Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, fluber napisał:

Gdzieś miałem dane o tym ile samorządy wybudowały basenów w ostatnich latach, ale nie mogę ich znaleźć.

 

baseny nie są potrzebne?

6 minut temu, fluber napisał:

Ale krytykowanie PIS za to, że platformerskie samorządy napierdalają na kredyt, tak jak robiły to kiedy były u władzy na poziomie państwowym, to wyższa szkoła jazdy.

to za co jest odpowiedzialny PiS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Narzekający przedsiębiorcy? Nowe, nie znałem. 

Firmy / Inwestorzy / Pracodawcy / Organizacje Handlu / Prawnicy / Architekci / Projektanci 

a Ty dalej swoje. Przedsiębiorcy z suva e okularkach RB i z łokciem. Wyjdź z tego tępego i ograniczonego światopoglądu twojej partii

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

baseny nie są potrzebne?

Baseny to kiełbasa wyborcza. Większą niż 500 plus. 

2 minuty temu, Koelner napisał:

 

to za co jest odpowiedzialny PiS?

W moim rozumieniu odpowiada za globalne wskaźniki gospodarcze takie jak PKB, inflacja, realne wynagrodzenia, bezrobocie itp. A o jakości ich rządów świadczy to jak te wskaźniki wyglądają na tle innych krajów regionu/najbliższego otoczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Baseny to kiełbasa wyborcza. Większą niż 500 plus.

hahahahaha

z basenu korzystają ludzie, którzy zostawiają tam hajs i poprawiają swoje zdrowie, dodatkowo zarabiają firmy które to budują, utrzymują - zwiększa to dobrobyt

z kurestwem 500 plus to się nie równa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Firmy / Inwestorzy / Pracodawcy / Organizacje Handlu / Prawnicy / Architekci / Projektanci 

a Ty dalej swoje. Przedsiębiorcy z suva e okularkach RB i z łokciem. 

Czyli wyborcy opozycji narzekający na partie której nie lubią. Nowe, nie znałem. 

Ja jestem umysł ścisły. Potrzebuje danych, do nich się odwołuje dyskutując, a w odpowiedzi dostaje że znasz węzły autostradowe i koledzy narzekają. 

1 minutę temu, Koelner napisał:

hahahahaha

z basenu korzystają ludzie, którzy zostawiają tam hajs i poprawiają swoje zdrowie, dodatkowo zarabiają firmy które to budują, utrzymują - zwiększa to dobrobyt

z kurestwem 500 plus to się nie równa

Samorządy biorą dotacje z Unii za gwarancję że przez 5 lat basen będzie darmowy. Jakby był płatny to by to nie była kiełbasa wyborcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Czyli wyborcy opozycji narzekający na partie której nie lubią. Nowe, nie znałem. 

Ja jestem umysł ścisły. Potrzebuje danych, do nich się odwołuje dyskutując, a w odpowiedzi dostaje że znasz węzły autostradowe i koledzy narzekają. 

Węzeł to był tylko przykład ze znam się na tej branży która poruszyłeś a na której totalnie się nie znasz (SSE). Może jestem towarzyska osoba ale nie uważasz ze jeżeli tak rozbudowane środowiska mocno krytykują rząd to jest to problem ale na pewno nie taki ze „to są moim koledzy”.?  W tym bronieniu pisu jesteś coraz bardziej niedorzeczny. 

W jakie Fluber towarzystwo wpadłeś ( jeżeli koledzy są tak ważnym elementem ze go przytoczyłeś) ze Ty masz takie poglądy? 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

 

Samorządy biorą dotacje z Unii za gwarancję że przez 5 lat basen będzie darmowy. Jakby był płatny to by to nie była kiełbasa wyborcza

czyli wszystkie inwestycje samorządowe to kiełbasa wyborcza - gratuluje logiki godnej fanatyka PiSu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignazz napisał:

Węzeł to był tylko przykład ze znam się na tej branży która poruszyłeś a na której totalnie się nie znasz (SSE). Może jestem towarzyska osoba ale nie uważasz ze jeżeli tak rozbudowane środowiska mocno krytykują rząd to jest to problem ale na pewno nie taki ze „to są moim koledzy”.?  W tym bronieniu pisu jesteś coraz bardziej niedorzeczny. 

