Skocz do zawartości

Polityka w Polsce


Borys

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Koelner napisał:

poczuł się jak politycy PiSu

Skoro jesteśmy w temacie, czeka nas rewolucja w szkole:)

Cytat

W środę w Warszawie odbył się Kongres Edukacji Klasycznej. Wziął w niej udział minister Czarnek i korzystając z okazji opowiedział o swoich ambitnych planach na edukację w naszym kraju. Jego zdaniem większość błędów w resorcie edukacji to wina opozycji. Minister chce, by polscy uczniowie w szkole nauczyli się "rzeczy najważniejszych".  A czym one dla Przemysława Czarnka są?  Gdybyście mnie państwo zapytali, czego ja chcę dla swoich dzieci, to w pierwszej kolejności chcę, żeby się zbawiły. Wydaje mi się, że dramatem w czasach dzisiejszych jest odcięcie człowieka od perspektywy zbawienia. Jak te dzieci mają się zbawić? One się zbawią tylko wówczas, kiedy nie będą kłamały, kiedy nie będą cudzołożyły, kiedy nie będą zabijały - czyli, kiedy będą przestrzegać 10. przykazań bożych, uniwersalnych rzeczy, które stanowią o dobru człowieka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fluber napisał:

One się zbawią tylko wówczas, kiedy nie będą kłamały, kiedy nie będą cudzołożyły

Po prostu, nie chce swoich dzieci w polityce, a pomawiają pis o rodzinne kupczenie stołkami :) 

22 minuty temu, josephnba napisał:

Tam było chyba mowa o 5ciu milionach zgwałconych kobiet a tym zgwałconych dowcipami i tym podobnymi atrybutami gwałtów 

Nie podali definicji dowcipu, jako narzędzia gwałtu?

Kiedyś to było.

ISWdDCDfb8xIBzOTco5bwIAbpaMpdDcuvjiytXFY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, starYfaN napisał:

Chcesz powiedzieć, że obniżka cen energii, spowoduje podwyżkę kosztów i co za tym idzie, cen produktów?

Głównie liczy się to ile kasy pojawia sie na rynku, ostatnio pojawiał się kasa z pomocy dla firm - stąd inflacja. Teraz ma się pojawić kasa z pomocy dla "biednych" a pojawi sie z tego ze rzad bedzie musiał wyemitowac obligacje by stworzyć nową kasę której nie dostanie z akcyzy.

Jak rzad dowali podatek na 100% i wszyscy oddadzą całą kasę to inflacja natychmiast spadnie, analogicznie działa w drugą stronę

p.s. Jak komuś powiesz ze nowe 100mld euro od UE dla Polski podbije inflacje to tez bedzie zaskoczony,no bo jak to, przeciez skoro to dobrze dostac kase to jakim cudem to ma uczynić równiez coś "złego"

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, P_M napisał:

Ciekawe, czy to kwestia ksiegowa i niewykazania kosztów, czy jest aż tak dobrze? 

IMG_20211126_105539.jpg

Wiadomo, że jest dobrze.

Mamy dobry rzad, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu a ludziom żyje się coraz lepiej.

W pierwszym półroczu dług Polski wzrósł o 65,6 mld złotych. Ach te wydatki chowane poza budżetem, ciekawe ile to będzie procent wydatków państwa na koniec rządów PiS.. Wydatki poza jakąkolwiek kontrolą.

 

Zapomniałem po co tu wszedłem.

https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowy-kampus-akademii-muzycznej-przetarg-ogloszon/

Takie rzeczy budujemy. Pomnik próżności za kasę podatników. Po co taka elewacja ?

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Sebastian napisał:

Zapomniałem po co tu wszedłem.

https://www.bydgoszcz.pl/aktualnosci/tresc/nowy-kampus-akademii-muzycznej-przetarg-ogloszon/

Takie rzeczy budujemy. Pomnik próżności za kasę podatników. Po co taka elewacja ?

Koszt inwestycji ~0,001 tarcz dla przedsiębiorców 🥲. A można tyle oszczędzić. To jest ten Twój pomysł na lepsze państwo? 

A tu tez ciekawostka, zadziwiajace wyniki firm (no jak to możliwe, ze te strasznie dobijane i dojone firmy tak se radzą?)

https://mobile.twitter.com/GSiemionczyk/status/1463823749132832772

a tu for zmienia narracje (obniżka podatków jest jednak be):

https://mobile.twitter.com/DudSlaw/status/1464191357908664326
 

W sumie pierwszy raz od dawna się zgadzam z for. Koniec świata coraz bliżej :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, polskignom napisał:

A tu tez ciekawostka, zadziwiajace wyniki firm (no jak to możliwe, ze te strasznie dobijane i dojone firmy tak se radzą?)

https://mobile.twitter.com/GSiemionczyk/status/1463823749132832772

Janusz_byznesu.jpg?1626622348

 

Można tu jeszcze 100 x napisać, że podwyżka pensji min jest najlepszym sposobem na zastopowanie wyprowadzania pieniądza z kraju przez korporacje. Tylko ilu zrozumie?

Jeżeli kapitał zostaje na miejscu, w końcu i tak trafia tam gdzie powinien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
  • Reikai odblokował(a) ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.