Skocz do zawartości

Październik/Listopad 2008 w Lakers


Graboś

Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem tutaj, żeby poczytać coś o naszej inauguracji w sezonie 08/09 i zorientowałem się, że jeszcze nie ma tematu na nowy sezon, wiec go zakładam.

Meczu niestety nie udało mi się zobaczyć, jedyny co mogę póki co wywnioskować po opisie meczu i box scorze, to to, że raczej nici wyszły z tego długo zapowiadanego pojedynku Oden-Bynum.

 

Szkoda, bo po pierwsze byłoby na pewno ciekawiej, po drugie nie życzę Odenowi kontuzji, on i tak już opuścił za dużo, gdyby teraz jeszcze było by to coś poważnego to chyba by się chłopak załamał.

Widzę też, że bardzo dobrze Kobe, za dużo nie grał, a swoje rzucił na dobrej skuteczności, wszechstronnie.

Blazers zawiedli, ale i tak uważam, że będą czarnym koniem tego sezonu.

 

Terminarz najbliższego miesiąca:

 

Październik

Tue 28 vs Blazers W

Wed 29 @ LA Clippers

Listopad

Sat 01 @ Denver

Wed 05 vs LA Clippers

Sun 09 vs Houston

Tue 11 @ Dallas

Wed 12 @ New Orleans

Fri 14 vs Detroit

Tue 18 vs Chicago

Thu 20 @ Phoenix

Fri 21 vs Denver

Sun 23 vs Sacramento

Tue 25 vs New Jersey

Fri 28 vs Dallas

Sun 30 vs Toronto

 

Mamy do końca listopada 14 meczów przed sobą(jeden jeszcze w październiku - dzisiaj) w tym aż 10 w Staples Center. Mimo, to terminarz łatwy nie jest, bo mamy 2 razy Mavs, 2 razy Nuggets, Hornets, Suns, Pistons, Rockets. Być może Mavs, Suns czy Nuggets doceniam bardziej przez wzgląd na poprzednie sezony, ale jednak nadal mogą być groźni.

 

Mimo, że tak jak pisałem terminarz nie najłatwiejszy, to ja liczę na góra 2-3 porażki. Nie ukrywam, że moje oczekiwania na ten sezon są wysokie, ale mam ku temu powodu i trzeba szczerze powiedzieć, że teraz nie powinniśmy się bać i regularnie wygrywać z Phoenix, Nuggets, Mavs itp.

Dlatego ja stawiam optymistycznie, że zakończymy listopad z bilansem 12-2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po inauguracji:)

obejrzalem obszerne hajlajty na lakersmedia.com

niestety brakuje tam trojek arizy.

generalnie nie spodziewalem sie tak latwego zwyciestwa. blazers pomimo dodania kilku klockow i ubycia 2 powinni zagrac lepiej. napewno zagralismy swoje w ataku. kobe jak mvp, gasol najefektywniej jak sie da. odom-ariza-farmar zrobili swoje z lawki. z atakiem nei bedzie u nas problemu. a przypominam, ze jeszcze swojego nei zagrali bynum, vujacic i reszta.

 

jedno slowo wiecej o arizie. przypomnam, ze w 6 z 8 spotkan w pre przekroczyl 10 punktow. dzis z blazers tez przekroczyl. nie moge znalezc dokladnych statsow, ale w poprzednim sezonie bardzo rzadko udawalo mu sie rzucic +10 punktow. zatem tak jak mowilem w zapowiedziach. zdziwia sie haterzy i doubtersi, czy jak tam ich zwal, ariza bedzie solidnym grajkiem z lawki, ktory wniesie nowa jakosc do naszej gry.

 

teraz ostatnia kwestia czyli obrona. z obszernych relacji wyczytalem, ze mamy swietna defensywe. szczegolnie ta pierwszej piatki. nie wiem na ile bylo to wszystko wynikiem slabej postawy blazer i braku zgrania. zwerysikuja to nastepne mecz. ale jezeli naprawde poprawilismy zesolowa obrone, radman z ariza beda dawali co daja, to ja tu panownie nie potrzebuje zadnych zmian by zdobyc misia.

 

a co do terminarza. latwy nie jest. ale na 12-2 spokojnie ich stac. w ogole widac od razu roznice. co sie dzieje gdy phil ma wszystkich zawodnikow do dyspozycji na obozie. a gdy dodamy do tego potancjal zawodnikow, ktory chyba przewyzsza ten, z ktorym mial do czynienia w la w roki 1999 to efekty sa widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za łatwe zwycięstwo, ale obrazuje naszą siłę.

Kilku zawodników zaliczyło raczej występ, a nie mecz, zaledwie pojawili się na parkiecie i wiele nie zrobili - ale wystarczyło, super.

