Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, starYfaN napisał:

Znowu zmieniłeś lokalizację. Pokaż ten port na tych Górkach zachodnich. I infrastrukturę drogową, kolejową i "paliwową". Bo na razie wskazałeś terminal, który jest.

Masz pojęcie o temacie, ale nie masz ochoty się nim dzielić?

https://www.google.com/search?client=firefox-b-lm&tbs=lf:1,lf_ui:1&tbm=lcl&q=port+w+Gdańsku&rflfq=1&num=10&ved=2ahUKEwi-8e2c5Jn5AhXkpIsKHaMHDDEQtgN6BAgTEAY#rlfi=hd:;si:,54.33955306455134,18.757702676660156;mv:[[54.374532563555846,18.793232624589088],[54.36434481232929,18.761046116410377],null,[54.36943900386783,18.777139370499732],16]

To te Górki zachodnie, czy jakieś inne?

Napisz po prostu, że nie umiesz korzystać z map googla bo szkoda bym ci wrzucał linki skoro nie umiesz na nich znaleźć bocznicy kolejowej, 2 dedykowanych zjazdów z trasy Sucharskiego, bazy paliwowej i jeszcze rafinerii pod nosem. 

 

6 minut temu, Koelner napisał:

k**** wschodnich :D

Mewia łacha lepsza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jack napisał:

Napisz po prostu, że nie umiesz korzystać z map googla bo szkoda bym ci wrzucał linki skoro nie umiesz na nich znaleźć bocznicy kolejowej, 2 dedykowanych zjazdów z trasy Sucharskiego, bazy paliwowej i jeszcze rafinerii pod

 

47 minut temu, jack napisał:

To jest terminal, który będzie rozbudowywany w Gdańsku https://www.google.pl/maps/@54.3840293,18.7160065,1597m/data=!3m1!1e3?hl=en&authuser=0

Pogubiłem się. Gdzie są te górki zachodnie? Gdzie mam szukać tej bocznicy i dedykowanych zjazdów?

Bądź człowiekiem i wskaż na mapie :).

Tu? https://www.google.pl/maps/@54.3840293,18.7160065,1597m/data=!3m1!1e3?hl=en&authuser=0

Czy tu? https://www.google.com/search?client=firefox-b-lm&tbs=lf:1,lf_ui:1&tbm=lcl&q=port+w+Gdańsku&rflfq=1&num=10&ved=2ahUKEwi-8e2c5Jn5AhXkpIsKHaMHDDEQtgN6BAgTEAY#rlfi=hd:;si:,54.33955306455134,18.757702676660156;mv:[[54.374532563555846,18.793232624589088],[54.36434481232929,18.761046116410377],null,[54.36943900386783,18.777139370499732],16]

To ta trasa, czy jakaś inna.

https://www.google.com/maps/dir/52.8613376,19.6968448/Majora+Henryka+Sucharskiego,+Gdańsk/@54.3807806,18.7123001,13z/data=!4m10!4m9!1m1!4e1!1m5!1m1!1s0x46fd731db2a6b9b1:0xaec095ea9777f7fb!2m2!1d18.6894393!2d54.3643832!3e0

Do której lokalizacji dobrze wg Ciebie pasuje?

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluber napisał:

Gotowość do pracy ponad normę za 3000 brutto na stanowisku asystenta ds. obsługi klienta w kancelarii podatkowej to jest esencja wyzyskiwania

Nie, nie jest.

4 godziny temu, josephnba napisał:

Przynajmniej wiemy co by bo gdyby takich jak ty było więcej 

 

Bezrobocie 0%, każdy jedzie po dwa etaty żeby zarobić na chleb z mortadela

No, bo w swoim życiu dałem bezpośrednio może z trzy miejsca pracy zatrudniając fachowców od remontu tego i tamtego. 

Zresztą jeżeli tworzenie miejsc pracy dla niedoświadczonych ludzi, które nie są pracą fizyczną w knajpach, fabrykach, albo na standach promując szynkę w marketach jest złe, to ja nie będę się z nikim spierał. Powodzenia.

Zresztą Mentzen coś tam naskrobał:

Cytat

Dzisiaj od rana najróżniejsze media (Polsat News, Niezależna, Aszdziennik, Superexpress, money. pl i wiele innych), przeżywają ogłoszenie o pracę na stanowisko asystenta administracji w Kancelaria Mentzen. Dziennikarze oburzeni są wymaganiem gotowości do pracy ponad normę oraz proponowanym wynagrodzeniem 3500 zł. Osobiście, to gdybym pracował dla mediów Sakiewicza (zaczęli wam już znowu płacić?) lub Lisa (a wy to już sami wiecie do czego piję), to siedziałbym cicho w takich tematach, ale skoro wywołaliście sprawę, to już tłumaczę.

