Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Pablo81 napisał:

Szparagi są na akord. Pracowita osoba zarabia 22-24 Euro na godzinę. Jak już się dowiesz, ile zarabia szergowy pracownik z  fabryki pomp ciepła, to mi napisz :)

W Niemczech rozpoczynają się zbiory szparagów. Producenci zatrudniają przede wszystkim pracowników sezonowych z zagranicy, głównie z Rumunii. Jak pisze portal dziennika Rheinische Post, przewodniczący stowarzyszenia plantatorów szparagów z Nadrenii zwraca uwagę, że dla Polaków praca w Niemczech nie jest już opłacalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, fluber napisał:

Pierwszy z brzegu to utworzenie Polskiej Strefy Inwestycji. 

SSE działały fantastycznie już szybciej a to co piszesz PSI jest bez znaczenia. Grunty skoncentrowane w SSE nadal poprzez cenę, uzbrojenie terenu są nadal lepsze niż nic nie znaczący zapis ze cała Polska jest strefa. 
Zbedny przepis. KSSE to druga na świecie strefa po Dubaju tylko. Świetna kadra przeszkolona w ogniu walk potrafi wynegocjować świetny kompromis dla kraju i inwestora. Wałbrzyska i Legnicka tez niezłe choć kłopoty się tam zaczely gdy przyszły Pany Prezesy z Pisu gdzie na tle wykształconej kadry odstawali merytorycznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

To czemu ludzie wola pracować w fabryce niż na szparagach? 

Ci, którzy pracowali na szparagach tam zostaną. Mateusz kłamie. A, że większość pracuje za mniej - strefa komfortu to duuuża rzecz :)

Tak nie dowierzales ile zarabia robotnik budowlany względem urzednika. Może do Rappara napisz. To Ci powie, czy dużo. 10 lat temu za cenę remontuje 70 m2 mieszkania można było kupić dom z działka. Policz za ile lat pracownik fabryki pomp ciepła wyremontuje sobie za gotówkę swoje 70 m2. Jak je zdążył kupić, bo teraz nie ma o tym nawet co marzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

SSE działały fantastycznie już szybciej a to co piszesz PSI jest bez znaczenia. 

Nom, kompletnie bez znaczenia:

Cytat

 

Inwestycje w 2021 r.
Ubiegły rok był rekordowy pod względem wartości inwestycji w Polskiej Strefie Inwestycji i programu grantowego oraz rekordowy jeśli chodzi o liczbę decyzji i deklarowanych miejsc pracy w PSI.

W PSI wydano 713 decyzji o wsparciu na kwotę ponad 37,1 mld zł

Wartość BIZ (bezpośrednie inwestycje zagraniczne) w Polsce była rekordowo wysoka i wyniosła 24,8 mld dolarów. Rok wcześniej było to 13,8 mld dolarów.

 

 

1 minutę temu, Pablo81 napisał:

Ci, którzy pracowali na szparagach tam zostaną. Mateusz kłamie.

Zatem powtórzę cytat, który nie jest cytatem Mateusza:

Cytat

W Niemczech rozpoczynają się zbiory szparagów. Producenci zatrudniają przede wszystkim pracowników sezonowych z zagranicy, głównie z Rumunii. Jak pisze portal dziennika Rheinische Post, przewodniczący stowarzyszenia plantatorów szparagów z Nadrenii zwraca uwagę, że dla Polaków praca w Niemczech nie jest już opłacalna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ignazz napisał:

SSE działały fantastycznie już szybcie

Btw. SSE działają w Polsce od jakichś 30 lat, więc trudno jakoś przypisać za to zasługi jakiejś konkretnej frakcji politycznej.

Teraz, Pablo81 napisał:

Podaj mi jeszcze dowód na związek z fabryka pomp i będzie grało :)

To za ile lat taki pracownik fabryki odłoży 300 tys zł?