Bynum mnie troche rozczarował (szczególnie faulami, myslałem, że powoli się z tego wyleczy :) ), ale chłopak wraca do gry po tak długiej przerwie, że trudno było się spodziewać 24/14 od pierwszego spotkania, mimo to,

Co do Mihma, Powella i Waltona, to coś czuje, że względem dwóch z tych trzech zawodników, plany są dość określone. Długo u nas miejsca chyba nie zagrzeją

Co do oczekiwań i życzeń to chciałbym, żeby był to sezon Farmara - zaczął naprawdę nieźle, trzymam za niego kciuki.

Skuteczność rzutów za 1 i za 3 naprawdę niesamowita, ale trudno oczekiwać, żeby chociaż na podobnym poziomie się dłużej utrzymała, stąd wymóg lepszej, bardziej aktywnej gry naszych asów.

Do pana Przybyły nic nie mam, ale ilekroć króluje on na tablicach, szlag mnie trafia

 

Odom mierzy w sixth man award czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to muszę powiedzieć że mecz był nudny, co nie znaczy że pozostałe 81 powinno wyglądać inaczej :twisted: portland było zagubione, oden ładnie zbierał w ataku, lakersi znowu mają problemy z trzymaniem tablicy (odom bardzo ładnie zbierał). przez cały mecz pełna kontrola wyniku, powolne odjeżdżanie do +15 i potem to już takie zabawy były byle do końca... jak portland na poczatku IIIQ trafiło bodajże 12-0 runa to Kobe wziął sprawy w swoje ręce i po 3 minutach było znowu +20 i mógł dalej sobie pogrywać lajtowo, bez jakiegoś spinania się... a IV kwarta była tak oczywista że aż mnie uśpiła w połowie :mrgreen:

 

podobała mi się:

- gra Arizy i dwie ładne trójki

- zbiórki i bieganie Odoma (asysta meczu do sashy :P)

- dominacja w meczu i ładna egzekucja w ataku

- mało trójek a te które były to celne

- rola Koba, jak trzeba było to parę minut przycisnął a wczesniej miał 3 punkty

- ilość minut Waltona

 

nie podobała mi się:

- nieskuteczność Fishera

- czasami nieporadność na włąsnej tablicy

- gra sashy, bo raz ze nie wykorzystał taaakiej asysty a dwa że jest zardzewiałyi pozostaje czekać aż się maszyna naoliwi

- wiało nudą 8)

 

Co do Mihma, Powella i Waltona, to coś czuje, że względem dwóch z tych trzech zawodników, plany są dość określone. Długo u nas miejsca chyba nie zagrzeją

a co z nimi zrobią? raczej bym powiedział że przyrosną do ławki na długooo i bardzo dobrze, byle bez kontuzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to, ze byl preseason nie oznacza, ze w rs ci ktorzy wrocili po urazach beda gralis swoje:)

 

ariza ma prawo grac swoje bo on juz pod koniec maja rozpoczal treningi. jak gral zardzewialy w finalach wszyscy pamietamy.

ale reszta czyli bynum i sasha maja prawo nei czuc pilki. bynum rozegral niezle pre ale to tylko pre. mysle ze za 5-10 spotkan bedzie juz lepiej.

 

podobnie z sasha ktory opuscil 2/3 okresu przygotowawczego.

 

maciek o ktora dwojke z 3 wymienionych ci chodzi?

mihm-walton? czy walton-powell?

generalnei jestem zdania, ze powell pod koniec sezonu moze stac sie wazna opcja w tym zespole. podobnie z mihmem. niby to nasze wysokie trio spokojnie moze obsadzic swoje minuty ale wsparcie mihma i powella predzej czy pozniej bedzie potrzebne. mihma trez bym nie spisywal na straty.jemu tez potrzeba meczowego ogrania.

 

jedynie z waltonem moze byc problem, bo nawet jezeli wroci do grania tego co gral w 2006 to nei bardzo nam to teraz potrzebne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z nimi zrobią?

Nie wiem... Moze Raptors wezma Mihma, bo z centrami chyba slabo stoja

 

maciek o ktora dwojke z 3 wymienionych ci chodzi?

Raczej chodzilo mi o tych, ktorzy ,,nie potrafia skakac,,

 

Co do Powella sie nie wypowiadam bo go za bardzo nie znam. Robi postepy co widac po jego statystykach kariery, takze trzeba mu dac czas

 

Walton od czasu kiedy sprawial wrazenie ze bedzie mogl byc dosc wazna postacia w Lakers, jest na rowni pochylej i jest coraz bardziej na marginesie zespolu, takie mam wrazenie, ze przestano sie z nim liczyc i stawiac na jego rozwoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że wysokich mamy po to żeby (odpukać) był ktoś na wypadek kontuzji, nie tak jak w zeszłym roku... Mihma nie oddamy bo jest tani i może coś pograć, Powell się może rozwinąć, a Waltona pewnie dali by byle komu, tylko go nikt nie weźmie niestety...

