Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

tak. czemu zamiesciles fotke nie tego goscia,co trzeba?...

 

Dobra to niech będzie na poważnie.

 

Czy Jok zawodzi?

 

Względem apetytów jakie się zrobiły po kosmicznym 9-1? Tak.

Względem tego jak gra co roku? Nie. 

On zawsze wolno wchodzi w sezon (jak zauważyłeś nie jest specjalnym entuzjastą bycia fit :) ) - możesz sprawdzić na bbal-ref jak to wyglądało w jego przypadku co roku.

Jeśli chodzi o bbal IQ to ma jedno z najwyższych w lidze - ale nie ma instynktu killera, więc jeśli nie złapie w trakcie meczu flow (czyt nie zrobi 5 na 5 za trzy) to jest duża szansa na to, że będzie znikał w końcówce. Typowa mentalność facilitatora (jest teoria, że jak był małym grubaskiem to musiał podawać kolegom, żeby go lubili - i tak mu zostało!). Pytanie czy będzie w stanie tego się 'nauczyć' (patrz LBJ) i pewnie od tego zależy czy będzie po prostu świetnym centrem, czy all-timerem.

W obronie jest ofc słaby, ale ma parę fajnych skilli - świetna zbiórka, dobre ustawianie, szybkie i sprawne łapy - wiadomo, że nie jest to materiał na all-def team, ale DOBRY trener imho potrafił by go lepiej wykorzystać (szczególnie, że obok hasa Millsap - który mimo częstej indolencji ofensywnej dalej daje radę w D).

Atletą też nigdy specjalnym nie będzie ofc, ale zanotuj sobie żeby obejrzeć go w marcu/kwietniu i podziel się przemyśleniami (to w sumie to samo co powyżej o wolnym wchodzeniu w sezon).

 

Co do Nuggets jako takich - wejście w sezon było świetne, Mike nawet nabrał LBSa - ale ja się nie dałem! Tak czy siak liczę na szybkie ogarnięcie bo słabo to wygląda (inna kwestia, że większość przegranych to była kwestia końcówek, żadne smutne blowouty - Denver dalej ma 4ty SRS w lidze!).

 

Z całego big-3 zawodzi Murray (Jok i Harris grają w zasadzie to czego można się było spodziewać przed sezonem), teraz do słabej obrony doszło ceglenie w ataku (a Murray to chyba jest gość, który domyślnie ma być closerem - więc masz jeden z głównych - moim zdaniem - powodów ostatniej złej passy). LBS już tu nawet pisał o tym, że świetny Monte powinien grać więcej jego kosztem. Generalnie bym się nawet zgodził, ale pamiętajmy że Murray to ciągle jest młodziutki guard - a tacy mają prawo do kasztanienia od czasu do czasu (on jest młodszy niż Mitchell, który również ostro zawodzi w Jazz a którego niektórzy już nominowali do ASG w tym sezonie :) ).

 

Generalnie paniki nie ma, żal po prostu takich głupich porażek - gdzie z lepszym trenerem udało by się pewnie ze 2 W z tego wyciągnąć (a przy bilansie 12-5 to by tutaj ludzie przychodzili prosić o bilet na bandwagon a nie nabijać się z KRULA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to niech będzie na poważnie.

 

Czy Jok zawodzi?

 

Względem apetytów jakie się zrobiły po kosmicznym 9-1? Tak.

Względem tego jak gra co roku? Nie. 

On zawsze wolno wchodzi w sezon (jak zauważyłeś nie jest specjalnym entuzjastą bycia fit :smile: ) - możesz sprawdzić na bbal-ref jak to wyglądało w jego przypadku co roku.

Jeśli chodzi o bbal IQ to ma jedno z najwyższych w lidze - ale nie ma instynktu killera, więc jeśli nie złapie w trakcie meczu flow (czyt nie zrobi 5 na 5 za trzy) to jest duża szansa na to, że będzie znikał w końcówce. Typowa mentalność facilitatora (jest teoria, że jak był małym grubaskiem to musiał podawać kolegom, żeby go lubili - i tak mu zostało!). Pytanie czy będzie w stanie tego się 'nauczyć' (patrz LBJ) i pewnie od tego zależy czy będzie po prostu świetnym centrem, czy all-timerem.

