Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, MMM2121 napisał:

 

Zamiast się kłócić proponuje docenić Golden, które w tym trymestrze pokazuje klasę. 

A kto mnie doceni, że Ci relanium w porę podałem jak jeszcze miesiąc temu chciałeś odchodzić? ;)

Fajnie jest teraz, co nie? Dobrze było posłuchać. 

1 minutę temu, Szulim napisał:

generalnie zawsze wkurza mnie takie gadanie - mogłeś sprzedać go lepiej, 1st rounder to najmniej, a najlepiej ze dwa - a tak naprawdę po rozesłaniu masy zapytań jak chciałeś jakikolwiek 1st nawet z odległej przyszłości to była to propozycja wyśmiewana :D 

także     nie ma co dywagować skoro i tak by się to nie wydarzyło - MMM zyskał w rotacji, ja zyskałem w tanku ;) 

Przyzwyczaj się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eld napisał:

To złóż petycję o jej delegalizację zamiast w kółko obrażać tych którym chce się organizacyjnie całość. Akceptacja deali nigdy nie należy do łatwych rzeczy, więc albo sam weź się do jakiejś pożytecznej roboty dla ogółu beGM, albo się po prostu zamknij. 

Uważam, że każdy user ma prawo wyrażać zdanie na temat działalności rady i każdy ma prawo do krytyki, nie tylko ten co w niej siedzi. A że ta wymiana była bez sensu, to inna sprawa, ale moje zdanie doskonale znasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eld napisał:

To złóż petycję o jej delegalizację zamiast w kółko obrażać tych którym chce się organizacyjnie całość. Akceptacja deali nigdy nie należy do łatwych rzeczy, więc albo sam weź się do jakiejś pożytecznej roboty dla ogółu beGM, albo się po prostu zamknij. 

o ile wiem delegalizacja byłaby nielegalna, więc nie pozostaje mi nic innego jak dla dobra ligi korzystać z legalnych narzędzi, tj. konstruktywnej krytyki.

choc fakt niektorzy maja autorytarne zapedy do bezprawnego zabierania innym głosu. wiec moga pojawiac sie watpliwosci co do tego co jest legalne a co nielegalne w mysl panujacym nam panom

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eld napisał:

A kto mnie doceni, że Ci relanium w porę podałem jak jeszcze miesiąc temu chciałeś odchodzić? ;)

 Czy dobrze rozumiem, że @MMM2121 chciał odchodzić jakbyście zablokowali tę wymianę czy tworzę teraz jakąś teorię spiskową? XD

Btw, zgadzam się z @człowiek...morza. Ta wymiana to był kabaret, a ta, gdzie Nance poleciał do Houston nie lepsza. Powinny zostać poddane pod głosowanie wszystkich GM'ów. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Braveheart22 napisał:

 Czy dobrze rozumiem, że @MMM2121 chciał odchodzić jakbyście zablokowali tę wymianę czy tworzę teraz jakąś teorię spiskową? XD

Parafrazując słowa poety „zawsze się trochę odchodzi”. Jednak w tej grze przechodziły bardziej nierówne wymiany, dlatego sadze, ze moje wkuriwienue było uzasadnione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szulim napisał:

generalnie zawsze wkurza mnie takie gadanie - mogłeś sprzedać go lepiej, 1st rounder to najmniej, a najlepiej ze dwa - a tak naprawdę po rozesłaniu masy zapytań jak chciałeś jakikolwiek 1st nawet z odległej przyszłości to była to propozycja wyśmiewana :D 

także     nie ma co dywagować skoro i tak by się to nie wydarzyło - MMM zyskał w rotacji, ja zyskałem w tanku ;) 

Musisz się przyzwyczaić ze niektórzy żartują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MMM2121 napisał:

Parafrazując słowa poety „zawsze się trochę odchodzi”. Jednak w tej grze przechodziły bardziej nierówne wymiany, dlatego sadze, ze moje wkuriwienue było uzasadnione. 

