Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, fluber napisał:

A może im nie zależy na mandatach tylko żeby ludzie zwolnili??? :)

policja jest od tego aby każde miasto świeciło jak Las Vegas? w sumie w te jesienno-c***owo-przygnębiające dni ociepliliby wizerunek. mnie ciekawi czy dostał standardowe pytania typu „wie Pan za co został zatrzymany?” albo „gdzie się Pan spieszył?” ogólnie cała sytuacje przynajmniej dała pełno memów z tym że ma więcej pkt niż Legia Warszawa lub jak stoi w tramwaju z podpisem „poniedziałek” ;) ocieplili mu wizerunek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Koelner napisał:

policja jest od tego aby każde miasto świeciło jak Las Vegas? w sumie w te jesienno-c***owo-przygnębiające dni ociepliliby wizerunek. mnie ciekawi czy dostał standardowe pytania typu „wie Pan za co został zatrzymany?” albo „gdzie się Pan spieszył?” ogólnie cała sytuacje przynajmniej dała pełno memów z tym że ma więcej pkt niż Legia Warszawa lub jak stoi w tramwaju z podpisem „poniedziałek” ;) ocieplili mu wizerunek :P

Dzisiaj ocieplają mu wizerunek tym że Tusk był chory i wyjątkowo pojechał sam a nie z szoferem żeby go nie zarazić. 

Także Tusk jechał te 107 po mieście chory:) jeszcze lepiej:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, quevas napisał:

halo, Moskwa ! halo, Moskwa ! tu Warszawa !
Dajcie z powrotem tych uchodżców z kamieniami, bo utoniemy, powtarzam : bo pod siedzeniem nam się pali, pali się pod siedzeniem

https://www.money.pl/gospodarka/ponure-dane-gus-takiego-ciosu-w-portfele-polacy-nie-doswiadczyli-od-1997-r-6707494656248576a.html

Wrzucałem to wyżej, z tym ze dalej mamy jeden z lepszych wyników w europie. Chyba nie jest tak zle, jak sami sobie próbujemy wmawiać. Gardze pisem za brak kultury politycznej i buractwo , ale gospodarczo wygląda to spoko.

comment_1637657240QVu6FEpw4zwySs16dLgBo5,w400.jpg

comment_1637656978HnDygN4vob8T6R7WRoS7IH,w400.jpg

595874785a41304641684d78_1637590011nqYQynrUo8Ha8T86nl79Xk.thumb.jpg.b4cd25469af0ae254496f802478e4a96.jpg

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

A może im nie zależy na mandatach tylko żeby ludzie zwolnili??? :)

Pan raczy żartować? :) dlatego nakazują nie wracać na komendę bez określonych liczby mandatów? ( true story odemnie z miasta)

 

https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/tylko-pouczenie-a-mialam-170-radna-i-zona-policjanta-z-nowogardu-nie-wylaczyla-mikrofonu/

 

kurde, glupi Tusku, wystarczyło powolac się na jakiegoś kolegę i byłoby cacy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, polskignom napisał:

Ale o czym to świadczy ? Te liczby świadczą o tym, że za mało budżetu przeznaczamy na zdrowie. Potrzebujemy przerzucić na nie więcej ok. Ale można to zrobić w ramach tego co już mamy.  Trzeba po prostu te 2,5 % przetransferować z innych dziedzin. Jeśli chodzi o to, że procentowo na zdrowie dajemy mało to tak  jest i ja temu nie zaprzeczam. 

Można by na przykład przekazać 500 mln z budżetu ZUSu gdyby lekarze nie wystawiali lewych zwolnień bo co najmniej tyle one nas kosztują rocznie. Kolejne pieniądze to górnictwo, które kosztuje nas około 2,2 w formie samych dotacji, nie mówiąc o wydatkach na likwidację. A to są takie przykłady prosto z brzegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastian napisał:

Można by na przykład przekazać 500 mln z budżetu ZUSu gdyby lekarze nie wystawiali lewych zwolnień

500 milionów to chyba mnie niż 0,5% wydatków na zdrowie

No i jaki pomysł by lekarze nie wystawiali lewych zwolnień? Mi do głowy przychodzą regularne kontrole ZUS, ale to pociągnie dodatkowe wielomiliionowe koszty ZUS, a jak rozumiem mamy koszty ZUS ograniczać

20 godzin temu, darkonza napisał:

