucjusza:) 

Widzisz, mi wszystko pasuje. Mam rodzinę, dobrze płatną pracę, dom, dwa psy, ciekawe hobby, bardzo dobry rower i grilla w ogródku.

Brakuje mi tylko forda mustanga, ale z pomysłami mojej żony raczej nie odłożę.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

A większość historyków uważa że to postać historyczną czy fikcyjna? 

Których historyków? Kościelnych? Historię piszą zwycięzcy, ci co umieją pisać i ci co przeżyli :) 

2 minuty temu, fluber napisał:

Wybór Ewangelii to co innego niż na poważnie twierdzić że jakis papież urodził dziecko:) 

Nie papież, a papieżyca Joanna, Janem (chyba) zwana.

Wybór kilku wersji ewangelii z setek dostępnych, pisanych setki lat po żyjących, jest podstawą wielu kościołów, obrzędów, wojen itd.

To gruba sprawa.

Teraz nie wiem, czy wiesz o tym, ale zaniżasz poziom, czy nie wiesz i dlatego bagatelizujesz sprawę.

7 minut temu, josephnba napisał:

Widzisz, mi wszystko pasuje. Mam rodzinę, dobrze płatną pracę, dom, dwa psy, ciekawe hobby, bardzo dobry rower i grilla w ogródku.

Brakuje mi tylko forda mustanga, ale z pomysłami mojej żony raczej nie odłożę.

Tylko byś się chwalił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, josephnba napisał:

Widzisz, mi wszystko pasuje. Mam rodzinę, dobrze płatną pracę, dom, dwa psy, ciekawe hobby, bardzo dobry rower i grilla w ogródku.

Brakuje mi tylko forda mustanga, ale z pomysłami mojej żony raczej nie odłożę.

I syna:) 

19 minut temu, starYfaN napisał:

Których historyków? Kościelnych? Historię piszą zwycięzcy, ci co umieją pisać i ci co przeżyli :) 

Ok, cieszę się że odkryles ten spisek i ze w to wierzysz, ale szkoda mi czasu żeby o tym dyskutować, pozdrawiam:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Ok, cieszę się że odkryles ten spisek i ze w to wierzysz, ale szkoda mi czasu żeby o tym dyskutować, pozdrawiam:) 

https://www.academia.edu/37336011/Päpstin_Johanna_Ein_vertuschtes_Pontifikat_einer_Frau_oder_eine_fiktive_Legende_2018_

 

Jeżeli są listy (datowanie węglowe) do papieża/cy i monety bite z imieniem papieża/cy, to mam dylemat.

Skoro przeszedłeś do wyśmiewania, rozumiem, że chcesz skończyć dyskusje, bo jest Ci nie na rękę :)

A tutaj przecież chodzi jedynie o kwestię wyświęceń niemęskich 😎

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Możesz przyjąć taka wersję jeśli chcesz:) 

To raczej Ty przyjąłeś wersję za wiki, ja jedynie patrzę na fakty, nie zaś czy to pasuje kk.

Celibat powstał na bazie zakazu podziału majątku kościelnego. Ciąża nie jest niczym nadzwyczajnym, a święcenia kobiet (świadome lub nie) są ciekawe w ujęciu kobiety w IXw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.