Zgadza się, że były, ale to nie znaczy, że powinno się puszczać przez to wszystko jak leci. To tak jakbyś uważał, że skoro w meczu Lakers - Clippers, LeBron dostał gwizdek z dupy, to teraz się należy taki sam Kawhi, a skoro dostał Kawhi, to Davis też powinien taki dostać, a skoro Davis, to George...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, karpik napisał:

Zgadza się, że były, ale to nie znaczy, że powinno się puszczać przez to wszystko jak leci. To tak jakbyś uważał, że skoro w meczu Lakers - Clippers, LeBron dostał gwizdek z dupy, to teraz się należy taki sam Kawhi, a skoro dostał Kawhi, to Davis też powinien taki dostać, a skoro Davis, to George...

Dobra, ale to można unormować. Np. W przypadku wymiany, która jest podana w wątpliwość (szkodzi ewidentne jeden stronie) na wniosek 5 graczy można byłoby zrobić głosowanie. I wtedy, jak 2/3 graczy, zablokuje to się nie odbywa. 
 

bo blokowanie wymian, jak teraz wyglada nie ma imho sensu. Są przykłady (nie chce wskazywać palcem) gdzie nawet doświadczeni gracze robili strasznie c***owe wymiany, ale one z jakiegoś powodu przechodziły, a dla balansu rozgrywki to tak samo c***owe, jak zrobienie złego dealu przez nowego Gm-a. 
 

Dlatego ja jestem otwarty na zmiany w tym systemie, ale czy ktoś chce się zająć tym tematem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMM2121 napisał:

Dobra, ale to można unormować. Np. W przypadku wymiany, która jest podana w wątpliwość (szkodzi ewidentne jeden stronie) na wniosek 5 graczy można byłoby zrobić głosowanie. I wtedy, jak 2/3 graczy, zablokuje to się nie odbywa. 
 

bo blokowanie wymian, jak teraz wyglada nie ma imho sensu. Są przykłady (nie chce wskazywać palcem) gdzie nawet doświadczeni gracze robili strasznie c***owe wymiany, ale one z jakiegoś powodu przechodziły, a dla balansu rozgrywki to tak samo c***owe, jak zrobienie złego dealu przez nowego Gm-a. 
 

Dlatego ja jestem otwarty na zmiany w tym systemie, ale czy ktoś chce się zająć tym tematem? 

Dla mnie dobry pomysł, ale nie wiem czy miałby dotyczyć wszystkich. Kings czy Wolves robią w realu też beznadziejne deale, także taki D'Angelo w Pistons nawet nieco podnosi realizm. Z drugiej strony w Radzie jest obecnie 2 autorów bottom 5 (a może i bottom 3) wymian w obecnym sezonie i to oni decydują czy nowy GM robi dobry czy zły deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karpik napisał:

Uważam, że każdy user ma prawo wyrażać zdanie na temat działalności rady i każdy ma prawo do krytyki, nie tylko ten co w niej siedzi. A że ta wymiana była bez sensu, to inna sprawa, ale moje zdanie doskonale znasz ;)

Oczywiście, że każdy user ma takie prawo. Z tym, że to co robi CM jest nudne i monotonne, a czasami i bezczelne. On jak nie skrytykuje rady raz na tydzień to dostaje gorączki. Szkoda tylko, że zapomniał wół jak cielęciem był i z tego co pamiętam sam w tejże radzie był i wcale się nie popisał. Mało, za dobrego wrażenia to on po sobie nie pozostawił. 

Dla Ciebie wymiana była bez sensu. Dla mnie i na przykład Marcusa sens miała. Po to jest parę osób w radzie, aby głosować i większość wygrywa. Chyba każdy ma prawo do wyrażania własnego zdania na temat akceptowania deali w radzie? Ty powiedziałeś nie, ja i Marcus tak, Alonzo się wstrzymał od głosu a Ozziego zwyczajowo nie było.

