Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fluber napisał:

Według badań przeprowadzonych na harvardzie:

badania pokazują, że ludzie uczęszczający na msze i ceremonie religijne przynajmniej raz w tygodniu dużo rzadziej zmagają się z chorobami psychicznymi, które mogą prowadzić do samobójstw. 

tak jak napisał kolega Pepis. Ignorujecie badania naukowe tam gdzie wam nie pasują do światopoglądu.

moze sie myle  ale  wiekszosc osob popelniajacych samobojstwa nie jest chora psychicznie .

 

Śmierć na skutek samobójstwa - standaryzowany współczynnik samobójstw na 100 000 mieszkańców

Kraj Współczynnik samobójstw
Belgia 17,27 
Bułgaria 9,78 
Czechy 15,18 
Dania 11,28 
Niemcy 11,79 
Estonia 16,96 
Irlandia 11,14 
Grecja 4,76 
Hiszpania 8,14 
Francja 15,47 
Chorwacja 16,18 
Włochy 6,64 
Cypr 5,19 
Łotwa 19,05 
Litwa 36,12 
Luksemburg 9,29 
Węgry 21,22 
Malta 5,05 
Holandia 11,32 
Austria 15,35 
Polska 16,35 
Portugalia 9,78 
Rumunia 12,23 
Słowenia 21,7 
Słowacja 12,07 
Finlandia 16,36 
Szwecja 13,03 
Wielka Brytania 7,36 
Liechtenstein 7,48 
Norwegia 11,25 
Szwajcaria 13,34 
Serbia 16,81 
Turcja 2,73 

Źródło danych: Eurostat.

jestesmy  najwiekszym katolibanem w europie i jestesmy w czolowce samobojstw , nie widze za bardzo korelacji w wiare w mange i iloscia samobojstw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mistrzBeatka napisał:

moze sie myle  ale  wiekszosc osob popelniajacych samobojstwa nie jest chora psychicznie .

 

Śmierć na skutek samobójstwa - standaryzowany współczynnik samobójstw na 100 000 mieszkańców

Kraj Współczynnik samobójstw
Belgia 17,27 
Bułgaria 9,78 
Czechy 15,18 
Dania 11,28 
Niemcy 11,79 
Estonia 16,96 
Irlandia 11,14 
Grecja 4,76 
Hiszpania 8,14 
Francja 15,47 
Chorwacja 16,18 
Włochy 6,64 
Cypr 5,19 
Łotwa 19,05 
Litwa 36,12 
Luksemburg 9,29 
Węgry 21,22 
Malta 5,05 
Holandia 11,32 
Austria 15,35 
Polska 16,35 
Portugalia 9,78 
Rumunia 12,23 
Słowenia 21,7 
Słowacja 12,07 
Finlandia 16,36 
Szwecja 13,03 
Wielka Brytania 7,36 
Liechtenstein 7,48 
Norwegia 11,25 
Szwajcaria 13,34 
Serbia 16,81 
Turcja 2,73 

Źródło danych: Eurostat.

jestesmy  najwiekszym katolibanem w europie i jestesmy w czolowce samobojstw , nie widze za bardzo korelacji w wiare w mange i iloscia samobojstw. 

Dlatego to nie Ty pracujesz na Harvardzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, fluber napisał:

Dlatego to nie Ty pracujesz na Harvardzie

to tak jak z tym dlugpoisem ktory amerykanie opracowali za miliony dolarow aby im pisal w kosmosie a ruskie wzieli olowek :))))   nie wiem co ci tu nie pasuje , stopien oglopienia ludzi przez kosciol jest ogolnie mierzalny  ,  ilosc samobojstw  rowniez .   co ci nie pasuje scherloku? , masz piekna i duza probe . ogolnie jasne jest jakie kraje sa  bardziej a jakie mniej katolicke .

w czechch kraju wlasciwie ateistycznym jest mniej samobojstw niz w polsce.