 

no i bb2 wiadomo że sashka po kontuzji wiele nie pograł, ale takie mi wrażenie zostało że jak tylko złapał piłkę to od razu ciepał obojętnie gdzie stał, no ale on już tak trochę ma, a z czasem sie lepiej wstrzelić powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 spotkań (w tym to jedno już rozegrane) jakbyśmy wykręcili 12-3 byłbym zadowolony.

Przerżniemy pewnie z kimś z trójki Rockets-Pistons-Hornets i znając życie nam się trafi jakaś przegrana nie wiadomo skąd.

Generalnie terminarz przystępny, dzisiaj mecz z Clippers, nie wiem czy B-Davis jest zdrowy czy ta jakaś kontuzja co miał to ciągle aktualna? jakby zagrał to byłoby ciekawie, a tak to coś wyczuwam pewne zwycięstwo no i ciekawi mnie przede wszystkim nasza defensywa i co bd grał Thornton w LAC bo końcówke sezonu miał niezłą.

tak czy siak do 3.30 :)

 

EDIT:

no to już jesteśmy po 1 połowie. Po pierwszej kwarcie szczerze mi się to nie podobało zupełnie, ale w drugiej już miażdzyliśmy więc raczej bd spokojny W. Z pozytywów na pewno Bynum, szybciej się rozegrał niż w tym pierwszym meczu, Ariza- dużo lepiej się na niego patrzy kiedy jest dalej od kosza niż dawniej, szkoda tylko że nie trafił tego alleya no ale potem się odbił tą 3ką :) Farmar też fajnie to prowadził przez ten czas co dostał, no i końcówka 2 kwarty zdecydowanie dla Fishera :) z minusów to nasza obrona gdzieś w 2 części pierwszej kwarty była kompletnie zagubiona no i Kobe grający za dużo tyłem do kosza, chociaż w 2 kwarcie to ograniczył i automatycznie mniej strat i niepotrzebnych rzutów.

Co do LAC no to tak jak myślał dobrą partię gra Thornton, Davis póki co mnie jakoś szczególnie nie przekonuje w tym prowadzeniu gry no i Kaman jakiś taki niewidoczny :)

utrzymajmy to temp to powinniśmy skończyć +15pkt

----

re-we-la-cja :D teraz zostaje tylko czekać na mecze z Houston, Pistons, Hornets bo tak naprawdę to oni nas sprawdzą defensywnie i ofensywnie, bo nie wierze, że Nuggets i LAC nam teraz postawią jakieś niesamowite warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tka na szybko- jescze cała 4 kwarta do rozegrania,ale to co zagrlismy w 3 to poprostu poezja-szczególnie w obronie. ogólnie cały mecz swietna obrona. a i jescze jedno- w 3 kwarcie bynum grał tak jak przed kontuzją- blok zbiórki i agresja. To tak na szybko, sork że nic wiecej nie napisze ale brak czasu:)

 

jheżeli mecz nzawet nie zakonczy się +30 to i tak to jest miazga. Kolejna którą fundujemy rywalom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie... Rywal może i nie z najwyższej półki, ale nie aż tak słaby jakby to wskazywał wynik derbów Los Angeles.

Zajebiście zespołowa koszykówka, 8 zawodników z 10 lub więcej punktami... Wspaniale, nikt się nie przegrzał, a zwycięstwo i gra na pewno wielu rozgrzała... Grając na pół gwizdka i bez zawodników napieprzających po grubo ponad 40 minut w meczu...

Troche lepszy mecz Bynuma w ofensywie, w defensywie też jest jakiś postęp ("tylko" 4 faule no i te bloki)... Rozkręci się i to szybko nasz gigant, którego nie tak dawno chcieliśmy wymieniać na siłę, zacytuję Grzesia Lato - "Uderzmy się w piersi" :P

Wygląda to póki dobrze, aż za dobrze... w 5 meczu sezonu trzeba będzie już się troche namęczyć, do tego czasu, chyba odnotujemy same zwycięstwa i to podobne do tych dwóch pierwszych

 

Podoba mi się Ariza... zawsze czuje się dodatkowy sentyment do efektownie grających zawodników, ale oprócz tego Trevor wreszcie dostaje minuty i wreszcie je wykorzystuje znakomicie...

No i powtórzę swoją nadzieję zawartą również w poprzednim poście - to ma być sezon Jordana Farmara i cieszy mnie drugi jego znakomity występ (ilość minut większa niż u Dereka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Lakers and Andrew Bynum have agreed in principle on a four-year contract extension worth about $58 million, keeping their center of the future in the fold through the 2012-13 season, according to sources familiar with the negotiations who would not speak publicly.

