Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, fluber napisał:

O festynach kiełbasy, święcie piwa, czy innych dożynkach już nawet nie wspominam. Bardzo bym się cieszył, gdyby mój samorząd był zarządzany tak jak centrala, oj bardzo.

chciałbyś aby samorząd rozdawał 500+ oraz dodatkowo emerytury? ja wolę nowe chodniki, ścieżki rowerowe, orliki....

więcej samorządu w Polsce - pod tym względem jesteśmy w strasznej dupie, kasa powinna zostawać w samorządach a nie iść do centrali i z powrotem w dół , to marnotrawstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pablo81 napisał:

Praca przez agencję to syf. Sam od tego zaczynałem. Ale jak dasz radę na początku i poduczysz się jezyka, to już masz naprawdę fajne perspektywy. W 5 lat, będąc 2x na tacierzyńskim, udalo mi się naprawdę nieźle odlozyc i nie muszę korzystać z drogi zaproponowanej przez Flubbera (kredyt). Nie pracuje fizycznie, robota lekka (ok 20℅ czasu zajmują mi czynności związane z pracą). Pensja też bardzo spoko, inflacja 8℅, podwyżkę dostanę 11℅, opłaty za mieszkanie nie wzrosną. Pewnie ogrzewanie tak.

O szparagach powiedziała mi dziewczyna, która u nas pracuje, ze zbierała gdzies pod holenderska granicą i płacili im za ilość. Można było zarobić nawet 22-24 Euro.

A od września czy przez Zeitfirme czy bezpośrednio u oracodawcy minimalna za umowę o pracę 12 Euro na godzinę.

No wiadomo ze minimalna dzis jest większa. ja zaczynałem w Niemczech w 2017 wiec wtedy stawka minimalna to było 9,66€ i dokładnie tyle dostawałem :D (przez agencje, bo później coś tam więcej było jak bezpośrednio) 

 

A co do koleżanki - pamiętaj ze jak Polak za granica opowiada o swoich zarobkach to się zdarza nagminnie ze lekko koloryzuje sytuacje ;) 

Ja czesto słyszę jakieś nierealne stawki na budowie ;) 

Ja teraz od lipca tez dostałem w Holandii 45€ netto podwyżki „ustawowej” z uwagi na inflacje, dodatkowo jednorazowo teraz dostanę około  300€ netto za poprzednie miesiace tego roku, jakiś dodatek tez z uwagi na inflacje. No ale sam rachunek za prąd + gaz (jedna firma obsługuje obie rzeczy) wzrósł mi właśnie z ~90€ na 195€, wiec i tak c*** z tego ;]]]
 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Koelner napisał:

chciałbyś aby samorząd rozdawał 500+ oraz dodatkowo emerytury? ja wolę nowe chodniki, ścieżki rowerowe, orliki....

więcej samorządu w Polsce - pod tym względem jesteśmy w strasznej dupie, kasa powinna zostawać w samorządach a nie iść do centrali i z powrotem w dół , to marnotrawstwo

Chciałbym, żeby samorząd propagował większą dzietność, więc takie dodatkowe 500+ od samorządu byłoby mile widziane. Wszak podatki z danego terenu potem do tego samorządu wracają, fajna inwestycja.

Z jednej strony chcesz ścieżek rowerowych, basenów i orlików na kredyt, a z drugiej strony krzyczysz, że rząd przejada pieniądze. Weź się zdecyduje, bo na razie to wygląda tak, ze jak Twoi wydają to jest dobrze, jak nie Twoi wydają to jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Chciałbym, żeby samorząd propagował większą dzietność, więc takie dodatkowe 500+ od samorządu byłoby mile widziane. Wszak podatki z danego terenu potem do tego samorządu wracają, fajna inwestycja.

500 + zwiększyło dzietność?

 

Teraz, fluber napisał:

Z jednej strony chcesz ścieżek rowerowych, basenów i orlików na kredyt, a z drugiej strony krzyczysz, że rząd przejada pieniądze. Weź się zdecyduje, bo na razie to wygląda tak, ze jak Twoi wydają to jest dobrze, jak nie Twoi wydają to jest źle.

wolę ścieżki na kredyt niż 500 plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Koelner napisał:

500 + zwiększyło dzietność?

W stosunku do tego ile dzieci by się urodziło gdyby nie było 500+? Oczywiście, że tak.

