Skocz do zawartości

beGM - PowerRankingi ,,Mój jest lepszy od Twojego!"


Eld

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeszcze o Orlando Magic

 

zapytany o powody takiego 50%/50% postrzegania zespołu odpisałem:

 

( pozwolę sobie na publikację PM do GM Orlando bo chyba robimy błąd zbiorowy i nie doceniamy Magic):

 

z mojej strony wynika to chyba z przeładowania pozycji wysokich które w obecnym NBA nie ma szans na sukces

 

 

masz KATa którego wartość jest tu znacznie u nas zaniżona podczas gdy na forum USA ocenia się go jako najlepszego centra młodego pokolenia i nie wzdycha tyle do Jokica a własnie do KATA

 

zebrałeś pokaźną paletę wysokich i to jest przesyt:

 

KAT

Gortata

Zeller

Leurer

Kuzma

 

plus Gordon który też gra przecież na wysokich pozycjach ale u Ciebie może przejść na SF a sezon ma bardzo efektywny w sumie

 

aż dziwne że w tym samym czasie zebrałeś:

 

Lowrego

Mitchela

Collisona

Lamba

Oubre

plus drugiego Holidaya

 

w sumie patrząc na składy gdzie w zestawie 3 najlepszych podkoszowych 2 leczy urazy często gęsto to nasze tu Orlando Magic wygląda bardzo mocno

 

propozycje GM wyglądają jako bardzo zaniżone i ja poprawiam bilans bo na dziś mimo wszystko masz zdrowy zestaw wzajemnie się uzupełniajacy i tylko Gortat wygląda jak słoń w składzie porcelany... mam nadzieję że go już nie masz ;-)


koniec cytatu PM


od siebie:

 

przecież to jest dobra 11 graczy może trochę bardziej na przestarzałą koszykówkę ( klasyczną -lepiej brzmi) i para Lowry KAT ma prawo wypalić podparta młodym Mitchelem+Gordonem i zestawem graczy drugiej linii

 

to trudny do krycia zespół robiący sporo miss matchów

 

przecież tam są i silni PG i szybcy jak trzeba oraz albo wysoki mocny skład albo dosyć ciekawy z Gordonem na PF.

 

opcji mnóstwo


taki trzeci czwarty do gry Gordon bije rekordy efektywnosci w karierze


trójkę poprawił znacznie i razem z Lowrym robi grę pod Kata


a masz Spida po drodze na zasłonach


Zgadzam się z Indiana z racji silnych podkoszowych wybitnie nie leży Bulls.

Ja bym przyznał dodatkowy W dla Indiany.

 

wypada się zgodzić


poprawiono

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne podsumowanie, taki Power Ranking, dzięki :smile:

 

oczywiście nie do końca się zgadzam ;) Houston jako tier 1 to według mnie przesada - mają skład gorszy niż w rl (nie ma CP3 ;P), Utah jako walczący o play-offy niżej od Spurs i Blazers też bym polemizował i widać to póki co po głosach - Jazz mają na ten moment minimalnie lepszy bilans od Spurs, a OKC dostali tylko od Qcina bilans lepszy od Jazz i w OKC wyraźnie brakuje 1.opcji.

 

Miło mi, że dostrzegasz profesjonalne podejście oraz że powinno być lepiej ;) jeśli pomimo licznych kontuzji i problemów z formą Haya oraz CP3 trzymam się przed zdrowymi OKC, to raczej spaść poza PO nie powinienem. Szkoda tylko braku aktywności GM-ów szczególnie z ekip mających szanse na niezłe wyniki, jak Portland (brak opisu, kontaktu), Bulls (gdzie opis? czemu ostatnio takie negatywne podejście do swoich graczy?) czy OKC (krótki opis; "3-5 W" - przydałoby się więcej aktywności).