I jeszcze tekst, że szukałeś tylko pretekstu aby odejść z rady i Eld Ci go dał. Słabe w c*** ( uwaga - znów pozwalam sobie wyrażać swoje zdanie ). Nie chciałeś być, trzeba było wprost napisać, że Ci się leń na tą robotę włączył i nara, a nie tworzyć atmosfery skandalu, że jak to w tej radzie źle się nie dzieje i że z 50% rzeczy się nie zgadzałeś. Gdyby tylko mi się chciało wyciągnąć tematy i ubrać to w statystykę kto był za a kto przeciw, sprawy jakie były poruszane od zmian przepisów, poprzez dyskusje o okienkach, o tym co zrobić z Bucks i ich 9 osobowym roosterze, two-waye, akceptacje deali i pewnie jeszcze z kilkanaście rzeczy więcej to by się okazało, że by Ci te 50% za wuja pana nie wyszło. Nawet ostatnim czasem jakkolwiek to definiujesz. Strzelam w ciemno, że od roku czasu z lekką przerwą na moją nieobecność i covid zgadzaliśmy się w 95% spraw. Pozostałe 5% to akceptacja deali nowych GMów.

c***owa ta rada. Też sobie poszukam pretekstu do odejścia.

5 godzin temu, człowiek...morza napisał:

o ile wiem delegalizacja byłaby nielegalna, więc nie pozostaje mi nic innego jak dla dobra ligi korzystać z legalnych narzędzi, tj. konstruktywnej krytyki.

choc fakt niektorzy maja autorytarne zapedy do bezprawnego zabierania innym głosu. wiec moga pojawiac sie watpliwosci co do tego co jest legalne a co nielegalne w mysl panujacym nam panom

Ty i konstruktywna krytyka oksymoron. Psycholog jak by poczytał Twoje posty na temat pracy rady to stwierdził by syndrom zaciętej płyty.

Skoro natomiast kolejny już raz zarzucasz mi autorytarne ( mam nadzieję, że znasz definicję tego słowa ) zapędy idąc pomysłem Karpika bądź tak łaskaw i daj mi pretekst do odejścia z tejże rady co również pociągnie za sobą rezygnację z modowania. Jak? A już śpieszę z odpowiedzią. Jeśli trzech GMów, nie 5, nie 10, nie większość, nie żadne liberum veto napisze, że mam takie zapędy ze skutkiem natychmiastowym odchodzę z rady, a tuż po tym napiszę PM do Borysa o cofnięcie uprawnień czego dowód dam w postaci printscreena wiadomości. Jednego GMa już masz. Siebie. Drugiego też Ci podsunę. Karpik. Wszak ja mu dałem pretekst żeby z rady odszedł, to wypada aby mi się odwdzięczył. Trzeciego kogoś tam sobie przekonaj. Dasz radę. Wierzę w Ciebie.

I ja nie żartuję, nie kręcę afery. Mam po prostu dość tego typu postów od jakiego się zaczęło, gdyż odbieram je personalnie. Jeszcze żeby to rzeczywiście coś wnosiło, a tu w kółko to samo. Więc Panie mój, uwolnij mnie od moich zapędów autorytarnych, od rady, od decyzyjności. Z miłą chęcią skupię się tylko i wyłącznie na Thunder, bo chyba coś niektórym się poprzestawiało myśląc, że ja czerpię jakąś dziką przyjemność z wprowadzania dziesiątki dealów, pilnowania terminów, poszukiwania nowych GMów, zakładaniu tematów czy każdorazowego tłumaczenia się z jakiś decyzji. Nie poświęcam tych godzin dla siebie. Poświęcam je dla nas. Ty natomiast czas poświęcasz na kolejne prowokatorskie zachowanie, acz tym razem Ci się nie uda doprowadzić do tego co zrobiłem z czasów Bostonu, gdzie pierdolnęła bomba.