W obronie jest ofc słaby, ale ma parę fajnych skilli - świetna zbiórka, dobre ustawianie, szybkie i sprawne łapy - wiadomo, że nie jest to materiał na all-def team, ale DOBRY trener imho potrafił by go lepiej wykorzystać (szczególnie, że obok hasa Millsap - który mimo częstej indolencji ofensywnej dalej daje radę w D).

Atletą też nigdy specjalnym nie będzie ofc, ale zanotuj sobie żeby obejrzeć go w marcu/kwietniu i podziel się przemyśleniami (to w sumie to samo co powyżej o wolnym wchodzeniu w sezon).

 

 

ja tej tzw inteligencji boiskowej u joka nie widze [przynajmniej nie po bronionej stronie parkietu]. jemu sporo czasu zajmuje ustawianie sie 'pod obronce',czy - szerzej - analizowanie pozycji grajkow przeciwnika,ergo,antycypacja 'co bedzie grane'. jak dla mnie,facet mysli zdecydowanie za wolno [a moze,jak to sie mowi,'za bardzo chce'; nie jest juz nastolatkiem i powinien wiedziec,ze najgorsza decyzja zawsze jest brak jakiejkolwiek decyzji]. niezaleznie jak to nazwiesz,instynkt (jankeskie intangibles),boiskowe doswiadczenie,whatever,taki stan rzeczy,czyli 'brak decyzyjnosci',oznacza 'chaos w glowie'. piszesz o dobrych zbiorkach joka. hm...jesli facet o takich parametrach zbiera 10 pilek na mecz [14 wynik wsrod centrow,19 w lidze],to jest to wynik,powiedzialbym,co najwyzej dobry,a nie 'swietny' [chyba,ze dajesz tutaj 'bonus' jokicowi za paczki. to wtedy pelna zgoda. wsrod paczkowych skrytozercow jest na pewno w elicie! :P]. jego ofensywa,oczywiscie,rownowazy w jakims sensie braki po bronionej stornie parkietu. ale to juz calkiem inny case...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tej tzw inteligencji boiskowej u joka nie widze [przynajmniej nie po bronionej stronie parkietu]. jemu sporo czasu zajmuje ustawianie sie 'pod obronce',czy - szerzej - analizowanie pozycji grajkow przeciwnika,ergo,antycypacja 'co bedzie grane'. jak dla mnie,facet mysli zdecydowanie za wolno [a moze,jak to sie mowi,'za bardzo chce'; nie jest juz nastolatkiem i powinien wiedziec,ze najgorsza decyzja zawsze jest brak jakiejkolwiek decyzji]. niezaleznie jak to nazwiesz,instynkt (jankeskie intangibles),boiskowe doswiadczenie,whatever,taki stan rzeczy,czyli 'brak decyzyjnosci',oznacza 'chaos w glowie'. piszesz o dobrych zbiorkach joka. hm...jesli facet o takich parametrach zbiera 10 pilek na mecz [14 wynik wsrod centrow,19 w lidze],to jest to wynik,powiedzialbym,co najwyzej dobry.nie 'swietny' [chyba,ze dajesz tutaj 'bonus' jokicowi za paczki. to wtedy pelna zgoda. wsrod paczkowych skrytozercow jest na pewno w elicie! :P]. jego ofensywa,oczywiscie,rownowazy w jakims sensie braki po bronionej stornie parkietu. ale to juz calkiem inny case...

