Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, josephnba napisał:

A,niby jaki? 

Pewnie lewak co?

On jest po prostu chory psychicznie bez podziału na strony polityczne. Nikt tak naprawdę nie wie co mu się stało, ale może za długie przebywanie w schowku na miotły tak na niego oddziałało.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Reikai napisał:

Mi sie najbardziej podoba w Konfie te wszystkie hasla typu ''TANIE PODATKI, TANIE PANSTWO'' i inne tego typu chwytliwe rzeczy dla gimbazy jak np. najnowsze

FYqsvj7XEAYX7-A?format=jpg&name=900x900
Przeciez to jest taki populizm, ze Pis sie chowa. Ustawa pod tytulem Tanie paliwo, r o t f l. Ochrona zapasow gazu przed Niemcami tez mi sie podoba.

Dobrze ze jest Korwin który pokazuje prawdziwa twarz tego ruchu i krzyczy o faszystach jak w kraju NATO nie pozwalają dozbrajac Rosji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał:

Mi sie najbardziej podoba w Konfie te wszystkie hasla typu ''TANIE PODATKI, TANIE PANSTWO'' i inne tego typu chwytliwe rzeczy dla gimbazy jak np. najnowsze

FYqsvj7XEAYX7-A?format=jpg&name=900x900
Przeciez to jest taki populizm, ze Pis sie chowa. Ustawa pod tytulem Tanie paliwo, r o t f l. Ochrona zapasow gazu przed Niemcami tez mi sie podoba.

Ochrona zapasów gazu przed Niemcami, ma historyczne uzasadnienie.

38 minut temu, josephnba napisał:

Konfederacja jest na szczęście teraz tam gdzie ich miejsce w szeregu

A był czas, kiedy było inaczej?  Są tam dla $.

 

Czyli każdy może rozpętać, lub wspierać wojnę, byleby za własne pieniądze?

Szczyt głupiego pie......nia, nawet jak na naszą klasę polityczną.

Edytowane przez starYfaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mnie przeraża 

Kurwin pieprzy te kocopoły od 91go, nieprzerwanie kompromitując siebie i swój tak zwany obóz 

Przeraża mnie, że w 2018 roku trafił na grupę sobie podobnych "oświeconych" i co najgorsze było ich na tyle dużo że wreszcie udało mu się wejść do sejmu 

Czy można zacząć już martwić się i przyszłość skoro we Francji le pen była blisko prezydentury, we Włoszech jakaś wypowiadająca się pozytywnie o faszyzmie kretynka ma coraz większe poparcie, a u nas ludzie pokroju Korwina, winnickiego brauna czy bosaka zasiadają w sejmie?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, josephnba napisał:

Wiecie co mnie przeraża 

Kurwin pieprzy te kocopoły od 91go, nieprzerwanie kompromitując siebie i swój tak zwany obóz 

Przeraża mnie, że w 2018 roku trafił na grupę sobie podobnych "oświeconych" i co najgorsze było ich na tyle dużo że wreszcie udało mu się wejść do sejmu 

Czy można zacząć już martwić się i przyszłość skoro we Francji le pen była blisko prezydentury, we Włoszech jakaś wypowiadająca się pozytywnie o faszyzmie kretynka ma coraz większe poparcie, a u nas ludzie pokroju Korwina, winnickiego brauna czy bosaka zasiadają w sejmie?

Brauny, Bosaki, Winnickie mu podkręciła temat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał:

Mi sie najbardziej podoba w Konfie te wszystkie hasla typu ''TANIE PODATKI, TANIE PANSTWO'' i inne tego typu chwytliwe rzeczy dla gimbazy jak np. najnowsze

FYqsvj7XEAYX7-A?format=jpg&name=900x900
Przeciez to jest taki populizm, ze Pis sie chowa. Ustawa pod tytulem Tanie paliwo, r o t f l. Ochrona zapasow gazu przed Niemcami tez mi sie podoba.

Co tutaj jest populizmem ? Zakaz eksportu węgla już dawno powinien być bo każdy Polak przez szereg lat dopłacał do tego jebanego górnictwa kupę kasy i dziwne jest to, że w tym momencie eksportujemy a jednocześnie musimy importować. Oczywiście jak chcą mogą eksportować ale jeśli w przyszłości wrócą czasy, że znów kopalnie nie będą zarabiać - zero pomocy publicznej.

Z drewnem jest podobna sytuacja - tym zarządzają lasy państwowe.  Wiadomo, że węgla braknie albo będzie za drogi dla wielu ludzi. Drewno może ich uratować.

Z gazem mają 100% racji. Niemcy budowali sobie NS1 i NS2 wbrew solidarnej polityce energetycznej w Europie (bo chcieli być hubem gazowym Rosji) i teraz mamy im za to pomagać dając gaz ? trzeba być idiotą aby taki pomysł akceptować.

Odrzucenie polityki klimatycznej to rzecz oczywista. Jak chcesz być biedny to przeprowadź się na Sri Lankę ale nie róbmy Sri Lanki w Europie. A program klimatyczny UE kro po kroku nas w tą stronę prowadzi.