Niemniej skoro tego czasu masz za dużo, a rada po raz kolejny w kółko pokazuje jak słabo działa wróć do niej. Zrób coś dla ogółu. Pokaż jak to się robi. Zajmij się czymś pożytecznym. Zbliża się koniec T2. Będzie jak znalazł. Dobrze by było przy okazji abyś kogoś sobie wziął do współpracy bo rzeczy do ogarnięcia jest sporo, a może się okazać, że był byś w tej radzie tylko z Marcusem, bo nie chcę się wypowiadać za Alonzo, ale mam jakieś dziwne przeczucie, że nie chciał by z Tobą współpracować. Ozzy w radzie jest, ale się kompletnie nie udziela. Jest nieoceniony w offseason z moratorium i właścicielem arkusza ale widać ma lepsze rzeczy w życiu do roboty niż w kółko czytać Twoje narzekania.

3 godziny temu, Braveheart22 napisał:

 Czy dobrze rozumiem, że @MMM2121 chciał odchodzić jakbyście zablokowali tę wymianę czy tworzę teraz jakąś teorię spiskową? XD

Btw, zgadzam się z @człowiek...morza. Ta wymiana to był kabaret, a ta, gdzie Nance poleciał do Houston nie lepsza. Powinny zostać poddane pod głosowanie wszystkich GM'ów. 

Źle rozumiesz z MMM i prawdziwy powód chęci jego odejścia pozostanie tylko między mną a nim.

A co do drugiego akapitu. Pozwól, że nie skomentuję, ale przypomnij sobie tylko co inni pisali o Twoim przygarnięciu Winslowa, czy oddaniu Sextona. Każdy ma jakąś wizję. Fajnie by było umieć ją szanować, a nie tylko krytykować. 

12 minut temu, karpik napisał:

Z drugiej strony w Radzie jest obecnie 2 autorów bottom 5 (a może i bottom 3) wymian w obecnym sezonie i to oni decydują czy nowy GM robi dobry czy zły deal.

Podziel się którzy to tacy zdolni byli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Eld napisał:

I jeszcze tekst, że szukałeś tylko pretekstu aby odejść z rady i Eld Ci go dał. Słabe w c*** ( uwaga - znów pozwalam sobie wyrażać swoje zdanie ). Nie chciałeś być, trzeba było wprost napisać, że Ci się leń na tą robotę włączył i nara, a nie tworzyć atmosfery skandalu, że jak to w tej radzie źle się nie dzieje i że z 50% rzeczy się nie zgadzałeś. Gdyby tylko mi się chciało wyciągnąć tematy i ubrać to w statystykę kto był za a kto przeciw, sprawy jakie były poruszane od zmian przepisów, poprzez dyskusje o okienkach, o tym co zrobić z Bucks i ich 9 osobowym roosterze, two-waye, akceptacje deali i pewnie jeszcze z kilkanaście rzeczy więcej to by się okazało, że by Ci te 50% za wuja pana nie wyszło. Nawet ostatnim czasem jakkolwiek to definiujesz. Strzelam w ciemno, że od roku czasu z lekką przerwą na moją nieobecność i covid zgadzaliśmy się w 95% spraw. Pozostałe 5% to akceptacja deali nowych GMów

Nie mam zamiaru do tego wracać. To, że byłem zmęczony i wkurwiony na decyzje na które nie miałem wpływu, to raz. I statystyki mogą wyglądać jak piszesz, ale uważam, że są sprawy ważne i ważniejsze. W tych dla mnie ważniejszych moim zdaniem Rada popełniała błędy. Ale inna sprawa jest taka, że zarzuciłeś mi, że wykorzystywałem stołek w radzie dla własnych celów, ja grzecznie poprosiłem o konkrety i ich nie otrzymałem... Szczerze nie widzę w takim układzie możliwości dalszej współpracy. 

Godzinę temu, Eld napisał:

Podziel się którzy to tacy zdolni byli?

Wiadomo, że Ty i Ozzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Eld napisał:

Źle rozumiesz z MMM i prawdziwy powód chęci jego odejścia pozostanie tylko między mną a nim.