Fakt 1: Niemcy mówią wprost, że Polacy przestali wyjeżdząc na szparagi, bo im się nie opłaca tam pracować

Fakt 2: Viessman otwiera wielką fabrykę pomp ciepła w Polsce, bo mu wyszło, że interes będzie tu hulał, a Polakom będzie się opłacało u nich pracować

Zadanie: Połącz kropki (1pkt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian napisał:

Serio ? Wiesz moze co to historia ? Inteligentni ludzie potrafią wyciągać z niej wnioski, głupcy nie. No i mamy głupców przy władzy.

Wszyscy wiemy, dlatego nikt nie spodziewał się takiego combo, bo z historii wynika, że było bardzo mało prawdopdobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pablo81 napisał:

 

To za ile lat taki pracownik fabryki odłoży 300 tys zł?

Po co ma odkładać 300 tysięcy? To, że kolega z forum, który zarabia wielokrotność średniej krajowej i co 2 miesiące wyjeżdża na zagraniczne wczasy bierzez aranżatorkę wnętrz za paręnaście koła i wydaje na remont znacznie więcej, bo go stać, nie oznacza, że to jest jakiś standard. Równie dobrze możemy przywoływać w dyskusjach jakieś wille za 50 milionów dolarów. To nie jest reprezentatywny przykład. 

Teraz, Sebastian napisał:

Wskażniki inwestycji za PiSu są najnizsze.

Jak liczysz je jako procent PKB, którego skumulowany wzrost mamy najwyższy w ostatnich latach, to tak. Statystyka to jedno, a zagranicznych firmy dookoła coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Po co ma odkładać 300 tysięcy? To, że kolega z forum, który zarabia wielokrotność średniej krajowej i co 2 miesiące wyjeżdża na zagraniczne wczasy bierzez aranżatorkę wnętrz za paręnaście koła i wydaje na remont znacznie więcej, bo go stać, nie oznacza, że to jest jakiś standard. Równie dobrze możemy przywoływać w dyskusjach jakieś wille za 50 milionów dolarów. To nie jest reprezentatywny przykład. 

Tyle kosztuje 60m mieszkanie w średniej miejscowości. Załóżmy, że chce mieć coś swojego, a z wiadomych względów kredyt odpada. Więc po ca ta pokretna odpowiedź. Poza tym remont tyle teraz kosztuje. Więc nie odpowiadaj mi proszę, że Kowalski nie musi oszczędzać bo Rappar ma aranżatorkę.

 

Co do artykułu, który przytoczyles, to byłeś łaskaw przytoczyć tylko to, co Tobie pasuje. Zapomniałeś dodać, że na rynku szparagów pojawili się tańsi pracownicy z Rumuni, zarobki poszly w dol i stąd Polakom się nie oplaca. Ze taki klamliwy sposób prowadzenia dyskusji sprawia Tobie jakąkolwiek, najmniejsza nawet, satysfakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fluber napisał:

Nom, kompletnie bez znaczenia:

 

Zatem powtórzę cytat, który nie jest cytatem Mateusza:

 

Powtórzę jeszcze raz. To co tak chwalisz było wcześniej i innej formie a ten wzrost inwestycji to jest właśnie dobry miernik jak gospodarka się napędzała mimo pisu a nie dzięki PiS-owi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

No tak przed PISEM na inwestycje wydawaliśmy 20% z X, a za PIS-u wydajemy 16% z 2X. Więc spadło, bo teraz jest 16% a było 20%.

4% to jest dużo

Godzinę temu, ignazz napisał:

Hau hau

po prostu zazdrościmy PiSowi jego elektoratu i ich miłości do nich.

wyobraź sobie, że wydajesz cały hajs, bierzesz w c*** kredytów, rozdajesz kasę dzieciakom i znajomym a jak się robi c***nia to zwalasz na kryzys i żona i dzieci Ci wybaczają, że nie masz czym ogrzewać domu, musisz mniej jeść i ogólnie jest c***owo, w dodatku jak zaczyna Cię teściowa opierdalać to żona mówi " nie szczekaj na niego! "

zazdroszczę tej wyrozumiałości oraz fanatyzmu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał:

Tyle kosztuje 60m mieszkanie w średniej miejscowości. Załóżmy, że chce mieć coś swojego, a z wiadomych względów kredyt odpada.