 

Bynum, who will make $2.8 million this season, will earn close to $42 million over the first three years of his contract extension. The fourth year will be a team option for about $16 million.

ooo, no nie tego się spodziewaliśmy, miało być na dłużej a jest 3+1 a kwota jest w miarę rozsądna, patrząc chociażby na Boguta, także moim zdaniem jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swietna cena. opcja zespolu na 4 sezon. mam nadzieje, ze jak najszybciej oglosza to oficjalnie. bynum ostatniorozdawal jednodolarowki na swojej imprezie urodzinowej. widocznie wiedzial co robi:)

spoko. wyciagneli kompromis. nie 17 jak chcial agent, nie 11 jak chcieli lakers. 14,5 na sezon srednio to jest dobra cena. oczywiscie nasza sytuacja placowa nie jest idealna ale jest ok. naprawde ok.

 

garsz statystyk z tych 2 sotkan

 

ariza 4/5 za 3. czyli wakacyjna praca procentuje.

3/3 farmar

3/6 fisher

4/6 radmanovc

2/4 vujacic

 

w sumie 17/29 za 3. wiem, ze bedzie ciezko to utrzymac do konca sezonu. ale swoje dolozy tez kobe za trzy. generalnie jezli utrzyma sie taka sytuacja ze cala ta 5 bedzie trafiala trojki to przy bynumie i gasolu bedziemy masakrowac. ladnie to wszystko poki co phil poukladal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Orange Sport leci NBA? :shock:

 

 

A tak na marginesie dodam, że dzisiaj zwycięstwo w obliczu "siły" Denver jak i tego, że grali dziś dogrywkę, wydaje mi się pewne ;) Poza tym, ta druzyna nam leży więc powinno być dobrze...Bynum może porzadzić dzisiaj na tablicach i to nieźle, liczę na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orange sport 2.00 :D

wpada do mnie dzis prawdopodobnie fan AI'a na ten mecz i moj wielki kumpel wiec bedzie ciekawie:)

a link do meczu bedziesz mial kolo 22 na zawszepopierwsze....

jesli dobrze kojarze, to dzis powrot carmelo?:)

Czy swieto zmarlych to jakas nowa tradycja imprezowa? :P Ty masz gosci, Monty pisal na sixersach ze tez cos nakreca, u mnie tez posiadowa. Ludzie, na groby, a nie pic i mecze po nocach ogladac! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wiecej!

wczoraj o 3.00 singstar i kawalek "tego chcialm" zmiazdzyl nie tylko mnie:P

dzis chyba tez poswpiewamy:D

 

co do meczu z denver. nie bylbym niczego pewien. po1 wroci carmelo. i hcolera wie czego sie po nich spodziewac. do tego beda baaardzo zmotywowani. 7-0 w zeszlym sezonie robi swoje...

 

z 2 strony wspomniane 7-0. oni stracili camny'ego, my zyskalismy bynuma. oni wczoraj sie ostro nameczyli z clipps w la. z tymi clippers co to wygralismy cos kolo 40. napewno sie nie wyspali. ale nie mam pojecia czego sie po nich spodziewac. tak czy siak oby byl dobry mecz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim chce zobaczyć pojedynek Nene - Bynum, choć ten pierwszy wczoraj miał problemy z faulami, ale mecz wyszedł mu dobry. Wraca Carmelo, ale dla mnie istotniejszą sprawą jest, jak Martin sobie poradzi z Gasolem, bo ten ma nad nim dośc sporą przewagę fizyczną, więc wcale się nie zdziwie, gdy masa piłek będzie pod Gasola.

 

Denver będą zmeczeni. Hmm.. no ja rozumiem dogrywke, drugi mecz pod rząd, ale wiecie: początek sezonu. Tu zmęczenie po prostu odgrywa dosc znikomą role i nie będe się tego trzymał w opisie spotkania, bo dla mnie to troche niedorzeczne.

 

Tak czy siak troche szkoda, ze tak szybko wypadło to spotkanie. Drużyny nie są w optymalnej formie, będzie chaotycznie (no ze strony Denver napewno hahaha), no ale mam zamiar obejrzeć fajne spotkanie, choćby ze względu, ze Denver u siebie gra troche sprawniej niż na wyjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłabym wdzęczna za link do meczu. A możeby założyć nowy topic z linkami? Często miałam problem ze znalezieniem transmisji :(

Kolega wyżej(bb2) pisał już, że koło 22 link bedzie podany na blogu http://zawszepopierwsze.blox.pl/html.

 

Poza tym to witam na forum przedstawicielkę płci pięknej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.