Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ignazz napisał:

Kurczą Ci się Fluber dobre odpowiedzi. Ale nieważne. Ja i tak poczekam. 

7 lat już czekacie i trzeba było największego kryzysu od 40 lat zebyscie mogli w końcu poszczekać. 

3 minuty temu, Koelner napisał:

on Ci lepiej wytłumaczy 

Ja tu widzę jakiś gówniany ranking z rublem na 1 miejscu. Powinniśmy go przyjąć zamiast euro najwyraźniej 

d5579d4c39bb50-948-502-0-0-1540-817.png

Cytat

Zgodnie z dostępnymi danymi z Eurostatu Polska w maju br. miała drugą najniższą stopę bezrobocia w krajach Unii Europejskiej, wynoszącą 2,7 proc. Niższym bezrobociem mogli poszczycić się jedynie Czesi ze stopą bezrobocia równą 2,5 proc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Na niespójne i nieskuteczne prawo oraz politykę rozdawania €€€ i całkowity brak stabilności podatków narzekam cały czas. Ja teraz właściwie przestaje narzekać. Patrzę z zaciekawieniem na te kurczaki za 20 zeta ktorych i tak nie ruszam bo to szajs na sterydach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej bezmyślnych i bezrefleksyjnych wyborców będzie musiało zwracać cześć towaru przy kasie bo zaskoczy ich wynik końcowy i zostanie im na taśmie tylko 12+12 piw tym lepiej. 

Na innych forach już cześć skrajnie dla mnie patologicznych ludzi ( jeżeli chodzi o poglądy polityczne bo nie mam prawa oceniać ludzi których nie znam w innych aspektach) przejrzała na oczy i tak już nie pieje z zachwytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Im więcej bezmyślnych i bezrefleksyjnych wyborców będzie musiało zwracać cześć towaru przy kasie bo zaskoczy ich wynik końcowy i zostanie im na taśmie tylko 12+12 piw tym lepiej. 

nie szczekaj, rząd jest świetny tylko jest kryzys 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie potężny kryzys i recesja który oczywiście ma wiele wspólnego z sytuacja poza krajem ale można było przewidzieć i zaplanować rezerwy w taki sposób aby lider niedawno rozwoju gospodarczego przeszedł to z lekkim kaszlem. A tak to zaraz nam z dupy wyleci lewe płuco. Ale tak jak pisałem. Poczekam i popatrzę. Wiadomo ze ostatecznie najbardziej dostanie się ludziom nierozgarniętym. Trzeba po prostu mając tego świadomość unikać bycia w tej grupie ryzyka. I unikam. 

7 minut temu, Koelner napisał:

nie szczekaj, rząd jest świetny tylko jest kryzys 

Hau hau 

39 minut temu, josephnba napisał:

Na razie jeszcze chyba nawet wniosków składać nie można, coś czytałem i sierpniu 

Poza tym co mi te wakacje dają? Poza odroczeniem spłaty tych kilku rat? 

Jasne ze nic to nie zmieni milionom Polakom. Ale brzmi świetnie. Tarcza. Wakacje. Parasol ochronny.  Ład. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

Im więcej bezmyślnych i bezrefleksyjnych wyborców będzie musiało zwracać cześć towaru przy kasie bo zaskoczy ich wynik końcowy i zostanie im na taśmie tylko 12+12 piw tym lepiej. 

Nie wiem jaki będzie wynik końcowy, może będziecie mieć w końcu rację. Ale na ten moment mamy drugie najniższe bezrobocie w UE, druga najwyższą dynamikę PKB w UE i druga najniższa inflację w regionie. Na ten moment radzimy sobie znacznie lepiej niż inni, ale czy tak zostanie i to się utrzyma? Nie wiem. Na razie Komisja Europejska przeniosła swoje alarmujące dane z 2022 na 2023 i podniosła nam wzrost PKB na ten rok o 60 procent w stosunku do tego co prognozowala wcześniej. 

Cały czas odnoszę się do faktów i wskaźników które porównuje z innymi państwami w tym samym okresie. 7 lat rządów PiS a nadal przyczyną krytyki są prognozy a nie realne rezultaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Reikai napisał:

Serio kurczak w Polsce tak podrożał?Ja się zatrzymałem na 16-18 zł za kg.

W Toruniu świetny kurczak z rożna 38 złotych. I to za dobra jakość jest adekwatna cena. 

7 minut temu, fluber napisał:

Nie wiem jaki będzie wynik końcowy, może będziecie mieć w końcu rację. Ale na ten moment mamy drugie najniższe bezrobocie w UE, druga najwyższą dynamikę PKB w UE i druga najniższa inflację w regionie. Na ten moment radzimy sobie znacznie lepiej niż inni, ale czy tak zostanie i to się utrzyma? Nie wiem. Na razie Komisja Europejska przeniosła swoje alarmujące dane z 2022 na 2023 i podniosła nam wzrost PKB na ten rok o 60 procent w stosunku do tego co prognozowala wcześniej. 

Cały czas odnoszę się do faktów i wskaźników które porównuje z innymi państwami w tym samym okresie. 7 lat rządów PiS a nadal przyczyną krytyki są prognozy a nie realne rezultaty. 

Fluber dynamikę wzrostu to mamy poprzez świetne logistycznie położenie i bardzo dobry stosunek na rynku pracy jakość a koszt. Moim zdaniem przez wszystkie te lata mieliśmy jako społeczeństwo fantastyczna jakość pracowników i kumulacje ze koszty były śmieszne. Już jeden z tych elementów sprawia ze kapitał zagraniczny niesamowicie inwestuje a tu były łącznie oba aspekty. Linia przeciecia korytarzy wschód zachod oraz coraz ważniejsza północ południe Włochy / Bałkany - Bałtyckie / Skandynawia  robi samograja którego PiS bezczelnie rozkradł. 

2005 - milion mkw nowoczesnej zabudowy przemysłowej 

2008 - 5 mln

2010 - 6

2016 - 12

2018 - 15

2021 - 19 

 

I to dalej napierdala. 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.