Zresztą, żeby ogarnąc to szaleństwo nie trzeba sięgać do IPN-u:

" Polska nie zamierza przedłużać długoterminowej umowy z Gazpromem na dostawę gazu, po tym, gdy aktualna wygaśnie w 2022 roku - powiedział w poniedziałek agencji Reuters Piotr Naimski, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Eksperci zwracają uwagę, że takie zapowiedzi wygłaszane już teraz mogą mieć na celu wywarcie nacisku na Gazprom, z którym aktualnie negocjuje PGNiG, ale ostrzegają, że może to przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. "

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-nie-odnowi-dlugoterminowej-umowy-z,216,0,2093272.html

"Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział, że jeśli druga nitka gazociągu Nord Stream 2 zostanie zapełniona gazem technicznym, a niemiecki regulator wyda zezwolenie, Rosja rozpocznie dostawy gazu. Zapytany z kolei o kryzys gazowy przekonywał, że kraje, które zawarły z Gazpromem długoterminowe kontrakty, otrzymują teraz gaz po czterokrotnie niższej cenie niż spotowa. "

https://www.money.pl/gospodarka/putin-o-nord-stream-2-zaczniemy-dostawy-gdy-dostaniemy-zezwolenie-6696304402590272a.html

"Za wysokie ceny energii odpowiada Gazprom, Rosja, Nord Stream 2 oraz ci w Europejskiej Partii Ludowej, którzy nie tylko nie zablokowali Nord Stream 2, ale sprzyjali wybudowaniu tego gazociągu” - oświadczył Morawiecki. "

https://forsal.pl/gospodarka/inflacja/artykuly/8297090,morawiecki-w-pakiecie-antyinflacyjnym-obnizka-akcyzy-na-nosniki-energii.html

"PGNiG wypowiedziało zawartą w 2018 roku umowę z grupą Sempra LNG na zakup 2 mln ton skroplonego gazu ziemnego rocznie. Decyzja jest spowodowana opóźnieniem w budowie terminalu skraplającego Port Arthur, z którego polska spółka miała odbierać zakontraktowany gaz od 2023 roku. Jednak kryzys na rynkach wywołany pandemią sprawił, że budowa terminalu nie zakończy się w terminie.

....

 Wysoko oceniamy dotychczasową współpracę z Semprą i chcemy ją kontynuować."

star-trek-picard.gif

https://www.money.pl/gielda/pandemia-pokrzyzowala-plany-pgnig-zerwalo-kontrakt-z-dostawca-gazu-z-usa-6666079697378080a.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pablo81 napisał:

@fluber @polskignom

Urzędnicy z mojego miasta są w sporze zbiorowym z burmistrzem - mają dosyć pracy za minimalną lub lekko powyżej minimalnej.

Fajna dyskusja była :)  Widzieliście "na pewno", że gdzieś te kokosy muszą być :)

To musiał ich gonić do roboty w ostatnim roku, zupełnie odwrotnie do urzędów w mojej okolicy bo tutaj większość "robi zdalnie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebastian napisał:

Ale o czym to świadczy ? Te liczby świadczą o tym, że za mało budżetu przeznaczamy na zdrowie. Potrzebujemy przerzucić na nie więcej ok. Ale można to zrobić w ramach tego co już mamy.  Trzeba po prostu te 2,5 % przetransferować z innych dziedzin. Jeśli chodzi o to, że procentowo na zdrowie dajemy mało to tak  jest i ja temu nie zaprzeczam. 

Można by na przykład przekazać 500 mln z budżetu ZUSu gdyby lekarze nie wystawiali lewych zwolnień bo co najmniej tyle one nas kosztują rocznie. Kolejne pieniądze to górnictwo, które kosztuje nas około 2,2 w formie samych dotacji, nie mówiąc o wydatkach na likwidację. A to są takie przykłady prosto z brzegu. 