Masz ciekawy team, ale te kontuzje i słabsza dyspozycja Paula oraz powracający po poważnej kontuzji Hayward.. Przyznam, że przy Jazz zastanawiałem się najbardziej nad bilansem i znając swoja naturę, gdyby dawali Tobie niższe, to ja dałbym wyższe ;) 

Dobrze może wyglądać uruchamianie przez Paula wysokich - Ayton, Bell (oni chyba najbardziej by zyskali), ale masz też trochę wyjazdowych meczy z teamami, które pomimo że maja mniejsze szanse na playoffs, to na początku sezonu z pewnością walczą. Bilans zatem w okolicach 50/50, ale przykładowo jak będziesz miał w kolejnych trymestrach mecze wyjazdowe z pewnymi tankerami, to skłaniam się ku W dla Jazz zdeterminowanych w walce o playoffs. Zreszta wróci już Dillon Brooks, szykują się Tobie wzmocnienia, czyli musi być lepiej ;) 

 

Najważniejsze, żeby Paul był zdrowy i w lepszej formie. Teraz znów wypadł na kilka meczy, ale powinien szybko wrócić i miejmy nadzieję, że podniesie jakość gry real Houston i Twoich Jazz :)

 

Ranking zrobiłem swoim subiektywnym okiem - zawsze to jakies kolejne porównanie poza tymi tierami Januarego. 

Houston jednak ma cały czas Hardena i sporo graczy z real Rockets + Arize i Harrella, a do tego na pg co by o nim nie mówić doświadczonego Tonego Parkera na ten kwadrans. Gdyby GM Houston był aktywniejszy, to może miałbym Rockets jako jednego z głównych faworytów. Zobaczymy, czy i tu będą jakieś zmiany w rosterze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety to najtrudniejszy do oceny zespół.

 

Harden hybryda na niskich pozycjach potrzebuje klasycznej jedynki ale Parker to o jakieś 2 lata za późno a poziom obrony wtedy spada do zera.

 

Dodatkowo tam tylko jest dwóch klasycznych podkoszowych.

 

Niedocenianie jednak Gaya który w spurs jest ważnym elementem zespołu a na forum tylko hejt.

Poszczególne nazwiska świetne ale w po opisy będą kluczowe

 

Jest tu tyle możliwości ze żeby bolą.

Ale tez pułapek.

 

O błędy w takim zestawie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ciekawy team, ale te kontuzje i słabsza dyspozycja Paula oraz powracający po poważnej kontuzji Hayward.. Przyznam, że przy Jazz zastanawiałem się najbardziej nad bilansem i znając swoja naturę, gdyby dawali Tobie niższe, to ja dałbym wyższe ;)

Dobrze może wyglądać uruchamianie przez Paula wysokich - Ayton, Bell (oni chyba najbardziej by zyskali), ale masz też trochę wyjazdowych meczy z teamami, które pomimo że maja mniejsze szanse na playoffs, to na początku sezonu z pewnością walczą. Bilans zatem w okolicach 50/50, ale przykładowo jak będziesz miał w kolejnych trymestrach mecze wyjazdowe z pewnymi tankerami, to skłaniam się ku W dla Jazz zdeterminowanych w walce o playoffs. Zreszta wróci już Dillon Brooks, szykują się Tobie wzmocnienia, czyli musi być lepiej ;)

 

Najważniejsze, żeby Paul był zdrowy i w lepszej formie. Teraz znów wypadł na kilka meczy, ale powinien szybko wrócić i miejmy nadzieję, że podniesie jakość gry real Houston i Twoich Jazz :smile:

 

Ranking zrobiłem swoim subiektywnym okiem - zawsze to jakies kolejne porównanie poza tymi tierami Januarego. 

Houston jednak ma cały czas Hardena i sporo graczy z real Rockets + Arize i Harrella, a do tego na pg co by o nim nie mówić doświadczonego Tonego Parkera na ten kwadrans. Gdyby GM Houston był aktywniejszy, to może miałbym Rockets jako jednego z głównych faworytów. Zobaczymy, czy i tu będą jakieś zmiany w rosterze. 

