Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fluber napisał:

 Wtf? Przecież te funkcję były połączone przez prawie cała 3 RP w tym caly proces akcesyjny. Jak potem można myśleć że chodzi o praworządność? 

Morawiecki sprzedał Ziobrę za pieniądze z KPO, jednocześnie rozwiązując wątek problemu praworządności, o którym czepiali się w Unii, a dodatkowa korzyść dla Morawieckiego to osłabienie frakcji Ziobrystów.
Win-Win dla Vateusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

To unia blokuje te pieniądze a nie Ziobro. Jeżeli unia w sprawozdaniu na temat praworządności w UE chce wywalić Ziobrę ze stołka, ze względu na łączenie funkcji, które łączone były w Polsce latami i nikomu nie przeszkadzało, jak rządził ktoś inny i były te funkcje połączone, to moim zdaniem jest to odpowiedź na to kto blokuje pieniądze. 

Błagam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał:

Morawiecki sprzedał Ziobrę za pieniądze z KPO, jednocześnie rozwiązując wątek problemu praworządności, o którym czepiali się w Unii, a dodatkowa korzyść dla Morawieckiego to osłabienie frakcji Ziobrystów.
Win-Win dla Vateusza.

To nie było w warunkach odnośnie odblokowania pieniędzy z KPO, przegłosowaliśmy ustawę, która miała problem rozwiązać, kasy nie dostaliśmy, a UE znalazała aktualnie nowy problem z praworządnością i możliwe, że tych pieniędzy i tak nie zobaczymy

1 minutę temu, Reikai napisał:

Błagam...

Powiedzieli, co trzeba zmienić, żeby dostać pieniądze z KPO, Morawiecki wbrew woli koalicjanta cofnął reformy Ziobry, powinniśmy dostać kasę z KPO, a UE znalazła teraz nowy problem. To na co Ci to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fluber napisał:

To unia blokuje te pieniądze a nie Ziobro. Jeżeli unia w sprawozdaniu na temat praworządności w UE chce wywalić Ziobrę ze stołka, ze względu na łączenie funkcji, które łączone były w Polsce latami i nikomu nie przeszkadzało, jak rządził ktoś inny i były te funkcje połączone, to moim zdaniem jest to odpowiedź na to kto blokuje pieniądze. 

To chyba najbardziej żałosny wpis jaki tu czytałem. Duren daje argumenty aby tych pieniędzy nie było wiec to on jest hamulcowym. 
Fluber to tak jakbyś poszedł na randkę i waliło z japy. Dziewczyna nie chciałaby dać buziaka i byś napisał ze jej wina. Bo nie dała. Litości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

To chyba najbardziej żałosny wpis jaki tu czytałem. Duren daje argumenty aby tych pieniędzy nie było wiec to on jest hamulcowym. 
Fluber to tak jakbyś poszedł na randkę i waliło z japy. Dziewczyna nie chciałaby dać buziaka i byś napisał ze jej wina. Bo nie dała. Litości. 

Jak uzasadnisz argument o łączeniu stanowisk ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

To chyba najbardziej żałosny wpis jaki tu czytałem. Duren daje argumenty aby tych pieniędzy nie było wiec to on jest hamulcowym. 
Fluber to tak jakbyś poszedł na randkę i waliło z japy. Dziewczyna nie chciałaby dać buziaka i byś napisał ze jej wina. Bo nie dała. Litości. 

Na moje lepiej byśmy tej kasy nie dostali. No ale ja patrzę na dłuższą perspektywę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

To nie było w warunkach odnośnie odblokowania pieniędzy z KPO, przegłosowaliśmy ustawę, która miała problem rozwiązać, kasy nie dostaliśmy, a UE znalazała aktualnie nowy problem z praworządnością i możliwe, że tych pieniędzy i tak nie zobaczymy

cmon oficjalne warunki przedstawione dla ludu, a faktyczna gra polityczna to drugie. Morawiecki upiekł tu dwie pieczenie na jednym ogniu, przecież mu nie po drodze z frakcją Ziobrystów, więc dla mnie to delikatne spojrzenie dalej w tej partii szachów, którą Morawiecki na swoim poletku dobrze rozegrał z wykorzystaniem zewnętrznych graczy, którym jest UE. Ja to widzę tak:
Morawiecki chciał osłabić pozycję Ziobry, ale żeby owo osłabienie nie wyniknęło z jego bezpośrednich działań (żeby nie narazić się wewnątrz partii), więc zaproponował na jakichś rozmowach w Unii takie rozwiązanie, które jednocześnie może być wykorzystane wizualnie i PRowo dla Unii, że rozwiązali problem z niesforną, niepraworządną Polską i już tam prawo działa, bo jakiś tam "patologiczny" układ w systemie prawnym zmienili, a sam Vateusz ma czyste ręce, bo robi to dla dobra kraju, żeby były środki z KPO.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

Powiedzieli, co trzeba zmienić, żeby dostać pieniądze z KPO, Morawiecki wbrew woli koalicjanta cofnął reformy Ziobry, powinniśmy dostać kasę z KPO, a UE znalazła teraz nowy problem. To na co Ci to wygląda?

Problem polega na tym, że w europejskim parlamencie są partie polityczne, które w poszczególnych krajach lobbują za swoją frakcją. Oczywiście, aby zdobyć większość i dalej robić ze ślimaka rybę śródlądową (czyt $).

Żaden kraj nie wyszedł dobrze na ograniczaniu własnych swobód.

8 minut temu, ignazz napisał:

Zgadza się. Czasem tak może być. Dostajesz buziaka i kolejne randki. Potem małżeństwo a potem różnie. 

Ale żeby warto myć. 

Porcelanę, najlepiej domestosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Koelner napisał:

mnie bardziej poruszyło słowo „przestroga” - w dyplomacji można różnie interpretować tę wypowiedź i dla mnie jest lekkim straszeniem 

Haha :)

Przestroga, ale dla Niemiec. Za mocno chyba Ci Kaczynski wszedł.

Żeby GB, Belgia, Francja w 1/10 przeprosiły za swój kolonializm, USA i Rosja za swój imperializm jak De za WWII to byłoby fajnie i milo. Praktycznie w każdą rocznicę ważnego wydarzenia związanego z II Wojną Światową biorą to na klatę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Reikai napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/wp-ujawnia-operacja-wymienic-premiera-frakcja-w-pis-walczy-o-dymisje-morawieckiego-6790070611098368a

Jezu, jak Sasin i Ziobro wywalczą wywalenie Morawieckiego i zyskają więcej wladzy, to dobranoc, cześć, giniemy.

Obojętne jest czy to będzie 9mm, czy 45 acp czy też zwyczajnie ostrza wideł. 

W tej chwili w kręgach polityków którzy mogliby potencjalnie przejąć/objąć władzę nie ma nikogo kompetentnego. A przynajmniej do tej pory się nie ujawnił. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.