 

Co do chaosu - jak dla mnie to on jakoś w zeszłym sezonie dostał od szalonego Mike'a jakiś dziwny przykaz częstego switchowania cokolwiek się da - a z jego "warunkami" (+ biorąc pod uwagę, że uczestniczy w praktycznie KAŻDEJ akcji ofensywnej) to powinien cały czas kręcić się w okolicy pomalowanego. Wcześniej tego nie było a teraz jest i faktycznie czasem wygląda dziwnie/komicznie. Podsumowując: winię Mike'a :smile:

 

Co do zbiórki - tu się nie zgodzę, bo Jok zbiórkę ma świetną (nie jest ofc Drummondem w tym temacie). Nie wiem jakim cudem w tym sezonie ma taki mały % 'contested rebounds', ale generalnie wg eye-testu on odpuszcza spoooro 'łatwych piłek' (może jakiś fluke, bo dwa poprzednie sezony był w ilości contested rebounds w top10 grając chyba najmniej minut). Dodatkowo Denver nie ma w ogóle problemu ze zbiórką, mimo że poza Jokiem jakichś specjalnie wyróżniających się zbieraczy (Mason i Sap są ok ofc) tam nie ma - obecnie mają średnio na mecz ponad 5 zbiórek więcej niż rywale (Twoje Detroit z najlepszym zbierającym - by far - ligi  ma + 3,5).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chaosu - jak dla mnie to on jakoś w zeszłym sezonie dostał od szalonego Mike'a jakiś dziwny przykaz częstego switchowania cokolwiek się da - a z jego "warunkami" (+ biorąc pod uwagę, że uczestniczy w praktycznie KAŻDEJ akcji ofensywnej) to powinien cały czas kręcić się w okolicy pomalowanego. Wcześniej tego nie było a teraz jest i faktycznie czasem wygląda dziwnie/komicznie. Podsumowując: winię Mike'a :smile:

 

Co do zbiórki - tu się nie zgodzę, bo Jok zbiórkę ma świetną (nie jest ofc Drummondem w tym temacie). Nie wiem jakim cudem w tym sezonie ma taki mały % 'contested rebounds', ale generalnie wg eye-testu on odpuszcza spoooro 'łatwych piłek' (może jakiś fluke, bo dwa poprzednie sezony był w ilości contested rebounds w top10 grając chyba najmniej minut). Dodatkowo Denver nie ma w ogóle problemu ze zbiórką, mimo że poza Jokiem jakichś specjalnie wyróżniających się zbieraczy (Mason i Sap są ok ofc) tam nie ma - obecnie mają średnio na mecz ponad 5 zbiórek więcej niż rywale (Twoje Detroit z najlepszym zbierającym - by far - ligi  ma + 3,5).

 

nie mam tu na mysli 'switchowania',tylko sytuacje,w ktorych on - nie wiedziec czemu - broni wolnej przestrzeni pod koszem [czyli nikogo]. jeszcze wieksza parodia jak idzie o defensywe sa jego proby wymuszania szarz...

 

no gdzie logika,julku?! to tym bardziej,skoro denver nie ma 'wyrozniajacych sie zbieraczy',jego wynik - jako pierwszej opcji na tablicach w swoim teamie - powinien byc lepszy!; griffin,jako nasza druga opcja,ma lepsze zbiorki od joka...

 

podsumowujac - ty winisz malone'a,ja paczki. no sorry,slon nie 'zrobil sie' sam! :P...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tu na mysli 'switchowania',tylko sytuacje,w ktorych on - nie wiedziec czemu - broni wolnej przestrzeni pod koszem [czyli nikogo]. jeszcze wieksza parodia jak idzie o defensywe sa jego proby wymuszania szarz...

 

no gdzie logika,julku?! to tym bardziej,skoro denver nie ma 'wyrozniajacych sie zbieraczy',jego wynik - jako pierwszej opcji na tablicach w swoim teamie - powinien byc lepszy!; griffin,jako nasza druga opcja,ma lepsze zbiorki od joka...

 

podsumowujac - ty winisz malone'a,ja paczki. no sorry. slon nie 'zrobil sie' sam...