 

Wydaje mi się, że szczególnie Ayton by zyskał u boku CP3, bo w rl Suns jeśli chodzi o PG, to wygląda to fatalnie, a skrzydłowi jakoś niechętnie uruchamiają Ayton...

 

Houston ma Hardena, Gordona i Capele (Melo i MCW trudno liczyć ;P), Ariza zdecydowanie słabszy trymestr, Harrell na PF z Capelą na C zaburza spacing, ogólnie na pozycjach 2-4 tragedia, bo w 1.trymestrze Gordon i Bradley mieli marną skuteczność, więc nie widzę ich w tierze 1 :P i tak play-offowa ekipa, ale na ten moment do HCA sporo brakuje ;P a Parker na kwadrans ok, ale też b2b opuszczał i Harden chyba też parę nieobecności miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że szczególnie Ayton by zyskał u boku CP3, bo w rl Suns jeśli chodzi o PG, to wygląda to fatalnie, a skrzydłowi jakoś niechętnie uruchamiają Ayton...

 

Houston ma Hardena, Gordona i Capele (Melo i MCW trudno liczyć ;P), Ariza zdecydowanie słabszy trymestr, Harrell na PF z Capelą na C zaburza spacing, ogólnie na pozycjach 2-4 tragedia, bo w 1.trymestrze Gordon i Bradley mieli marną skuteczność, więc nie widzę ich w tierze 1 :tongue: i tak play-offowa ekipa, ale na ten moment do HCA sporo brakuje ;P a Parker na kwadrans ok, ale też b2b opuszczał i Harden chyba też parę nieobecności miał...

Ogólnie Seth Curry na łuku mógłby u Ciebie miec więcej szans na trójkę, nawiasem mówiąc przydałby się Tobie ktoś taki na dystansie jak mój Justin Holiday z 3 celnymi trójkami w meczu ;)

gdyż..

Paul uruchamiałby zarówno Aytona, który miałby dużo lepsze ofensywne statsy, jak i Bella, a zapewne tez Davisa. Kwestia ich ogrania i zdrowia CP3.

 

Z Houston na ten moment przyznaje Tobie dużo racji, choć Ariza z pewnością grałby lepiej niż w real Phoenix. GM Houston musi z pewnością pomyśleć nad wzmocnieniami. W listopadzie proponowałem mu praktycznie za darmo Dariusa Millera, ale nie znalazł niestety czasu na odpowiedź. A Morris w meczu z Milwaukee 6 celnych trójek.. i regularnie 1-3 trójeczki w każdym meczu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do dłuuugich postów.

 

1) Ja nie piszę o 2 trymestrach poszczególnych graczy (np że Ingram i LJ nagle do siebie pasują, a Bruce Brown rzuca 50% za 3), a to jest tu jak widzę nagminne, nie wiem co to ma do oceny 1T.

 

Przecież my komentujemy w tym wątku również to, co się dzieje AKTUALNIE w lidze i jak nasi gracze sobie tam radzą. Czy nie od tego jest ten wątek? Na czas głosowania ma być zakaz komentowania bieżącej gry? To, że w RL NBA jest już 2 trymestr, to znaczy, że mamy się tu nie odzywać na tematy inne niż głosowanie? Ja się z tym absolutnie nie zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie czytałeś (sam chyba 1 napisałeś) tych postów? Przecież tam masz ataki na Lakers w kontekście tego co opisywałem w 1T, bardzo mi się to nie podoba.

No napisałem, co oglądałem w nocy, nie wiem czemu uznajesz to za atak na opis z 1T. Wczorajsze staty poprawiłem, jak mi BMF napisał, gdzie powinienem pogrzebać w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O playoffs walczą – Cleveland, Chicago, Indiana

Bulls chyba oddali walkowera. Brak opisu, zachęcanie do dopisywania porażek. Love i Portis ciągle kontuzjowani. 