SSE działają od 30 lat. Ja podałem przykład tego, co NOWEGO dołożył pis do tego, co już było. W jaki sposób POPRAWIŁ możliwości pozyskiwania środków z zewnątrz, przedstawiając przykład REALNEGO PROGRAMU, przedstawiając jakie dofinansowania w ramach jego przyznano i w jakim okresie. To są konkrety. I to była moja odpowiedź na twoje " pis nic nie zrobił i tylko rzuca kłody pod nogi".

Jeżeli ktoś jest wyborcą przeciwnika pisu, to będzie narzekał z góry na dół to pis, niezależnie od faktów ( które podałem powyżej). Dowód anegdotyczny mnie nie przekonuje.

2 minuty temu, Koelner napisał:

czyli wszystkie inwestycje samorządowe to kiełbasa wyborcza - gratuluje logiki godnej fanatyka PiSu

Nie wszystkie, ale w ostatnich latach z pewnością nasiliło się robienie na kredyt takich rzeczy. W okolicy gdzie mieszkam, chyba każde miasto powyżej 15 tysięcy mieszkańców zrobiło sobie nowy basen w ciągu ostatnich 2 kadencji. 

O festynach kiełbasy, święcie piwa, czy innych dożynkach już nawet nie wspominam. Bardzo bym się cieszył, gdyby mój samorząd był zarządzany tak jak centrala, oj bardzo.

4 minuty temu, ignazz napisał:

W jakie Fluber towarzystwo wpadłeś ( jeżeli koledzy są tak ważnym elementem ze go przytoczyłeś) ze Ty masz takie poglądy? 

W takie, że kolega z pracy w ciągu ostatnich 5 lat wymienił sobie 15-letniego rzęcha na Skodę z Salonu i przeprowadził się z kawalerki w bloku do domu z ogrodem na obrzeżach i ciągle narzeka jak c***owi pis rządzi i jak wszyscy od tego biedniejemy.

Nie traktuję takiego marudzenia poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

SSE działają od 30 lat. Ja podałem przykład tego, co NOWEGO dołożył pis do tego, co już było. W jaki sposób POPRAWIŁ możliwości pozyskiwania środków z zewnątrz, przedstawiając przykład REALNEGO PROGRAMU, przedstawiając jakie dofinansowania w ramach jego przyznano i w jakim okresie. To są konkrety. I to była moja odpowiedź na twoje " pis nic nie zrobił i tylko rzuca kłody pod nogi".

Jeżeli ktoś jest wyborcą przeciwnika pisu, to będzie narzekał z góry na dół to pis, niezależnie od faktów ( które podałem powyżej). Dowód anegdotyczny mnie nie przekonuje.

Realny Program? Ty serio?

w odróżnieniu od Ciebie znam od lat praktycznie każdą SSE wielu teraźniejszych i przeszłych prezesów i co ważne przede wszystkim kadrę od pierwszej linii frontu i nigdzie nie spotkałem się z pozytywnym odbiorem rozwiązań rządowych nawet gdy na górę wrzucono chochoła z PISu ( tych dziwnym trafem nieprzygotowanych merytorycznie). Piszesz ze strefy działają 30 lat i teraz znaleziono cudowne rozwiązanie? Znasz w ogóle różnice i te innowacje? Siedzę w tym 2004 i aby nie być bardziej dosadnym odpuść może ten wątek twojej radosnej twórczości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ignazz napisał:

Realny Program? Ty serio?

w odróżnieniu od Ciebie znam od lat praktycznie każdą SSE wielu teraźniejszych i przeszłych prezesów i co ważne przede wszystkim kadrę od pierwszej linii frontu i nigdzie nie spotkałem się z pozytywnym odbiorem rozwiązań rządowych nawet gdy na górę wrzucono chochoła z PISu ( tych dziwnym trafem nieprzygotowanych merytorycznie). Piszesz ze strefy działają 30 lat i teraz znaleziono cudowne rozwiązanie? Znasz w ogóle różnice i te innowacje? Siedzę w tym 2004 i aby nie być bardziej dosadnym odpuść może ten wątek twojej radosnej twórczości. 