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mistrzBeatka napisał:

to tak jak z tym dlugpoisem ktory amerykanie opracowali za miliony dolarow aby im pisal w kosmosie a ruskie wzieli olowek :))))   nie wiem co ci tu nie pasuje , stopien oglopienia ludzi przez kosciol jest ogolnie mierzalny  ,  ilosc samobojstw  rowniez .   co ci nie pasuje scherloku? , masz piekna i duza probe . ogolnie jasne jest jakie kraje sa  bardziej a jakie mniej katolicke .

w czechch kraju wlasciwie ateistycznym jest mniej samobojstw niz w polsce.

Nie pasuje mi to że mamy dyskutować, gdy negujesz badania najlepszej uczelni na świecie, pisząc jednocześnie oglopienia przez ó i scherlocku prze ch bo na swój chłopski rozum czegoś nie widzisz. Szkoda mojego czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Nie pasuje mi to że mamy dyskutować, gdy negujesz badania najlepszej uczelni na świecie, pisząc jednocześnie oglopienia przez ó i scherlocku prze ch bo na swój chłopski rozum czegoś nie widzisz. Szkoda mojego czasu. 

Rzuć link do tej publikacji. Bez sprawdzenia źródeł ciężko nawet stwierdzić czy to co napisałeś nie jest wyrwane z kontekstu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fluber napisał:

Nie pasuje mi to że mamy dyskutować, gdy negujesz badania najlepszej uczelni na świecie, pisząc jednocześnie oglopienia przez ó i scherlocku prze ch bo na swój chłopski rozum czegoś nie widzisz. Szkoda mojego czasu. 

klasyczny nazi miodek :)))))) 

 

badania pokazują, że ludzie uczęszczający na msze i ceremonie religijne przynajmniej raz w tygodniu dużo rzadziej zmagają się z chorobami psychicznymi, które mogą prowadzić do samobójstw. 

 ludzie popelniaja samobojstwa rowniez bez chorob psychicznych ,  moze lepiej zostan przy anegdotkach z zycia . 

Edytowane przez mistrzBeatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pepis21 napisał:

A to jest ciekawe zagadnienie i warto się na chwilę zatrzymać przy tym, ponieważ te same środowiska co negują naukę w przypadku płci same mocno rzucały nauką w tych, którzy mówili że np. homo to dewiacja (nie jest), ziemia jest płaska (jest kulista) albo nie ufają szczepionkom (sprawa mocno dyskusyjna) itp, innymi słowy traktują naukę wybiórczo i podstawiają ją tam gdzie zgadza się ona z ich wizją świata.

Generalnie nie wrzucałbym do jednego kosza tych którzy nie ufali szczepionkom na Covid (z wielu źródeł płynie obecnie wiedza, że mieli rację) z tymi którzy wierzą, że ziemia jest płaska i ymi którzy negują biologię.  W tym pierwszym przypadku ludziom kazano wierzyć "na słowo" a w pozostałych mamy wokół dostateczna ilość zjawisk te prawdy potwierdzająca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Zwróciłeś uwagę że badanie dotyczy tylko wycinka USA ,a dokładniej pielęgniarek i pracowników służby zdrowia? Próbka nie jest na tyle różnorodna aby przenosić na całą populacje. Pod pewnymi względami ciekawsze była globalna statystyka samobójstw w zależności od krajów. Przy okazji publikacja nie dotyczyło to tylko samobójstw ale i alkoholu i innych używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregorius napisał:

Zwróciłeś uwagę że badanie dotyczy tylko wycinka USA ,a dokładniej pielęgniarek i pracowników służby zdrowia? Próbka nie jest na tyle różnorodna aby przenosić na całą populacje. Pod pewnymi względami ciekawsze była globalna statystyka samobójstw w zależności od krajów. Przy okazji publikacja nie dotyczyło to tylko samobójstw ale i alkoholu i innych używek.

