Skocz do zawartości

Coronavirus


RonnieArtestics

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mistrzBeatka napisał:

wlasnie zuwazylem . toczymy tu w miare kulturalna rozmowe , wiec daruj sobie takie wstawki , to nie jest budowa na ktorej pracujesz a ja nie jestem twoim ziomalem od szpadla zrozumiales? 

przytoczylem 80% poniewaz caly czas wyzywasz wszsystich od debili , wiec wytlumaczylem ci miedzy innymi jakimi przeslankami kieruja sie rzady innych panstw , nigdzie tego nie ocenialem . za kilka/kilkanascie miesiecy bedziemy wiedzic kto mialr racje, kto obral najlepsza droge.

 

Po pierwsze: Zaatakowałeś mnie pierwszy, przyrównując mnie i mojego brata do ludzi, którzy w czasie epidemii, gdzie giną ludzie kupują sobie biurka i krzesełka masowo, podczas gdy ja czy mój brat czy jakaś kasjerka w lidlu wypełniamy swoje obowiązki, bo nie powiedzieli nam do tej pory ze możemy sobie w domu zostać. To w sumie tak jakbyś przyrównał tych ludzi z policją, czy lekarzami ze nadal pracują. Teraz robisz z siebie kogos mądrzejszego ode mnie tylko dlatego, że pracuję na budowie i zareagowałem na Twój atak.

Po drugie panie intelektualistów, nie wmawiaj mi czegos czego nie zrobiłem i czytaj ze zrozumieniem, bo to mój brat nazwał ich debilami,  ja tylko go zacytowałem. A swoja droga jak będę chciał to se będę nazywał jak chcę ludzi którzy nie czuja w ogóle zagrożenia w takich sytuacjach, bo to moje zdanie, a nie żadna pycha.

 

Po trzecie jak teksty typu „nie chisteryzuje jak mały chłopczyk” nazywasz kulturalną dyskusją, to gratuluje Ci kultury, panie intelektualisto. Od samego początku tego tematu plujesz we mnie jakims jadem, ze niby panikuje, nie jako jedyny zresztą a ja tylko komentuje to co sie dzieje. 

 

po czwarte, nawet ja kopiący rowy szpadlem ( bo przecież to robi każdy co pracuje na budowie) wiem ze histeria piszemy przez samo h mistrzu.

 

koncze z toba dyskusje, bo nie ma sensu. 

 

@Eld poproszę ostrzeżenie dla mnie jak uznasz ze to zaśmiecanie. 

 

———

 

Well, kto ostatni się obudzi USA czy UK, jak myślicie? 

 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubbas napisał:

Gdyby ktoś chciał dalej bagatelizować sytuacje

Bernard Tomic pierwszym tenisistą z objawami koronawirusa. Australijczyk został poddany izolacji w Miami.
"Wydaję mi się, że zostałem zarażony podczas lotu z Monterrey do Miami. Mam wszystkie objawy. Wylądowałem w Miami w czwartek, a od wtorku czuję się słabo i mam problemy z oddychaniem" - powiedział 27-latek.

profesjonalny tenisista w wieku 27 lat ma problemy z oddychaniem.

W przypadku jego tenisa to może tylko pomóc.. co nie znaczy, że życzę mu jakoś źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by kogoś interesował efekt covid 19 i jego wpływ na banki, ubezpieczycieli to proszę bardzo informacje z pierwszej ręki jak na naczelnego finansitę forum przystało:

  • ING - zamyka około 30 oddziałów. Pozostałe oddziały mają skrócone godziny otwarcia od 11:00 do 15:00.
  • Santander i PEKAO S.A. - wstrzymały całą akcję hipoteczną. Z PEKAO S.A. niby jeszcze można się skontaktować za pomocą maila, czyli w sumie nie można się skontaktować. Dodatkowo PEKAO S.A skróciło godziny otwarcia od 10 do 16.
  • odwołane są wszystkie szkolenia, ale również egzaminy celem uzyskania wpisu do Komisji Nadzoru Finansowego
  • Getin Pana Leszka C. idzie całą szerokością. Nie tylko nic nie zamykają, co nawet zwiększyli swoją aktywność kredytową.
  • Nest zamyka przynajmniej 30% oddziałów
  • Od 4-5 lat w dobie przyśpieszającej informatyzacji wszyscy zgłaszali zapotrzebowanie do Towarzystw Ubezpieczeniowych o możliwość wystawiania polis zdalnie. Wprowadziło to raptem parę TU. W ciągu ostatniego tygodnia raptem parę jeszcze tego nie wprowadziło. Kpiną jest, że to co się nie dało zrobić przez 4 lata, nagle da się zrobić w tydzień. 

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek. Nie mniej w żadnym wypadku nie piszę tego aby siać panikę, że nagle nie będziecie mieli dostępu do swoich środków, a piszę to w celach informacyjnych aby przed wybraniem się do jakiegoś oddziału sprawdzić sobie wcześniej które są czynne. Celem nadrzędnym banków jest zapewnienie ciągłości obsługi. Co istotne, od kilku lat panuje trend zamykania oddziałów kosztem przenoszenia jak największej ilości transakcji do internetu, więc ta sytuacja po prostu spowoduje jeszcze większy skok "informatyczny" i wdrażania nowych innowacji.

