Skocz do zawartości

Miami Heat 2018/19 - w poszukiwaniu Gwiazdy


Alonzo

Co osiągną Heat w nadchodzącym sezonie?  

45 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Miami awansują do playoffs w nadchodzącym sezonie?

  2. 2. Miami znajdą przed/w trakcie sezonu:

    • Nowego lidera z prawdziwego zdarzenia
    • Solidnego All Stara (bardziej materiał na drugą opcję)
    • Nie, nie uda im się ściągnąć nikogo lepszego od Dragicia
  3. 3. Jakie Heat przeprowadzą zmiany w rosterze?

    • Nie będzie żadnych poważniejszych zmian
    • Sprzedają Whitesidea za spadające kontrakty nie wzmacniając się specjalnie
    • Uda się za Whitesidea otrzymać solidne wzmocnienie
    • Hassan Whiteside pozostanie w Miami
    • Dwyane Wade zakończy karierę
    • Udonis Haslem zakończy karierę
    • Sprzedają Gorana Dragicia
    • Wymieniona zostanie połowa składu
    • Pat Riley wyczaruje kolejny genialny trade dla Heat
    • Przedłużą Ellingtona


Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi pickami to efekt Jamesa w skrócie, o czym pisałem wielokrotnie.

 

Efekt Jamesa to 4 finały i 2 mistrzostwa.

 

 

Przypomnę jeszcze, że od razu w 2014 ściągneli Dragicia i miało to sens.. przez kilka godzin zanim wyszedł problem ze zdrowiem Bosha.

 

Coś Ci się daty pomyliły, bo Dragica ściągnęli w lutym 2015. Za Gorana poszły dwa 1st-y i jak do ma się do Jamesa? LeBron nie dość, że musiał naprawiać Cavs to jeszcze wymiany w Heat robił?

Rozumiem, że dla Twojego postrzegania Heat łatwiej i wygodniej jest mówić, że to co złe to wina Jamesa, ale odpowiedzialny za sytuacje jest nie on tylko Pat. To Patowi wydawało się, że bez Jamesa jest w stanie zbudować mocny zespół i po 4 latach widać, że to nie jest możliwe, a na pewno nie drogą, którą wybrał Riley.

Kontuzja Bosha to pech, ale szczęście na tyle, że był zmuszony do zakończenia kariery przez co jego kontrakt zniknął z salary Heat. Bo gorzej by było gdyby jego kontrakt wisiał, a on byłby w stanie grać tylko ~40 spotkań.

 

 

Z tymi słynnymi pickami Aingea (nie chce mi sie szukać), ale kiedys nad tym siedziałem śledząc ten pakiet i były to same odległe picki + Brown (nie było w tym słynnego picku, który trafił do Cavs), więc nie ma co dramatyzować.

 

 

Czyli dla Ciebie lepszy jest Winslow i brak picków niż Brown + picki?
 
Heat popełniło masę błędów w ostatnich 4 latach. Mieli dwie szanse (kontuzja Bosha i wybór Winslowa) na odmienienie swojego losu, ale nie skorzystali z okazji.
 
Ambicją Pata było pokazanie, że jest w stanie zbudować mocny zespół. Efekt jest taki, że nie mają picków, miejsca w salary.
 
Ale nie tankują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hassan chyba w końcu doatał pozwolenie na te rzuty za 3 :grin:

 

Ponoć ćwiczył latem trójki z rogów :)

 

Efekt Jamesa to 4 finały i 2 mistrzostwa.

 

 

 

Coś Ci się daty pomyliły, bo Dragica ściągnęli w lutym 2015. Za Gorana poszły dwa 1st-y i jak do ma się do Jamesa? LeBron nie dość, że musiał naprawiać Cavs to jeszcze wymiany w Heat robił?

Rozumiem, że dla Twojego postrzegania Heat łatwiej i wygodniej jest mówić, że to co złe to wina Jamesa, ale odpowiedzialny za sytuacje jest nie on tylko Pat. To Patowi wydawało się, że bez Jamesa jest w stanie zbudować mocny zespół i po 4 latach widać, że to nie jest możliwe, a na pewno nie drogą, którą wybrał Riley.

Kontuzja Bosha to pech, ale szczęście na tyle, że był zmuszony do zakończenia kariery przez co jego kontrakt zniknął z salary Heat. Bo gorzej by było gdyby jego kontrakt wisiał, a on byłby w stanie grać tylko ~40 spotkań.