 

zagubienie w D - coachable sprawa (jak jest dobry coach)

 

wynik drużyny w zbiórkach > jego wynik w zbiórkach, skoro drużyna jest w topie jeśli chodzi o zbiórki to imho nie ma co szukać dziury w całym

 

a "słoń" zrobił się przez colę (3 litry dziennie) a nie przez pączki :) - tak btw :P

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi coachami,to bym nie przesadzal. oczywista,glupie koncepcje byly,sa,i beda,ale generalnie,tu sa za duze srodki ludzkie/finansowe,by nawet najbardziej uparty skur... [jak chocby van gundy] trzymal sie dlugo rozwiazan,ktore sa malo efektywne. btw - jak mowa o switchowaniu,i 'oryginalnych' pomyslach,to w minionych sezonach [przed trejdem po griffina] svg b. lubil ustawiac dre jako najbardziej wysunietego obronce. moze i spoko opcja [zarcik],bo dre,jak na wysokiego,ma b. szybkie lapy,a i do kontry biega nienajwolniej,niemniej...a potem ludzie [wylaczajac fanow pistons,ofc] pisali po internetach,ze drumm nie chroni obreczy! no,dalibog,jak mial chronic,skoro gral glownie na luku?!...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, nie było mnie 3h a tu takie jaja

 

wow k****

 

@kcp

 

stawiam, że oglądałeś Jokica tak max przez 20 minut w tym rs, nie masz kompletnie pojęcia co piszesz, jak Ty u Joka nie widzisz inteligencji, to może poszukaj u... KCP - IQ to wszystko co posiada, no i jeszcze wzrost, w obronie ma mega szybkie ręce potrafi na luzaku wybić piłkę najlepszym ballhandlerom jak i świetnie zawężyć pole lub podwoić (od niedawna)

 

problemem Budynia jest to, że przestał być na dobrą sprawę nieomylny, bo tak naprawdę gość samym flow zjadł już w tej lidze każdego, teraz czasem żal paczeć co odpierdala w końcówkach, ale tak można napisać o w zasadzie każdym graczem s5 (bo ławkę to my mamy chyba jak na siebie alltamerową i stawiam, że sporo grajków jest na plusie, tak jak pisał julek on zawsze wolno wchodzi w rs (tylko sobie wszedł na 9-1 i poszedł), mam też teorię, że odjebała mu palma po tym jak zrobił Wilta, nawet w wywiadach mówił, że to jest już mecz całego sezonu jednego typa

 

nie zgodzę się też z Julkiem, że Jok jest słaby w D, bo od mniej więcej 6 spotkań wygląda w niej jak na siebie świetnie, nie żeby nie miał tych momentów gdy zachowuje się jak Toudi z Gumisiów w prostych sytuacjach, ale widać, że sobie sporo przemyślał i kilka akcji contested miał na wyjebany jak na nie go poziomie

 

generalnie mam maksymalny dysonans poznawczy czytając tą dyskusję, ciekaw jestem co Lucas o tym sądzi, bo do Malona też bym się za bardzo nie przypierdalał, przegrywaliśmy te mecze, bo to było typowe frycowe ekipy, która zasmakowała wyżyn

 

więc w sumie jest ciekawie generalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, nie było mnie 3h a tu takie jaja

 

wow k****

 

@kcp

 

stawiam, że oglądałeś Jokica tak max przez 20 minut w tym rs, nie masz kompletnie pojęcia co piszesz, jak Ty u Joka nie widzisz inteligencji, to może poszukaj u... KCP - IQ to wszystko co posiada, no i jeszcze wzrost, w obronie ma mega szybkie ręce potrafi na luzaku wybić piłkę najlepszym ballhandlerom jak i świetnie zawężyć pole lub podwoić (od niedawna)

 

problemem Budynia jest to, że przestał być na dobrą sprawę nieomylny, bo tak naprawdę gość samym flow zjadł już w tej lidze każdego, teraz czasem żal paczeć co odpierdala w końcówkach, ale tak można napisać o w zasadzie każdym graczem s5 (bo ławkę to my mamy chyba jak na siebie alltamerową i stawiam, że sporo grajków jest na plusie, tak jak pisał julek on zawsze wolno wchodzi w rs (tylko sobie wszedł na 9-1 i poszedł), mam też teorię, że odjebała mu palma po tym jak zrobił Wilta, nawet w wywiadach mówił, że to jest już mecz całego sezonu jednego typa

 

nie zgodzę się też z Julkiem, że Jok jest słaby w D, bo od mniej więcej 6 spotkań wygląda w niej jak na siebie świetnie, nie żeby nie miał tych momentów gdy zachowuje się jak Toudi z Gumisiów w prostych sytuacjach, ale widać, że sobie sporo przemyślał i kilka akcji contested miał na wyjebany jak na nie go poziomie

