Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Gregorius napisał:

Wystarczyło pozwolić ściągnąć już opłacony węgiel i próbować zakontraktować go wtedy na rynkach światowych ,a nie kłamać że węgla to na 10 zim mamy i czekać z kupowaniem aż się wszyscy rzucą.

BTW: skąd wziąłeś te 4-5 msc?

Z terminow jakie wskazała Unia ( embargo unijne będzie obowiązywać dopiero w przyszłym miesiącu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gregorius napisał:

raczej to że twoje widzenie rzeczywistości i fakty dostosowujesz do swoich przekonań zamiast kształtować swoje przekonania na podstawie faktów. Widać to też temat obok. To że embargo na węgiel było potrzebne i wzywała do tego opozycja nie oznacza że należało zrobić to po głupiemu bez przygotowania i potem kłamać na temat sytuacji z węglem przez 4 msc. 

Sytuacja była by pewnie również prostsza gdyby pinokio & company nie zwiększyła ilości węgla kupowanego od ruskich miedyz innymi z donbasu.

Mam prośbę, doczytaj zanim coś do mnie napiszesz :) tak tutaj, jak i w temacie obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

Z terminow jakie wskazała Unia ( embargo unijne będzie obowiązywać dopiero w przyszłym miesiącu) 

Pewnie z tego powodu, że jak ogólnie wiadomo, sprowadzenie węgla, trwa parę dni.

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Oswieć mnie. 

Nie jestem na misji :) ani tutaj, ani w temacie obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, starYfaN napisał:

Pewnie z tego powodu, że jak ogólnie wiadomo, sprowadzenie węgla, trwa parę dni.

 

Faktem jest że Morawiecki poinformował o zleceniu dokupienia węgla jakies 3 miesiące po wprowadzeniu embargo. 

A jakbym chciał żeby rząd realizować głupie pomysły Tuska to bym głosował na platformę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, fluber napisał:

Faktem jest że Morawiecki poinformował o zleceniu dokupienia węgla jakies 3 miesiące po wprowadzeniu embargo. 

A jakbym chciał żeby rząd realizować głupie pomysły Tuska to bym głosował na platformę

Dlatego pytanie do Ciebie. Czy embargo dało zorganizować się szybko i dobrze? Moim zdaniem tak ,a zrzucanie wszystkiego na opozycje i Tuska jest po prostu niesmaczne. Druga kadencje rządzą i wszystko wina Tuska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Faktem jest że Morawiecki poinformował o zleceniu dokupienia węgla jakies 3 miesiące po wprowadzeniu embargo.

W Świnoujściu odebrano już pierwszy transport, przygotowano port. PKP Cargo od 25 lipca ma priorytet na przewozy węgla w kraju. Jak na działalność polskich rządów, to i tak spięli du..ę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, fluber napisał:

Parafrazując popularny dowcip:

Pyta Pan o dwa różne embarga

nie jest mi do śmiechu. Pytam się poważnie i liczę na odpowiedz bez uników. Jeżeli nie da się to napisz prosze dlaczego. 

7 minut temu, Koelner napisał:

nie znasz go? 🤣🤣🤣

Znam dlatego tak długo omijałem ten temat. Zawsze mnie ciekawiło choć trochę poł żartem poł serio czy On w to wierzy czy mu za to płaca ;). Czuje się czasem jakbym czytał PR doradcę pinokia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gregorius napisał:

Dlatego pytanie do Ciebie. Czy embargo dało zorganizować się szybko i dobrze? Moim zdaniem tak ,a zrzucanie wszystkiego na opozycje i Tuska jest po prostu niesmaczne. Druga kadencje rządzą i wszystko wina Tuska. 

Zwalanie na Tuska jest głupie. Jak już tu wiele razy pisałem, rząd ponosi pełna odpowiedzialność za to co robi. 

8 minut temu, Gregorius napisał:

nie jest mi do śmiechu. Pytam się poważnie i liczę na odpowiedz bez uników. Jeżeli nie da się to napisz prosze dlaczego. 

