Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Koelner napisał:

dlaczego łączysz samobójstwa z religią? Co ma kk do samobójstw w Sri Lance, Gujanie, Mongolii, Kazachstan, WKS, Surinam, Gwinea, Angola, Korea ( pierwsza dziesiątka na świecie ) ?

Łącze wzrost liczby prób samobójczych wśród dzieci że wzrostem odejść liczby dzieci od kościoła. 

Od lat mówię że taki będzie efekt zanim ten trend się pojawił. Teraz mogę tylko powtarzać "a nie mówiłem"

20 minut temu, julekstep napisał:

tak patrzę na dane to o ile liczba prób wzrosła potwornie...o tyle skuteczność wręcz zmalała

1.jpg

 

niesamowicie to wygląda tbh i ja bym tutaj winy szukał raczej po stronie psychologii i 'mody' na depresję ('miałam próbę samobójczą, mogę być w Waszej emo-bandzie?') a nie LGBTów :) 

Rzeczywiście można tak to tłumaczyć. Dziwnie to wygląda. 

@julekstep chociaż gdybym był Jackiem PiSu to bym powiedział że tak się poprawiła służba zdrowia dzięki pis

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Nie jest normalna negacja nauki która wyraźnie mówi, że biologicznie płcie są dwie.

A to jest ciekawe zagadnienie i warto się na chwilę zatrzymać przy tym, ponieważ te same środowiska co negują naukę w przypadku płci same mocno rzucały nauką w tych, którzy mówili że np. homo to dewiacja (nie jest), ziemia jest płaska (jest kulista) albo nie ufają szczepionkom (sprawa mocno dyskusyjna) itp, innymi słowy traktują naukę wybiórczo i podstawiają ją tam gdzie zgadza się ona z ich wizją świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pepis21 napisał:

A to jest ciekawe zagadnienie i warto się na chwilę zatrzymać przy tym, ponieważ te same środowiska co negują naukę w przypadku płci same mocno rzucały nauką w tych, którzy mówili że np. homo to dewiacja (nie jest), ziemia jest płaska (jest kulista) albo nie ufają szczepionkom (sprawa mocno dyskusyjna) itp, innymi słowy traktują naukę wybiórczo i podstawiają ją tam gdzie zgadza się ona z ich wizją świata.

Tak właśnie jest z różnymi środowiskami co nie zmienia faktu że ziemia jest kulista, homo to nie dewiacja, życie zaczyna się od poczęcia, szczepionki działają a płcie są dwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

W kwestii wazektomii i sterylizacji 

Jedno jest odwracalne w zdecydowanej większości przypadków, drugie jest już 4life 

 

Może to jest powód różnicy w prawie 

Ale to znaczy, że kobieta nie jest na tyle odpowiedzialna, żeby zdecydować o tym ?

 

Godzinę temu, fluber napisał:

Zatem zamiast postulatów aborcyjnych powinno pojawić się postulaty prawa do sterylizacji kobiet. Niestety w postulatach parady równości znalazłem prawo do aborcji ale prawa do sterylizacji nie. 

To był tylko pierwszy z brzegu przykład jak sprawy decydowania o własnym ciele mają się do równości.

6 minut temu, fluber napisał:

Tak właśnie jest z różnymi środowiskami co nie zmienia faktu że ziemia jest kulista, homo to nie dewiacja, życie zaczyna się od poczęcia, szczepionki działają a płcie są dwie. 

7 minut temu, fluber napisał:

Tak właśnie jest z różnymi środowiskami co nie zmienia faktu że ziemia jest kulista, homo to nie dewiacja, życie zaczyna się od poczęcia, szczepionki działają a płcie są dwie. 

Z tego co wiem nauki gender mówią o płci kulturowej a nie biologicznej.

Życie zaczyna się od poczęcia - to już stwierdzenie ideologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, fluber napisał:

Łącze wzrost liczby prób samobójczych wśród dzieci że wzrostem odejść liczby dzieci od kościoła.

na Sri Lance jest tak samo ? Litwa jest w pierwszej 10 samobójstw , reszta to jakieś kraje azjatyckie i inne, jak chcesz stworzyć sobie to zawsze może dobrać dane jakie Ci pasują. w sumie możesz też skorelować odejście od kościoła do stanu trenowania dzieci w koszykówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Koelner napisał:

na Sri Lance jest tak samo ? Litwa jest w pierwszej 10 samobójstw , reszta to jakieś kraje azjatyckie i inne, jak chcesz stworzyć sobie to zawsze może dobrać dane jakie Ci pasują. w sumie możesz też skorelować odejście od kościoła do stanu trenowania dzieci w koszykówkę

Nie wiem jak jest na Sri lance. Oceniam trend a nie łączna liczbe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Koelner napisał:

młodzież tyje i coraz mniej uprawia sport - to też wina odejścia od kościoła?

Gdyby tylko był jakiś związek między wiara w życie wieczne a życiem... 

W dniu 24.06.2022 o 08:40, Koelner napisał:

mobbing to bardzo złożona sprawa i bardzo rzadko zdarza się aby ktoś kogoś nagrywał. ofiary raczej są zastraszone i boją się używać tego typu metod 

Zwłaszcza kiedy środowisko się tak ładnie wspiera a o sprawie było wiadomo od lat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kirylow napisał:

Z tego co wiem nauki gender mówią o płci kulturowej a nie biologicznej.

Ci co się nie chcieli zaszczepić też często się odwoływali to kwestii kulturowo-religijnej itp. a i tak byli potępiani przez środowiska m.in gender, które wykorzystywały wobec nich nauki biologiczne. Dlaczego więc nie ma to być broń obusieczna?

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pepis21 napisał:

Ci co się nie chcieli zaszczepić też często się odwoływali to kwestii kulturowo-religijnej itp. a i tak byli potępiani przez środowiska m.in gender, które wykorzystywały wobec nich nauki biologiczne. Dlaczego więc nie ma to być broń obusieczna?

Bo dotyczą dwóch różnych spraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kirylow napisał:

Bo dotyczą dwóch różnych spraw.

Pasujacej światopoglądowo i takiej która do światopoglądu nie pasuje

25 minut temu, jack napisał:

i Tuska. Nie zapominaj o Tusku 

Mam wrażenie że koniec końców w każdej dyskusji musisz na koniec napisać o Tusku żebym się zmieścił w ramach który wyryto Ci w ramach opozycyjnej propagandy politycznej. Zaczyna mnie to już naprawdę męczyć bo zamiast poważnie dyskutować, muszę odpowiadać na januszerskie heheszki o winie Tuska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirylow napisał:

Używa się często sformułowania, że tak jak czarni nie zostali stworzeni dla białych, kobiety dla mężczyzn tak i zwierzęta  dla ludzi. 

ale ludzie na etapie rozwojowym zarodka zostali stworzeni dla ludzi na dalszych etapach rozwojowych

11 minut temu, Kirylow napisał:

Tak, życia...zarodka 

 

nie wstyd ci z taką hipokryzją, płodofobie? 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.