 

generalnie mam maksymalny dysonans poznawczy czytając tą dyskusję, ciekaw jestem co Lucas o tym sądzi, bo do Malona też bym się za bardzo nie przypierdalał, przegrywaliśmy te mecze, bo to było typowe frycowe ekipy, która zasmakowała wyżyn

 

więc w sumie jest ciekawie generalnie

 

mam pojecie o czym pisze. staralem sie byc precyzyjny. widac,za malo...sie staralem. ja tej slynnej jokic-inteligencji nie widze. 'budyn' w defensywie jest kiepski,i juz; azeby ocenic potencjal grajka w roznych aspektach koszykarskiego rzemiosla musisz miec jakis punkt odniesienia,zgadza sie?! i takim punktem,'odnosnikiem' jest usredniony poziom dowolnie wybranej przez ciebie statystyki. w zwiazku z powyzszym,pisanie w stylu 'jok gra dobrze jak na siebie' jest,wybacz,nic nie znaczacym komunikatem. a moja ocena grajka o nazwisku jokic jest taka,ze wsrod 'wysokich [pf,c],w defensywie jest on ponizej sredniej dla ligi...

 

czepiasz sie mojego nicka,serio?! - ile ty masz lat,chlopie?!; kcp jest malo bystrym gosciem akurat,ale pasowal mi - jako grajek o charakterystyce 'bad boya',czyli dobry/bdb defensor,nieustepliwy,taki buldog [pozdro mike james] od 'czarnej roboty'...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pojecie o czym pisze. staralem sie byc precyzyjny. widac,za malo...sie staralem. ja tej slynnej jokic-inteligencji nie widze. 'budyn' w defensywie jest kiepski,i juz; azeby ocenic potencjal grajka w roznych aspektach koszykarskiego rzemiosla musisz miec jakis punkt odniesienia,zgadza sie?! i takim punktem,'odnosnikiem' jest usredniony poziom dowolnie wybranej przez ciebie statystyki. w zwiazku z powyzszym,pisanie w stylu 'jok gra dobrze jak na siebie' jest,wybacz,nic nie znaczacym komunikatem. a moja ocena grajka o nazwisku jokic jest taka,ze wsrod 'wysokich [pf,c],w defensywie jest on ponizej sredniej dla ligi...

 

czepiasz sie mojego nicka,serio?! - ile ty masz lat,chlopie?!; kcp jest malo bystrym gosciem akurat,ale pasowal mi - jako grajek o charakterystyce 'bad boya',czyli dobry/bdb defensor,nieustepliwy,taki buldog [pozdro mike james] od 'czarnej roboty'...

 

przepraszam za tą docinkę ksywkową, nie było moim celem Cię urazić, dopiero potem się szczaiłem, że chyba przegiąłem

 

jeśli patrząc na Joka oczekujesz, że bedzie bronić jak prime Pau czy dzisiejszy Marc, no to się zawiedziesz, Jok wszystkich advstats ma dodatni wpływ na obronę w czym bycie centrem mu pomaga, bo adv stats ich faworyzują, ale mimo wszystko w porównaniu z tym co się jeszcze niedawno odpierdalało u niego, postęp jest nie boję się tego powiedzieć - kolosalny, cały czas jednak wpada w pułapki fauli, gwizdków z dupy, które go tylko męczą bo drze ryja i macha łapami non stop (top3 marud w lidze) a jak pączek się zmęczy to gra słabiej, wiadomo nie od dziś

 

ale to wciąż pogranicze top10 tego sezonu przecież, nawet gdy czołkuje w crunch - Nuggets we wszystkich meczach w tym sezonie byli w grze praktycznie do końca, a superstara mamy tylko jednego przecież ;]

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za tą docinkę ksywkową, nie było moim celem Cię urazić, dopiero potem się szczaiłem, że chyba przegiąłem