No z tego co MMM pisał wyżej to jednak coś jest w tym co pisałem :)

50 minut temu, Eld napisał:

A co do drugiego akapitu. Pozwól, że nie skomentuję, ale przypomnij sobie tylko co inni pisali o Twoim przygarnięciu Winslowa, czy oddaniu Sextona. Każdy ma jakąś wizję. Fajnie by było umieć ją szanować, a nie tylko krytykować. 

Ja w tym momencie nie krytykuję wizji Szulima przecież (o tym już kiedyś tam wyrażałem swoje zdanie), tylko decyzje Rady przy ocenie tych wymian. 

Co do moich wymian. Przy Sextonie głosy były podzielone (np. sam pisałeś coś w stylu, 'co dosypałem Pablo do piwa, że to klepnął', a Fluber był zupełnie innego zdania). Ja sam byłem świadomy, że to ryzykowny deal i jego short term absolutnie nie da się ocenić. Na pierwszy rzut oka Pablo wygrywa, bo w ostatniej chwili trafnie zaryzykował z LaMelo (btw, ja na 99% brałbym Okongwu) za co należą mu się gratulacje. Wymiany Sextona nie żałuję. Nie trafiłem tylko idealnie z momentem, bo jego wartość w trakcie T1 wzrosła (ale z drugiej strony, pewnie trzeba, by było się liczyć z troszkę słabszymi szansami na najwyższy pick w tegorocznym drafcie). Ale imho Collin to trochę pułapka, bo zaraz pewnie będzie trzeba dać mu potężne extension, a krótko mówiąc, nie jest to gracz, na którym chciałbym budować zespół. Za to cieszy mnie pozyskanie PJW i Langforda, bo na nich mi bardzo zależało. NAW też wydawał się bardzo spoko, ale na razie poza nielicznymi przebłyskami, niestety mocno zawodzi. Jednak cały czas to tylko drugoroczniak, więc go nie skreślam. 

Deal Winslowa krytykował chyba tylko january, czyli główny rywal Minnesoty w grze. Aa, jeszcze BMF pisał, że Winslow ma bardzo zły kontrakt. Ja wiem, że jest przepłacony, ale przy celach jakie sobie stawiam mi jakoś mocno ten kontrakt nie przeszkadza, a poza tym jak będzie zdrowy, to jest gracz o dobrej wartości sportowej. Doszły picki. Źle oceniłem tylko wartość picku GSW, bo myślałem, że będzie mid, a po bdb ruchach MMM'a będzie late, no i mocno słabnie po tym ostatnim dealu, który Rada powinna zablokować. 

Btw, Rada przecież mogła zablokować moje wymiany, jeśli uważała, że są złe. Wręcz po to właśnie ta ocena wymian jest, by czasem może uświadomić coś nowemu GM'owi, pokazać inne punkty widzenia, nauczyć cierpliwości. Ja bym nie miał z tym żadnego problemu. 

Aa, jeszcze krótko o dealu Nance'a. Krytykujecie Qcina za pośrednictwo, a co zrobił w tamtym dealu Regis. Typowy pośrednik, tu się dogadał, tam się dogadał i wyszło, że za gotówkę dostał bdb rolesa i jeszcze 2nd roundera mu dołożyli, lol. A najśmieszniejsze, że Nance, by w ogóle nie przeszkadzał Szulimowi w tanku, bo był kontuzjowany. Wystarczyło chłopakowi wytłumaczyć, żeby cierpliwie podszedł do sprawy i poczekał do okienka po T2, a jestem pewny, że by na tym zyskał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, karpik napisał:

Ale inna sprawa jest taka, że zarzuciłeś mi, że wykorzystywałem stołek w radzie dla własnych celów, ja grzecznie poprosiłem o konkrety i ich nie otrzymałem... Szczerze nie widzę w takim układzie możliwości dalszej współpracy. 

