Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, polskignom napisał:

Koszt inwestycji ~0,001 tarcz dla przedsiębiorców 🥲. A można tyle oszczędzić. To jest ten Twój pomysł na lepsze państwo? 

A tu tez ciekawostka, zadziwiajace wyniki firm (no jak to możliwe, ze te strasznie dobijane i dojone firmy tak se radzą?)

https://mobile.twitter.com/GSiemionczyk/status/1463823749132832772

a tu for zmienia narracje (obniżka podatków jest jednak be):

https://mobile.twitter.com/DudSlaw/status/1464191357908664326
 

W sumie pierwszy raz od dawna się zgadzam z for. Koniec świata coraz bliżej :) 

 

Dla mnie to nic dziwnego, pisałem już wcześniej, że firmy działają teraz wyprzedzająco bez wyczekiwania to raz a dwa że odbijają sobie rok 2020. Marże znów spadną do starego poziomu jak sytuacja cenowa się uspokoi. A teraz to niech lepiej konsument więcej zapłaci niż firma ma stracić, bo przypominam, że w zeszłym roku straciliśmy kilkanaście procent PKB. Zresztą w odpowiedziach pod tym postem ludzie Ci to samo piszą.  Radzę jednak wciąż zauważyć jaki to jest poziom liczb  i przypomnieć,  że z tej kasy jeszcze trzeba zrobić inwestycje. To tak dla ludzi, którym wydaje się, że biznes to "jachty dziwki i opierdalanie się"

Tutaj pod pierwszym linkiem masz rentowność z zeszłego roku https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/podmioty-gospodarcze-wyniki-finansowe/przedsiebiorstwa-niefinansowe/wyniki-finansowe-przedsiebiorstw-niefinansowych-w-okresie-styczen-czerwiec-2020-roku,12,40.html  to było 4,4 % ale można popatrzeć jak pogorszyły się inne składniki. 

Odbicie jest naturalne - we wszystkim. 

A co do tej inwestycji.  Jest takie stare przysłowie - ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Tu 100 mln, tu 50 tam 20 a na koniec mamy parę miliardów. 

Ta inwestycja jest tylko przykładem. W zasadzie z każdej takiej inwestycji spokojnie można zabrać 10% i ulokować je w bardziej potrzebnym miejscu - na przykład w służbie zdrowia. Rozrzucając pieniądze na lewo i prawo doprowadza się do sytuacji w której zawsze na coś brakuje. 

 Co do tarcz dla przedsiębiorców - nie chce mi się powtarzać, pisałem nie raz o złej dystrybucji i kiepskiej kontroli, zdania nie zmieniam. W każdym razie ja nie wziąłem złotówki. 

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sebastian napisał:

  Radzę jednak wciąż zauważyć jaki to jest poziom liczb  i przypomnieć,  że z tej kasy jeszcze trzeba zrobić inwestycje. To tak dla ludzi, którym wydaje się, że biznes to "jachty dziwki i opierdalanie się"

No, faktycznie, zapomniałem, że inwestycji się w koszty nie wrzuca 😨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Sebastian napisał:

Wrzuca się ale idzie to w amortyzację na kilka lat, tak więc nie, inwestycja nie zmniejsza Ci kosztów na raz. Wiedziałeś chyba o tym ? 

I inwestycje polegają na jednej rzeczy raz na kilka lat? To nie wiedziałem. Podobnie jak o istnieniu leasingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RappaR napisał:

I inwestycje polegają na jednej rzeczy raz na kilka lat? To nie wiedziałem. Podobnie jak o istnieniu leasingu

Zasadniczo jest tak, że jak masz firmę małą o obrocie 500 tys euro brutto rocznie to możesz odliczać maszyny i budynki do  sumy 200 tys zł. Jeśli zaś masz firmę która robi większe obroty to od razu w koszty możesz wrzucić inwestycję o oszałamiającej wartości 10 tys zł. Wszystko powyżej jest środkiem trwałym i ulega amortyzacji. 

Leasing o którym mówisz też nie pozwala od razu wrzucić w koszty całości, w koszty wrzucasz po prostu faktury z leasingu przez cały okres jego trwania ale nie masz amortyzacji. 