 

jeśli patrząc na Joka oczekujesz, że bedzie bronić jak prime Pau czy dzisiejszy Marc, no to się zawiedziesz, Jok wszystkich advstats ma dodatni wpływ na obronę w czym bycie centrem mu pomaga, bo adv stats ich faworyzują, ale mimo wszystko w porównaniu z tym co się jeszcze niedawno odpierdalało u niego, postęp jest nie boję się tego powiedzieć - kolosalny, cały czas jednak wpada w pułapki fauli, gwizdków z dupy, które go tylko męczą bo drze ryja i macha łapami non stop (top3 marud w lidze) a jak pączek się zmęczy to gra słabiej, wiadomo nie od dziś

 

 

 

nie oczekuje. wiem,ze nie bedzie. grajkow bdb po obu stronach parkietu jest garstka. ale to dobrze. ja,patrzac na tych wspolczesnych gladiatorow,ciesze sie widzac,jak czasem sa nieudolni. gdyby bylo inaczej,pasjonowalbym sie pewnie siakimis walkami lazikow,albo cos...

 

nie lubie zaawansowanych statystyk. to pole do nad-uzyc i manipulacji. prostych statsow nie 'przeklamiesz' [bo nie masz jak]. a te zaawansowane,i to w wersji dla amatorow/entuzjastow przeciez (kibicow znaczy),siakies algorytmy dla grajkow w 'wirtualne menadzery'. troche smiech...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oczekuje. wiem,ze nie bedzie. grajkow bdb po obu stronach parkietu jest garstka. ale to dobrze. ja,patrzac na tych wspolczesnych gladiatorow,ciesze sie widzac,jak czasem sa nieudolni. gdyby bylo inaczej,pasjonowalbym sie pewnie siakimis walkami lazikow,albo cos...

 

nie lubie zaawansowanych statystyk. to pole do nad-uzyc i manipulacji. prostych statsow nie 'przeklamiesz' [bo nie masz jak]. a te zaawansowane,i to w wersji dla amatorow/entuzjastow przeciez (kibicow znaczy),siakies algorytmy dla grajkow w 'wirtualne menadzery'. troche smiech...

 

Prostych statsów 'nie przekłamiesz', ale oceniając grajków na ich podstawie sam możesz wiele przekłamać bo boxscore pokazuje tylko mały wycinek gry (a jeśli chodzi o D to w ogóle często mogą całkiem zakłamywać obraz - choćby sporo przypadków centrów, którzy zmniejszając liczbę BLK tak na prawdę poprawiali się w obronie).

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostych statsów 'nie przekłamiesz', ale oceniając grajków na ich podstawie sam możesz wiele przekłamać bo boxscore pokazuje tylko mały wycinek gry (a jeśli chodzi o D to w ogóle często mogą całkiem zakłamywać obraz - choćby sporo przypadków centrów, którzy zmniejszając liczbę BLK tak na prawdę poprawiali się w obronie).

 

i tak przeklamia mniej,niz te zaawansowane,o ktore toczycie tutaj tak zazarte i,w moim przekonaniu,malo sensowne,spory. te podstawowe statsy nie uwzgledniaja w zasadzie tylko tego,co niemierzalne,czyli intangibles [acz rozumiem pokuse,czasem mozna cos ladnie pokazac; jak w artykule,ktory jakis czas temu czytalem,a ktory traktowal o szczegolnych zdolnosicach do czytania ofensywy przeciwnikow przez stanleya johnsona. tak,byly przyklady video!]...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak przeklamia mniej,niz te zaawansowane,o ktore toczycie tutaj tak zazarte i,w moim przekonaniu,malo sensowne,spory. te podstawowe statsy nie uwzgledniaja w zasadzie tylko tego,co niemierzalne,czyli intangibles [acz rozumiem pokuse,czasem mozna cos ladnie pokazac; jak w artykule,ktory jakis czas temu czytalem,a ktory traktowal o szczegolnych zdolnosicach do czytania ofensywy przez stanleya johnsona. tak,byly przyklady video!]...

 

nie idź tą drogą :) (jak byliśmy przy zbiórkach - boxscore przykładowo nie 'liczy' boxoutów, które często są ważniejsze niż samo złapanie piłki w ręce - najbardziej jaskrawy przykład to duo Adams i Westbrook)

 

adv stats mają swoje wady, ale baaardzo pomagają w ocenie grajków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff.

