Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cardi napisał:

Rzadki przypadek gdy to duchowni się za to zabierają najpierw, a potem dopiero państwo przechodzi do działania. DOminikanie są najlepsi!

https://info.dominikanie.pl/2021/09/raport-komisji-ws-o-pawla-m/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Reikai napisał:

Tak, tu masz archiwum. https://archive.md/3kJSF

 

Gosc polubił ten komentarz, co by pasowało do tego co pisano pare miesięcy temu o jakiejś gej party aferze w pis.

comment_1637752050YZyTB8POWlH7jjMnpuSat2,w400.jpg

Teraz się pojawiło info ze Gowin od kilku dni jest w szpitalu. Czyli wychodzi na to że gościu o tym wiedział jak to pisał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, quevas napisał:

co roku kostucha zabiera ok. 0,4 mln ludzi, a w 2021 roku zmarło najwięcej Polaków od czasu II wojny światowej

tutaj Szanowny z pewnością odnajdzie tajemnicę tego cudownego zmniejszenia się o 0,8 mln liczby polskich nędzarzy

liczba obywateli PL

2014 -> 38,01 mln

2020 -> 37,95 mln

no nie pykło znów :)

 

ale cieszę się z Twoich popisów -> wybory idą, trzeba utrzymać PiS u władzy, pełna zgoda!

Dziękuję!

btw - liczba samobójstw po ciągłym wzroście za dobrobytu POowego (z rekordowym 6165 w 2014) też ciągle spada w PiSowskiej niedoli (w 2020 to 5156, wg raportu zaproponowanego przez naszego głównego pisiora vasqueza)

 

@quevas masz jeszcze jakieś propisowskie dane pod ręką? xD

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, polskignom napisał:

Są małe, bo mamy dalej względnie tanie państwo w stosunku do rozwoju. A to, co proponujesz to jest latanie wielkich dziur igła i nitka. Mamy turbo niskie zasiłki, mamy turbo tania służbę zdrowia i mamy turbo tania edukacje. Te problemy się nawarstwiają i dopiero będziemy zjadać tego owoce.
Do tego jak @darkonzasłusznie zauważył koszt walki z 500 mln lewych l4 wyniósłby pewnie więcej. A Ty byś pierwszy tu krzyczał o niegospodarnosci. Ja pisze o tych kwotach z perspektywy budżetu państwa, a nie swojego. I tak w ogole to Twoje propozycje są bardziej z Twojego podwórka, a nie państwa. I tu jest największy problem, bo państwo ma jako tako służyć wszystkim, a nie tylko garstce. Ma zapewnić infrastrukturę, zdrowie, edukacje, wypłacać emerytury, renty itd itd. 
i jasne należy piętnować 2 mld na TVP, żeby nie było. Ale pomiędzy piętnowaniem a uzdrowieniem systemu jest coś pomiędzy, natomiast Ty stawiasz znak równości.

Nieprawda. Wiesz czemu posługuję się dniem wolności podatkowej jako wskaźnikiem ? Bo to jest współczynnik pokazujący proporcję między tym co jako kraj wytwarzamy a tym co budżet wydaje. I my wcale nie wypadamy tutaj dobrze. W stosunku do ogólnego bogactwa wydajemy całkiem sporo. Wydajemy proporcjonalnie tyle co inni. A że to realnie są niższe kwoty niż w wielu państwach ? Tak jest i ja o tym wiem, ale w porównując to z naszymi zarobkami to wcale nie wydajemy mało. I nawet jeśli zwiększymy opodatkowanie do 100% to nie nadrobimy tej różnicy przy naszym poziomie bogactwa.  Nie wiem czemu nie potraficie tego zrozumieć.  Właściwą drogą są działania prowadzące do inwestycji i wzrostu PKB a nie zwiększanie obciążeń. Czyli potrzeba stabilności i przejrzystości a nie zmian podatkowych co rok w listopadzie. PiS do czasu Nowego Wału ogłaszał kilka rewolucji z których żadnej nie przeprowadził do końca. Jak tak można rządzić ? Pobudzaniem rynku wewnętrznego i pompowaniem długu naprawdę daleko się nie zajedzie, bo to musi prowadzić do spadku wartości pieniądza i to teraz widzimy. 

Kiedyś pisałem, że PO bujało okrętem w jedną stronę a PiS to trochę uspokoił - za pierwszej kadencji - ale w drugiej postanowił,  że rozbuja łódkę bardziej. To są kolejne niepoważne rządy. Ale nie ma się dziwić skoro w ministerstwie finansów poważną rolę odgrywa gość, który kazał się firmom przebranżawiać w trakcie pandemii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sebastian napisał:

Nieprawda. Wiesz czemu posługuję się dniem wolności podatkowej jako wskaźnikiem ? Bo to jest współczynnik pokazujący proporcję między tym co jako kraj wytwarzamy a tym co budżet wydaje. I my wcale nie wypadamy tutaj dobrze. W stosunku do ogólnego bogactwa wydajemy całkiem sporo. Wydajemy proporcjonalnie tyle co inni. A że to realnie są niższe kwoty niż w wielu państwach ? Tak jest i ja o tym wiem, ale w porównując to z naszymi zarobkami to wcale nie wydajemy mało. I nawet jeśli zwiększymy opodatkowanie do 100% to nie nadrobimy tej różnicy przy naszym poziomie bogactwa.  Nie wiem czemu nie potraficie tego zrozumieć.  Właściwą drogą są działania prowadzące do inwestycji i wzrostu PKB a nie zwiększanie obciążeń. Czyli potrzeba stabilności i przejrzystości a nie zmian podatkowych co rok w listopadzie. PiS do czasu Nowego Wału ogłaszał kilka rewolucji z których żadnej nie przeprowadził do końca. Jak tak można rządzić ? Pobudzaniem rynku wewnętrznego i pompowaniem długu naprawdę daleko się nie zajedzie, bo to musi prowadzić do spadku wartości pieniądza i to teraz widzimy. 

Kiedyś pisałem, że PO bujało okrętem w jedną stronę a PiS to trochę uspokoił - za pierwszej kadencji - ale w drugiej postanowił,  że rozbuja łódkę bardziej. To są kolejne niepoważne rządy. Ale nie ma się dziwić skoro w ministerstwie finansów poważną rolę odgrywa gość, który kazał się firmom przebranżawiać w trakcie pandemii. 

 

Ja pisze o proporcjach wydatków do pkb, a nie, ze nominalnie mniej, wiec nope. 
Co więcej totalnie złe liczysz proporcje obciążeń, co pokazałeś wyliczając 55% dla przedsiębiorców, co jest totalna nieprawda. Anyway, ja się poddaje. Good luck z inwestycjami jak nie będziesz miał ludzi wyedukowanych i zdrowych. 
Miec spokój, a nie płacić podatków to są 2 różne sprawy. Znowu tu stawiasz znak równości. Prawo w Polsce jest kiepsko stanowione, za pisu gorzej niż za po nawet (to jest spore osiągniecie), co nie zmienia faktu, ze kierunki niektórych zmian są dobre.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, quevas napisał:

biedni szybciej i liczniej umierają zamiast całymi stadami - jak sugerował Szanowny - wychodzić z nędzy, dlatego spada ich odsetek w społeczeństwie

Myślałem, że ta przekupna biedota się szybciej rozmnaża, bo obiecano jej 16 złotych dziennie:) Często zmieniasz narrację:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.