Badanie dotyczy jednorodnej grupy żeby móc zbadać wpływ konkretnego czynnika. Myślałem że chcesz link bo masz do czynienia z jakimiś badaniami naukowymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

Generalnie nie wrzucałbym do jednego kosza tych którzy nie ufali szczepionkom na Covid (z wielu źródeł płynie obecnie wiedza, że mieli rację) z tymi którzy wierzą, że ziemia jest płaska i ymi którzy negują biologię.  W tym pierwszym przypadku ludziom kazano wierzyć "na słowo" a w pozostałych mamy wokół dostateczna ilość zjawisk te prawdy potwierdzająca. 

Zawsze z tych samych źródeł. Wszystko wskazuje że nie mili racji ,a dyskusja z antyszczepionkowcami sprowadza się do tego że najpierw wymyślają głupoty rzekomo mówione przez proszczepionkowców a potem to obalają. Wszystko co osoby popierające szczepionki mówiły się sprawdziło (wyłączając paru oszołomów którzy zdarzają się w każdej grupie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Według badania Dalia Research w Polsce około 5 proc. osób deklaruje się jako osoby LGBT, w grupie między 14–29 rokiem życia to ok. 10 proc., w wieku 30-49 to 1 proc.,

i niech mi ktoś powie że to nie jest pranie mózgu młodych ludzi. 

A jak to badanie ma się do tez o tym, że można z tego wyrosnąć, lub leczyć?

2 godziny temu, jack napisał:

kluczowe słowo

1599742862_vxwkuj_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Badanie dotyczy jednorodnej grupy żeby móc zbadać wpływ konkretnego czynnika. Myślałem że chcesz link bo masz do czynienia z jakimiś badaniami naukowymi. 

Nie. ale zawsze sięgam do źródeł. Szczególnie w podobnych przypadkach. Wielokrotnie strony dyskusji (każde) wyciągają jakieś pojedyncze zdania z publikacji i budują na tym swoje teorie. Tutaj tak nie było i samo badanie ciekawe choć Twoje wnioski zbyt daleko idące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jack napisał:

Sorry ale ciężko mi sobie wyobrazić jak może wyglądać takie obnażenie by mieć kutasa na czole 🤯

Gość szedł w kostiumie na którym było pełno sztucznych kutasów. Zamiast zboczeńca wywalić uśmiechano się do niego i wesoło wraz z nim podrygiwano. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian napisał:

Gość szedł w kostiumie na którym było pełno sztucznych kutasów. Zamiast zboczeńca wywalić uśmiechano się do niego i wesoło wraz z nim podrygiwano. 

jak chodziłem po Pompejach to tam pełno było wyrzeźbionych wszędzie kutasów, Rzymianie to mieli dopiero najebane we łbach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, julekstep napisał:

tak patrzę na dane to o ile liczba prób wzrosła potwornie...o tyle skuteczność wręcz zmalała

1.jpg

 

niesamowicie to wygląda tbh i ja bym tutaj winy szukał raczej po stronie psychologii i 'mody' na depresję ('miałam próbę samobójczą, mogę być w Waszej emo-bandzie?') a nie LGBTów :) 

to się wiąże z "era smartfonow" i nieosiągalnymi ideałami z insta itp. w USA jest podobny trend i widać, że około 2015 coś się właśnie zmieniło. sporo o tym mówi Jonathan Haidt.

5 godzin temu, fluber napisał:

Według badania Dalia Research w Polsce około 5 proc. osób deklaruje się jako osoby LGBT, w grupie między 14–29 rokiem życia to ok. 10 proc., w wieku 30-49 to 1 proc.,

i niech mi ktoś powie że to nie jest pranie mózgu młodych ludzi. 

wyprane to sa głowy większości ludzi po ~26 roku życia, bo to do wtedy mózg się rozwija. nic więc dziwnego, że trudno już o jakieś zmiany, gdy niemal każdy siedzi umocniony we własnych okopach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.