O wynagrodzeniach decyduje popyt i podaż na pracę. Zwyczajny mechanizm rynkowy. Jeżeli ktoś ma problem ze znalezieniem pracowników przy pewnym wynagrodzeniu, to podnosi proponowaną stawkę. Jeżeli nie ma problemu, to znaczy, że stawka jest rynkowa. Jeżeli ktoś uważa, że 3500 zł dla studenta na stanowisku asystenta w administracji w Toruniu to niska stawka, to znaczy, że kompletnie nie zna rynku. O czym świadczy multum kandydatów do pracy na krytykowane ogłoszenie i wysoki poziom ludzi tu pracujących.

Nie znam się? To załóż firmę, płać 5 tysięcy na start asystentowi w administracji i wygryź mnie z rynku. Powodzenia życzę.

Jest to oferta dla kogoś bez doświadczenia, kto dopiero chce się czegoś nauczyć a przy okazji utrzymać się na studiach. Rynek dobrze reaguje na tę stawkę. Jeżeli ktoś już coś umie, ma lata doświadczenia, i uprawnienia, to zarabia znacznie więcej. Mam ludzi w wieku 26 lat, którzy zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Radcowie prawni czy doradcy podatkowi nie schodzą poniżej 13 tysięcy, niektórzy zbliżają się do 20 tysięcy złotych. W mojej branży, w mieście wielkości Torunia te wynagrodzenia są powyżej rynkowych. Popyt i podaż, to one decydują o cenach i wynagrodzeniach. To z tego powodu prawnik zarabia więcej niż sekretarka, a elektryk wielokrotnie więcej niż mediaworker z warszawskich portali.

Ogłoszenie zawiera stawkę i moje oczekiwania (gotowość do pracy ponad normę), bo tak jest uczciwiej. Jeżeli ktoś woli wysyłać swoje CV do firmy oferującej pracę w młodym dynamicznym zespole, która nie informuje do ostatniego etapu rekrutacji o wynagrodzeniu, to jego sprawa. Ja od samego początku, już od ogłoszenia mówię, czego oczekuję i co daję w zamian. Szukam ludzi lubiących pracę, chcących się uczyć i rozwijać. Mam ambitne cele i potrzebuję do ich realizacji ambitnych ludzi. Dlatego mam nieograniczony budżet szkoleniowy, finansujemy aplikacje, materiały do nauki, studia podyplomowe, kursy i szkolenia. Wysyłamy i finansujemy nawet MBA najlepszym menedżerom. Jeżeli ktoś chce się rozwijać, to będzie mu się tu bardzo dobrze pracować. Jeżeli ktoś nie chce, to oczywiście będzie narzekał. Jego prawo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koelner napisał:

jak z Torunia, to robiłeś tam przy Łysomicach? ile ja się tam nastałem w życiu to ja pi****le

Neh. Oczywiście znam tam szczegóły inwestycji bo paru Klientów rozważało ten region ale robiłem sporo innych bezpośrednich przygotowań lokalizacyjnych. 
Zelmer w Rzeszowie z centrum do MSSE, świetny projekt produkcji przeniesienia napędu 4matic IFA ROTORION do mercedesow klasy S - rodzinna mała świetna firma w Ksse , KSEE i Johnson & Johnson w Będzinie, opiekun prawny P&G, pepsico, czy kooperanci GM Opel w Gliwicach. Nowa Sól, Daimler Benz w Jawor, VW, Amica, przetargi w Kobierzycach, piekarnia w WSSE koło Wałbrzycha. Sporo fajnych sukcesów ale i przegrany przetarg w Zabrzu bo nie można jak się nie jest Jordanem wszystkiego wygrać ;)  
A proces wyboru ostatecznie 1 lokalizacji to przecież realizuje się przez analize innych prawnych alternatyw łącznie z 10-20 innymi lokalizacjami. W tym alternatywy na Słowacji Czechach i Węgrzech  jak Klient ostatecznie wybrał inny kraj. Wtedy oczywiście kluczowe było zrozumienie dlaczego nie Polska. Porównanie warunków przepisów itd. Plus kalibracja dla stref planów miejscowych jako totalnie osobne zagadnienie. Lub dla Gmin uchwał o zwolnieniach podatkowych. 