 

 

 

 
Czyli dla Ciebie lepszy jest Winslow i brak picków niż Brown + picki?
 
Heat popełniło masę błędów w ostatnich 4 latach. Mieli dwie szanse (kontuzja Bosha i wybór Winslowa) na odmienienie swojego losu, ale nie skorzystali z okazji.
 
Ambicją Pata było pokazanie, że jest w stanie zbudować mocny zespół. Efekt jest taki, że nie mają picków, miejsca w salary.
 
Ale nie tankują.

 

Mirwir

Zluzluj poślady odnośnie Jamesa, bo strasznie nadinterpretujesz. ;)

 

Nigdzie nie krytykuje Jamesa, pisze tylko "Drużyna Jamesa" odnośnie tego okresu z lat 2010-14

 

Co do Dragicia wiem, kiedy był trade, ale to cały czas był sezon 14/15.

 

I w tym, co napisałem chodziło o to, że gdyby nie kontuzja Bosha, to mielibyśmy piątkę: Dragic/Wade/Deng/Bosh/Whiteside i Heat byliby groźni, gdyby to wypaliło. Gdyby Riles wiedział o chorobie Bosha, to nie oddałby dwóch pierwszorundowych picków za Dragicia, tylko byśmy grali tym co mieliśmy.

 

Te wszystkie picki, które Heat pooddawali, to tez nie wina Jamesa, tylko efekt budowy tej drużyny i później zejścia z salary, żeby nie płacić gigantycznego podatku dla drużyn, które ileś razy już to luxry tax przekroczyło.

 

Winslow jest fajnym graczem, Heat (i nie tylko oni) widzieli w nim materiał na gwiazdę, draft to loteria. Zreszta ten pinr 3 z którym wybrany został Brown, tez pewnie by był inaczej spożytkowany przez Heat, którzy braliby gracza bardziej gotowego do gry wg nich. Pozostałe 2-3 picki miały być z 3 dziesiątki. Winslow przy tym pakiecie wyglądał dla Pata lepiej i ja nie mam z tym problemów. Pat nigdy nie przepadał za draftami.

 

Niby przepłacił rok temu Waitersa i JJa, ale jedyną alternatywą było wtedy podpisywanie znów graczy na rocznych kontraktach, a w tym roku też by nie było chyba kasy na maxa, bo wchodził wyższy kontrakt TJa.

 

Jasne, że można było pewne rzeczy inaczej zrobić, ale żeby coś osiągnąć, czasami trzeba zaryzykować. Raz sie udaje, a innym razem nie.

 

I tak, masz rację..

Przynajmniej nie tankował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzo, dalej nie widzisz, że za dwa lata MIA nie mają opcji na nic lepszego niż 31 letni Butler za 35 mln... Najciekawsze będą 29 letni Favors, 30 letni Green, 31 letni Whiteside, oraz jeśli skorzystają z PO 31 letni DeRozan i 30 letni Hayward, który wygląda jak Parsons 2 po kontuzji :) Beda też rookie sprzed 2 lat jako RFA.

 

Więc jak dla Ciebie lepsze 2 lata "niebytu" żeby o w/w graczy zawalczyć, zamiast dziś brać 29 letniego Butlera... to chyba nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzo, dalej nie widzisz, że za dwa lata MIA nie mają opcji na nic lepszego niż 31 letni Butler za 35 mln... Najciekawsze będą 29 letni Favors, 30 letni Green, 31 letni Whiteside, oraz jeśli skorzystają z PO 31 letni DeRozan i 30 letni Hayward, który wygląda jak Parsons 2 po kontuzji :smile: Beda też rookie sprzed 2 lat jako RFA.

 

Więc jak dla Ciebie lepsze 2 lata "niebytu" żeby o w/w graczy zawalczyć, zamiast dziś brać 29 letniego Butlera... to chyba nie mam pytań.

Powiedz mi w którym punkcie się nie rozumiemy.

 

1. Czy z Butlerem za Richardsona Heat stają się contenderem?

2. Czy zwiększają, czy też zmniejszają swoje salary cap?

3. Rok temu większość pisała, że Heat są skazani na dłuuugie średniactwo w lidze. Zero perspektyw. Teraz wygląda na to, że to Pat nie chce oddawać Richardsona, czy Adebayo za Butlera. 