 

Pacers, jeżeli rzeczywiście pozyskają Conleya, to będą mocnym rywalem, choć na ten moment wygląda na to, że strata z 1 trymestru będzie ogromna, zwłaszcza że u mnie też skład powinien być lepszy w 2 trymestrze.

 

W 2 trymestrze szykuje się prawdziwy wyścig ślimaków. Pacers mają 14/27 meczów z play-off teamami, ja ( Cavs ) mam takich meczów 17, Bulls również 17. Żaden z naszych zespołów w 2 trymestrze może nie skończyć na plusie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulls chyba oddali walkowera. Brak opisu, zachęcanie do dopisywania porażek. Love i Portis ciągle kontuzjowani.

 

Pacers, jeżeli rzeczywiście pozyskają Conleya, to będą mocnym rywalem, choć na ten moment wygląda na to, że strata z 1 trymestru będzie ogromna, zwłaszcza że u mnie też skład powinien być lepszy w 2 trymestrze.

 

W 2 trymestrze szykuje się prawdziwy wyścig ślimaków. Pacers mają 14/27 meczów z play-off teamami, ja ( Cavs ) mam takich meczów 17, Bulls również 17. Żaden z naszych zespołów w 2 trymestrze może nie skończyć na plusie:)

Zgadzam się, perspektywy nędzne. Bulls przy dobrych wiatrach może jakieś 9-10 miejsce w loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, perspektywy nędzne. Bulls przy dobrych wiatrach może jakieś 9-10 miejsce w loterii.

 

trochę wiary w swój zespół ;) nie poddawaj się w walce o play-offy - po okienku transferowym powinno być lepiej, tak jak przy powrotach Portisa i Love'a :) na pewno powinieneś postarać się patrzeć na jakieś pozytywne strony swojej ekipy, bo ostatnio za bardzo krytykujesz swój team i chwalisz inne :P będzie lekka strata do Cavs, ale 9. miejsce na Wschodzie po 1.trymestrze prawdopodobne i dobra pozycja wyjściowa do ataku 8.miejsca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag do dłuuugich postów.

 

1) Ja nie piszę o 2 trymestrach poszczególnych graczy (np że Ingram i LJ nagle do siebie pasują, a Bruce Brown rzuca 50% za 3), a to jest tu jak widzę nagminne, nie wiem co to ma do oceny 1T.

2) Naprawdę dziwi mnie Alonzo podawanie 4 i 8 lat temu, kiedy LJ teraz wykręcił 17-11 w Lakers w 1T, naprawdę uważasz, że jego support w RL jest lepszy?

3) Podobnie widocznie nie oglądasz Butlera w Sixers jak spokojnie jest 2 opcją, pisząc iż on potrzebuje piłki, niewiele gwiazd gra na tak niskim usage. Również DLO znacznie lepiej wyglądał przy Carisie jako głównym ballhandlerze, niż będąc zmuszonym przejmować wszystko na siebie. Tu też dowcipna kwestia, kiedy jednocześnie ignazz zarzuca mi brak klepaczy, a Alonzo ich nadmiar, uśmiechnąłem się :smile:

4) Powtórzę - czy w związku z tym Alonzo, iż uważasz że LJ w 1T miałby problemy i gracze wokół niego również, niezależnie od tego co grają, to 2T będziesz mi zawyżał bilans niezależnie od tego co grają, bo taki masz system :tongue: ?

5) historyczne pozdrowienia ;-)

1.Ogólnie pisze o pierwszym trymestrze - jeżeli uwaga dotyczy mojej osoby :)

2. Bilanse LeBrona z Heat i Cavs mają na celu pokazanie, że proces budowania nowej drużyny powoduje, ze na początku taka drużyna ma więcej porażek. Ty Jasiu wymieniłeś w drużynie najistotniejszy trybik (w sumie silnik) i to nie ma prawa zadziałać ot tak od pierwszego meczu. 