Tak, realny program o nazwie PSI utworzony w 2018 roku przez PIS o którym cały czas pisze a Ty cały czas zmieniasz temat na sse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co rząd zrobił w inwestycjach to napędził projektem nowy ład potężne zaniepokojenie wśród inwestorów którym szarpanie się w przepisach i rewolucyjne wręcz zmiany reguł gry ( w sumie w trakcie bo inwestor liczy 4-6% yeld czyli stopa zwrotu 20 lat nawet) na pewno nie pomogły. 

Teraz, fluber napisał:

Tak, realny program o nazwie PSI utworzony w 2018 roku przez PIS o którym cały czas pisze a Ty cały czas zmieniasz temat na sse

Bo to nic nowego poza górnolotnym hasłem 

Dobre. Chwytliwe. Znałem. 

Ten program to właśnie jest typowy wysryw abyś to łykał jako argument na dobre rządy. 

Nie mam do Ciebie pretensji bo akurat ten chwyt jest mocno wysublimowany. 

Umysł ścisły może po prostu nie zrozumieć. 

Dodatkowo rewelacyjny wynik którym się PiS chwali to także pewna kumulacja inwestycji wstrzymywanych lub przeciąganych przez covid. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

 

Bo to nic nowego poza górnolotnym hasłem 

Dobre. Chwytliwe. Znałem. 

Ten program to właśnie jest typowy wysryw abyś to łykał jako argument na dobre rządy. 

Trudno merytorycznie porozmawiać z fanatykiem. 

Tusk to typowy wysryw

Platforma to typowy wysryw

PSI to typowy wysryw

Znajdź różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 22-24€ na godzinę na szparagach w Niemczech to tak baaardzo mocno teoretyczne chyba. Pablo zapominasz, ze większość z tych ludzi pracuje przez agencje pracy i polowe zabiera agencja dla siebie, tylko za to ze ogarneli Ci pokój na wsi u jakiejś Gertrudy, bez dostępu do wifi, albo jakiś kontener. 
 

Sam pracowałem na budowie w Niemczech przez pierwsze pół roku przez agencje, to wiem jak to wyglada. Mój szef płacił im za mnie ( z pamieci) 27,50€ brutto za godzinę a ja z tego miałem 9,66€ + dieta 50€ dziennie na hotel i jedzenie. Ale za tą dietę to on tez płacił a nie oni;) Szybko się na szczescie dogadałem żeby pracować bezpośrednio ale nie każdy ma takie możliwości, moj szef mnie polubił i ogarnął mi w swoim wolnym czasie mieszkanie, meldunek, wszystkie formalnosci, ale w większości przypadkow im najwygodniej jest płacić trochę więcej do agencji niż zatrudnić cie na kontrakcie u siebie, bo maja wtedy mniej formalnosci i odpowiedzialności za ciebie. 

 

@Pablo81 sam byłem zadowolony z jakości życia w Niemczech ale coś Gloryfikujesz na każdym kroku strasznie tych Niemców. Stawki na budowie 20+€/godz na umowie o prace to są bajki. Realne może we Frankfurcie, Berlinie, Monachium - ale tam zapłacisz za mieszkanie 1000+€ na miesiąc. A już na pewno nikt tyle nie płaci Polakowi co ledwo mówi po niemiecku i dopiero co przyjechał. Minimalna+2-3€/godz i zapoerdalasz, takie są realia. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał:

Te 22-24€ na godzinę na szparagach w Niemczech to tak baaardzo mocno teoretyczne chyba. Pablo zapominasz, ze większość z tych ludzi pracuje przez agencje pracy i polowe zabiera agencja dla siebie, tylko za to ze ogarneli Ci pokój na wsi u jakiejś Gertrudy, bez dostępu do wifi, albo jakiś kontener. 
 

Sam pracowałem na budowie w Niemczech przez pierwsze pół roku przez agencje, to wiem jak to wyglada. Mój szef płacił im za mnie ( z pamieci) 27,50€ brutto za godzinę a ja z tego miałem 9,66€ + dieta 50€ dziennie na hotel i jedzenie. Ale za tą dietę to on tez płacił a nie oni;) Szybko się na szczescie dogadałem żeby pracować bezpośrednio ale nie każdy ma takie możliwości. 

No kwota z dupy żeby mieć rację w dyskusji. 

22-24 euro na godzinę na akord. Praca na zbiorach 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu. 

W 2 miesiące można zarobić 50 x 23 x 12 x 5 czyli jakies 70 tysięcy złotych. 