Nie wiem co masz na myśli przez "szybko" ale uważam że Unia gruntownie zbadała temat i stąd decyzja o tym że embargo będzie w sierpniu. Zakładam że ustalenie warunkow umowy z nowymi dostawcami, zwiększenie przez nich wydobycia, transport, trwają przez kilka miesięcy i nie da się tego zrobić na już jeżeli jest w kraju cała masa podmiotów która sprzedawała węgiel do odbiorców prywatnych prosto z rosji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Zwalanie na Tuska jest głupie. Jak już tu wiele razy pisałem, rząd ponosi pełna odpowiedzialność za to co robi. 

dalej zostaje pytanie o embargo. Bo moim zdaniem poza samą decyzją złą czy dobra tutaj została wykonana fatalnie jak wiele rzeczy które robi ten rząd. Powiedziałbym PR bez analizy i przygotowania jak to zrobić. A potem jak okazuję się ze szambo wybija i jest za późno to zaczynają się paniczne działania niczym ustawa o węglu za 1k zł gdzie też na końcu okazało się wg pinokia to rząd jest cudowny tylko przedsiębiorcy są zli bo nie chcą dokładać do każdej tony wegla 1k PLN. 

P.S Ale dziękuje i doceniam odpowiedz.

Edit: czy jesteś pewien że cały węgiel jest dla Polski? Bo gdzieś widziałem (ale nie jestem pewien) że z RPA jest dla innego kraju.

Edytowane przez Gregorius
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@starYfaN węgla dopływa sporo ale eksperci twierdzą że i tak braknie i że za mało zamówiono. W portach odbierają węgiel właściwie w trybie ciągłym

Dotychczas w lipcu do polskich portów zawinęły następujące statki z węglem:

Bright Falcon (IMO 9839052); 2019; GT 35 835; nośność 63 487 t
armator / operator: Soki Kisen KK, Japonia
Tanjung Sabau (Indonezja) 22-28.05 > rozładunek Gdańsk 09-13.07 + Szczecin ATA 15.07-…

Cape Magnolia (IMO 9573787); 2011; GT 92 752; nośność 181 461 t
armator / operator: Kawasaki Kisen Kaisha Ltd, Japonia
Hay Point Coal Terminal (Australia) 10-12.04 > Rotterdam EMO Terminal (Holandia) 19-25.06 > rozładunek Gdańsk 6-9.07

Capricorn Sigma (IMO 9747962); 2015; GT 92 730; nośność 181 305 t
armator / operator: Mitsui & Co Ltd, Japonia / OMC Shipping Pte Ltd, Singapur
Abbot Point (Australia) 07-09.05 > Gijon (Hiszpania) 23-27.07 + Dunkierka (Francja) 02-06.07 > rozładunek Gdańsk 13-14.07

Ultra Bosque (IMO 9880013); 2020; GT 25 163; nośność 40 261 t
armator / operator: Nisshin Shipping Co Ltd, Japonia
Amsterdam Rietlanden Terminal Afrikahaven (Holandia) 07-08.07 > Szczecin 12-….07 (24 000 ton)

SSI Surprise (IMO 9603142); 2013; GT 44 047; nośność 81 631 t
armator / operator: Densay Shipping & Trading DMCC, ZEA
Richards Bay Coal Terminal (RPA) 27-28.05 > EBS Rotterdam (Holandia) 29-30.06 > rozładunek Gdańsk 5-6.07 + Gdynia 6-8.07

Omaha (IMO 9363041); 2008; GT 91 775; nośność 177 805 t
armator / operator: TMS Dry Ltd, Grecja
Newcastle (Australia) 13-15.05 > rozładunek Gdańsk 10-12.07 + Gdynia 14-16.07

3 minuty temu, Gregorius napisał:

dalej zostaje pytanie o embargo. Bo moim zdaniem poza samą decyzją złą czy dobra tutaj została wykonana fatalnie jak wiele rzeczy które robi ten rząd. Powiedziałbym PR bez analizy i przygotowania jak to zrobić. A potem jak okazuję się ze szambo wybija i jest za późno to zaczynają się paniczne działania niczym ustawa o węglu za 1k zł gdzie też na końcu okazało się wg pinokia to rząd jest cudowny tylko przedsiębiorcy są zli bo nie chcą dokładać do każdej tony wegla 1k PLN. 

P.S Ale dziękuje i doceniam odpowiedz.

