Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ignazz napisał(a):

Szybciej bym się spodziewał utrzymywanie zmarłych pacjentów przy wirtualnym życiu i odbieranie emerytur i rent z bankomatu zrobionego na potrzeby takich doniosłych chwil. 

Dzisiaj gadaliśmy w robocie o tym, że jak składasz wniosek o 800+ na swoje dziecko to w sumie mógłbyś oddać je do okna życia (nie mają możliwości weryfikacji kto trafił)i przez wiele lat nadal sobie pobierać, bo nie zgłaszasz zaginięcia itp. więc nikt się interesuje, co się z dzieckiem dzieje, a PESEL dziecka zostaje aktywny xDDDDDD 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał(a):

Dzisiaj gadaliśmy w robocie o tym, że jak składasz wniosek o 800+ na swoje dziecko to w sumie mógłbyś oddać je do okna życia (nie mają możliwości weryfikacji kto trafił)i przez wiele lat nadal sobie pobierać, bo nie zgłaszasz zaginięcia itp. więc nikt się interesuje, co się z dzieckiem dzieje, a PESEL dziecka zostaje aktywny xDDDDDD 

do kwietnia co roku musisz składać wniosek na 800 plus , smutne że w Twojej robocie nikt nie ma dzieci :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szabla napisał(a):

Badania okresowe, zlobek, przedszlole, szkola. 

Ale badania okresowe i szczepienia szybko zweryfikowalyby faktyczny stan.

Nikt Cię nie ściągnie tam na siłę:) 

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

do kwietnia co roku musisz składać wniosek na 800 plus , smutne że w Twojej robocie nikt nie ma dzieci :D :D :D

No wiem przecież, bo sam składam, ale co to ma do rzeczy!?

Większość ma tak btw. więc kompletnie nie trafiłeś xD 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, P_M napisał(a):

 

Większość ma tak btw. więc kompletnie nie trafiłeś xD 

ale co ma? @Szabla dobrze wspomniał. nie ma szans mieć dziecko widmo jeśli masz tyle obowiązkowych szczepień. wtedy wpada na chatę sanepid czy jakiś inny urząd i od razu zweryfikuje , więc termin "wiele lat" trochę nie działa 

tym bardziej że okno życia to nie jest wrzucenie dziecka w pustkę tylko jest nad nim sąd i urzędy i chyba dość szybko zostałoby to wyłapane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RappaR napisał(a):

Daj znać kiedy ostatni razem pomogłeś komuś/zrobiłeś dobry uczynek, ponosząc ogromne ryzyko osobiste i nie mając możliwości uzyskać z tego korzyści. 

A kto tu zrobił "dobry uczynek, ponosząc ogromne ryzyko osobiste i nie mając możliwości uzyskać z tego korzyści"? Bo sie chyba pogubiłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał(a):

ale co ma? @Szabla dobrze wspomniał. nie ma szans mieć dziecko widmo jeśli masz tyle obowiązkowych szczepień. wtedy wpada na chatę sanepid czy jakiś inny urząd i od razu zweryfikuje , więc termin "wiele lat" trochę nie działa 

tym bardziej że okno życia to nie jest wrzucenie dziecka w pustkę tylko jest nad nim sąd i urzędy i chyba dość szybko zostałoby to wyłapane 

Wątpię, biorąc pod uwagę taką pierwszą z brzegu historię Mirelli, że służby jakkolwiek by to wyłapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Wątpię, biorąc pod uwagę taką pierwszą z brzegu historię Mirelli, że służby jakkolwiek by to wyłapały.

jeśli chcesz wydymać ZUS albo US to marne Twoje szanse :)

oni nawet mają system krzyżowe który od razu wyłapuje anomalie. 

 

dziecko ma nadany pesel i nagle nie ma żadnej recepty. farmaceutyczne lobby nie po to finansuje wszystko co się da :]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dannygd napisał(a):

A kto tu zrobił "dobry uczynek, ponosząc ogromne ryzyko osobiste i nie mając możliwości uzyskać z tego korzyści"? Bo sie chyba pogubiłem ;)

Nikt.