8 minut temu, Koelner napisał:

wolę ścieżki na kredyt niż 500 plus :)

Ale tak czy siak podoba Ci się przejadanie na kredyt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

W stosunku do tego ile dzieci by się urodziło gdyby nie było 500+? Oczywiście, że tak.

nie

1 minutę temu, fluber napisał:

Ale tak czy siak podoba Ci się przejadanie na kredyt. 

niekoniecznie podoba tylko "wolę" - najlepiej byłoby kredytować tylko to co przynosi zyski do budżetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Koelner napisał:

 

więcej samorządu w Polsce - pod tym względem jesteśmy w strasznej dupie

Z danych resortu finansów, wynika, że na koniec 2019 roku 46 samorządów korzystało z kredytów zaciągniętych w parabankach. "Najwięcej na Dolnym Śląsku i w Małopolsce (odpowiednio 10 i 7 samorządów)

3 minuty temu, Koelner napisał:

nie

niekoniecznie podoba tylko "wolę" - najlepiej byłoby kredytować tylko to co przynosi zyski do budżetu

Samorządy to rak tego kraju. Niezależnie od barw politycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pablo81 napisał:

Dopiero skojarzyłem, że to Ty napisałeś. Jak płaciłeś 300k za remont 70m2, to nie czuleś, że twoj pieniądz i twoja praca są mniej warte niż myślałeś? ;)

To jest dopiero dobre, że zarzucasz mi nieznajomość słowa inflacja, a o ile dobrze pamiętam, to wydałeś na remont ok 200%, ile zamierzales ;)

Jak widzę swoje przelewy, to ja od dawna uważam, ze moja praca jest dużo mniej warta. 
 

Znowu - mam właśnie końcówkę remontu i jednak widać na co wydałem i faktycznie jest to wysoki standard, coś za coś. 

3 godziny temu, Reikai napisał:

No, tylko Ty kupujesz tego kurczaka za pół godziny pracy, jak nie lepiej.

Ja tez, jakie clue?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Biorac pod uwage cene 26 zl za kg kurczaka jaki widze w sklepach online teraz, to zeby zarobic te 26 zl w pol godziny trzeba miec minimum 50 zl na godzine, co przy 8h dziennie daje 400 zl, przy 22 pracujacych dniach w miesiacu=8800 na reke. 2/3 Polakow zarabia ponizej 4500 zl netto. Takze mysle, ze malo kogo stac na taki luksus.

Przed chwila byla cena 20 zl za Kurczaka czyli 40 zl na godzine netto to jest jakies 6500 zl (160h) na reke. W obecnych czasach to nie jest Jakis hardcore, w miastach w Lidlu placa 4800 brutto. Tak pewnie sa ludzie co zarabiaja gorzej. Sa co zarabiaja na kurczaka w minute. Point is 6k w miastach to dla wyksztalconych ludzi norma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, blackmagic napisał:

Przed chwila byla cena 20 zl za Kurczaka czyli 40 zl na godzine netto to jest jakies 6500 zl (160h) na reke. W obecnych czasach to nie jest Jakis hardcore, w miastach w Lidlu placa 4800 brutto. Tak pewnie sa ludzie co zarabiaja gorzej. Sa co zarabiaja na kurczaka w minute. Point is 6k w miastach to dla wyksztalconych ludzi norma 

Kurczak jest po 10, piersi po 20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiem lat temu zarabiając czwórkę na rękę stać Cię było na pobudowanie domu. Dziś zarabiając szóstkę cieszysz się, że stać Cię na dobrego łososia w hipermarkecie 🙃

Ja o polityce PiSu i inflancji pisałem już w 2020. Wtedy mądre głowy problemu nie widziały, chociaż już wtedy ukryta inflancja wynosiła koło 10%. Mijają dwa lata, a pisowcy dalej w swoich okopach. 

Dla tych ludzi już nie ma ratunku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Krzemo napisał:

6,5 Netto to zarabia jakieś 15-20% zatrudnionych.

Czyli reszta byłby niewykształcona?

Mówimy o 6k na rękę w miastach dla wykształconych. 

Zależy co się rozumie przez "wykształcony" I co się rozumie przez "w mieście". Ale teza luźno do obronienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Mówimy o 6k na rękę w miastach dla wykształconych. 

Zależy co się rozumie przez "wykształcony" I co się rozumie przez "w mieście". Ale teza luźno do obronienia. 

Wysłałem ankietę anonimową na grupę fejsbukową do znajomych z byłej pracy.

21 głosów, próbka mała, ale ludzie pracowali ze mną w teamie 2 lata temu.

18:3 na poniżej 6k.

 

49 minut temu, ignazz napisał:

Ja tam poczekam bo myśle ze przed nami jeszcze recesja i to głęboka. Walnie porządnie.  

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/prezes-nbp-adam-glapinski-w-polsce-recesji-nie-bedzie-chyba-ze-techniczna/z10jgpn

Otóż nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.