 

Przed poprzednim sezonem wg Was szczytem marzeń Heat mógł być przy sporej dozie szczęścia Kemba. Teraz Heat wg Was nie doceniają szansy pozyskania Butlera za swoje młode assety. A minął tylko rok. A Wy już wiecie co czeka Heat za dwa lata. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Rok temu większość pisała, że Heat są skazani na dłuuugie średniactwo w lidze. Zero perspektyw. Teraz wygląda na to, że to Pat nie chce oddawać Richardsona, czy Adebayo za Butlera. 

Dobrze, że Pat nie chciał się wpakować w umowy z Johnsonami, Waitersem i Olynykiem warte 212 mln$. Gdyby to zrobił, to byłoby źle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzo a z tego Malika Newmana to coś będzie?

Na ten moment ciężko powiedzieć. Zagrał większość 4qw z Hornets, ale szału nie było. Przypuszczam, że czeka go sezon w Sioux Falls.

 

Rozmowy dotyczące Jimmego pomiędzy Heat i Sotą trwają juz 2 tyg. Woj napisał, że dziś żadnego dealu nie będzie, ale zaczynam wierzyć, że do niego faktycznie dojdzie. Thibs cały czas sabotuje. Ponoć Heat prosili Wilki, żeby sie zastanowiły i dały czas do środy, co sądzą o paiecie, który zaproponowało tydzień temu Miami. Wczoraj na meczu Heat był scout Soty. Woj pisze, że Thibs chciałoby Bama, Richardsona i protected 1st round pick 2019 uzupełniany odpowiednimi kontraktami oraz oczywiście przejęcie kontraktu Dienga.

 

Miami bardzo chcą Butlera i wydaje mi się, że rozmowy zaszły na tyle daleko, że mogą pójść jeszcze na jakieś rozsądne ustępstwa. 

Wydaje mi się, że w tym ostatnim pakiecie proponowany był też Winslow oraz do wyboru ktoś z dwójki Dragic/Hassan + przypuszczam, że Waiters.

 

W grze też jest Houston zapewne z duetem Gordon/Tucker i pick.

 

Milwaukee nie zgodziło się na oddanie Middletona za Butlera i zaproponowali ponoc Bledsoe i Brogdona.

 

Gdyby nie doszło do tradeu Butlera, to Jimmy zapewne rozpocznie sezon w Minnesocie, ale na co najmniej 60% obstawiam, że gdzieś go jednak sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi w którym punkcie się nie rozumiemy.

1. Czy z Butlerem za Richardsona Heat stają się contenderem?

2. Czy zwiększają, czy też zmniejszają swoje salary cap?

3. Rok temu większość pisała, że Heat są skazani na dłuuugie średniactwo w lidze. Zero perspektyw. Teraz wygląda na to, że to Pat nie chce oddawać Richardsona, czy Adebayo za Butlera. 

 

Ad.1 Zależy od definicji contendera. Moim zdaniem z Butlerem spokojnie mogą walczyć w 2 rundzie PO z top 4 wschodu i przy dobrym matchupie/małej dozie szczęścia nawet zagrać w ECF. W obecnym składzie wejście do PO i porażka w 1 rundzie w max. 5 meczach to realny wynik.

Ad.2 Nie znamy finalnego dealu, ale oddając J-Richa z pickiem (na te farmazony TT to wiadomo, że Pat się nie zgodzi...), raczej pozbyliby się graczy w stylu Dragic/Waiters/JJ (Haasana jak pisałem chyba tylko LAC by mogli wziąć) a więc obniżyliby swoje SC i na 99% mogliby zaoszczędzili na podatku. Dieng to raczej opcja 3 teamu, więc nie panikuj. W przyszłym - kwestia dealu.

Ad.3 No generalnie Ty odrzucasz opcję (patrz ad.1) która nawet gdyby zostali Dragic z Whitesidem, to dawałaby im lepszą pozycję do pozyskania 2 gwiazdy za 2 lata z 31 Butlerem niż bez niego i poniekąd "skazujesz" się na średniactwo (raz PO, raz nie) na kolejne 3-4 lata. Mając na uwadze, że tą ekipą ciężko tankować, to trudno o super prospecty z draftu będzie, więc może nawet dłużej jeśli nie spełni się Twój sen o 2 gwiazdach z FA za 2 lata.

