Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, fluber napisał:

Jakiś poseł Platformy wspomniał na antenie żeby zatrzymać rozdawnictwo i zawiesić 14 emeryturę żeby przyhamowac inflację. Reakcja Tuska była dosyć szybka

Gwarantuję, jeśli wygramy wybory, nie tylko utrzymane będą 500 plus, "trzynastka", "czternastka", ale będą też bezpieczne, bo inflacja nie będzie zżerała ich wartości z miesiąca na miesiąc – mówił.

– To jest gwarancja i nikt tego postanowienia nie zmieni. Skoro poseł Tomasz Lenz tego nie akceptuje albo nie rozumie, to nie będzie się już wypowiadał w mediach w imieniu Platformy i w przyszłej kadencji nie będzie reprezentował Platformy w Sejmie

Radykalny jak Kaczyński w I kadencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fluber napisał:

Nom. To coś zmienia w fakcie, że są populistyczne?

Mam nadzieję, że już zawsze mówiąc o 500+ będziesz używał frazy USTAWA z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

I nie wyjaśnisz rozmówcy, że chodzi o 500+, bo będzie populistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Mam nadzieję, że już zawsze mówiąc o 500+ będziesz używał frazy USTAWA z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci

I nie wyjaśnisz rozmówcy, że chodzi o 500+, bo będzie populistycznie.

Nie, ale obiecuje że nie będę chodził po mieście/Sejmie z tablica 500+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Kamiennego

Mało realne.

9 minut temu, Sebastian napisał:

Ten Tusk jest wszechmogący.

Przesadzasz! Po prostu mówi prawdę, tylko wtedy gdy się pomyli.

Jak CDU (Friedrich Merz) przejmie władzę w Niemczech, to w polityce zagranicznej, zostanie mu Putin.

3 minuty temu, fluber napisał:

Jakiś poseł Platformy wspomniał na antenie żeby zatrzymać rozdawnictwo i zawiesić 14 emeryturę żeby przyhamowac inflację. Reakcja Tuska była dosyć szybka

Gwarantuję, jeśli wygramy wybory, nie tylko utrzymane będą 500 plus, "trzynastka", "czternastka", ale będą też bezpieczne, bo inflacja nie będzie zżerała ich wartości z miesiąca na miesiąc – mówił.

No, to Glapiński ma jak znalazł "maść na inflację". Nie wspomniał, czy tylko on się nadaje, czy całe po?

3 minuty temu, fluber napisał:

Ciekawe jaka by była retoryka gdybyśmy turów zamknęli

Taka jak zawsze, nieustająca krytyka jako program wyborczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cardi napisał:

Takich populistycznych nazw jak "500+" będziesz używał? Wstydź się.

Nie rozumiesz różnicy między politykiem obiecującym tani prąd, tani węgiel i tanie paliwo od używania na forum koszykarskim nazwy 500 plus która jest powszechnie używana w rozmowach? 

W sumie po co ja pytam czy coś rozumiesz. 

2 minuty temu, starYfaN napisał:

 

No, to Glapiński ma jak znalazł "maść na inflację". Nie wspomniał, czy tylko on się nadaje, czy całe po?

I jeszcze czopek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie rozumiesz różnicy między politykiem obiecującym tani prąd, tani węgiel i tanie paliwo od używania na forum koszykarskim nazwy 500 plus która jest powszechnie używana w rozmowach? 

W sumie po co ja pytam czy coś rozumiesz. 

Nie rozumiesz różnicy między umieszczeniem na tabliczce hasła "tani X" zamiast "ustawa o obniżeniu stawki opodatkowania węglowodorów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Rozumiem. Tego drugiego nie zrozumieją ich wyborcy

Tylko ich wyborcy.

Zaskakujące badanie - PiS to bogacze. To oni płacą 500+ - WP Finanse

Dlatego żadna inna partia nie używa chwytliwych haseł.

Badanie: bez 500 plus PiS nie miałby większości. Wyborcy "się sprzedali"?  Prawda jest ciekawsza

A już na pewno nie Jedyna Słuszna Partia.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cardi napisał:

Czyli jeden populizm jest spoko, ale drugi to już beka.

Rozumiem.

 

Tzn k**** nie rozumiem toku myślenia, ale rozumiem co chciałeś przekazać.

Chodziło mi o to że PiS zrealizował swój populistyczny postulat a RN sprzedaje nierealne hasła jak tanie paliwo czy tani prąd w postaci ustaw o takich samych nazwach których nie da się zrealizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Chodziło mi o to że PiS zrealizował swój populistyczny postulat a RN sprzedaje nierealne hasła jak tanie paliwo czy tani prąd w postaci ustaw o takich samych nazwach których nie da się zrealizować

Taniego paliwa się nie da zrealizować?

Posłowie KO pokazali kanister, jak kiedyś Kaczyński. I wytykają drogie ceny  paliw - Dziennik.pl

Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Taniego paliwa się nie da zrealizować?

Posłowie KO pokazali kanister, jak kiedyś Kaczyński. I wytykają drogie ceny  paliw - Dziennik.pl

Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności

Ile według Ciebie, kosztuje przykładowo obsługa ściągania VATu w Polsce?

2 minuty temu, fluber napisał:

Tani prąd pewnie z taniego węgla

Wiatr jest najtańszy, tylko prąd z niego najdroższy.

1 minutę temu, Cardi napisał:

Od prezydenta i rządu

Nie są wcale tacy tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.