3. Butler to cholernie pracowity i inteligentny gracz i teoretycznie mógłby się pod LeBrona dostosować na jakiś czas widząc w tym bliski cel. Jednak to bardzo optymistyczne założenie, ze Panowie ot tak by się od razu zgrali i podzielili zadaniami. Russella w roli Huertera, czy McDermotta catch&shoot nie widzę, trochę ta gałę musi poczuć w dłoni, żeby być produktywnym. 

4. W II trymestrze Lakers powinni być bardziej zgrani i zakładam już faktycznie, że będzie znacznie lepiej. Naturalnie różne obiektywne czynniki, takie jak - grafik, kontuzje, czy ewentualne roszady kadrowe będą miały tu znaczenie.

5. Z socjalistycznym pozdrowieniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę wiary w swój zespół ;) nie poddawaj się w walce o play-offy - po okienku transferowym powinno być lepiej, tak jak przy powrotach Portisa i Love'a :) na pewno powinieneś postarać się patrzeć na jakieś pozytywne strony swojej ekipy, bo ostatnio za bardzo krytykujesz swój team i chwalisz inne :P będzie lekka strata do Cavs, ale 9. miejsce na Wschodzie po 1.trymestrze prawdopodobne i dobra pozycja wyjściowa do ataku 8.miejsca ;)

Nie ma żadnej walki.

 

Wielkie Cavs jest za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej walki.

 

Wielkie Cavs jest za mocne.

Dziękuję za miłe słowa:)

 

Choć przyznaję, że dopisało mi mnóstwo szczęścia. Gdyby Portis i Love byli zdrowi pewnie to wielkie Bulls byłoby za mocne ( a nawet przed sezonem chyba January z BMF-em zwracali Ci na to uwagę, że masz słabo zabezpieczoną tę pozycję, a Love lubi się połamać), a tak to nie raczej jest po zawodach, chyba że wyskoczysz z jakimś zaskakującym poważnym wzmocnieniem.

 

No i ciągle nie wiadomo, jak bardzo wzmocnią się Pacers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej walki.

 

Wielkie Cavs jest za mocne.

Ja mam na PFie zdrowego Aarona Gordona, jednego z najlepszych graczy na tej pozycji, do tego brak kontuzji i głęboki skład, a i tak część GMów daje mi tylko 2W więcej od Twoich Bulls ;) Głowa do góry! Walka trwa ;) Mi w II trymestrze Lowry zaczął opuszczać mecze i jak po takich kosmicznych statsach  z początku sezonu mam tylko 14-14, to możliwe, ze Orlando niebawem zwolnią miejsce w walce o playoffs dla kogoś z trójki Cavs/Bulls/Pacers ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecha to mieli Pistons, gdyby w pierwszym trymestrze grali tak jak rozpoczeli drugi to PO na spokojnie w ich zasięgu

 

Mudiay 22pkt 6as 3zb

Knox 20pkt 5zb 

Markkanen 19pkt 7zb 3P% 44%

Dunn 15pkt 6zb 5as

Hood 13pkt 

Williams 12pkt 

Vonleh 9pkt 10zb

Edytowane przez LONGER01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 możliwe, ze Orlando niebawem zwolnią miejsce w walce o playoffs dla kogoś z trójki Cavs/Bulls/Pacers ;)

Z tak szerokim składem i tak łatwym terminarze w 2 trymestrze, to powinieneś na luzie być pierwszym zespołem na Wschodzie w 2 trymestrze. To jakie Ty masz mecze tam, to głowa mała. 2 mecze z T1 ( Bucks i Celtics u siebie), łącznie tylko 9 meczów z playoffowymi drużynami ( i to głównie z tymi z T2 - 2x Rockets, 2x Jazz, Spurs, Wizards, Heat) i aż 19 z drużynami spoza playoffs. 20 winów masz z palcem w nosie w 2 trymestrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.