Prosił bym o nie przeinaczanie moich słów. Nigdzie i nigdy nie napisałem, że wykorzystujesz stołek dla własnych celów,, a jedynie przytoczyłem wypowiedź innych GMów z którymi regularnie rozmawiam. Z przyczyn oczywistych nie napiszę kto to, bo było by to bardzo nie fair w odniesieniu do tej osoby. Ale za to mogę Ci wkleić coś takiego, gdzie nawet zobaczyć możesz, że stawałem w Twojej obronie:

4lkzrhr.jpg

Jest tego niestety znacznie więcej jeśli sobie życzysz, a jednak nawet przez myśl mi nie przyszło aby to w jakikolwiek sposób wykorzystać. Niestety teraz mnie zmusiłeś przekręcając moją wypowiedź.

 

40 minut temu, karpik napisał:

Wiadomo, że Ty i Ozzy.

Zakładam, że chodzi o transfer Zubaca. Pisałem trzy razy, że Rui w tym transferze był drugą ratą za transfer Brogdona, Randle i Rose ( gdzie na tych pierwszych dwóch wyszedłem po prostu świetnie ), co zresztą sam Ignazz Ci może potwierdzić. Dałem mu słowo i słowa dotrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eld napisał:

Prosił bym o nie przeinaczanie moich słów. Nigdzie i nigdy nie napisałem, że wykorzystujesz stołek dla własnych celów,, a jedynie przytoczyłem wypowiedź innych GMów z którymi regularnie rozmawiam. Z przyczyn oczywistych nie napiszę kto to, bo było by to bardzo nie fair w odniesieniu do tej osoby. Ale za to mogę Ci wkleić coś takiego, gdzie nawet zobaczyć możesz, że stawałem w Twojej obronie:

To było na tyle dawno, że nie chce mi się szukać konkretnych postów, ale przecież wtedy sam zacząłeś, że są na mnie skargi, że to robię (fakt, że bezpośrednio mi tego nie zarzucałeś, no ale pośrednio już tak, bez żadnych konkretów, o które prosiłem i jakby ktoś był nawet teraz chętny, to zawsze może wrzucić, chętnie się dowiem). Skoro jest tego znacznie więcej i mogę sobie to życzyć, to sobie to życzę. W taki sposób to można pomówić każdego.

 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drama zawsze w cenie, ale wtrącę się 

Godzinę temu, Braveheart22 napisał:

. Doszły picki. Źle oceniłem tylko wartość picku GSW, bo myślałem, że będzie mid, a po bdb ruchach MMM'a będzie late, no i mocno słabnie po tym ostatnim dealu

Niw ty pierwszy i nie ostatni. Ciężko było przewidzieć, że zrobię z Golden takiego potwora. 

Ale już bez ciągłego walenia konia, to te ruchy to był trochę fart (niektóre były kiepsko oceniane na początku) ,duża aktywność i bardzo fajna forma liderów. Nie dziwie się, ze obstawiałeś, ze ten pick będzie lepszy wprawdzie było dużo przelanek do tego. Dlatego nie oceniałbym tego jako twoj błąd. 
 
bardzo dziękuje również za docenianie zespołu. Staram się jak mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

To było na tyle dawno, że nie chce mi się szukać konkretnych postów, ale przecież wtedy sam zacząłeś, że są na mnie skargi, że to robię (fakt, że bezpośrednio mi tego nie zarzucałeś, no ale pośrednio już tak, bez żadnych konkretów, o które prosiłem i jakby ktoś był nawet teraz chętny, to zawsze może wrzucić, chętnie się dowiem). Skoro jest tego znacznie więcej i mogę sobie to życzyć, to sobie to życzę. W taki sposób to można pomówić każdego.

 

Tobie się nie chce. Mnie też się nie chce.

Dla mnie eot. 

19 minut temu, MarcusCamby napisał:

W kwestii wyjaśnienia to ja przy Otto Porterze pisałem, że to bardzo słaby deal. Nie zatwierdzałem go. 

No to ciekawe jakim cudem przeszedł. Pisałeś coś chyba, że birdy Otta mogą być co nieco warte, a Greena i Inglesa i tak by nie przedłużył.

Zresztą - nie mam siły do tego wracać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.