Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Pablo81 napisał:

Bo nie mogę zrozumieć jednego.

W moim landzie (DDR) minimalna idzie o ok 15% w górę (druga podwyzka we wrzesniu, pierwsza byla z poczatkiem lipca), całe Niemcy są uzależnione od rosyjskiego gazu i media (niemieckie) pisały od miesięcy o nadchodzącej z tego powodu recesji, a inflacja utrzymuje się na poziomie ~8.2%. A duszona w Polsce przekroczyła 15%, w trójce mówili, że może spokojnie do końca sierpnia podskoczyć o parę pkt %. No to jak ja duszą?

Edit

I w De nie podnoszą stóp procentowych.

Euro nie jest w tym samym koszyku walutowym co hrywna i rubel. Zobacz na inne demoludy. Poza tym dojczlandy przyznały sobie twardą walutę, którą żyrowaliśmy, a nam pokazują środkowy palec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeżeli jednak miałeś na myśli, że żyrowaliśmy jednak Euro, to jak do tego mają się postawa Jarosława twierdzącego, że brak przystąpienia Polski do strefy Euro to sukces? 

No ale w radiu mówią, że na Węgrzech wyższe stopy %, a w Argentynie wyższa inflacja, więc jestem spokojny.

Boję się tylko, że kasa zainwestowana w nieruchomości pójdzie w dół, bo na serwisie licytacji komorniczych (tam, gdzie je posiadam w Polsce) są zamiast zwyczajowo jednej strony już cztery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ignazz napisał:

Każdy normalny w takim momencie dosyć trudnym dla gospodarki odpuściłby chociaż pozytywne wypowiedzi co do działań durnej partii. Ale jak widzę chłopaki dalej są w dobrym nastroju. Ok. Poczekam. 

Ale mamy narzekać że jest zerowy VAT, obniżka podatków na paliwo i dopłaty do węgla zamiast podnoszenia VAT i zamrażania pensji w budżetowe bo kryzys? 

Inflacja w USA najwyższą od 40 lat. Trump 100 razy lepszy niż biden zatem, tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, fluber napisał:

Ale mamy narzekać że jest zerowy VAT, obniżka podatków na paliwo i dopłaty do węgla zamiast podnoszenia VAT i zamrażania pensji w budżetowe bo kryzys? 

Jak można wpadać w super euforię jak się drukuje kasę oraz rozdaje socjalne w czasie prosperity to teraz można narzekać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Bo jak przyjdzie kryzys to chodzi o to zeby było z czego obniżać

 

4 minuty temu, starYfaN napisał:

Nagrabili kasy z rynku, nadrukowali, wsadzili do worka i teraz stać nas na duszenie inflacji zerowym vatem - proste.

jak na Twitterze u Pereiry 🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, starYfaN napisał:

Nagrabili kasy z rynku, nadrukowali, wsadzili do worka i teraz stać nas na duszenie inflacji zerowym vatem - proste.

To nie jest duszenie inflancji... To co najwyżej jest ulga dla ludzi ale z duszeniem inflacji ma niewiele wspólnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

Bo jak przyjdzie kryzys to chodzi o to zeby było z czego obniżać

Gdyby podatki były niskie na stałe, a nie od "święta" to nie byłoby trzeba obniżać. Ludzie mieliby co przejeść gdy politycy dzielnie walczyliby o powrót do normalności.

Ani podatki nie są niskie na stałe. 

Przez co ludzie nie mieli czego odkładać.

Czyli nie mają czego przejadać jak przyszedł kryzys.

A walka polityków to też takie mocne 0,5/10.

 

Oczywiście możesz tego bronić, ale c*** wie po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

1. Ale mamy narzekać że jest zerowy VAT,

 

2. obniżka podatków na paliwo i dopłaty do węgla zamiast podnoszenia VAT

 

3. zamrażania pensji w budżetowe bo kryzys? 

 

Oczywiście nie jestem bezrobotnym pobierającym tylko świadczenia ani nie pracuje w budżetówce wiec pozwól ze odpowiem na twoja wysublimowana wypowiedz z mojej perspektywy czyli tych co mimo wszystko utrzymują te komedie. 
 

1. Podwyższono wszystkie maksymalne marze na paliwo w centrali i zaproponowano dosyć wygodne obecnie rozwiązanie podatkowe gdzie przechodząc na ryczałt VATowiec rozlicza się z VATU i odlicza ten podatek ale nie odlicza dochodowego w kosztach. Podatki VAT dla tych których tak się w Polsce nie lubi „przedsiębiorców oszustów z Vanów” neutralne. Wiec ta zmiana dokarmia na pewno nie tych z działalności i prowadzących przedsiębiorstwa. Myśle ze wiesz kto za to zapłaci gdy z VATU będę mniejsze przychody państwa. 
 

2. nowoczesna gospodarka serio odchodzi ile się da od węgla i o ile zbijanie opłat na paliwie jest nieskuteczne bo przy kasie i tak płacimy dużo więcej ( mam takie odczucie ze więcej niż wymaga dziś tego rynek ale Orlen ma monopol i zobaczymy to w bonusach prezesów tych spółek niedługo) to wspomniane obniżanie paliwa jest złudne a co do węgla się nie wypowiem. 
 

3. lubię jak się ludziom wiedzie ale jeżeli państwo ma realny wpływ na polityka płac to przez budżetówkę. Brak zamrożenia = wyższy koszt bo to napędza inflacje której skutki się wyrównuje podwyższka w budżetówce ( jest coś takiego bo nie wiem ) i znowu zapłacą przedsiębiorstwa. 
 

jezeli masz tych co nie (mało) pracują i pobierają zasiłki i tych do których trzeba dopłacać w budżetówce to zostaje mi moja grupa zawodowa jako „kasa zapłaci”. 
 

jezeli w zamian miałbym idealne warunki do rozwoju gdzie nadganiajac pracowitością może i bym się godził na wyższy fiskalizm mając porządek prawny na stabilnym poziomie ale tu mi państwo nic nie daje. 
 

i nie róbmy parodii. Pędząca gospodarka światowa = wyniki w Polsce sukcesem tylko rzadu a gdy gorsze wyniki to nie my to kryzys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.