 

Ja tutaj już ostro oralem PiS za pomysły z węglem za 996 złotych i tymi doplatami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fluber napisał:

 

Nie wiem co masz na myśli przez "szybko" ale uważam że Unia gruntownie zbadała temat i stąd decyzja o tym że embargo będzie w sierpniu. Zakładam że ustalenie warunkow umowy z nowymi dostawcami, zwiększenie przez nich wydobycia, transport, trwają przez kilka miesięcy i nie da się tego zrobić na już jeżeli jest w kraju cała masa podmiotów która sprzedawała węgiel do odbiorców prywatnych prosto z rosji

Tym bardziej, że z nowych kierunków, węgla nie dowiozą koleją.

Mnie ciekawi retoryka rudego, który na początku twierdził, że"

Cytat

Zgłaszanie pomysłu embarga na rosyjski węgiel świadczy o małej wyobraźni albo wiedzy.

Potem oskarżał o finansowanie reżimu w Moskwie, by na końcu wrócić do punktu wyjścia.

3 minuty temu, fluber napisał:

@starYfaN węgla dopływa sporo ale eksperci twierdzą że i tak braknie i że za mało zamówiono.

Zobaczymy na ile da się zwiększyć krajowe wydobycie. Chociaż przygotowanie ścian, trwa dłużej niż import.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Na przygotowanie do embargo potrzebne było 4-5 miesięcy. Dlatego Unia tak ustawiła termin, ale tusk zaczął nagrywać filmiki z rosyjskimi wagonami i PiS dało się podpuścić. 

I tak ze wszystkim. Z szybką koleją, z Nowym Ładem, rozporzedzeniami w trakcie trwania Covid.

Ten Tusk jest wszechmogący.

Godzinę temu, fluber napisał:

Faktem jest że Morawiecki poinformował o zleceniu dokupienia węgla jakies 3 miesiące po wprowadzeniu embargo. 

A jakbym chciał żeby rząd realizować głupie pomysły Tuska to bym głosował na platformę

No zlecili ten zakup. Mieli na to zaplanowane 3 mld. Nie pyklo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, starYfaN napisał:

Kamiennego, czy ogólnie? Przygotowanie ścian to ~ 14-18 miesięcy. Z drugiej strony.

1c7e797501ae8936e94e7866f6729c09de9b83ea

Kamiennego

33 minuty temu, Gregorius napisał:

 

Edit: czy jesteś pewien że cały węgiel jest dla Polski? Bo gdzieś widziałem (ale nie jestem pewien) że z RPA jest dla innego kraju.

Nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, fluber napisał:

Zwalanie na Tuska jest głupie. Jak już tu wiele razy pisałem, rząd ponosi pełna odpowiedzialność za to co robi. 

Nie wiem co masz na myśli przez "szybko" ale uważam że Unia gruntownie zbadała temat i stąd decyzja o tym że embargo będzie w sierpniu. Zakładam że ustalenie warunkow umowy z nowymi dostawcami, zwiększenie przez nich wydobycia, transport, trwają przez kilka miesięcy i nie da się tego zrobić na już jeżeli jest w kraju cała masa podmiotów która sprzedawała węgiel do odbiorców prywatnych prosto z rosji

Większość embarg jakie naklada Unia wchodzi w zycie po jakims czasie bo daja w ten sposob czas firmom na dokończenie interesów i znalezienie innych rynkow zbytu/zakupu. To rozsadna praktyka. Ale nie wedlug PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, starYfaN napisał:

 

Mnie ciekawi retoryka rudego, który na początku twierdził, że"

Potem oskarżał o finansowanie reżimu w Moskwie, by na końcu wrócić do punktu wyjścia

Jakiś poseł Platformy wspomniał na antenie żeby zatrzymać rozdawnictwo i zawiesić 14 emeryturę żeby przyhamowac inflację. Reakcja Tuska była dosyć szybka

Gwarantuję, jeśli wygramy wybory, nie tylko utrzymane będą 500 plus, "trzynastka", "czternastka", ale będą też bezpieczne, bo inflacja nie będzie zżerała ich wartości z miesiąca na miesiąc – mówił.

– To jest gwarancja i nikt tego postanowienia nie zmieni. Skoro poseł Tomasz Lenz tego nie akceptuje albo nie rozumie, to nie będzie się już wypowiadał w mediach w imieniu Platformy i w przyszłej kadencji nie będzie reprezentował Platformy w Sejmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.