 

Ważna wygrana i to w kilku aspektach. Trochę rewanż za ostatni mecz zeszłorocznego regulara. No i te ostatnie wyniki były jakie były, wiec trochę optymizmu może wjedzie. Wreszcie udało się nie przegrać zaciętej końcówki.

 

W pewnym momencie demony z zamknięcie poprzedniego RS wróciły. Nie wiem czy to właśnie efekt tego meczu, gdzie sędziowie wepchnęli Sote do PO i moje uprzedzenie, czy w pewnym momencie paskowi znów robili wszystko, żeby gospodarze byli w mecuzu. Zwłaszcza w końcówce q2.

 

Wielki mecz Sapa po obu stronach parkietu. Dobrze, ze wrocil po starciu z KATem. Generalnie bałem się, ze wtedy mecz zostanie przegrany, a poszedł zaskakakujach run, wpadały trójki i obrona, a tu boom run rywali przyszedł później po prostu niż sądziłem.

 

Jokic momentami bardzo meeh rzuty i decyzje. W końcówce niby trafił ważna trójkę, ale generalnie delikatnie mówiąc bez szału.

 

Podobała mi się znów widoczna agresja w obronie, dużo przechwytów z tego wyszło, głównie Sapa i Harrisa.

 

No i fajny moment Beasleya w pierwszej części.

 

Powyzszej dyskusji jeszcze nie czytałem to nie będę się odnosił.

 

E: trochę nadrobiłem to lekko się odniosę.

 

W kwestii Malone to na razie nie czepiałbym się. Przegrane zwykle close game, a to się zdarza i będzie zdarzało. Biorąc pod uwagę choćby brak Bartona i generalnie trochę kontuzji to MM i tak rozgrywa jako trener zajebisty sezon, jak na siebie. Plus zwłaszcza za zmianę systemu obrony, IMO lepsze rotacje i sprawnie działających rezerwowych. I nie jest tak sztywny jak wcześniej. Craig wypadł z rotacji, ale ostatnio, jak w którymś meczu nie szło (nie pamietam rywala) to wpuścił go nagle w q4 i dostał pare niezłych minut etc. Takie małe rzeczy, a cieszą.

 

Obrona nie będzie tak dobra, jak na starcie sezonu, ale nie będzie tez tak zła jak w kilku meczach przegranych. Generalnie obstawiam druga dziesiątkę ligi, a to i tak postęp.

 

Jokic w obronie się wyraźnie poprawił (agresywne hedge mu sluza) i jeśli czepiać się o coś Nikoli w tym sezonie to głównie o atak przecież. Zwłaszcza w crunchu / meczach ma które nie przyszedł. Wiec jechanie na stereotypach i ignorowanie adv stat przy braku regularnego oglądania Denver raczej nie jest dyskusja na poziomie.

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich advanced statsach mowa? Jokić ma średnie DFG%, mocno spada mu %DFG at rim (zaczął bardzo dobrze, ale ostatnie 10 meczów to 70%, więc raczej będzie mu spadać do bardzo przeciętnego poziomu) i fatalnie wygląda w on/off. W tych RPM czy PIPM dobrze wyglądał już rok temu w obronie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich advanced statsach mowa? Jokić ma średnie DFG%, mocno spada mu %DFG at rim (zaczął bardzo dobrze, ale ostatnie 10 meczów to 70%, więc raczej będzie mu spadać do bardzo przeciętnego poziomu) i fatalnie wygląda w on/off. W tych RPM czy PIPM dobrze wyglądał już rok temu w obronie.

ale przecież nikt nie pisał, że on w tych adv statsach wypada świetnie czy coś, ale generalnie gdybyśmy mieli wczorajszego Sapa w większości spotkań, Harris byłby trochę bardziej efektywny, a Juancho nie uczył się grania w kosza z dnia na dzień, to naturalne jest, ze i Jokić by lepiej w tych cyfrach wyglądał, a tak "nie jest źle", ten %DFG zakłamuje obraz bo eye test obrony at rim wykazuje znaczną poprawę akurat w tym względzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Eld zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.