No i leasing kosztuje, co najmniej te kilka procent rocznie. Więc na zakończenie po - zazwyczaj - 60 miesiącach płacisz za rzecz o 30% więcej niż normalnie. 

I jednak inwestycje typu hale (poza tymi nietrwale związanymi z gruntem) raczej w leasing nie wejdą.

A to na czym polegają inwestycje to zależy. Ja na przykład zakupów maszyn i urządzeń rzędu 8-20 tys w ogóle nie nazywam inwestycjami bo zazwyczaj nie wpływają one znacząco na możliwości produkcyjne. A te większe inwestycje na kilkaset tysięcy- kilka milionów to raczej planuję i robię je rzadziej, tak więc tak inwestycje bardzo często polegają na dużym zakupie co kilka lat. Przynajmniej u mnie. Znam ludzi, którzy mocno szaleją i graty im za to. Znam takich co szaleli i już nie mają za co szaleć i też graty im za to, próbowali. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quevas napisał:

 

a blisko 92 % nie zgłosiło na policję gwałtu

w Polsce z gwałtem jak z aborcją : oficjalnych danych nikt rozsądny poważnie nie traktuje

Ta, przy czym raport definiuje gwałt także jako próbę gwałtu lub groźbę gwałtu a według raportu 50 procent przyczyn dlaczego kobieta nie zgłosiła "gwałtu" to " Poradziłam sobie sama"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, quevas napisał:

co pokazuje skalę zaniedbań kulturowych i społecznych w postsowieckiej Polsce, a jednocześnie stawia pod znakiem zapytania wartość wyników pierwszego z przedstawionych badań, obejmujących, jak sądzę, oficjalne statystyki, które nijak nie oddają obrazu rzeczywistości, bo : co w Danii czy Szwecji ląduje w aktach policyjnych, w Polsce pozostaje tajemnicą alkowy [i żeby tylko tam] dając okazję do fałszywej dumy z zakłamanej cnotliwości

A może po prostu wpływ na to ma to, kto dokonuje głównie tych gwałtów w krajach skandynawskich oraz to, że tych ludzi nie ma zbytnio w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna wersja jest taka ze Łukaszenka zaczął mięknąć jak mu zamknieto przejscia graniczne i tiry zaczęły się piętrzyć po stronie białoruskiej. Bilans zysków i strat zaczął mu się robić negatywny, a szczególnie przykre dla niego miało być to ze podobno chińczycy zaczęli się sprawą interesować (a z nimi chce mieć dobre relacje). W każdym razie "graniczni" z zachodniej Polski wciąż są delegowani na granice wschodnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, darkonza napisał:

 W każdym razie "graniczni" z zachodniej Polski wciąż są delegowani na granice wschodnią

Mają rozkaz , że na święta niw wrócą do domów. W tej sytuacji wychodzi błędna polityka zagraniczna PiSu która postawiła wszystko na jednego konia - Trumpa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, darkonza napisał:

Inna wersja jest taka ze Łukaszenka zaczął mięknąć jak mu zamknieto przejscia graniczne i tiry zaczęły się piętrzyć po stronie białoruskiej. Bilans zysków i strat zaczął mu się robić negatywny, a szczególnie przykre dla niego miało być to ze podobno chińczycy zaczęli się sprawą interesować (a z nimi chce mieć dobre relacje). W każdym razie "graniczni" z zachodniej Polski wciąż są delegowani na granice wschodnią

Zobacz ile % obrotu (importu/eksportu) Rosji przechodzi przez naszą granicę z Białorusią i będziesz miał odpowiedź :) 

3 minuty temu, Koelner napisał:

W tej sytuacji wychodzi błędna polityka zagraniczna PiSu która postawiła wszystko na jednego konia - Trumpa 

W polityce nieszczególnie da się dywersyfikować przyjaciół :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koelner napisał:

nie ma przyjaciół w polityce. i tak po wygranej Bidena myślałem , że nastąpi zmiana wajchy 

Weź "przyjaciół" w cudzysłów. W przeciwieństwie do republikanów, demokraci zawsze mieli nas w d....e

Pomijając to, "nowy" musi się odciąć od polityki starego, więc kto u nas by nie rządził, po wygraniu przed demokratów i tak czekałyby nas ciche lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.