Z istotnych informacji dodam, że zaczynają dość mocno przebąkiwać na temat obniżenia stóp procentowych wzorem USA które jednym ruchem obcięły stpoy 0,50% pp. Pole manewru na stopach otwiera się coraz szerzej dzięki malejącej presji inflacyjnej. Oczywiście ceny żywności dzięki wykupywaniu wszystkiego jak leci poszły do góry, ale to tylko 1/8 z całości. Wydatki na kulturę i rozrywkę spadły praktycznie do zera. Ceny paliw, które są największym determinantem inflacji również poleciały bardzo mocno w dół. Już widziałem benzynę po 4,68. I w zasadzie cały handel detaliczny prócz branży spożywczej stoi w miejscu.

Co w praktyce oznacza obniżenie stóp procentowych? Zdecydowanie pomoże gospodarce. Obniżenie stóp procentowych równoznaczne jest z tańszą obsługą wszystkich kredytów, linii debetowych, leasingów osób fizycznych i prawnych opartych na WIBOR. Jeśli zadajesz sobie pytanie, czy Ty mając kredyt hipoteczny na tym coś zyskasz to odpowiedź brzmi tak. Ile? Przyjmuje się że mając kredyt hipoteczny z kwotą kapitału do spłaty w wysokości 300.000 PLN, obniżenie stóp procentowych o 0,25% pp. spowoduje spadek raty o około 43 PLN. Jeśli zdecydują się na ruch taki jak w USA pomnożyć to należy przez dwa. 

Moim osobistym zdaniem teraz jest świetny moment na obniżenie stóp procentowych. Inflacja na pewno spadnie a obniżka spowoduje, że będzie więcej pieniądza w obiegu i sam pieniądz, który również jest towarem, będzie tańszy. Nie mniej jest jeszcze i negatywna strona podwyżki stóp prócz ryzyka inflacyjnego. Wszyscy którzy mają lokaty na oprocentowaniu zmiennym, bądź środki na kontach oszczędnościowych mniej na tym zarobią. Już jest marnie, będzie jeszcze gorzej. Nie będzie się opłacało oszczędzać, za to opłacalne będzie inwestować.

Dodam jeszcze, że ruch taki zapewne będzie wykonany co widać po bankach. W jaki sposób? Co raz modniejsze staje się branie kredytów hipotecznych ze stałym oprocentowaniem na okres 5 lat. Jeszcze w Styczniu takie ING miało ponad 4,2%, by teraz mieć ~3,6%, gdzie zmienne jest w okolicach ~3,8%. Oczywiście wartości podaje z WIBORem. Skoro banki już robią ruch wyprzedzający to nie oznacza to nic innego jak to, że stopy pójdą w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, darkonza napisał:

Dietmar Hopp, właściciel firmy Curevac ocenia, że są szanse, aby szczepionka przeciwko koronawirusowi była gotowa jesienią. W wywiadzie z kanałem Sport 1 Hopp zapowiedział, że próby USA zapewnienia sobie szczepionki na wyłączność nie mają szans powodzenia.

https://forsal.pl/lifestyle/zdrowie/artykuly/1460720,szczepionka-przeciwko-covid-19-moze-byc-gotowa-juz-jesienia.html

Trump miał zaoferować firmie Curevac ponad miliard dolarów, by pozyskać szczepionkę - jak napisał dziennik "Die Welt" - "dla USA i tylko dla USA".

 

Nikt, nic? Naprawdę?

To komuniści, albo Putin musiliby próbować wywinąć światu taki numer żeby była afera na kilka dni, a jak to Trump i USA to nie ma sprawy?  Kraj niosący wolnosc i demokrację próbuje wam odebrac dostęp do szczepionki lub ewentualnie doprowadzić do tego by była horrendalnie droga (czyli w efekcie zabić w białych rękawiczkach tysiace lub miliony ludzi) i na nikim to wrażenia nie robi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

@RappaR oświeć mnie, cóż takiego w moim poście sprawiło, że zasłużyłem na downvote?

Chyba chodzi o to, ze nie ma takich narzędzi, które wpłyną na to jaki sajgon zrobi ta pandemia. I ze generalnie skończy się na 99% tym, ze będą zawieszone raty kredytów i wszystkich opłat publicznoprawnych na jakiś czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, polskignom napisał:

Chyba chodzi o to, ze nie ma takich narzędzi, które wpłyną na to jaki sajgon zrobi ta pandemia. I ze generalnie skończy się na 99% tym, ze będą zawieszone raty kredytów i wszystkich opłat publicznoprawnych na jakiś czas..

Wierz mi. Grubo się mylisz. Póki co gospodarczo to jest małe kichnięcie w porównaniu do 1929, czy 2008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.