Z jakich względów kredyt odpada? Przy 2 osobach pracujących w fabryce pomp ciepła, załóżmy nawet że mają dwójkę dzieci, to kredyt na 300k na zakup tego mieszkania dostaną bez problemu. 

I ja nie wiem, czy my teraz rozmawiamy o tym, ile lat po rozpoczęciu pracy kupię mieszkanie za gotówkę??? UK właśnie planuje wprowadzić kredyty na 50 lat, a Ty podajesz brak możliwości kupienia takiego mieszkania jako przykład na co?

7 minut temu, Pablo81 napisał:

Poza tym remont tyle teraz kosztuje. Więc nie odpowiadaj mi proszę, że Kowalski nie musi oszczędzać bo Rappar ma aranżatorkę.

Nie, remont tyle nie kosztuje. Właśnie dlatego ludzie w tamtym wątku piszą o tym, zę Rappar przepłacił, że mógł to zrobić dużo taniej itd. Zresztą ja też właśnie robię remont i pracownik budowlany zapytał mnie, urzędnika, czy może sobie zabrać drewniane odpady po remoncie, żeby miał czym palić w zimie. To tak w kwestii bogactwa pracowników budowlanych.

8 minut temu, Pablo81 napisał:

Co do artykułu, który przytoczyles, to byłeś łaskaw przytoczyć tylko to, co Tobie pasuje. Zapomniałeś dodać, że na rynku szparagów pojawili się tańsi pracownicy z Rumuni, zarobki poszly w dol i stąd Polakom się nie oplaca. Ze taki klamliwy sposób prowadzenia dyskusji sprawia Tobie jakąkolwiek, najmniejsza nawet, satysfakcję.

Wydaje mi się, ze dyskusja zaczęła się od tego:

 

44 minuty temu, Pablo81 napisał:

Szparagi są na akord. Pracowita osoba zarabia 22-24 Euro na godzinę. 

To w końcu kto podaje kłamliwe informacje?

12 minut temu, Sebastian napisał:

Serio ? Ty chyba nie ogarnias historii za bardzo Fluber.

Musiałbyś mi przytoczyć z historii przykład takiego dwuletniego lockdownu jaki mieliśmy w latach 20-21, bo chyba rzeczywiście nie ogarniam historii i go przegapiłem.

11 minut temu, ignazz napisał:

Powtórzę jeszcze raz. To co tak chwalisz było wcześniej i innej formie a ten wzrost inwestycji to jest właśnie dobry miernik jak gospodarka się napędzała mimo pisu a nie dzięki PiS-owi. 

Na każdy pozytywny wskaźnik, którym wyróżniamy się na tle innych krajów i na tle poprzedników u władzy, zawsze można dać odpowiedź, że to mimo PIS-u a nie dzięki PIS-owi. Tylko to się nie odnosi do żadnych merytorycznych danych i jest opinią bez pokrycia w faktach.

12 minut temu, Koelner napisał:

 

wyobraź sobie, że wydajesz cały hajs, bierzesz w c*** kredytów,

 

Nasze zadłużenie w relacji do PKB zmalało. Co wy ciągle z tymi kredytami? Ignorujecie dane po całości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Z jakich względów kredyt odpada? Przy 2 osobach pracujących w fabryce pomp ciepła, załóżmy nawet że mają dwójkę dzieci, to kredyt na 300k na zakup tego mieszkania dostaną bez problemu. 

I ja nie wiem, czy my teraz rozmawiamy o tym, ile lat po rozpoczęciu pracy kupię mieszkanie za gotówkę??? UK właśnie planuje wprowadzić kredyty na 50 lat, a Ty podajesz brak możliwości kupienia takiego mieszkania jako przykład na co?

Nie, remont tyle nie kosztuje. Właśnie dlatego ludzie w tamtym wątku piszą o tym, zę Rappar przepłacił, że mógł to zrobić dużo taniej itd. Zresztą ja też właśnie robię remont i pracownik budowlany zapytał mnie, urzędnika, czy może sobie zabrać drewniane odpady po remoncie, żeby miał czym palić w zimie. To tak w kwestii bogactwa pracowników budowlanych.