 

Także nasza rozbieżność wynika z postrzegania słowa "mid-long term strategy", gdzie Butler na pewno ratuje "mid" i wcale nie obniża "long", bo nie jest Dengiem 2 i Miami doskonale o tym wiedzą, dlatego nie odpuszczają. Gdyby nie TT deal już pewnie bym był dopięty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alonzo a z tego Malika Newmana to coś będzie?

 

Chyba już Alonzo nie zdąży go ocenić.

 

Po Lakers, pożegnali go też Heat.

 

Coś kojarzę, że chłopak kiedyś był wymieniany do TOP10 draftu, ciekawe ile będzie takich kwiatków jak zostanie zlikwidowany ten wymagany rok gry w NCAA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już Alonzo nie zdąży go ocenić.

 

Po Lakers, pożegnali go też Heat.

 

Coś kojarzę, że chłopak kiedyś był wymieniany do TOP10 draftu, ciekawe ile będzie takich kwiatków jak zostanie zlikwidowany ten wymagany rok gry w NCAA.

Ocenił go jednym zdaniem że to g-league będzie a wygląda że nawet to nie. Kiepsko wyglądał, dużo pudłował choć nie wiem czy dostał może 20 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butlerdrama trwa w najlepsze.

 

W łikend było blisko wymiany, ale poszło na końcu o jakieś szczegóły. Heat dostali już nawet raport medyczny Jimmego. Ponoć Sota chciała jeszcze Bama (ale pewności nie ma, czy to zadecydowało).

 

Raporty mówią, że Taylor odrzucił Richardsona i protected pick 2019 + pewnie Waiter za Butlera, 

ale..

raporty są sprzeczne, bo Wolfson podaje, że Taylor nie blokował. W ogóle nie wiadomo, czy była taka propozycja, bo raporty Heat też są sprzeczne. Art. Steina z NY czytałem, ale nie ma pewności, że to tak wyglądało.

 

jednakże

jak pójdzie deal z Heat, to Richardson leci w nim na 70-80%.

 

Wydaje mi się, że stanęło na tym, że jak idzie Richardson, to Heat nie biorą Dienga. Cały czas na tapecie jest tez Dragic ( nie wiem, czy w grze nie jest Teague, czy przynajmniej Tyus Jones i trzeci team (Sacto? Suns?) ).

 

 

Wilki znów próbowały z Houston, ale ci nie chcą ponoć puścić Tuckera. 

 

Z innej beczki:

Heat ponoć mają podpisać extension z Winslowem (mają na to czas do 15go). 

 

Sporo gra i to całkiem nieźle McGruder. Może być w rotacji przed TJem. 

 

 

Anthony Tolliver on Butler practicing: "He was ... around. That's really all I gotta say about that."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorge Sedano z ESPN podaje coś takowego:

 

There’s been a couple of different incarnations of this deal. The first one, the Heat didn’t want to take back Gorgui Dieng. Then, the next incarnation of the deal was ‘OK forget it, let’s just do it straight up, just for Jimmy on your end.’ They finally relented on Josh Richardson, they were giving them Josh Richardson, then Dion Waiters was going to be the cap filler, and then a protected first-round pick. The medicals were exchanged, which generally in the NBA means this is a done deal. And then, Thibs called back and wanted more picks. And Pat Riley literally—I was told—called him a motherbleeper and hung up the phone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thibs w 2016 podpisał 5 letni kontrakt za ~40 mln. A jak wyleci przed końcem kontraktu to i tak dostanie kasę.

 czy aby na pewno tak jest? czy kontrakty trenerskie sa gwarantowane? strzelilbym, ze nie, ale szczerze, to nie mam pojecia. Czy ktos jest zorientowany? 

Jorge Sedano z ESPN podaje coś takowego:

 

 

obóz Butlera ostro trzyma z ESPN, albo na odwrót, albo obie te rzeczy naraz. Anyway, te ich "przecieki" są zayebiste, w starym dobrym stylu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czy aby na pewno tak jest? czy kontrakty trenerskie sa gwarantowane? strzelilbym, ze nie, ale szczerze, to nie mam pojecia. Czy ktos jest zorientowany?

 

Są. Cavs w pewnym momencie opłacali 3 trenerów. Browna, Blatta i Lue. Gdyby nie były pewnie by było o wiele więcej ruchu w interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.