Właśnie dokładnie o tym rozmawiamy. Służba zdrowia jest niedofinansowana, to chcesz ja ulepszać. A jak dołożyć to jakieś 500mln i 2 mld od górników. Ja mówię o wartościach rzędu 3%, a Ty mówisz o wartościach rzędu 0,03%. 
Edit:

koszty przedwczesnych zgonów >>>>>>>> koszty lewych l4 dla gospodarki

Edytowane przez polskignom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, polskignom napisał:

Właśnie dokładnie o tym rozmawiamy. Służba zdrowia jest niedofinansowana, to chcesz ja ulepszać. A jak dołożyć to jakieś 500mln i 2 mld od górników. Ja mówię o wartościach rzędu 3%, a Ty mówisz o wartościach rzędu 0,03%. 
Edit:

koszty przedwczesnych zgonów >>>>>>>> koszty lewych l4 dla gospodarki

To przecież mówię, że można przesunąć kasę wewnątrz budżetu. Inaczej rozdysponować to co mamy. A to o czym ja mówię to dodatkowe pieniądze. Takie które w 20 lat pozwoliłyby zlikwidować zadłużenie polskich szpitali. Ja wiem, że to są dla Ciebie małe kwoty - ale dla mnie całkiem spore. Tym bardziej, że ja patrząc na 523 mld budżet i widząc "wolne" 2,7 mld złotych widzę wolne 0,516 % całego budżetu a nie 0,03%

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

To przecież mówię, że można przesunąć kasę wewnątrz budżetu. Inaczej rozdysponować to co mamy. A to o czym ja mówię to dodatkowe pieniądze. Takie które w 20 lat pozwoliłyby zlikwidować zadłużenie polskich szpitali. Ja wiem, że to są dla Ciebie małe kwoty - ale dla mnie całkiem spore. Tym bardziej, że ja patrząc na 523 mld budżet i widząc "wolne" 2,7 mld złotych widzę wolne 0,516 % całego budżetu a nie 0,03%

Są małe, bo mamy dalej względnie tanie państwo w stosunku do rozwoju. A to, co proponujesz to jest latanie wielkich dziur igła i nitka. Mamy turbo niskie zasiłki, mamy turbo tania służbę zdrowia i mamy turbo tania edukacje. Te problemy się nawarstwiają i dopiero będziemy zjadać tego owoce.
Do tego jak @darkonzasłusznie zauważył koszt walki z 500 mln lewych l4 wyniósłby pewnie więcej. A Ty byś pierwszy tu krzyczał o niegospodarnosci. Ja pisze o tych kwotach z perspektywy budżetu państwa, a nie swojego. I tak w ogole to Twoje propozycje są bardziej z Twojego podwórka, a nie państwa. I tu jest największy problem, bo państwo ma jako tako służyć wszystkim, a nie tylko garstce. Ma zapewnić infrastrukturę, zdrowie, edukacje, wypłacać emerytury, renty itd itd. 
i jasne należy piętnować 2 mld na TVP, żeby nie było. Ale pomiędzy piętnowaniem a uzdrowieniem systemu jest coś pomiędzy, natomiast Ty stawiasz znak równości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

i jasne należy piętnować 2 mld na TVP, żeby nie było.

Sorry ale nie jestem pewien:

" Mimo dotychczasowej finansowej kroplówki od państwa, TVP ma kilkanaście razy mniejsze przychody niż nadawcy publiczni w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Nawet biorąc pod uwagę relację wpływów telewizji publicznej do PKB, wypadamy gorzej od tych krajów. "

https://businessinsider.com.pl/biznes/media/przychody-tvp-i-telewizji-z-innych-krajow-porownanie/5m6nplm

Tam też jest propaganda za tą kasę, tylko inna, np. ta LGBT albo ta "zielona"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, polskignom napisał:

Są małe, bo mamy dalej względnie tanie państwo w stosunku do rozwoju. A to, co proponujesz to jest latanie wielkich dziur igła i nitka. Mamy turbo niskie zasiłki, mamy turbo tania służbę zdrowia i mamy turbo tania edukacje. Te problemy się nawarstwiają i dopiero będziemy zjadać tego owoce.

Od 1 stycznia 2022 według tabelek ministerstwa, osoba która ukończy studia doktoranckie i chciałaby się zatrudnić na uczelni na etacie naukowo-dydaktycznym może dostać pierwszą umowę w wysokości 3205 złotych brutto (chyba, że na resztę uczelnia zorganizuje kasę spoza dotacji na wynagrodzenia, co zresztą robi...).  Na informatykach, czy innych telekomunikacjach jest od kilku lat armagedon, który właściwie się rozlewa na wszystkie uczelnie ścisłe i to nas zaraz bardzo zaboli. Największym naszym problemem jest polityka "jakoś to będzie" i "do tej pory działało". A wiele miejsc sypie się jak domek z kart. Szkoły, uczelnie, szpitale itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