Wydaje mi się, ze dyskusja zaczęła się od tego:

 

To w końcu kto podaje kłamliwe informacje?

Musiałbyś mi przytoczyć z historii przykład takiego dwuletniego lockdownu jaki mieliśmy w latach 20-21, bo chyba rzeczywiście nie ogarniam historii i go przegapiłem.

Na każdy pozytywny wskaźnik, którym wyróżniamy się na tle innych krajów i na tle poprzedników u władzy, zawsze można dać odpowiedź, że to mimo PIS-u a nie dzięki PIS-owi. Tylko to się nie odnosi do żadnych merytorycznych danych i jest opinią bez pokrycia w faktach.

A skąd wiesz, ile kosztuje remont?

2 lata temu robiłem remont lokalu uzytkowego, teraz robię mieszkania. To wiem.

 

Polecasz kredyt??? Przy tym co się teraz dzieje ze stopami??? Znajomy cała pensje z UM wydaje ratę. Podskoczyła mu 1700 na 3000zl. Na stronie licytacji komorniczych nieruchomosci były zawsze 4-5 pozycji, teraz są 4 strony.

No ale polecasz kredyt. Świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

A skąd wiesz, ile kosztuje remont?

2 lata temu robiłem remont lokalu uzytkowego, teraz robię mieszkania. To wiem.

 

Polecasz kredyt??? Przy tym co się teraz dzieje ze stopami??? Znajomy cała pensje z UM wydaje ratę. Podskoczyła mu 1700 na 3000zl. Na stronie licytacji komorniczych nieruchomosci były zawsze 4-5 pozycji, teraz są 4 strony.

No ale polecasz kredyt. Świetnie.

Oprocentowanie kredytów jest ciągle poniżej inflacji a zmienna stopa ma to do siebie że się zmienia. Branie kredytu na zmiennej stopie przy najniższych odsetkach jest dużo bardziej ryzykowne. Bo myślisz sobie: no przecież stać mnie na droższy dom/mieszkanie, 2500 raty jest do przeżycia. A efekty są takie jakie są. 

Ponieważ nie tylko Ty robisz remont. 

5 minut temu, Koelner napisał:

rYok9kpTURBXy9iNDg4ZTFjZGYxNGI3NjIzY2Q5Z

 

Nie chce mi się nawet wstawiać innych tabel z samorządów itp itd

Gdzieś miałem dane o tym ile samorządy wybudowały basenów w ostatnich latach, ale nie mogę ich znaleźć. 

Ale krytykowanie PIS za to, że platformerskie samorządy napierdalają na kredyt, tak jak robiły to kiedy były u władzy na poziomie państwowym, to wyższa szkoła jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki obecnie mocno zacieśniły możliwości otrzymania kredytu.  Dla dużych firm zaprzestano finansować budowy sektora hotelowego czy condo. Procedury są przedłużane i ogólnie szuka się powodu aby kredytu nie dać. I to nie pisze w ogólne o zwykłym Kowalskim. Ten może zapomnieć. Ale to nie problem. Po prostu poczekam. I Fluber serio się nie upieraj przed tymi strefami bo obecny boom związany z napływem inwestycji związany jest europejska tendencja skrócenia łańcucha dostaw i odejście ile się da od Chin. Jesteśmy w bardzo dobrym położeniu i jak myślisz dlaczego każdy węzeł S3 S6 A2 A4 S17 S7 czy A1 znam na pamięć łącznie z tymi niewybudowanymi? Bo będzie A klasowa powierzchnia przemysłowa rosła do 30-35 mln mkw docelowo. A to już będzie poziom zjednoczonych Niemiec. Na efekty twoich bajeczek o tym jak PiS rządzi poczekam. Na rozwój w tym samym czasie, poprzez rozpędzone tendencje rynkowe, naszego kraju nie tylko nie zamierzam czekać bezczynnie a wręcz przeciwnie być częścią tych zmian. Cała branża związana z inwestycjami zagranicznymi bardzo negatywnie ocenia postawę rzadu i wprowadzone rozwiązania  a Ty mimo to jeszcze przywołujesz to jako sukces rzadu? Rozbawiłeś mnie do łez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.