Co do otwierania nowych kopalń to nie wiem, nie wiem czy są w Polsce złoża łatwo dostępne których wydobywanie będzie na dłuższą metę opłacalne. A nawet jak są to lepiej je zostawić na czarną godzinę.

A te ustawy to w swoich założeniach mają rezygnację z pobierania akcyzy - pomysł niby dobry ale realnie niewykonalny ze względu na zapisy umów z UE -z tym, że Konfederacja stoi na stanowisku, że trzeba po prostu w ogóle UE opuścić.

Populizmem to jest dopłata 3 tys na węgiel. Populizmem są propozycje PSL czy PO - które chcą dać po 6 tys każdemu bz wyjątku. I drukareczka. To jest populizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, josephnba napisał:

Wiecie co mnie przeraża 

Kurwin pieprzy te kocopoły od 91go, nieprzerwanie kompromitując siebie i swój tak zwany obóz 

Przeraża mnie, że w 2018 roku trafił na grupę sobie podobnych "oświeconych" i co najgorsze było ich na tyle dużo że wreszcie udało mu się wejść do sejmu 

Czy można zacząć już martwić się i przyszłość skoro we Francji le pen była blisko prezydentury, we Włoszech jakaś wypowiadająca się pozytywnie o faszyzmie kretynka ma coraz większe poparcie, a u nas ludzie pokroju Korwina, winnickiego brauna czy bosaka zasiadają w sejmie?

Nieprawda. Weszli do sejmu bo schowali Korwina i jego poglądy do szafy. I w zasadzie przez cały okres był schowany a wyszedł dopiero przy okazji wojny na Ukrainie i zaczął pierdzielić swoje głupoty. Zresztą oni tam się wewnętrznie spierają co widać po rozłamach i twitterze ("śledzę" Dziambora)

Teraz, fluber napisał:

Ziomuś stoi z tabliczką z napisem

TANI WĘGIEL

TANI PRĄD

TANIE PALIWO

a Ty się pytasz co tu jest populizmem?!!!

Bo takie są tytuły ich ustaw. Wiesz o tym ? I w tych ustawach proponują rezygnację z podatku akcyzowego. Co jak mówię , w obecnej sytuacji, nie jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Nom. To coś zmienia w fakcie, że są populistyczne?

Tą droga idąc każda ustawa która będzie zmniejszała podatki będzie populistyczna.

Ja bym się bardziej upierał przy tym, ze są to propozycje nielegalne w obecnym porządku prawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, starYfaN napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/tusk-komentuje-kryzys-weglowy-to-pokazuje-jak-niezdarna-jest-ta-wladza-6795649095973856a.html

Już nie tylko ruska schizofrenia jest dwubiegunowa. Rudy populizm jak widać też.

raczej to że twoje widzenie rzeczywistości i fakty dostosowujesz do swoich przekonań zamiast kształtować swoje przekonania na podstawie faktów. Widać to też temat obok. To że embargo na węgiel było potrzebne i wzywała do tego opozycja nie oznacza że należało zrobić to po głupiemu bez przygotowania i potem kłamać na temat sytuacji z węglem przez 4 msc. 

Sytuacja była by pewnie również prostsza gdyby pinokio & company nie zwiększyła ilości węgla kupowanego od ruskich miedyz innymi z donbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

raczej to że twoje widzenie rzeczywistości i fakty dostosowujesz do swoich przekonań zamiast kształtować swoje przekonania na podstawie faktów. Widać to też temat obok. To że embargo na węgiel było potrzebne i wzywała do tego opozycja nie oznacza że należało zrobić to po głupiemu bez przygotowania i potem kłamać na temat sytuacji z węglem przez 4 msc. 

Na przygotowanie do embargo potrzebne było 4-5 miesięcy. Dlatego Unia tak ustawiła termin, ale tusk zaczął nagrywać filmiki z rosyjskimi wagonami i PiS dało się podpuścić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Koelner napisał:

Wina Tuska 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Albo zasługa, zależy z której strony patrzeć. PiS jest zakładnikiem swojego przekazu i musi być bardziej antyrosyjski niż Tusk. 

5 minut temu, Gregorius napisał:

 

Sytuacja była by pewnie również prostsza gdyby pinokio & company nie zwiększyła ilości węgla kupowanego od ruskich miedyz innymi z donbasu.

Przecież to nie ssp sprowadzały ten węgiel na masowa skalę od ruskich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Na przygotowanie do embargo potrzebne było 4-5 miesięcy. Dlatego Unia tak ustawiła termin, ale tusk zaczął nagrywać filmiki z rosyjskimi wagonami i PiS dało się podpuścić. 

Wystarczyło pozwolić ściągnąć już opłacony węgiel i próbować zakontraktować go wtedy na rynkach światowych ,a nie kłamać że węgla to na 10 zim mamy i czekać z kupowaniem aż się wszyscy rzucą.

BTW: skąd wziąłeś te 4-5 msc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.