Sorry ale nie jestem pewien:

" Mimo dotychczasowej finansowej kroplówki od państwa, TVP ma kilkanaście razy mniejsze przychody niż nadawcy publiczni w Niemczech czy w Wielkiej Brytanii. Nawet biorąc pod uwagę relację wpływów telewizji publicznej do PKB, wypadamy gorzej od tych krajów. "

https://businessinsider.com.pl/biznes/media/przychody-tvp-i-telewizji-z-innych-krajow-porownanie/5m6nplm

Tam też jest propaganda za tą kasę, tylko inna, np. ta LGBT albo ta "zielona"

No ja wiem, ale są pilniejsze potrzeby niż 2 mld na TVP. Trudno akurat tutaj się z Sebastianem nie zgodzić.

9 minut temu, fluber napisał:

Od 1 stycznia 2022 według tabelek ministerstwa, osoba która ukończy studia doktoranckie i chciałaby się zatrudnić na uczelni na etacie naukowo-dydaktycznym może dostać pierwszą umowę w wysokości 3205 złotych brutto (chyba, że na resztę uczelnia zorganizuje kasę spoza dotacji na wynagrodzenia, co zresztą robi...).  Na informatykach, czy innych telekomunikacjach jest od kilku lat armagedon, który właściwie się rozlewa na wszystkie uczelnie ścisłe i to nas zaraz bardzo zaboli. Największym naszym problemem jest polityka "jakoś to będzie" i "do tej pory działało". A wiele miejsc sypie się jak domek z kart. Szkoły, uczelnie, szpitale itd.

Ale ja to wiem i nawet próbuje tu uprawiać w tym celu donkiszotyzm. Ale trochę mi się zaczyna nudzić ;). Z drugiej strony gros ludzisk z tego forum było wychowywane/edukowane tuż po PRL-u, gdzie narracja była jedna. W garze masz tyle, na ile zarobisz. Wiec każdy dalej mysli, ze to jak się urodziłeś nie ma wpływu, na wszystko zarobiłeś sam, ciężko pracując etc etc. A państwo wyciąga łapy po moje ciężko zarobione pieniądze.

A druga rzecz niedofinansowanie edukacji czy sz nie wychodzi od razu, problem się nawarstwia przez lata. Wiec ciężko wymagać od ludzi, żeby się zastanawiali 20 lat wprzod w kwestii sz czy edukacji, skoro u nas nawet odkladanie na emeryturę jest dość mocno passe, a ZUS to złodziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, quevas napisał:

PISneyland : 2 mln Polaków w skrajnej biedzie, 4 mln w tzw. warunkach trudnych, 6 % dzieci w ubóstwie, 15 % seniorów nie ma za co badać się i leczyć, 20 % młodzieży z problemami psychicznymi, 7 % targnęło się na własne życie

więcej na Sznurem za Mundurem, więcej na czołgi i propagandytyzm, więcej na łapiduchy w koloratkach i odprawy na partyjnej karuzeli stanowisk w państwowych instytucjach, więcej błota na Ochojską

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/szlachetna-paczka-publikuje-raport-o-biedzie-2021/dcr35zl

ale w sensie że propsujesz PiS, który mimo zagrożeń zewnętrznych poprawia te wyniki (w 2014 2,8 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, 10% dzieci w ubóstwie, kolejnych cyferek chyba nie ma już po co sprawdzać)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, julekstep napisał:

ale w sensie że propsujesz PiS, który mimo zagrożeń zewnętrznych poprawia te wyniki (w 2014 2,8 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, 10% dzieci w ubóstwie, kolejnych cyferek chyba nie ma już po co sprawdzać)?

@quevas tutaj postanowił podpisać się pod zdaniem, że nawet pandemia jest lepsza niż platforma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fluber napisał:

@quevas tutaj postanowił podpisać się pod zdaniem, że nawet pandemia jest lepsza niż platforma:)

hardkorowy pisior z typa

w ogóle ten fragment o zdrowiu psychicznym młodzieży w kontekście tego że niby PiS zły..jak to wygląda w tekście źródłowym (raport szlachetnej paczki):

Według danych Światowej Organizacji
Zdrowia co piąte dziecko i nastolatek
zmaga się z zaburzeniami psychicznymi. 

 

xD - te 20% to jest stała wartość ustalona przez WHO bodajże w 2004 roku xD

 

vasquie at his best ❤️ 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.