Ogólnie 1 temat to 15-18 miesięcy przygotowań i analiz. 

Na co pracuje sztab ludzi łącznie z kadra urzędnicza. 

A ze pierwszy sukces to 2006 rok to mam skale porównawcza niezależnie od kadencji Sejmu. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cardi napisał:

Nie, nie jest.

No, bo w swoim życiu dałem bezpośrednio może z trzy miejsca pracy zatrudniając fachowców od remontu tego i tamtego. 

Zresztą jeżeli tworzenie miejsc pracy dla niedoświadczonych ludzi, które nie są pracą fizyczną w knajpach, fabrykach, albo na standach promując szynkę w marketach jest złe, to ja nie będę się z nikim spierał. Powodzenia.

Zresztą Mentzen coś tam naskrobał:

 

 Nie no jak metzen tak mówi to widocznie tak jest 

 

Asystent w kancelarii ma zarabiać mniej niż fizyczny bez doświadczenia 

I ty to nazywasz "szansą" 

Fajnie pracuje się dla idei 

Kiedy ma się za co opłacić czynsz i jedzenie 

 

2750 na rękę

Pokój, już nie piszę o mieszkaniu na wynajem, to minimum 1000 zł plus media, do tego karta miejsca na 3 miesiące 280 zł 

Jedzenie minimum 1000 zł 

 

No to sobie pożyje taki pracownik 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, josephnba napisał:

 Nie no jak metzen tak mówi to widocznie tak jest 

 

Asystent w kancelarii ma zarabiać mniej niż fizyczny bez doświadczenia 

I ty to nazywasz "szansą" 

Fajnie pracuje się dla idei 

Kiedy ma się za co opłacić czynsz i jedzenie 

 

2750 na rękę

Pokój, już nie piszę o mieszkaniu na wynajem, to minimum 1000 zł plus media, do tego karta miejsca na 3 miesiące 280 zł 

Jedzenie minimum 1000 zł 

 

No to sobie pożyje taki pracownik 

Oferta skierowania - jak to przedstawił Mentzen - do studentów, więc koszty mniejsze i dostanie na rękę więcej, przy 3500 będzie to 3160 na rękę.

A dwa.. to, że patrzycie na nazwę stanowiska i Wam się wydaje, że to będzie jakaś ważna funkcja. A przecież to tylko marketingowy kit mający zbudować ego pracownika.

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, josephnba napisał:

Nie no jak metzen tak mówi to widocznie tak jest 

Można to samo napisać w stosunku do Ciebie i do mnie, a potem zamknąć forum.

35 minut temu, josephnba napisał:

Asystent w kancelarii ma zarabiać mniej niż fizyczny bez doświadczenia 

I ty to nazywasz "szansą" 

Oczywiście, że tak, bo ten student niczego nie potrafi, trzeba skierować jednego pełnoprawnego pracownika, żeby w swoim czasie pracy go przeszkolił, a potem nadzorował przez pewien czas, więc jest to koszt pracodawcy, bo komuś spadnie produktywność przez ten czas. 

Oczywiście, że ten student jak ja kiedyś może iść pracować fizycznie, tylko że dalej nie będzie posiadał doświadczenia biznesowego, które umożliwi mu znalezienie pracy w zawodzie za lepsze pieniądze.

37 minut temu, josephnba napisał:

Fajnie pracuje się dla idei 

Kiedy ma się za co opłacić czynsz i jedzenie 

Dlaczego niektórzy po szkole ponadpodstawowej nie idą do pracy, tylko na studia dla idei, kiedy nie mają za co opłacić czynszu i jedzenia?

No chyba właśnie po to, żeby się czegoś nauczyć i to (studia) jest spoko tak? Ale nauka w pracy na jakimś słabo płatnym stanowisku z małą odpowiedzialnością i małym zakresem obowiązków to już nie jest okej. Praktyki to też zdzierstwo? A staże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie najbardziej podoba w Konfie te wszystkie hasla typu ''TANIE PODATKI, TANIE PANSTWO'' i inne tego typu chwytliwe rzeczy dla gimbazy jak np. najnowsze

FYqsvj7XEAYX7-A?format=jpg&name=900x900
Przeciez to jest taki populizm, ze Pis sie chowa. Ustawa pod tytulem Tanie paliwo, r o t f l. Ochrona zapasow gazu przed Niemcami tez mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.