Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Koelner napisał:

odpowiedz na pytanie, jakie ma mieć kwalifikacje polityk aby móc być politykiem?

Powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu prawa, historii, politologii, ekonomii i dyplomacji i zarządzania. Powinien w miarę możliwości dobrze przemawiać i być komunikatywny. Osoby posiadające większość tych cech powinny być politykami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

Powinien posiadać podstawową wiedzę z zakresu prawa, historii, politologii, ekonomii i dyplomacji i zarządzania. Powinien w miarę możliwości dobrze przemawiać i być komunikatywny. Osoby posiadające większość tych cech powinny być politykami. 

 

co oznacza podstawowa wiedza np z historii? powinien znać wszystkich królów polskich czy na pamięć konstytucję 3 maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Koelner napisał:

co oznacza podstawowa wiedza np z historii? powinien znać wszystkich królów polskich czy na pamięć konstytucję 3 maja?

Powinien być na tyle "obcykany" z historii, aby wiedzieć, że włażenie w d...ę Niemcom, kończy się zawsze tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber przesłuchałem cały hejt park z Marianną Schreiber i zgadzam się ze Stanowskim, że to jest projekt, który ma za zadanie podkraść te 0,5% opozycji. Początkowo przy jej występach w top model wyglądała na kogoś komu guz w mózgu albo jakaś choroba miesza w głowie ewentualnie na głupka w stylu Edyty Górniak. Tyle, że ona wczoraj wypowiadała się całkiem swobodnie, często umiejętnie zagadywała pytania potokiem wtrąceń i opowieści o niczym. Ta jej niespójność, sprzeczności, naiwność i niekonsekwencja jest dokładnie tym jak opozycję i ich wyborców widzi PIS. Ona jest karykaturą wyborcy PO. Każdy głos na nią to zmarnowany głos dla opozycji. A Pani Szreiber po wszystkim pyknie sobie doktoracik na podstawie swoich badań 🤪

Po czym poznać PISiaka? Nigdy nie pozwoli sobie by pokpić z Kaczyńskiego. Nigdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał:

@fluber przesłuchałem cały hejt park z Marianną Schreiber i zgadzam się ze Stanowskim, że to jest projekt, który ma za zadanie podkraść te 0,5% opozycji. Początkowo przy jej występach w top model wyglądała na kogoś komu guz w mózgu albo jakaś choroba miesza w głowie ewentualnie na głupka w stylu Edyty Górniak. Tyle, że ona wczoraj wypowiadała się całkiem swobodnie, często umiejętnie zagadywała pytania potokiem wtrąceń i opowieści o niczym. Ta jej niespójność, sprzeczności, naiwność i niekonsekwencja jest dokładnie tym jak opozycję i ich wyborców widzi PIS. Ona jest karykaturą wyborcy PO. Każdy głos na nią to zmarnowany głos dla opozycji. A Pani Szreiber po wszystkim pyknie sobie doktoracik na podstawie swoich badań 🤪

Po czym poznać PISiaka? Nigdy nie pozwoli sobie by pokpić z Kaczyńskiego. Nigdy.  

Dlaczego uważasz ze na te karykaturę zagłosują wyborcy opozycji a nie wyborcy PiS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jack napisał:

@fluber przesłuchałem cały hejt park z Marianną Schreiber i zgadzam się ze Stanowskim, że to jest projekt, który ma za zadanie podkraść te 0,5% opozycji. Początkowo przy jej występach w top model wyglądała na kogoś komu guz w mózgu albo jakaś choroba miesza w głowie ewentualnie na głupka w stylu Edyty Górniak. Tyle, że ona wczoraj wypowiadała się całkiem swobodnie, często umiejętnie zagadywała pytania potokiem wtrąceń i opowieści o niczym. Ta jej niespójność, sprzeczności, naiwność i niekonsekwencja jest dokładnie tym jak opozycję i ich wyborców widzi PIS. Ona jest karykaturą wyborcy PO. Każdy głos na nią to zmarnowany głos dla opozycji. A Pani Szreiber po wszystkim pyknie sobie doktoracik na podstawie swoich badań 🤪

Po czym poznać PISiaka? Nigdy nie pozwoli sobie by pokpić z Kaczyńskiego. Nigdy.  

Szanuję, że dałeś radę to obejrzeć w całości. Ja poddałem się po jakichś 40 minutach słuchanych na przysp 1.5, mimo że słuchałem tego przy okazji roboty, to musiałem zmienić na coś bardziej wartosciowego, bo to było za dużo bełkotu jak na jeden raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

Dlaczego uważasz ze na te karykaturę zagłosują wyborcy opozycji a nie wyborcy PiS? 

Wyborcy PISu nie mają żadnych podstaw by na nią głosować. Poza mężem. 

Nie wiem czy wyborcy opozycji na nią zagłosują. Ciężko mi sobie wyobrazić by ktokolwiek na nią zagłosować. To jest trochę tak, jakby ktoś z PO wpadł na pomysł by wziąć jakąś starą babkę z SLD, ubrał ją w moherowy beret, kazał opowiadać o zamachu, JP2, kotach i złych Niemcach i liczył, że odbierze głosy PISowi. 

2 minuty temu, P_M napisał:

Szanuję, że dałeś radę to obejrzeć w całości

Akurat miałem sporo prostej pracy do zrobienia i puściłem sobie przez bluetooth na słuchawki i już nie chciało mi się wracać do telefonu i szukać czegoś innego 🙊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

Na nią nie zagłosuje nikt poza jakimiś trollami i odklejonymi patofemimistkami

Zobacz ilu ludzi głosowało na Kukiza. Ilu głosuje na Macierewicza. Wielu durniów głosuje dla beki. Marianna też swoje zbierze bo komuś się obije akurat o uszy, że zbuntowała się przeciwko mężowi z PISu. Albo, że ma zgrabny tyłek. Albo bo chodzi ma marsze równości. Albo, że chce zadbać o zwykłych ludzi bo sama wychowała się w biedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Koelner napisał:

Zawiesili podobno kobitkę - zawsze uważałem, że PiSowi brakuje luzu i chyba dlatego nigdy na nich nie głosowałem 

Znamienne że zawiesili ja za golfa a nie za wyzywanie Libickiego od kaleki. 

14 minut temu, josephnba napisał:

Na nią nie zagłosuje nikt poza jakimiś trollami i odklejonymi patofemimistkami

Myślę że sporo ludzi którzy naprawdę mają dość tej inby od 16 lat, zagłosują właśnie na nią. 

Właściwie to sam rozważam czy na nią nie zagłosować, chodzi do kościoła, wierzy w Boga, jest przeciwko aborcji, najważniejsze dla mnie punkty są na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

 

Właściwie to sam rozważam czy na nią nie zagłosować, chodzi do kościoła, wierzy w Boga, jest przeciwko aborcji, najważniejsze dla mnie punkty są na miejscu. 

a co z podstawową wiedza? ja też wymienię 3 punkty: byłaby w czołówce lasek w sejmie, dobra jest w sporcie ( widziałem filmik jak żongluje footballówką ) , jest przedsiębiorcza ( top model, partia, zaangażowanie (…) ) - idealny kandydat do sejmu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

a co z podstawową wiedza? ja też wymienię 3 punkty: byłaby w czołówce lasek w sejmie, dobra jest w sporcie ( widziałem filmik jak żongluje footballówką ) , jest przedsiębiorcza ( top model, partia, zaangażowanie (…) ) - idealny kandydat do sejmu 

Tam gdzie jej nie ma zdaje się na profesora. Kolejny plus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.