A Niemcy twierdzą że się Polakom nie opłaca przyjeżdżać

Bzdury i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blackmagic napisał:

No a Ty nie?

Biorac pod uwage cene 26 zl za kg kurczaka jaki widze w sklepach online teraz, to zeby zarobic te 26 zl w pol godziny trzeba miec minimum 50 zl na godzine, co przy 8h dziennie daje 400 zl, przy 22 pracujacych dniach w miesiacu=8800 na reke. 2/3 Polakow zarabia ponizej 4500 zl netto. Takze mysle, ze malo kogo stac na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian napisał:

Serio ? Wiesz moze co to historia ? Inteligentni ludzie potrafią wyciągać z niej wnioski, głupcy nie. No i mamy głupców przy władzy.

Tak, ale to sytuacja, w której faceci z czterema lewymi nogami, śmieją się, że obcy ma dwie nogi i dwie ręce, ale prawą słabo włada.

Poza tym, jakie państwo ma środki na 3 lata recesji. Absurd. Rosja zgromadziła rezerwy ponad >600 mld $ i szlag ją trafił w parę miesięcy.

Ogarnijcie się odrobinę, bo to już jest śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

No kwota z dupy żeby mieć rację w dyskusji. 

22-24 euro na godzinę na akord. Praca na zbiorach 12h dziennie przez 6 dni w tygodniu. 

W 2 miesiące można zarobić 50 x 23 x 12 x 5 czyli jakies 70 tysięcy złotych. 

A Niemcy twierdzą że się Polakom nie opłaca przyjeżdżać

Bzdury i tyle. 

No dokladnie, z opowieści znajomych, ktorzy takie coś robili, to Tylko Ci co jedzą zupki chińskie i tosty dzień w dzień coś fajnego przywożą spowrotem do domu z jednego takiego lata na szparagach…

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Te 22-24€ na godzinę na szparagach w Niemczech to tak baaardzo mocno teoretyczne chyba. Pablo zapominasz, ze większość z tych ludzi pracuje przez agencje pracy i polowe zabiera agencja dla siebie, tylko za to ze ogarneli Ci pokój na wsi u jakiejś Gertrudy, bez dostępu do wifi, albo jakiś kontener. 
 

Sam pracowałem na budowie w Niemczech przez pierwsze pół roku przez agencje, to wiem jak to wyglada. Mój szef płacił im za mnie ( z pamieci) 27,50€ brutto za godzinę a ja z tego miałem 9,66€ + dieta 50€ dziennie na hotel i jedzenie. Ale za tą dietę to on tez płacił a nie oni;) Szybko się na szczescie dogadałem żeby pracować bezpośrednio ale nie każdy ma takie możliwości.

 

@Pablo81 sam byłem zadowolony z jakości życia w Niemczech ale coś Gloryfikujesz na każdym kroku strasznie tych Niemców. Stawki na budowie 20+€/godz na umowie o prace to są bajki. Realne może we Frankfurcie, Berlinie, Monachium - ale tam zapłacisz za mieszkanie 1000+€ na miesiąc. A już na pewno nikt tyle nie płaci Polakowi co ledwo mówi po niemiecku i dopiero co przyjechał. Minimalna+2-3€/godz i zapoerdalasz, takie są realia. 

Praca przez agencję to syf. Sam od tego zaczynałem. Ale jak dasz radę na początku i poduczysz się jezyka, to już masz naprawdę fajne perspektywy. W 5 lat, będąc 2x na tacierzyńskim, udalo mi się naprawdę nieźle odlozyc i nie muszę korzystać z drogi zaproponowanej przez Flubbera (kredyt). Nie pracuje fizycznie, robota lekka (ok 20℅ czasu zajmują mi czynności związane z pracą). Pensja też bardzo spoko, inflacja 8℅, podwyżkę dostanę 11℅, opłaty za mieszkanie nie wzrosną. Pewnie ogrzewanie tak.

O szparagach powiedziała mi dziewczyna, która u nas pracuje, ze zbierała gdzies pod holenderska granicą i płacili im za ilość. Można było zarobić nawet 22-24 Euro.

A od września czy przez Zeitfirme czy bezpośrednio u oracodawcy minimalna za umowę o pracę 12 Euro na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.