Dlatego bronienie Kacprzyka, że Emil się nie okazał być Jezusem XXI wiecznej Polski jest dla mnie równie żałosne, co zabawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Koelner napisał(a):

jeśli chcesz wydymać ZUS albo US to marne Twoje szanse :)

oni nawet mają system krzyżowe który od razu wyłapuje anomalie. 

 

dziecko ma nadany pesel i nagle nie ma żadnej recepty. farmaceutyczne lobby nie po to finansuje wszystko co się da :]

 

Mirella jako 15-latka została zamknięta w pokoju i była tam przez 27 lat xD 

Chciałbym Ci wierzyć, że ktoś by to wyłapał, ale no jakoś wątpię xD 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fluber napisał(a):

Ta władza się w tańcu nie pierdzieli 

Muszę sobie przeczytać dla kontrastu jak wyglądało to w pisie, bo zdaje się konkretny to być artykuł:

https://www.pap.pl/aktualnosci/historia-partyjnych-rozliczen-i-zawieszen-jak-pis-reaguje-na-wlasne-afery-analiza

Do tej pory w KO chyba nikomu włos z głowy nie spadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agresywnychomik napisał(a):

Przyznaje, byłem sceptyczny że to mogą być drugie ośmiorniczki, po 48h in stwierdzam że patrząc na to jak sprawa się rozwija jest to bardzo prawdopodobne. 

Swoją drogą to przykre, że przy tej skali afery i dodatkowej kompromitacji rządzących w reakcji na nią nikt nawet nie łudzi się, że to może mieć siłę rażenia na miarę afery Rywina, a najwyżej może wyjść z tego Sowa 2.0. Ja oczywiście zgadzam się z tym podejściem, bo polityka, zwłaszcza w elektoracie KO, stała się już dawno przedmiotem wyznania i niewiele w tym pozostało miejsca na ocenę co jest dobre społecznie.

Wyznawców Tuska (co najmniej połowa elektoratu) na pewno nic przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Koelner napisał(a):

ale co ma? @Szabla dobrze wspomniał. nie ma szans mieć dziecko widmo jeśli masz tyle obowiązkowych szczepień. wtedy wpada na chatę sanepid czy jakiś inny urząd i od razu zweryfikuje , więc termin "wiele lat" trochę nie działa 

 

Bez przesady. Sanepid na chatę nie wpada, tylko grzywnami przymusza rodziców do podjęcia dobrowolnej decyzji o zaszczepieniu ich dzieci. 😁 (Oczywiście tylko polskich rodziców) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kily napisał(a):

Swoją drogą to przykre, że przy tej skali afery i dodatkowej kompromitacji rządzących w reakcji na nią nikt nawet nie łudzi się, że to może mieć siłę rażenia na miarę afery Rywina, a najwyżej może wyjść z tego Sowa 2.0. Ja oczywiście zgadzam się z tym podejściem, bo polityka, zwłaszcza w elektoracie KO, stała się już dawno przedmiotem wyznania i niewiele w tym pozostało miejsca na ocenę co jest dobre społecznie.

Wyznawców Tuska (co najmniej połowa elektoratu) na pewno nic przekona.

Wszystko spoko ale nie widzę żeby obecna władza dopuściła jakąś komisję śledczą stąd nie będzie Rywina.

P.s. To o Tutenhamonie i badaniu jego mumi po śmierci mocne, przyznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kily napisał(a):

Swoją drogą to przykre, że przy tej skali afery i dodatkowej kompromitacji rządzących w reakcji na nią nikt nawet nie łudzi się, że to może mieć siłę rażenia na miarę afery Rywina, a najwyżej może wyjść z tego Sowa 2.0. Ja oczywiście zgadzam się z tym podejściem, bo polityka, zwłaszcza w elektoracie KO, stała się już dawno przedmiotem wyznania i niewiele w tym pozostało miejsca na ocenę co jest dobre społecznie.

Wyznawców Tuska (co najmniej połowa elektoratu) na pewno nic przekona.

Tam jest chyba mocny wysiłek medialny na zrzucenie winy na lekarzy i zdjęcie uwagi z polityków. Cały czas wałkowany jest temat zarobków i pracy lekarzy. Tymczasem w tym wypadku to jest afera przede wszytkim polityczna, ze szpitalem w tle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.